Skoči na vsebino

Kenija / Somalija


S57CQ

Priporočene objave

Dane hojla,

V Piranu je čakala baksa pive, proejktor, lap top...Bo pa drugič! :rolleyes:

Uzivaj kolikor lahko, ko boš pa doma se pa kaj oglasi! Baksa čaka... :beer2:

GL ES HPE CUAGN SOON

73 Boris S57LO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

--.. .. ...- .--- ---

-.. .- -. .

... .-. . -.-. -. --- .)

Eric S57LWE

--.- .-- .- .--. .- - . .--. .. -.- . .. -. -.-. .-. - . .--. --- -- . -. .. .--- --- ..--.. .) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Danes zapuscam Wajid in grem nazaj v Kenijo. Ostanem nekaj dni v Nairobiju nato pa - juzni Sudan za dobrih sest tednov. :?

Tukaj je vroce kot v peklu- 30+ C. Z netom so tezave zatol tole na kratko preko SAT phona...

Slike in vec info od tod iz Nairobija....

LP DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Nairobi ponovno... Saj ne, da bi si clovek zelel takih koncev, ampak ko sem prisel nazaj v Nairobi se mi je zdelo kot doma. Sele ko se vrnes dojames kje si bil.

U glavnem Somalia (z vsemi njenimi landi...) je pac dezela, kot jo vecina pozna - revscina in razkol med narodom. Vlade ni in na vsakem koncu vlada drugo pleme. Zal nismo smeli v Mogadisho ker je prenevarno. Sam pocasi zgubljam obcutek za svet okoli mene. Zadnjih nekaj misij (razen Bhutana) je ista slika. Kri, razkol, boj za prezivetje, sovrastvo in beda. Zgleda, da je to edino kar znajo na tem delu sveta. Jeb... drzavo...

Vcasih se v normalnih okoliscinah clovek vprasa? Je res tega treba ? - vsaj meni?

No "zuta minuta" mine in gremo dalje.

Zakljucil sem misijo v Somaliji in sedaj odhajam v ponedeljek na sever Kenije - natancneje v Lokichogio (Loki - po moje). Od tam pa misije - v juzni Sudan, kolikor bo varnostna situacija dovoljevala.

Po domace bi se temu reklo "iz dezja pod kap". Celih sest tednov - nabiranja komarjev za malarijo... :wacko:

No svet se vrti dalje in mi z njim :yea2:

Slike zadnjega dela Somalije ima ... saj ze veste kdo :xx:

LP DaNe

Nairobi / Kenya

P.S. Boris (LO) Pozdrav za celotno ekipo in obljuba dela dolg - pridem do vas naslednjo rundo nekje v maju. INSHALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

.... Kri, razkol, boj za prezivetje, sovrastvo in beda. Zgleda, da je to edino kar znajo na tem delu sveta. Jeb... drzavo...

Vcasih se v normalnih okoliscinah clovek vprasa? Je res tega treba ? - vsaj meni?

No "zuta minuta" mine in gremo dalje.

....... INSHALA

Hojla DaNe!

OK, vidim, da si zuto minuto ze prebolel... Vseeno naj te spomnim, ce si ze morda pozabil (dvomim!!), da so tudi "v normalnem" zivljenju zute minute in to v dosti manj resnih situacijah. Verjamem (pa ne govorim iz glave, ampak iz prepricanja vate), da se bos teh minut tudi v bodoce z lahkoto otresal. Priznam, da bi se jih jaz osebno veliko teze - ce sploh?! Zagotovo jih ti nekoliko laze prebrodis z vednostjo, da z aktivnim porocanjem tukaj na forumu tudi nam razsvetljujes obzorja in slikas tudi temne plati zivljenja na nasem planetu.

Ze mnogokrat zapisano, pa vendar: VELIKO SRECE pri tem tvojem pocetju!

Pa lep 73!

Schtabec

P.S. Upam, da nisi postal verski fanatik, ko tako vztrajno ponavljas INSHALA (In God's Will). Sicer pa, ali so Ameri njih :notworthy: posnemali, ko so priceli tiskati na $ In God We Trust :lol: :yea2: Jaz raje pravim: Life is like a box of chocolate, you never know what you gonna get! (Forrest Gump )

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo stari, sem te bolj poskusal dobit na Messengerju in total pozabil na forum. Tle se pa uiber dogaja. Glede dogodivsčin (Jailbreak in to) mi je tvoja boljša polovica povedala. Ti sam glej, da te od vseh pizdarij nobena ne oplazi. Saj vem da delaš na tem. Pa vseeno.

