Skoči na vsebino

Post, ki bi se ga morali učiti že v OŠ


Filip111

Priporočene objave

... Definitivno je moški fizično močnejši oz. bo lažje zvleku top na goro kot ženska. Seveda se bo ona prej uprašala, če je res to tako nujno oz. kakšna bo korist. :)

Ravno tu si se po mojem uštela.

Moški so pripravnejši za kratke akcije, eksplozivno porabo energije, ženski organizem pa čeprav na pogled šibkejši in lažji pa je pripravnejši za premagovanje dolgotrajnih naporov. Glej maratonce npr. male, sloke, ženskolike postave. Pa tudi dvignjene uteži v lahkih kategorijah so presenetljive teže. S tem da pri premagovanju težji bremen veliko vlogo igra tehnika, preračunljivost. To si pa v žensko korist že v prejšnjem postu lepo razložila.

NO, IMHO, je delitev na šibkejše ženske in močnejše moške neumnost. Vzgajaj deklico na isti način kot dečka, daj ji kolo, rolke in hokejsko palico v našem okolju, oz. teraj jo z istim delom kot dečke v ostalem svetu, pa ne bo dekle v ničemur zaostajalo za fanti. Če pa še odšteješ šminkarijo, dopustniško vitkost in dopustnost debelosti pri fantih, saj je le malo "močnejši", se mi zdi, da imam pa sploh prav.

Močnejši so po naravi moški le zaradi svoje povprečno večje teže. To jim pa lahko pomaga pri dokazovanju njihove premoči, saj razlika v kategoriji le ni nepomembna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno tu si se po mojem uštela.

Moški so pripravnejši za kratke akcije, eksplozivno porabo energije, ženski organizem pa čeprav na pogled šibkejši in lažji pa je pripravnejši za premagovanje dolgotrajnih naporov.  Glej maratonce npr. male, sloke, ženskolike postave. Pa tudi dvignjene uteži v lahkih kategorijah so presenetljive teže. S tem da pri premagovanju težji bremen veliko vlogo igra tehnika, preračunljivost. To si pa v žensko korist že v prejšnjem postu lepo razložila.

NO, IMHO, je delitev na šibkejše ženske in močnejše moške neumnost. Vzgajaj deklico na isti način kot dečka, daj ji kolo, rolke in hokejsko palico v našem okolju, oz. teraj jo z istim delom kot dečke v ostalem svetu, pa ne bo dekle v ničemur zaostajalo za fanti. Če pa še odšteješ šminkarijo, dopustniško vitkost in dopustnost debelosti pri fantih, saj je le malo "močnejši", se mi zdi, da imam pa sploh prav.

Močnejši so po naravi moški le zaradi svoje povprečno večje teže. To jim pa lahko pomaga pri dokazovanju njihove premoči, saj razlika v kategoriji le ni nepomembna.

Jaz to moji tud stalno razlagam pa nisem najbolj prepričljiv.

Tako da če nekoliko manj delamo pr bajt, je izključno zaradi našega hendikepa.

Ne moreš posesat stanovanja explozivno.

Moraš konstantno vsaj ene 1/2h sprehajat sesalec, tle nas pa zmanjka na celi črti.

Neka čudna švahost bi rekel. :unsure:

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah horjo---če bi tekmovali skupaj oz ne bio bilo ločeno ženske-moški, so moški boljši. Edino streljanje na glinaste golobe je ženska že nekaj let boljša (prvak v nevemkaterem pokalu)-slučajno se spomnim samo tega podatka. Tudi časi (tek, kolesarstvo, smučanje...)so boljši---in veš kaj mene to nič ne moti. Celo všeč mi je, da mi moški pridrži vrata, da mi ponudi roko, če je treba kam zlest. Sej ne da ne bi mogla tega sama ampak PAŠE mi in všeč mi je, ko je on zadovoljen, da sprejmem roko v pomoč. In tudi to mi je všeč, da ko včasih bluzim o stvareh, ki so ,,neotipljive,, al pa preveč ,,nerealne,,, da mi reče ,,ženo luda, men se tega ne da poslušat in če vidiš NLP mi prosim tega ne povej,,. (sej vem, da če bi do tega res prišlo bi mi verjel in ne bi mislu, da se mi je končno odcufalo). V bistvu me on drži na zemlji jaz pa njemu odpiram nove svetove(čeprav tega ne prizna prec)---krasna in nikoli dolgočasna simbioza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Lina imaš prav :D No še majcena zanimivost.Sedaj ko so imeli otroci počitnice sta naš plezalni klub in šola organizirala t.i ˝interesne dejavnosti˝V treh urah,ki so jih imeli na voljo so se preizkušali na umetni steni in varovalci smo se samo začudeno spogledovali,kako deklice veliko bolj inteligentno uporabljajo svojo moč in delajo veliko bolj usklajene gibe kot dečki.Skoraj vse so prišle tudi višje od svojih sošolcev,kljub manjši fizični moči.Opazovanje otrok je bilo res zanimivo sploh če govorimo o otrocih ,ki obiskujejo nižjo stopnjo,se pravi od prvega do petega razreda.

