Skoči na vsebino

Vprašanje leta!


SiR

Priporočene objave

Baje da bo simon tok krofov ocvru, da bo za obe dost.

:fight2:

Ma kakšni krofi? :angry:

Kjew ste to pobral? :angry:

Sym je oblubu KOFE ! :kva2:

op. a. Kava, črna ,omamna,grenka tekočina, ki ostane grenka, če jo ne pocukraš, ampak si potem ful lep, če kar tako popiješ...... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kle sam obljubljate ene nagrade, na koncu pa itaq nič :angry: .....škrteži.... :fight2:

pies: ja ja...kača tud lahk zboli za steklino, ja...nič lažjega... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je:

DA, steklino dobi, če 78% noči letno prespi na stekleni volni ali povprečno požre več kot 3.13 pivovskih flaš na leto.

DA, znano je, da kačja karma ne vplivaja pozitivno na mlade zajčke (vir:Buggs Bunny), zato dobijo karies.

lp DTW :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No večkrat sem slišal : ugriznil ga je stekel pes.

Ker kaj podobnega nisem slišal za kačo pomeni lahko :

1.) da ne more ker ima karies (ugriznit)

2.) STEKLINO pa,....

se morem še kaj zmislit.

Nikoli še nisem slišal, da bi rekli, je stekla stran - kača seveda

ampak vedno se je odplazila.

Torej kača ne more biti stekla.

Lahko je kvečjemu odplazna.

:kva2: :yea2: :kva2: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli še nisem slišal, da bi rekli, je stekla stran - kača seveda

ampak vedno se je odplazila.

Torej kača ne more biti stekla.

Lahko je kvečjemu odplazna.

:kva2: :yea2: :kva2: :hmm:

RAN , odprl si povsem nove dimenzije tega perečega problema. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za steklino bi reku ja, ker sm nekje prebral da je možno pri plazilcih,

kar se pa kariesa tiče bi pa reku da ne, ker so za karies potrebne ene kisline, ki jih pa kača v ustih pomojem nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej... prav trudil sem se enkrat okol silvestrovega pogruntat čimbolj butasto vprašanje, ki naj vendarle ne bi bilo čisto enostavno za odgovorit ...

in natuhtal sem sledečo kombinacijo...

Ali lahko ima kača steklino?

Kaj pa karies?

A maš ti mogoče preveč časa? :hmm: (že prebral Bibiljo in Vojno in mir?)

steklino... ne vem, pomoje NE

karies... ne vem, pomoje DA

urbi

Popravljeno . Popravil urbi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nism bral vsega skup, a me vseen zanima - a je ze kdo pozaku kak dokaz na svoj odgovor?? :rolleyes:

nicneboskofejempress :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alooo kje so krofi pa kofe? <_<

A ja pa še pravilni odgovori mankajo---pa prosim vire zraven navest, ker strici so mi povedali ne šteje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej... prav trudil sem se enkrat okol silvestrovega pogruntat čimbolj butasto vprašanje, ki naj vendarle ne bi bilo čisto enostavno za odgovorit ...

in natuhtal sem sledečo kombinacijo...

Ali lahko ima kača steklino?

Kaj pa karies?

STEKLINA ( RABIES,LYSSA)

