Skoči na vsebino

Umrl Marco Pantani


AREA

Priporočene objave

Ufff, nisem nevem kolko spremljal kolesarstva ampak vseeno, sem kar malo sokiran :cry: Tolk se je vedno govorilo o njem...tu vas je kar nekaj kolesarjev kak komentirate to? Vzrok smrti droge al se je prevec unico z prepovedanimi substancami (EPO itd)Ce me spomin ne vara sem nekje slisal da je mel pulz v mirovanju tud okol 30-35...đizs to ni normalno :ph34r:

TTX str. 567 :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RIP Marco .... :cry:

Kolikor se spomnim je mel nekaj težav z prepovedanimi substancami in posledično z prepovedjo nastopanja na tekmah. Po TV sem gledal več tekem, na katerih je bil razred zase (v njegovih boljših časih), pol je pa šla njegova kariera navzdol. Zakaj, ne vem. Lahko da je zaspal na lovorikah :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to s čem se ves ta folk prehranjuje (beri fiksa) me sploh ne čudi če se pol takole konča.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to s čem se ves ta folk prehranjuje (beri fiksa) me sploh ne čudi če se pol takole konča.

LP

Leteči

Ja...in ti to vse veš, ne?

Pantani - tisto kar je bil dopingiran še zdaleč ni dovolj za smrt. Umrl je posledično zaradi zabavne plati uporabe drog. V info.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je pretresla novica, da Pirata ni več :cry: . Slava mu, saj je leta 98 zmagal na Giro di Italia in na Tour de France, kar je uspelo le l. 52 Faustu Coppiju.

Bil je odličen hribolazec, kar so mu nakteri zelo zavidali, saj je na klance peljal kakor, da bi bila ravnina in ne malokdaj se je peljal kar sam, brez pomoči ekipe.

Žal mi je za njega, saj je bil v svojih časih res dober, a njegova kariera je imela preveč pretresov tako v športnem smislu in zasebnem življenju, kar je zelo vplivalo nanj, saj ni in ni našel več prave motivacije za treninge. In žal je bil, tudi udeležen v afero z jemanjem prepovedanih poživil.

Na žalost, pa je v tem športu čedalje več podobnih primerov, zelo podoben mu je bil španec Mario Jimenz, ki je zaradi zelo podobnih okoliščin umral dva meseca nazaj.

Naj počiva v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res ga je škoda :( Je bilo prav veselje ko si ga gledu,kako v klance špona in se jasno spraševal od kje jemlje energijo...So pa razne substance že čisto domače pri večini športov tako da morajo sami presodit ali vzeti in biti dober ali ne vzeti in počasi potoniti..jasno malo karikirano samo vseeno nedaleč stran od resnice!

Bo pa ostal legenda za zmeri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...in ti to vse veš, ne?

Pantani - tisto kar je bil dopingiran še zdaleč ni dovolj za smrt. Umrl je posledično zaradi zabavne plati uporabe drog. V info.

Ga ni prof. kolesarja, ki bi vozil na banane. Že podatek, da ima lahko kolesar :hmm: do 50% povečane hematokrite govori, da so na dirkah vsi dopingirani. Tudi "gusar" ni bil izjema, žal ta poživila puščajo izredno hude posledice za srce in ožilje.

Slava mu!

Naslednji je na vrsti Armstrong - ne vem kakšno gorivo tankajo v njega ampak to ni več normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff, nisem nevem kolko spremljal kolesarstva ampak vseeno, sem kar malo sokiran :cry: Tolk se je vedno govorilo o njem...tu vas je kar nekaj kolesarjev kak komentirate to? Vzrok smrti droge al se je prevec unico z prepovedanimi substancami (EPO itd)Ce me spomin ne vara sem nekje slisal da je mel pulz v mirovanju tud okol 30-35...đizs to ni normalno :ph34r:

TTX str. 567 :ph34r:

Area a si ti zrav .....hm no pol pa prosim da naslednič ko kako tako blekneš na page da se malo bol prebereš literaturo. :angry:

MORON :kva2:

Doping itak ni dovoljen pol bi mogu ti že zdavnaj podlečt ko poješ antibiotik popiješ red bull na koncu pa še zategneš en koffe.

