Skoči na vsebino

Kenija / Somalija


S57CQ

Priporočene objave

LP vsem

Spet na pot po daljsem premoru doma. Tokrat Kenija in Somalija. Upam, da se bo dalo kaj napisati od tam in pa kaksno sliko poslati.

Zvecer odrinem v Nairobi konec tedna pa do Somalije...

LP DaNe on move...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost slik nared, da bos lahk pr ML naredu tak zanimivo predavanje kot je blo ono iz Dubaia!! :yea2: :OK: :kva2: B)

srecno!! :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem

Evo me koncno se za motosvet malo. Nekaj casa nisem nic pisal...obveznosti pac.

Nekaj dni sem bil v Nairobiju (Kenija) in sedaj sem na severu Somalije, natancneje Hergesa. Ta del imenujejo Somali land in je nekaksna avtonomna pokrajina Somalije. Zaenkrat je se vse cool. Vendar se pozna, da do sranja ni dalec. Pokrajina vecinoma stepa in puscava - peska polno. Okoli se ne da gibat ker so plemenske prepovedi gibanja. Zgreda da se bosta dva klana spet udarila saj se je nagrmadilo orozja dobrih 30 km od tod na kupe.

Ruzak imam na stby letalo pa tud na dohvat ruke. Ce bo zagustilo bomo pac moral gibat.

Drugace pa mesto kot mesto v Somaliji - beda in sirotinja. Vse je nekako cca 100 let nazj in veselo pasejo koze...

Vsak stric pa ma Kalasnika cez hrbet - pa ti pametuj ce si upas..

No toliko na kratko - slike posljem teti Zarji... upam, da ni prevec zaljubljena...

Butan slikce bi morale bit ze gor pa se nic ni videt... no bo ze, saj vem da je pomlad na vratih...

LP DaNe

Hergesa / Somaliland

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.) :P :D

Slikce so sle ze zdavnaj naprej. Zelo veliko jih je, tako da sem dala predlog o galeriji, ki bi bila namenjena posebej za tvoja humanitarna popotovanja.

Cyc??

Ce zadeva ne bo 'sla skozi' .) , se vedno lahko naredim nek ozji izbor in nekaj meni najbolj simpaticnih objavim v ustrezno temo. A bilo bi skoda...

Kenija/Somalija mislim, da bodo tu ze jutri.

Cyc?? :unsure: :D

(brezcycanegreinonmeckapress)

(tutonzaljubljenpresspress??) .) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Se globoko opravicujem draga teta Zarja... .)

CYC majstore???... :?

Naj se malo napisem o telih krajih:

Somaliland je del Somalije in sicer severni. ( ce bi crto od Etipijske meje potegnil proti Indijskem oceanu bi to bilo zgoraj). nStanje tukaj niti ni tako slabo - glede na razmere. Sp[odnji del je slabsi -Mogadis je je v popolnem kaosu in plemenske tolpe vladajo po svoje. Tudi tu sicer ni v rozicah ampak v primerjavi z Mogadisom je tu dosti bolje. Jutri se odpravim v pristanisko mesto Berbera na Indijskenm oceanu. V konvoju seveda z vojaskim spremstvom - ker gre pot nekako med dvema skregenima plemenima pa vsake toliko napadajo konvoje. ( Upajmo da bo vse ok)

Drugace pa so ulice tu polne ljudi z orozjem in nikoli ne ves kdaj bo pokalo. Zvecer vsako toliko malo ropata ampak se clovek vsega navadi... :blink:

Je pa to popolnoma muslimanska dezela in lahko potrdim da kar precej podobna Saudski arabiji kar se tega tice. Petkrat na dan molijo in to nema izeme. Kar se tice ljudi nisem imel kaj prevec stikov - razen danes v eni od "tehnicnih stacun" ko mi je pristopil cuden stric in dejal - Zapomni si to je Somaliland in mi smo neodvisni... :cry:

Ni mi blo glih jasno kaj pa kako ampak obcutka pa nisem imel dobrega...

Jutri je nov dan...