Zdaj sem na miru pogledal slike (tnx Zarja) in sem povezal dve stvari. Ko sem videl tistega hrošča (bubašvabu pravu) mi je ratal jasno zakaj vsi strici nosijo Kaleta. Pa to nben Pips ne fenta. :naughty:

Imel sem pa tudi težave. Tam, ko si na sliki z jarani sem te ene 3 min iskal. Še sreča, da si verjetn slabo spal pa bolj bledičen vstal, da sem te na koncu našel. :rolleyes:

Simon je že nekaj dni v Afganistanu in pravi, da je OK. Business as usual.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ja Fritz vse 5 ne skrbi...vem tudi za Simona - se je oglasil...ala nas je vse povsod kjer je sranje...

Kar se pa odhoda tice pa sem ze dvakrat bil on board - pa so v zadnjem trenutku odpovedali polet. Razlog je slabo vreme v Lokiju. Pesceni vihar je ze stiri dni v igri in vidljivost je manj kot 100 m. V glavnem jutri spet poskusamo - tokrat z vojaskim avionom (malo vec instrumentov) hehehe

Toliko za sedaj

Dane

On move to Loki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Ojla Dane !!

Mi lahko malo bolj podrobno napišeš tvoje POSLANSTVO !! tam spodaj ????

Zelo me zanima - saj sem tudi sam popotoval po raznih kontinetih in ..........

- prosil bi te , če mi lahko pišeš na moj privat mail billy@ogenj.com - imam še sicer nekaj vprašanj , ki morda niso primerna , da bi te spraševal na našem spletu (motosvet) !!

Zato en lep pozdrav !! od " RENEGADE - a" :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane, a lahko zrihtas kak Ak-47? ;) :P

P.S.: - ne vem ce ti je Zarja povedala, ampak onega dugega ZIP fajla nikakor nisem mogel odpreti <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Dezela Turkana plemena...

Kamp Lokichoggio na severu Kenije... dezela sanj ...

Ja lep pozdrav vsem skupaj. Koncno sem se uspel privleci do LOKI-ja. Po nekaj dnevnem oklevanju zaradi vremenskih tezav tu smo le uspeli pristati v dezeli plemena Turkana. Kamp je tukaj ze nekaj let od kar poteka vojna v Sudanu. Je nekako odskocna deska za operacijo v juznem Sudanu. Smo nekje na cca 600 nadmorke visine in cez dan je nekje 30-35C. Dezela je v bistvu pol puscava tako, da ni nekega resnega zelenila okoli. Letalisce je v bistvu ana velika logisticna baza za "air drop" operacije. Gre za distribucijo hrane iz letal - odpres rampo in posljes 30 ton riza...

Upam, da mi delo dopustilo vsaj en tak polet v juzni Sudan. Drugace pa grem sigurno tja takoj ko dobim posebno dovoljenje.

Slikice iz Somalije so ze skoraj vse tu, samo se zadnja runda.

Nato pa zacnemo z novo serijo. :blink:

LP DaNe

Lokichoggio / Kenija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, DaNe!

Dobre slikce! Komforta v pisarni in spalnici pa ravno ni, he, he. :D

BTW, Simon se mi je zelo na kratko javil iz Afganistana: Vse OK in brez sprememb.

Srečno!

Lep pozdrav!

Štabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane, a lahko zrihtas kak Ak-47? ;)  :P

Pa kaj ti bo AK-47, pa to ni več v modi, to je za :afro1:.

Gremo pa ja čez dober mesec v EU. Zdaj je moderno par 100 kilc TNT v vagon :ph34r: :? :o Črni humor!

Popravljeno . Popravil scht@bec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Koncno sem dobil dovolilnico za juzni Sudan. Tako, da priprave so v teku (konzerve v ruzaku, Lariam v zepu, ostalo pa v "quick run backpack- u") Ce bo prav v torek odrinem v Akon. Drugace pa tukaj precej dela in prahu. Nekaj slik sem uspel zlozit skupaj, vec pa v naslednjih dneh. Vreme tu vecinoma soncno in temperature okoli + 35C. Spanje ponoci je malo tezje ker se "Tukul" - hisica iz blata in slame segreje preko dneva, ponoci pa seva vso toploto v notranjost. Najbolsa varianta je kar zunaj - jasno brez mreze (KOMARJIPRESS) ni sans.

Problem rata ko zacne sred noci pihat i ves prah dvigne tako, da se zjutraj barvno zlijes s pokrajino :? ... No dobra stran Kate campa pa je ta da imajo celo bar in mrzu pir tako, da so zvecer vse tegobe kaj hitro pozabljene - pa se re-hidracija se izvede.. :rolleyes:

Toliko za tokrat...

Slike ... saj ze vse veste...

P.S. Grega tnx za info o Simonu...be cool pa glavo dol...

