Skoči na vsebino

GINEKOLOGI


Kaiser

Priporočene objave

Punce... Poziv za ohranitev pravice žensk do izbranega ginekologa na primarni ravni !!!

Dejmo podpise... :OK:

- Klik -

Še jaz sem podpisal, a to velja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih učeri sem poslušala kebra in njegovo belo knjigo. On trdi, da to sploh ni res (kar po eni strani verjamem, saj zdravniki radi javkajo o krivicah ki se jim godijo, in jih blazno skrbi da bi jim kdo uzel ,,pomembnost) in nikakor nikjer ne piše, da bo zdaj družinski zdravnik še ginekolog zraven.

Druga varijanta pa je, da je bil v štartu tak namen zdaj pa je preveč hrupa nastal in temu ni več tako (nikjer v beli knjigi o tem (pediatrih, ginekologih) nič ne piše in je ,,luknja,, ki bi se jo zafilal glede na odziv javnosti tako al pa drugač.

Men se zdi to čist nemogoče, da je nek družinski zdravnik, in je vse od zobarja, kirurga, ginekologa, patologa in pogrebca in to za vse družinske člane. Tako me spominja na ,,Švarcwaldsko kliniko,, al neko tako idilično alpsko vasico. :SS

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne gre za to, da bi bil družinski zdravnik ginekolog, ker strokovno ni usposobljen za to. Gre predvsem za to, da bi moral za redni letni pregled pri ginekologu še prej po napotnico k družinskemu zdravniku, ker naj bi le ta ocenil ali je pregled potreben ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale a niso glih pred neki leti hotl prepričat ženske, da morajo vsaj 1x na dve leti prit na PREVENTIVNI pregled, da je to nekaj kar mora narest vsaka ženska za svoje zdravje. A zdej mi bo pa družinski zdravnik po barvi kože povedal a naj grem al ne.

Ne vem kako bi s tem stroške zmanjšal?--v čem je fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale a niso glih pred neki leti hotl prepričat ženske, da morajo vsaj 1x na dve leti prit na PREVENTIVNI pregled, da je to nekaj kar mora narest vsaka ženska za svoje zdravje. A zdej mi bo pa družinski zdravnik po barvi kože povedal a naj grem al ne.

Ne vem kako bi s tem stroške zmanjšal?--v čem je fora?

Pa to je med drugim predlog gospoda Hrošča :angry: Sicer pa kar se mene tiče bi morale vse hodit na reden pregled vsaj 1x na leto, pa so to še zdaj ukinili, ker mi je na zadnjem pregledu zdravnica povedala, da drugo leto še lahko pridem, potem pa šele čez tri leta :angry:

Druga neumnost, ki pa se mi zdi, da res ni potrebna pa je recept za kontracepcijske tablete. Če mi jih ginekolog predpiše za neko dobo, zakaj hudiča moram vedno k njemu po recept. Tega bi potem res lahko splošen zdravnik napisal, ne pa da moraš osebno v ginekološko ambulanto. Sicer imajo to pri nas vsaj toliko urejeno, da recepte izdajajo vsak torek in samo prideš tja in sicer malo počakaš, dobiš ga pa le.

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre predvsem za to, da bi moral za redni letni pregled pri ginekologu še prej po napotnico k družinskemu zdravniku, ker naj bi le ta ocenil ali je pregled potreben ali ne.

Točno tako. :)

Družinskemu zdravniku bi "pojamrala", da te boli tam okrog jajčnikov, on pa bi strokovno ugotovil, da moraš h ginekologu. :) Kar je, mimgrede, butasto. :wacko:

Res pa je, da ni blo mišljeno, da ti bo družinski zdravnik najprej šaril po vagini, nato bo otroku pregledal grlo in za konec preveril, če je z moževo prostato vse vredu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tako neumno, kot da če bi mogel preden greš k zobozdravniku po napotnico k splošnemu ... mislim ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja država špara. Ukinja tudi pediatre. Bo za vse poskrbel družiski zdavnik. JA CURO METO!

Družinski zdravnik se po končanem študiju šola še kako leto, ginekolog in pediater pa še štiri leta.

Zanimivo, da se nobeden od politikov na zavzame za ustrezno zdravstveno varstvo za ženske in otroke. Boli jih K.