Najbolj zanimivo pa je bilo opazovati užaljene deške poglede,ki se očitno že zavedajo svoje moškosti in tako posledično tudi (pre)moči,ki pa jim to pot ni prinesla posebnih sadov :D :D .Tudi v raznih izjavah deklice močno prednačijo v bistrosti in modrosti svojega uma,so pa zato posledično tudi 10x težje obvladljive(in bolj navihane) kot sošolci.

Samo kratek utrinek iz četrkovega dopoldneva z osnovnošolčki

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah horjo---če bi tekmovali skupaj oz ne bio bilo ločeno ženske-moški, so moški boljši. Edino streljanje na glinaste golobe je ženska že nekaj let boljša (prvak v nevemkaterem pokalu)-slučajno se spomnim samo tega podatka. Tudi časi (tek, kolesarstvo, smučanje...)so boljši---in veš kaj mene to nič ne moti. Celo všeč mi je, da mi moški pridrži vrata, da mi ponudi roko, če je treba kam zlest. Sej ne da ne bi mogla tega sama ampak PAŠE mi in všeč mi je, ko je on zadovoljen, da sprejmem roko v pomoč. ...

Hitreje, močneje, višje so cilji, ki se zahtevajo na tekmah. To ni tisto, kar sem prej govoril in ni nujno to boljše. Prinesti na določeno mesto določeno težo v najkrajšem času in potem crkniti ni isto, kot priti malo kasneje in potem narediti še trikrat tako pot.

OK, brez veze, tu nimava na razpolago vseh dokazov, da bi še naprej konstruktivno debatirala.

Bolj mi je zanimivo to, da si tipično žensko priznala, da ti/vam paše igrati šibkejšo vlogo! :hmm: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah horjo---če bi tekmovali skupaj oz ne bio bilo ločeno ženske-moški, so moški boljši. Edino streljanje na glinaste golobe je ženska že nekaj let boljša (prvak v nevemkaterem pokalu)-slučajno se spomnim samo tega podatka. Tudi časi (tek, kolesarstvo, smučanje...)so boljši---in veš kaj mene to nič ne moti. Celo všeč mi je, da mi moški pridrži vrata, da mi ponudi roko, če je treba kam zlest. Sej ne da ne bi mogla tega sama ampak PAŠE mi in všeč mi je, ko je on zadovoljen, da sprejmem roko v pomoč. In tudi to mi je všeč, da ko včasih bluzim o stvareh, ki so ,,neotipljive,, al pa preveč ,,nerealne,,, da mi reče ,,ženo luda, men se tega ne da poslušat in če vidiš NLP mi prosim tega ne povej,,. (sej vem, da če bi do tega res prišlo bi mi verjel in ne bi mislu, da se mi je končno odcufalo). V bistvu me on drži na zemlji jaz pa njemu odpiram nove svetove(čeprav tega ne prizna prec)---krasna in nikoli dolgočasna simbioza.

Že spet......Lina , danes me pa presenečaš........100%!!!!! :yea2:

Sam kot dodatek....tudi moški (stara šola) z veseljem pridržimo vrata,se pustimo (malček) izkoriščat,ker je obojestransko zadovoljstvo vredno mnogo več,kot lahko povedo besede.

Trdim pa nekaj....moški in ženska nista močnejši in šibkejši spol.Eden brez drugega sta oba enako šibka,skupaj pa gore premakneta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lightning, to je ravno zaradi moskosti - zaradi vecje telesne mase! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lightning, to je ravno zaradi moskosti - zaradi vecje telesne mase! .)

ja, kos mesa je težji od tiste luknje med nogami. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda mi paše, da nekdo misli name. Res je krasen občutek če greš z nekom ven iz lokala pa ti spusti vrata v glavo. To so take male vsakodnevne pozornosti.

Men pa tut ni problem mu spravt kak šmirast flek ven iz obleke---sej ne da on tega ne zna sam--sam jest znam mal boljš, mogoče samo zato, ker med reklamami ne šaltam vedno in ker flek bolj moti mene kot njega. Tukaj ne gre za šibkost oz. igranje vlog.