LP

DaNe

Camp Lokichoggio

Severna Kenija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Evo mene spet po daljsem casu... Ker net ni glih supersonicen od tod pa ne vem kako slikce gor skacejo... no verjamem, da jih je nekaj ze gor.

Vrnil sem se iz prve misije iz juznega Sudana... Tokrat Kauda in Pulmok... kaj napisat ....jao sirotinja in kraji za gradnjo karakterja...

Kauda - nic in nato sotorski kamp ...podnevi vroce ko pr norcih ponoci piha se bolj... Za dobrodoslico je tik pred pristankom pocila neka cev za olje in nas mali aviocek je bil ves crn... no na sreco smo pristali in povozili stupeno kaco... Ni kaj clovek bi si mislil kaj pa se bo??? No vse se je dobro isteklo.

Pulmok - se enkrat nic in kamp iz hisk (blato+slama) rules... ampak tu sem pa dobil se dve dodatni nagradi..

Druga

miljone muh - katere letijo naravnost v obraz (do vecera nisem mogel pocet nicesar) enostavno je nemogoce zvet od vsiljivih muh

Prva

Ponoci sem spal v enem od hangarjev in ta je cudezno ozivel - podgane, kuscarji netopiji- komarji pa so tako ali tako stalnica

In seveda se jocker:

Noc v Pulmoku je prinesla se prvi udar Malarije... vrocina gor pa dol - ob dveh zjutraj je odlocitev padla - Lekadol na polno pa nares kar je ostalo pod lucjo in ujeti prvo letalo nazaj v Loki, kjer je prvi dohtar.

Tako sem naslednji dan zadet (verjetno prevec Lekadola) privlekel do dohtarja kjer je test samo se potrdil moje sume...

Takoj dozo Coartema in naslednja cez 8 ur... no zgleda da sem uspel pravocasno resit situacijo - vsaj zaenkrat...

Danes sem bil v najvecjem begunskem kampu (celo mesto) v srednji Afriki - Kakuma. Ocenjujejo da je tu cca 22.000 beguncev iz osmih dezel. Na kratko Disneyland...

No vec o tem naslednjic - zadnja doza je glih prijela... joj kok je lustno...

Lp DaNe

Lokichoggio / Kenya

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Si pa imel res pester "izlet z vlozenim kvizkom"! Zelim ti cimprejsnje okrevanje. Sicer se na to bolezen cisto nic ne spoznam, sem pa preprican, da literca kakšnega Dzonija Setaca ne bi mogla skoditi!? :rolleyes:

Good Luck!

Stabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Želim ti hitro okrevanje! Vse je goody kar se dobro konča. Mimogrede, a te jaz prijavim na naslednjo krvodojalsko ali se boš kar sam :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Najprej hvala za lepe zelje. Drugace pa zgleda, da sem jo poceni odnesel. Zaenkrat je vse OK tako, da sem sel naprej. Tokrat sem bil v Akonu. Vasica skoraj na meji med severnim in juznim Sudanom. Polet do tja z "leteco kravo" je trajal pet ur. :cry: No sem pa zato imel dober panoramski polet nad skoraj vsko vecjo vasjo v juznem Sudanu :blink: Ta UN linija je v bistvu lokalni avtobus in zgleda precej podobno kot v znanem ex Yugo filmu... Ko to tamo peva....

Na koncu smo se bicikle nalozil in leteli naokoli.... jao... :wacko:

Akon sam nic posebnega - par Tukulov in pristajalna steza. Nekako je ves juzni del podoben - sirotinja in UN resuje kar se resit da. No pa se kak NGO....

Toliko za tokrat. Slikce so na poti...

Lp DaNe

spet Lokichoggio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Po daljsem casu ponovno tipkam... vmes se je zgodilo tisto, kar se je nakazovalo ze nakaj casa. Racunalnik je odpovedal poslusnost in vecina filetkov je sla... No se dobro, da imam vse od prej na CD-jih in iz te misije je kar nekaj slik ze na forumu. Nekaj jih je se v dodatni zlati palicici...

Drugace pa je tu zadnje dneve dezevno in pescena pokrajina je postala blatna. Skoraj neverjetno kako zaj... blato... :cry: Polahko imam ze vsega p....k...

No kaj cmo. Se nekaj dni in lepo kuci pjevajuci... V vmesnem casu je tud Junior dobil novo kravo tako, da komaj cakam kaksno resno furo. Za 1.Maj pa Orasje...

Toliko iz jeb...blatnega Lokichoggia

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kaj cmo. Se nekaj dni in lepo kuci pjevajuci... V vmesnem casu je tud Junior dobil novo kravo tako, da komaj cakam kaksno resno furo. Za 1.Maj pa Orasje...

A je končno motor (TDM?) kupu :OK:

Srecno pot v domovino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!