Važno pa je, da se goreče zavzemajo za izbrisane in gradnjo Đamije. To so človekove pravice!

Kaj pa pravica žensk do ginekologa in otrok do pediatra. Ne to ni pomembno, ne prinaša volilnih glasov, vsaj veliko ne.

Svetujem politikom, da energijo in zavzemanje za izbrisane in đamijo usmerijo v zagotavljanje pravic žensk in otrok.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja država špara. Ukinja tudi pediatre. Bo za vse poskrbel družiski zdavnik. JA CURO METO!

Ma se ne bodo ukinl ginekologov. :doze:

Pa pediatrov tut ne. :doze:

Sam zakompliciral bi radi, da boš moral prej po napotnico k družinskemu zdravniku,ki bo KAO poznal vse člane družine, dedne bolezni, družinske anamneze, jih spremljal na njihovi življenjski poti tudi kot svetovalec ipd.... :doze: Brezveze, ker vemo, da tako ne bo šlo.... katermu zdravniku se bo pa dalo poslušat vse to.... špilal bi edino v primeru, da bi tudi realno zdravnik vse to vedel in vse to počel.... kar pa je nemogoče....:doze:

Zato se ne sekirat, nič se ne bo spremenilo.... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ginekologe sem poslušal po TV. Bo moral dati družinski zdavnik napotnico, če se mu bo zdelo potrebno. Tukaj se bo šparal, ker se mu ne bo zdelo vedno potrebno. ZZZS plača na leto neko količino pregledov in nič več. Splošni zdravnik bo prvo sito.

Glede pediatrov sem mislil na ukinitev pediatra v Novij jaršah v LJ. Enko bo pa z napotnicami kot pri ginekolgu - zmanjšanje števila pregledov - šparanje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je, da ni blo mišljeno, da ti bo družinski zdravnik najprej šaril po vagini, nato bo otroku pregledal grlo in za konec preveril, če je z moževo prostato vse vredu. :)

kaj pa žensko grlo? A to ginekolog pregleda, ali otolaringolog?

pozabljate namreč, da tudi grlo vse pogosteje postaja spolni organ - _deepthroat_ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa žensko grlo? A to ginekolog pregleda, ali otolaringolog?

pozabljate namreč, da tudi grlo vse pogosteje postaja spolni organ - _deepthroat_ :P

:yea2: Karies pa spolna bolezen :naughty:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem......

:kva2: :kva2: :kva2:

Prav !

Vsako po svojih naravnih danostih ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu bi bilo fajn, da bi bil druž.zdravnik tudi mal strojnika v primeru če komu hidravlika nagaja. <_<

Pa za auspuhe stručko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam pocasi ze dovolj te zajebancije z dohtarji najprej neumnosti s pregledi pol bi še to kar zdaj klobasajo... ma najbolje da mi to vse ukinemo pa kaj bo,bo, saj v prejšnjem stoletju so ženske še doma, rojevale pa? Če je ženska preživela,je preživela,če ne pač ni, za otroka isto kaj bomo zdaj komplicirali sicer pa nas je žensk itak preveč na tem planetu morjo nas nekako razredčit!

Da poludim... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Stigmata, pa kaj je ginekolog sam za noseče ženske al kaj ... pol ga pa js sploh ne rabim, do konca življenja :wacko: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Stigmata, pa kaj je ginekolog sam za noseče ženske al kaj ... pol ga pa js sploh ne rabim, do konca življenja :wacko: :?

Ma ni blo tak mišljeno... hočem povedat da se vračamo na primitivni nivo in da bo počasi samo za nosečnice (če bo) ostale pa ko nas ***! Ker šparamo in to na neumen način. A ni še noben nikol slišal "bolje spriječiti nego lječiti"? Začelo se je s pregledi na 2 al 3 leta nekaj takega končalo se bo pa bohvedi kje... Zato ker majo v Nemčiji tuji tak :wacko: a jim ni nihče povedal da je stopnja raka na materničnem vratu pri nas 2 do 3x višja kak v Nemčiji?

Od vseh teh neumnosti mi dviguje pritisk... Prejšnji post ni bil mišljen tako neumno kot je bil napisan .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!