LP DaNe

Hergesa / Somaliland

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, prjatu!

Zal se ni izslo, da se se vidimo pred tvojim odhodom. Anyway - vem, da je ogromno obveznosti, ko takole prides v domovino...

Sicer pa (sem preprican, da bi tole veliko bolje zvenelo iz zenskih ust): ti si kot bombon :devil: . Bilo kuda, DaNe svuda. DaNe alias Kiki.

Pa povej ti unim nigerjem, da naj se mal umirijo. Drugac bos ti ta rdecega najboljsega soseda dol prpelu. Ta jih bo pa kupu, ali pa bo rokometni narod iz njih naredu. Pa se naj raje na igriscu za zogo fajtajo. Sam, pol pa nou biznisa za tebe :wacko: Hja, bos pa spet navijac :OK: Kdor ne skace, ni Somalijc, hej, hej, hej!

Good luck!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Evo mene nazaj (cel in ziv). O:-)

Sirotinja ..... Sirotinja.... i tako vise puta....

Prevoz mesa zjutraj na trznico kar s karjolami, streljacina za sosedno hiso, vrocina preko dneva... v kratkem danasnji dan. :xx:

Skratka zanimivosti kar ne zmanjka. Jutri odhajam v Putland (osrednji del Somalije) in tam ostanem do nedelje. Po nekaterih podatkih naj bi se dalo pritit do maila - INSHALA...

Slike so pri nasi dragi teti Zarji tudi od danes.

LP DaNe

Hergesa / Somaliland

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW - slike ki sem jih danes dobil iz Somalije bodo sle jutri na server, ce bo Zarja jutri online pa tudi dejansko na forum :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo me danes iz Bossasa - pristanisko mestece na Indijskem oceanu - gledam preko vode v smeri Yemna.

Dan se je danes zacel vec kot fantasticno. Polet je trajal dobre dve ure in nekajkrat so se nam prizgale rdece lucke na kontrolni plosci. Fantje so to postimal in mi smo lepo pristali... a onda...direkt v ZAPOR... :blink:

Jeb... drzavo

No vse se je lepo izteklo po dveh urah in po posredovanju nasih predstavnikov.

V glavnem jeb.. drzavo kjer ima vsako pleme svoja pravila in oblast.

Drugace pa danes vroce in cca 30C. Slike pa so na poti.../

LP DaNe

Bossaso / PUDLAND

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S priponko Berbera 1.zip pa imava oba s Cyc-kom probleme. Ne da se odzip-ad. Prosim poslji se enkrat.

Sicer... vidim, da je zelo vroce. Cuvaj se in :K

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Evo mene nazaj v Hergesi. Saj ni da je raj ampak proti Bossasu je skoraj kot doma. Uspel sem malo poslikati letalisce in okolico... :kva2:

V torek naprej v Wajid za dva dni ( iz dezja pod kap)... :?

Potem pa INSHALA v cetrtek zvecer v Nairobi. V soboto v Dubai in nato v zelo kratkem casu ponovno na pot. Kam pa? - .... pa boste izvedeli v naslednjem nadaljevanju.... :OK:

Lp DaNe

Hergesa \ Somaliland

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Ja, po neki analogiji (kjer se kuhajo piz*, tja gre najprej DaNe)... Haiti?!

Good luck!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ne tokrat pa zal ne, ker sem bil ze bookiran prej za drugo :ph34r: lokacijo. Vsaj tako kaze, da za enkrat ne grem na Haiti. Vec pa bom vedel ko se privlecem do Dubaja.

lp DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ne tokrat pa zal ne, ker sem bil ze bookiran prej za drugo  :ph34r:  lokacijo. Vsaj tako kaze, da za enkrat ne grem na Haiti. Vec pa bom vedel ko se privlecem do Dubaja.

lp DaNe

--.. .. ...- .--- ---

-.. .- -. .

... .-. . -.-. -. --- .)

Eric S57LWE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Odhajam v Wajid... :ph34r: to je mala vasica blizu Baidoe. (v smeri Keniye)

LP de DaNe

p.s Erik : tnx GL tu 73

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!