Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

pred eno uro, Zivnorc pravi:

...sigurno nima pameti za vzdrževanje akuja.... ko je napolnjen, odklopi....

....ponovno pa ga vklopi timer...  :D

 

 

Hvala norc za reklamo :D, dobiš za kafe, haha!

 

Ideja je dobra. Treba proba tole...bom mojo stoenko gor priklopil =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo smo se že razvadili s temi Amperi, pa zagonskim tokom no, ne mi -tehnika je postala bolj ''haklih''...). V Laverdi sem imel 40 Ah avtomobilski akumulator -prejšnji lastnik je verjetno gledal bolj, kaj se v danem trenutku da dobiti, pa je tisti dve leti, kar sem jo imel delalo brez problemov. V Hrošču 1300 sem imel 100Ah... verjetno ga je prejšnji lastnik fotru pljunil iz dizla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob ‎25‎.‎11‎.‎2015 at 9:01, Zivnorc pravi:

dobil neki dni nazaj; priklopil, dela.

čez nekaj časa grem pogledat  (ker sem bil v strahu da ne nardim s polnilcem kšnga kresa pred prvim majem) in gori zelena lučka (tri barve ima - rdečo, oranžno in zeleno). Rečem "super, kitajc dela ...", ampak za vsak slučaj pomerim z multimetrom na klemah če še vedno polni in s kakšno napetostjo; zmerim in kaže 14,7V ?  naslednji dan je še vedno gorela zelena lučka (še vedno polni) in napetost na klemah enaka.

a lahko pustim tko priklopljeno par dni al ne?

un hoferjev polizdelek od polnilca mi pri vzdrževanju "fila" z 12,8V, tko da predvidevam da kitajc še kr polni v nedogled?

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tok si pomeril?

Popolnoma napolnjen akumulator ima napetost 2,40-2,45V na celico (kar je 14,7V) kar seveda doseže med polnjenjem. V tem času je tudi gostota elektrolita dosegla 1,285 g/ccm, tok polnjenja pa je padal proti 0A.

Pri polnjenju je pomembno, da meriš oboje. Pametni polnilci to seveda znajo, žal pa imajo za prikaz stanja samo "Led-ice, lučke".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajo napetost okrog 14,7V je tipična napetost med vožnjo. Napetost na klemah  je bolj posreden podatek,večja kot je večji je polnilni tok.Če si v dvomih raje pomeri z kakim ampermetrom s skalo vsaj do 10A.Tipični polnilni tok je okrog 10% kapacitete akumulatorja,kar je za običajno moto baterijo dober amper.

Dobra baterija mora nekaj minut po odklopu kazati malo pod 13V (12,6-12,8).Predvidevam da je za vzdrževalec napetost 12.8 kar v redu,tukaj gre za minimalne tokove ki verjetno ne presegajo 100/200mA,prej nekaj deset mA.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore fantje;

toka nisem meril, ker moj "multi"meter nima uporabne skale za merjenje amperov.

Sicer mi je pa po parih urah, ko sem odklopil polnilec na akumulatorju inštrument kazal 13.1V;

bom probal nekje dobit ampermeter pa zmerit tok pri polnjenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš se kej bati...

...kot so napisali fantje...

...ko se napetost na klemah dvigne na nazivno napetost polnilnika, je tok polnjenja praktično nič.

...kdor ima doma recimo hišno alarmno napravo, ima v njej 12 V akumulator, ki je stalno priklopljen na praktično identični polnilnikk, kot je tale kitajc...pa zdrži baterija 10 let...al pa še več..

...sicer pa sem napisal , da ta polnilnik priklopiš na timer urico...enkrat tedensko za en dan...pa nimaš kej falit...

..ampak...a ni po navadi tako, da ko gori rdeča lučka, da polni....zelena, pa ko je polno?

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeril z ampermetrom. 

Gori zelena lučka (kitajc ma napisan da takrat fila, če sem prav prebral?), napetost 14.7V, tok 0.8A.

Se pravi ga lahko pustim gor, ker ma očitno tudi "funkcijo" vzdrževalca? Sklepam po tem, ker mi hofer polnilec/vzdrževalec pri vzdrževanju ravno tak tok daje ven.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaa...

...Hoferjev polnilnik to dela v impulzih. Polni....prekine...meri...polni..prekine...

...tale kitajček pa samo polni....sej, ko je aku  poln, se praktično ne polni več....ampak bi ga jaz vseeno dal na timer urico..enkrat tedensko za nekaj ur, recimo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ziher..al Bauhaus..al Obi...tisti analogni timerji...košta ene 3-4 eur...imeli so kar nametane v boxu...cez kubik jih je bilo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Uporablja kdo litijevo baterijo na motorju ?? v tujini je precej popularno pa me zanima kako je pri nas in katero znamko imate ? Malo gledam po netu in opažam da je najbolj razširjen shorai. jih pa nisem dobil v Evropi 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, hector said:

ravno včeraj sem jo naštimal in sicer magneti marelli - precej cenejša od shorai......:bounce:

Kje si jo pa nabavil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ vsem,

premišljeval sem o vzdrževalcu akum., pa me zanima katerga imate kej v uporabi?

Thx

:-)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nobenga...  :D

...k moram iz akumulatorja še vn štrom spušat...k ga je preveč not.... k vsak dan hodim motor v garažo kurblat....k mam nov auspuh...   :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Port Folio pravi:

Živ vsem,

premišljeval sem o vzdrževalcu akum., pa me zanima katerga imate kej v uporabi?

Thx

:-)

 

sj tega je kr nekaj na trgu ...

mal boljši so tm okol 50 €

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

..od jutri naprej jih imajo v Hoferju za 18€  :jezik:

 

pa še kruh pa salamo tut :jezik:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Port Folio pravi:

Živ vsem,

premišljeval sem o vzdrževalcu akum., pa me zanima katerga imate kej v uporabi?

 

Jaz mam mini polnilec iz Hoferja, vsake tolko priklopim za kak dan, dva pa je.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!