Na dopingu si padu da te bo glava pekla. :topic:

Kar se srčnega utripa tiče si ti zgleda en hud športnik............... jao jao zapečkar težek......premakni guuzo na kolo pa pazi kaj ješ pa malo meditiraj pa boš videl da spraviš srčni utrip ko se umiriš tud pod 40.

To ti povem iz prve roke ko nisem kadil in treniral apnejo je bil moj rekord 37 udarcev na minuto.

Nismo po juhi priplavali da lahko človeka obsojaš po mili volji.

Škoda ga je . Slava mu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko recimo povprečen uporabnik kave in red bulla sliši za EPO, mu malce zatrokira srce in izpusti vsaj en utrip. glede dopinga je tako, da so kolesarji skoraj brez izjem podvrženi tretmanom ampak v kolikšni meri so ti tretmaji škodljivi pa je dokaj brez pomena govorit, ker je treba upoštevati, da so dopingirana telesa, ki morajo prenest napore predvsem VZTRAJNOSTNE IN TO SKOZI CELO SEZONO. Kaj to pomeni? Da substance, ki radikalno vplivajo na organizem in modifikacije le-tega ne pridejo v poštev temveč take, ki pripravijo telo da se navadi nanje in ob njihovi pomoči lahko te napore prenese.

Da se razumemo - dopng definitivno je škodljiv ampak če to pripemrjamo z bodybuildingom, potem bi moral v BB umreti vsak drugi. In izmed njih ogromno oseb, ki zahajajo vsakodnevno v fitness in nimajo tekmovalnih namenov. Pa se to ne zgodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je grozno in doping v kolesarstvu je resen problem. VSI so dopingirani in če kdo pozna kakega profesinalnega kolesarja vam bo povedal kaj vse se grejo in kako so večinoma vedno en korak pred doping komisijo. Noben normalen človek ne more zdržati ture, pišuka jest se z avtom ne grem pelat 200-300km in to vsak dan, da ne govorimo o vzponih. Pri vseh individualnih športih je prisoten doping ker samo talent in trening nista dovolj za zmago. Resnično upam, da se bodo začele stvari spreminjati na žalost pa mislim da bo moralo umreti še več mladih vrhunskih športnikov, da se bodo zčele stvari premikat v boljšo smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umrl je posledično zaradi zabavne plati uporabe drog. V info.

Če je pa tako, pa pol ne vem zakaj se vsi čudite, da je umrl. Kdor uživa droge, tudi umre. Eni prej, eni kasnej.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je poročal RA SLO včeraj, naj bi umrl zaradi prebelike doze pomirjeval. Zadnje čase je baje zapadal v hude depresije.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In depresije so vmesno stanje med odmerki česarkoli že. Pomirjevala pa so čudovita stvar po kakšni zabvni noči Xov ali horsa, prvega pa je MP prav rad pozobal.

Pri dopingu pa se za after vzame ponavadi painkiller, ker je telo preveč out, da bi šel človek še na pomirjevala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vedno vam ostane "krislano čisti in brezmadežni" Armstrong.....ki prav tako fenomenalno pelje klance kot jih je Pantani - Đim Morison kolesarstva...

