Skoči na vsebino

Delnice


Priporočene objave

Hallo!

Imam eno vprašanje: Sem lastnik nekaj delnic mercatorja pa me zanima kako je s prodajo delnic oz. kako jih lahko prodam. Slišal sem, da mercatorjeve delnice odkupuje PBS ampak naj bi moral imeti nek listek, ki ti ga vsako leto pošljejo domov kot potrdilo, da si lastnik toliko in toliko teh in teh delnic...

No mene pa zanima kje dobiti ta "listek", ker ga ne najdem (sumim, da ga je vzela naša preluba mati, ker se boji, da si bom s temu denarjem kupil motor in to upravičeno :yea2: ) oz. ali lahko še na kak durug način "dokažem" , da sem lastnik delnic?

Upam, da ste me vsaj približno zastopil.

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti pildek mislim da dobiš domov vsako leto in mislim da ga lahko po želji tudi dobiš kadarkoli.Vsaj tako je pisalo na mojem ki sem ga dobil kak teden nazaj.

Srečko ti boš lahk z tem dnarjem motor kupil, jaz mam pa v Maksimi (PID, ID, MAHR in ne vem kaj še) in si lahko kupim en auspuh pa še to wingsa za 53 jurjev če jih 10 sam zraven dam, Akrapovič so pa sanje.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tolk delnic pa spet nimam, sicer kakega starega gpz-ja bi se pa dalo dubit. Samo naša mami je klele največja ovira, ne "mara" motorjev :huh: :angry:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot vsaka mami :D Če ima kdo drugačne izkušnje naj napiše.

Dvigneš denar, greš in kupiš. Jest sem tak naredu pol je pa sledilo sprijaznjevanje z usodo :D Sicer fotr ki je bilo zelo proti je na krosli sedel še ko je bila na prikolici in jo že veselo kurblal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZPIS STANJA VREDNOSTNIH PAPIRJEV

Ob začetku koledarskega leta KDD pošlje vsem imetnikom izpis stanja vrednostnih papirjev (potrdilo o lastništvu), ki vsebuje podatke o vrsti in številu vrednostnih papirjev, katerih lastnik ste bili na dan 31. decembra preteklega leta. Če potrebujete izpis stanja na katerikoli drug dan v letu, lahko na KDD naslovite zahtevo za izpis stanja na priloženem obrazcu. Potreben obrazec 560/4 si lahko ogledate in natisnete tukaj: .

http://www.kdd.si/slo/DobroJeVedeti/printi/print_5604.html

Po prejemu zahteve vam KDD pošlje račun s položnico za plačilo stroškov izpisa po veljavnem ceniku KDD. Izpis stanja dobite s priporočeno pošiljko na naslov stalnega bivališča, ko KDD prejme plačilo.

vir: www.kdd.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaja delnic je pa res enostavna in hitra. Grš samo do borzno posredniške hiše ali celo menjalnice, pa ti praktično vse v istem momentu uredijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaja delnic je pa res enostavna in hitra. Grš samo do borzno posredniške hiše ali celo menjalnice, pa ti praktično vse v istem momentu uredijo.

sabo rabš osebno, davčno in bančno kartico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sabo rabš osebno, davčno in bančno kartico

in pa seveda potrdilo o lastništvu delnic (že zgoraj omenjeni izpisek KDD (Klirinško depotna družba ali nekaj takega))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob začetku koledarskega leta KDD pošlje vsem imetnikom izpis stanja vrednostnih papirjev (potrdilo o lastništvu), ki vsebuje podatke o vrsti in številu vrednostnih papirjev, katerih lastnik ste bili na dan 31. decembra preteklega leta.

Torej naj bi tole pošiljali po novem letu, ampak zakaj pa jest tega še vedno nisem dobil :? :hmm:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej naj bi tole pošiljali po novem letu, ampak zakaj pa jest tega še vedno nisem dobil :? :hmm:

Vprašaj:

1) Mamico.

2) Poštarja.

3) KDD.

al misliš, da ti bo znal kdo na forumu povedat, zakaj ti neke pošte nisi dubu? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al misliš, da ti bo znal kdo na forumu povedat, zakaj ti neke pošte nisi dubu? :?

Retorično vprašanje Sym, takšno na katero človek ne pričakuje odgovora ;)

Zadeva je pa le prišla po pošti kako urico nazaj, tolko 5ER vseeno hvala za link.

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gebre, hehe naključje. Upam, da ne kupuješ gpz-ja, ker čene greš 100% po mojih stopinjah.

prodal Merkatorjeve delnice, še nekaj dodal in kupil gpz-ja.

Da pa ne bom čist :topic: , pa tud nove teme se mi ne da odpirat (razen na željo lastnika tele teme) mam eno vprašanje.

To je bila prva prodaja delnic (al kako se že reče) ni mi treba plačat davka od prodaje, ne vem pa, ali moram pisat napoved o odmeri dohodnine???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: misty ne kupujem še, morda čez kako leto in pol (izpit), mislim pa kupiti nekaj iz kawasakijeve družine500(gpz, kle, er5) ampak najbrš bo gpz. Tako da si lahko oddahneš ne bom ti delal konkurence pri iskanju "dobrih" gpz-jev, vsaj ne še :devil:

Pa še malo k temi, koliko pa približno vzamejo "agenti"(pošta... ) % pri prodaji delnic, a je številka vezena na vsoto ali je skozi enaka?

LP by gebre

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha, narobe si me razumel...jest mam že parkiranga v garaži ... in to "dobrga" gpz-ja :yea2:

če boš priden, ti ga bom lahko prodal čez kako leto, leto in pol :P :P B) :D

Ok, back to topic: pri prodaji delnic ti vzamejo:

- odprtje trgovalnega računa (cca 1000 - 3000)

- prenos papirjev na trgovalni račun (cca 2500 -> do nekje 500 lotov -> delnic)

- minimalna provizija pri prodaji papirja (cena na eno vrsto delnic) cca 4000 oz. 1.5 % od vrednosti posla (spet odvisno kje)

- pozabu :(

Sicer pa:

www.najdi.si in ključne besede prodaja vrednostnih papirjev

ali

http://www.ilirika.si/ in klikni na izračuni stroškov ter izpolni vse podatke.

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bila prva prodaja delnic (al kako se že reče) ni mi treba plačat davka od prodaje, ne vem pa, ali moram pisat napoved o odmeri dohodnine???

ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

borza

evo.. če vas zanima.. tu je virtualna borza.... dobiš 2mil SIT, pa lahka kupuješ prodajaš.. itd... tečaji pa so realni.. preberte si še navodila...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ne vem, če ravno v tole temo paše, pa vseeno... B)

Ima kdo izkušnje s trgovanjem na tujih borzah?

Kako (preko koga) je najpametneje (najceneje) opravlajti posle?

Predvsem me zanimajo papirji na borzah naših južnih sosedov.

Transakcij ne bo veliko, zato kako on-line trgovanje ni potrebno.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!