Steklino povzroča specifičen virus,ki je,pri obolelih ljudeh in živalih,najpogosteje nastani v osrednjem živčevju,vedno pa tudi v žlezi slinavki in v slini obolelih,vsaj nekaj časa pred izbruhom prvih znakov bolezni.Za steklino lahko zbolijo vse živali in človek,sama smrt pa je izredno boleča in kruta.Razširjena je po celem svetu (izjeme so le Avstralija,Nova Zelandija,skupine otokov v Tihem oceanu,v Evropi pa le Velika Britanija,Norveška,Danska in [vedska).Človek se je z steklino srečal že v antičnih časih (v večih svojih delih,jo je pred 2500 leti omenjal že Aristotel).Rešitev pred to nalezljivo boleznijo,pa je leta 1885 odkril Luis Pasteur,ki je prvi proizvedel cepivo zoper steklino.Živali se okužijo predvsem z ugrizom stekle živali,lahko pa se okužijo tudi zgolj tako,da si s slino okuženih živali onesnažijo rane ali kako drugače poškodovano kožo. Najbolj so steklini izpostavljeni psi in mačke,že zato ,ker se prosto gibljejo po bližnji in daljni okolici,ter tako prihajajo v stik s steklimi živalmi.V Sloveniji poznamo dve obliki stekline (po načinu prenosa):urbana oblika ,kjer so prenašalci bolezni mačke in psi in silvatična oblika,kjer bolezen raznašajo v glavnem lisice,jazbeci in tistih nekaj volkov,ki živijo pri nas.Posebaj rizična skupina so lovski psi,ki jih lahko stekle živali ugriznejo ali pa ,če sami grizejo trupla poginulih steklih živali.Kaj lahko storimo za lastno varnost in kot zaščito pred steklino.Vsako rano,ki nam jo je povzročila z ugrizom žival,še posebaj ,če je to ugriz psa ali mačke, moramo izprati z vodo,izpiranje naj traja kar nekaj minut,tako,da iz rane odstranimo čimveč inficirane snovi.S takim izpiranjem odstranimo iz rane znatno količino virusov in podaljšamo čas inkubacije bolezni.Potem moramo takoj k zdravniku ,ki nas bo cepil proti steklini.V primeru,da nismo prepričani o tem ali je žival stekla ali ne,se človek ne cepi takoj ,ker lahko pride pri cepljenju,resda zelo redko,do nezaželjenih reakcij. Zato je treba žival,ki nas je ugriznila,po možnostih ujeti in zapreti v varen prostor,kjer naj počaka na prihod veterinarja, mi pa med tem oskrbimo svojo rano.Virus stekline se pri okuženih živalih nahaja v slini in po po njenem pregledu se zdravniki odločijo ali nas bodo cepili ali ne.

_ _

_=___09____________________ __

_____________________________________

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posredujem sporočilo 1-ke...

Keki, dej prosm napiš na forum, ker ys nimam veè te možnosti da 1 sporoèa:

"Kača ima lahko steklino in karies, če ma joške"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virus stekline v slini?---Hm, Ja takrat ko žival zboli za boleznijo, dokler pa je samo nosilka virusa in tudi prenašalka pa mislim, da to ni tok simpl. Psa recimo dajo v karanteno in čakajo saj je drugač potrebno vzeti hipofizo al en del možganov in jih pregledati in seveda je to nemogoče narest tako, da bi le-ta preživela. Res pa je da že dolgo nisem zanimala za te stvari---mogoče je medicina tok napredovala, da je zdaj slina dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Torej... prav trudil sem se enkrat okol silvestrovega pogruntat čimbolj butasto vprašanje, ki naj vendarle ne bi bilo čisto enostavno za odgovorit ...

Sym, karkoli si konzumiral tam okrog silvestrovega... zrihtaj mi dvojno dozo! :lol:

Zgleda, da ful deluje! :wacko:

Jebeš krofe in kofe... gremo na čevape? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kača ima krajšo življenjsko dobo kot ljudje. V bukli Galapagos je Kurt Vonnegut Jr. lepo povedal, da so zobje narejeni za cca. 30 let in smo si sami krivi, da si umetno (medicina) podaljšujemo življenjsko dobo. Ergo karies in draženje psov.

In (topic) : kača ne je tega kar mi. In lisica se je izogiba (ma jo sploh ne zanima).

Na mestu je vprašanje : če se kača po nesreči ugrizne (in je ena od strupenih) a crkne od strupa al kva. Če ga ima že v telesu pa je živa je to tako, kot kadmijeve obloge v (TRIGA) reaktorju. ALi absorbira v filter, ali ji ne škodi. Če ji ne škodi, potem ji nima smisla strupa nastavljat.

A je močerad zadet, ko liže močerada/ovko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj ne bi mogla met kariesa :hmm:

Ne je sladkarij. Razen, če ima hrček sladkorno. To je torej NE.

Tudi stekline ne more imeti! Je že kdo videl slinasto kačo s peno na ustnicah? Torej tudi drugo je NE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!