Area

ta "šokantno" nizek utrip je nekaj popolnoma normalnega in ga ni imel samo Pantani, ampak tudi Enduraine, Armstron itd...

painkiller pa na trening.....jipiiiii... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze je spet nabijati o dopingu, ker to ni ravno tema. Marco Pantani je bil velik šampion! Zame v času mojih kolesarskih let eden treh največjih (Indurain, Virenque). Od teh je samo eden odšel brezmadežno, guess who!, pa se tudi ni več vrnil. Ampak velik športnik še ne pomeni, da je tudi v zasebnem življenju kakšna veličina. Pantani je pač postal žrtev medijskega linča po svoji aferi z dopingom, katerega pa ni zdržal tako kot Virenque. Moraš biti kar močan, ko te najprej vsi nosijo po rokah, že v naslednjem trenutku pa te sesujejo in poteptajo kot podgano.

Čez čas bodo za njim ostali samo dosežki in pa fenomenalno hribolazenje, ki pri dominantnih strojih kot je Armstrong ali je bil Indurain še zdaleč ni tako spektakularno.

Naj počiva v miru, ki ga za časa življenja ni imel.

Glede utripa pa res ni treba klobasati neumnosti, če se ne spoznate. Tudi sam sem imel v svojih najbolj treniranih letih (pa nisem bil nek profič) utrip v mirovanju 38, pa je od dopinga bilo pri meni še največ piva pa špagetov. A ja, pa tisti čas sem bil celo vege. To je bolj fiziološka lastnost, ki je od človeka do človeka drugačna. Še ta podatek: moj maks utrip je bil takrat (pri mojih 23 letih) 215. Teoretično bi moral biti precej nižji, že pod 200.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta "šokantno" nizek utrip je nekaj popolnoma normalnega in ga ni imel samo Pantani, ampak tudi Enduraine, Armstron

pa Ručigaj v fazi med dvema obrokoma :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene je šokirala novica da Pantani-a ni več :cry:

Kolesarstvo spremljam kar pogosto, tako da ko sem slišal za njegovo smrt, sem se počutil, kot bi umrl nekdo, ki ga poznam.

RIP Marco :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi rezultati obdukcije

Prav oteklina možganov pa naj bi bila glavni razlog za smrt italijanskega športnega junaka, je po opravljeni obdukciji sporočil glavni preiskovalni zdravnik Giuseppe Fortuni. Kljub opravljeni obdukciji bo treba na natančen vzrok smrti čakati še najmanj dva tedna, je še dodal.

"Zaenkrat nismo izključili še nobene domneve," je o nastanku edema dejal Fortuni in dodal, da je pot do ugotovitve natančnega vzroka smrti še dolga. "Opravljena obdukcija je le prvo dejanje v dolgem nizu preiskav," je poudaril vodja preiskovalnih zdravnikov in dodal: "Na odgovore bomo morali čakati še najmanj dva tedna."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovo od Pantanija

Okoli 30 tisoč kolesarskih navdušencev, članov družine, športnikov in funkcionarjev se je poslovilo od kolesarskega junaka Marca Pantanija.

Žalne slovesnosti v cerkvi Apostola San Giacoma v Cesenaticu so se udeležili le najožji člani družine Marca Pantanija in njegovi najbližji prijatelji, medtem ko je na tisoče privržencev pod temačnim nebom objokovalo in obujalo spomine na velikega športnega asa, ki je po prvih raziskavah v soboto zvečer umrl v Riminiju zaradi srčnega zastoja, ki je bil posledica vdora krvi v pljuča in velikega možganskega edema.

"V Cesenaticu nikoli več ne bo tako, kot je bilo nekoč," je s solzami v očeh dejala sokrajanka velikega in tragičnega italijanskega kolesarja, ki je svoje zvezdne trenutke doživel leta 1998, ko je zmagal na obeh prestižnih dirkah na svetu - italijanskem Giru in francoskem Touru.

Pantanija so na poslednjo pot pospremili številni nekdanji italijanski kolesarski velikani, med drugim tudi Gianni Motta, Felice Gimondi, Francesco Moser, Gianni Bugno, Luksemburžan Charlie Gaul, od znanih športnih osebnosti pa je v Casenatico prišel tudi nekdanji kralj alpskega smučanja Alberto Tomba.

post-11-1077206315.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!