Skoči na vsebino

V razmislek vsem


.T.

Priporočene objave

Danes zvečer si oglejte oddajo Trenja. V Sloveniji je več kot 30.000 brezposelnih. Polovica vseh zaposlenih v SLO dela za prenizko plačo.

Delavce se bo še odpuščalo!

Sedaj me pa zanima, a se bo za te odpuščene delavce in njihove pravice kak politik tako vneto zavzemal kot se npr. levi del politike (LDS, ZLSD) z vsemi možnimi sredstvi zavzema za gradnjo Đamije in plačilo odškodnin izbrisanim.

Za nekatere, ki so se javno opredelili proti Đamiji in odškodninam so spisali kazenske ovadbe in jih označili za ksenofobe. Kaj so pa potem tuji lastniki podjetij, ki čez noč vržejo na cesto na stotine ljudi?

Včasih je bila parola levičarjev Delu čast in oblast, sedaj pa pravica do Đamije in odškodnine izbrisanim. To "piše" v ustavi.

V ustavi tudi piše, da je temeljna pravica tudi pravica do dela.

No poglejmo si Trenja, da vidimo, če se bo kdo zavzel za uboge delavce.

BTW že trikrat so bila Trenja namenjena Izbrisanim in ekrat Đamiji.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ustavi tudi piše, da je temeljna pravica tudi pravica do dela.

pa daj še kak list obrni in si preberi še ostale pravice !!!

ampak tudi ta "tvoja" se ne spoštuje ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, vsaka Trenja, Tednik, Preverjeno, Pomagajmo si, prispevki Marjana Jermana v Nedeljskem popoldnevu, ipd. so nam lahko vsem v razmislek. Vsi ljudje, ki ne vidijo več izhoda slej ko prej pokličejo novinarje in zaupajo svojo zgodbo celotni slovenski javnosti. In kaj se zgodi? NIČ :angry: Čez čas se na vse pozabi :angry: In kaj nam pomaga, če se mi zamislimo nad tem, ko ne moremo nič naredit in lahko samo upamo, da ne bomo nikoli v podobni situaciji, kot tisti, ki jih gledamo na TV. Pa zmer hujš je in vedno več je pizdarij, kjer navaden človek popuši, živine pa mirno korakajo naprej po zemlji :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kaotičnih razmerah, ki vladajo pri nas pred vstopom v Unijo sem se pogovarjal z nekaj francozi. MAlo sem jim pojasnil situacijo, odpuščanja, socialne razmere itd... pa veste, kaj so me v en glas vprašali? Kdaj se bo ljudstvo spravilo na ceste? Sem ostal brez besed, ker je najbrž odgovor nikoli. Slovenci smo pač navajeni trpeti, včasih smo morali biti tiho in še danes mislimo, da je tako. Jamranje po raznih oddajah in časopisju ne bo ničesar spremenilo. Veliko je pa tudi takih, ki so zase znali dobro poskrbeti in jim je vseeno, kaj se dogaja sosedu ali pa mu celo privoščijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kaotičnih razmerah, ki vladajo pri nas pred vstopom v Unijo sem se pogovarjal z nekaj francozi. MAlo sem jim pojasnil situacijo, odpuščanja, socialne razmere itd... pa veste, kaj so me v en glas vprašali? Kdaj se bo ljudstvo spravilo na ceste? Sem ostal brez besed, ker je najbrž odgovor nikoli. Slovenci smo pač navajeni trpeti, včasih smo morali biti tiho in še danes mislimo, da je tako. Jamranje po raznih oddajah in časopisju ne bo ničesar spremenilo. Veliko je pa tudi takih, ki so zase znali dobro poskrbeti in jim je vseeno, kaj se dogaja sosedu ali pa mu celo privoščijo.

Točno tako, ko so lani imeli francoski kmetje pizdarije zaradi nizkih subvencij so enostavno šli pred parlament in jim tja zlili gnojnico. Ko so komunalcem hotli znižat plače, so enostavno cel teden štrajkali, da je bil Pariz kot tahujš ciganska naselbina. Pri nas se pa sam neki bunimo in mislimo, da bomo z gobcanjem kaj spremenili ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delu čast in oblast je "izbrisana" parola, ker se jo da poistovetiti z ostalimi tradicionalnimi vrednotami predprejšnjih desetletij. Ker tako travmiramo zaradi totalitarne preteklosti, doživljamo krizo sistema vrednot. Parola je posebno pomembna v že uveljavljenih kapitalističnih deželah, kjer delavsko gibanje celo kaj počne (že ves čas), mi pa na hrbet pa trebuščka pokazat, da nam ne bi kdo očital reakcionarstva in nostalgije po represiji. Si jo kar sami delamo v glavi.

Pa saj, če tuji direktor meče delavce na cesto bo že vedel, saj je pameten evropejc z izkušnjami. Če bi to naredil doma, delavci prav gotovo ne bi šli jamrat ampak v fabriko na barikade. Tule pa vsi izkoriščajo našo slabost in samocenzuro (štrajkat ne smemo, ker smo sami hoteli kapitalizem :hmm: , snajperisti odpadejo, da ne bomo izpadli Balkanci....), mi se pa puščamo nategovat, da z dobrim življenjepisom itak dobiš boljši job. Čisto oprane možgane imamo, če se množica (relativna večina) ne zaveda svoje moči.

Važno pa je, da nam srce zaigra, ko naši priljubljeni zastopniki dobijo piko več v javnomnenjskih anketah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kapitalizmu so se razvili tudi močni sindikati, ki jih pri nas ni oz. so postavljeni od vodstva tovarne oz. tile neodvisni sindikati kot ostanek prejšnjega sistema. Enini sposoben sindikat za katerega vem je FIDES čeprav mi gre včasih pošteno na živce (za pravice zdravnikov se pa dobro vleče).

Ker pa ravo berem gospodarja prstanov in sem ravnokar prebrala tole in se mi zdi, da kar paše zraven:

Gandalf o Ents-ih

"A thing is about to happen which has not happend since the Elder Days: the Ents are going to wake up and find that they are strong."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kapitalizmu so se razvili tudi močni sindikati, ki jih pri nas ni oz. so postavljeni od vodstva tovarne oz. tile neodvisni sindikati kot ostanek prejšnjega sistema. Enini sposoben sindikat za katerega vem je FIDES čeprav mi gre včasih pošteno na živce (za pravice zdravnikov se pa dobro vleče).

V storitvenih dejavnostih so lokalni sindikati lahko uspešni, v proizvodnih pač ne!

Storitev se ne da tako kot proizvodnje preseliti na drug konec sveta!

Tudi rešitve za to obstajajo...

...a ker niso v interesu kapitala, se o njih ne govori naglas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ustavi tud piše, da me nima pravice noben "buzerirat", pa se vedno kdo najde in se me loti.

Kaj pa če ne piše. :?

:unsure:

Sigurn piše, sam je drugače formulirano.

In še nobene oddaje TRENJA ni bilo na to temo.

Samo đamija, izbrisani, prebrisani, cerkev, lezbijke, lezbijci ups. pedri, itd.

A je kakšna pravica na tem svet ?

:angry:

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če imajo v OŠ otroci ali pa v srednjih šolah še kak predmet, kjer jih poučijo o ustavi. Nas so in sicer pri DMV (družbeno moralni vzgoji). Takrat me je to sicer en kurc kaj zanimalo, mi je pa vseeno nekaj od tega še ostalo v betici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, vsaka Trenja, Tednik, Preverjeno, Pomagajmo si, prispevki Marjana Jermana v Nedeljskem popoldnevu, ipd. so nam lahko vsem v razmislek. Vsi ljudje, ki ne vidijo več izhoda slej ko prej pokličejo novinarje in zaupajo svojo zgodbo celotni slovenski javnosti. In kaj se zgodi? NIČ :angry:

In kaj se zgodi.....nič. RAZEN to da se bo zgradila Đamija in bodo izbrisani dobili odškodnine.

To je bil namen mojega prispevka. Zakaj je vse drugo bolj pomembno in imenitno za reševat kot pa domači problemi.

Se nekateri politiki fuuuul zavzemajo za odškodnine izbrisanim. Kaj pa odpravnine za delavce, ki so jih pred nekaj leti fuknili na cesto in niso dobili zadnjih nekaj plač in zakonsko določene odpravnine. Kdaj se bo kak politik tako zagriženo zavzemal za to. Se bo kurac. Bo točno tako, kot si ti napisala.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: ZATO KER NE GREMO NA CESTE, ZATO KER NOBEN NIČ NE NAREDI, ZATO KER SI POTEM "ONI" TO UPAJO, KER VEJO, DA JIM NE BO NOBEN PO GLAVI ZARADI TEGA SRAL, KAJ ŠELE KAJ DRUGEGA :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Gandalf o Ents-ih

"A thing is about to happen which has not happend since the Elder Days: the Ents are going to wake up and find that they are strong."

Simbolicno na vec kot en nacin. Tudi mocno ironicno. Kot ves, v LOTR Enti izumirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji je več kot 30.000 brezposelnih. Polovica vseh zaposlenih v SLO dela za prenizko plačo.

In približno toliko ljudi ima dve leve roki (in niso levičarji) in so nezmožni opravljati praktično kakršnokoli delo.

To ne leti na tiste, ki so kratek čas na zavodu, jim ustreza, da so na zavodu ali nimajo potrebe po delu (tako finančne kot zapolnitev časa).

Glede plač, vsi delamo za prenizke plače :)

Si pa malo oglej rast plač v zadnjem desetletju. Če bo šlo tako naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Nisem še prebrala do konca in tam kjer sem zdaj se mi zdi, da bojo našli svoje entwives :)

NEEEE ne bomo se dal, vse ima svojo mejo in tudi ,,slovencem,, bo prekipelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEEEE ne bomo se dal, vse ima svojo mejo in tudi ,,slovencem,, bo prekipelo.

Ja samo mi "slovencljni" imamo to mejo kot zgleda, zelo visoko postavljeno!!!!!!!

:wacko: :wacko: :cry: :? :angry: :angry:

LP Bojč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja toleranca Slovencev ne pozna meja. Gledam te boge ljudi, ki so ostali brez stanovanj in brez denarja. Sicer ne vem, kako bi se na njihovem mestu obnašala jaz, ampak sigurno ne tako mirno. Pa če me iz lastnega stanovanja vržejo fuknem bombo not pa se mi jebe za vse skupaj, ne pa da gledam kako sem brez par milijonov ostala in brez strehe nad glavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valči, nebi ti tega naredla. mi smo prekleto tolerantni , strpni mogoče celo brez jajc, da bi karkoli naredili. tolikokrat sem bil zaradi tega že tepen, ker sem se za nekaj postavil in tapravim to ni bilo všeč pa so obrnili proti meni vse živo, na koncu so pa naredili točno tako kot sem sam predlagal. pa se tolkli po prsih.

DOST MAM, zdaj se raje pogovarjam o grumpih pa o špehu, pa o klobasah pa to, aja pozabo sm na pir :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!