Ker konckoncov če se kej šraufa al švasa al neki kar nej bi blo tipično moškega, me brez problemov prosi za pomoč in ne razmišlja ,,baba tega ne more, ker je motorični defekt,,.

Mogoče tole ni glih najbolj napisano sam upam, da razumeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, kos mesa je težji od tiste luknje med nogami. :P

ma, bom vseen komentiral.

ce preberes predhodne poste, vidis, da se moski in zenska razlikujeta v masi. in ce malo pomislis, sem "moskost" mislil lastnosti moskega telesa v primerjavi z zenskim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, kos mesa je težji od tiste luknje med nogami. :P

kar je res, je res :OK:

no naj se sam povem svoje mnenje:

nekdo je nekaj postov nazaj napisal/a da vecina moskih pada na pupe v oprijetih majckah, nasminkanih in napacanih; zame osebno ni lepsega pogleda kot na sprosceno dekle v trenirki ali kavbojkah ki zari od energije (beri: vsec so mi "sportne" bejbe), sploh pa me (razen pri redkih izjemah) make-up in spicaki odvracajo od dekleta(ceprav bi kdaj z uzitkom kako tako napedenano kokos, z manekensko postavo in ogromnim oprsjem-a to so le trenutni prebliski ki z ljubeznijo nimajo nic skupnega), najbolj mi grejo na zivce tiste ki se vsak dan napedenajo za v solo/faks in pomoznosti hocejo biti cool s cikom v gobcu :SS

A je ze kdo opazoval kako decvo, ki ze vsa prepotena rola po razgretem asfaltu, ali pa "malo drugace" gledal na rokometasice, pa kaka fajn smucarka/boardarka - da o bikerkah spljoh ne govorim :OK: - za resno zvezo rabim preprosto dekle!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar je res, je res :OK:

no naj se sam povem svoje mnenje:

nekdo je nekaj postov nazaj napisal/a da vecina moskih pada na pupe v oprijetih majckah, nasminkanih in napacanih; zame osebno ni lepsega pogleda kot na sprosceno dekle v trenirki ali kavbojkah ki zari od energije (beri: vsec so mi "sportne" bejbe), sploh pa me (razen pri redkih izjemah) make-up in spicaki odvracajo od dekleta(ceprav bi kdaj z uzitkom kako tako napedenano kokos, z manekensko postavo in ogromnim oprsjem-a to so le trenutni prebliski ki z ljubeznijo nimajo nic skupnega), najbolj mi grejo na zivce tiste ki se vsak dan napedenajo za v solo/faks in pomoznosti hocejo biti cool s cikom v gobcu :SS

A je ze kdo opazoval kako decvo, ki ze vsa prepotena rola po razgretem asfaltu, ali pa "malo drugace" gledal na rokometasice, pa kaka fajn smucarka/boardarka - da o bikerkah spljoh ne govorim :OK: - za resno zvezo rabim preprosto dekle!

Spoken like a true genious!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je skrajno preprosta:

- škartiraš vsa dekletca, ki ne ustrezajo tvojim kriterijem

- z dušo in telesom se posvetiš tistim, ki kriterije izpolnjujejo

- srčno upaš, da ga nisi kje pokronal

- in ko (če) ugotoviš, da si ga vendarle pokronal, napišeš besen post in popljuvaš vesoljno populacijo. Če si še kolikortoliko priseben, širokogrudno obelodaniš, da obstajajo tri ali štiri izjeme (po možnosti brez imen) in si tako pretkano pustiš malo manevrskega prostora. S kančkom sreče bo uletela vsaj ena, ki hoče biti izjema, pa naj stane kar hoče...

Voila! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trdim pa nekaj....moški in ženska nista močnejši in šibkejši spol.Eden brez drugega sta oba enako šibka,skupaj pa gore premakneta.

Hail to the Chief,baby! :yea2: :notworthy:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma, bom vseen komentiral.

ce preberes predhodne poste, vidis, da se moski in zenska razlikujeta v masi. in ce malo pomislis, sem "moskost" mislil lastnosti moskega telesa v primerjavi z zenskim.

no kolikor so fantje težji so pa logično tudi močnejši a ne!Itak pa govorimo o cca 30-40kg težkih zverinicah kjer tistih par kg gor ali dol ne igra posebne vloge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lej - moja frendica ma 60 kil, pa pleza po vrvi bols k js, k hodim v fitnes, pa mam 95 kil... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja lej - moja frendica ma 60 kil, pa pleza po vrvi bols k js, k hodim v fitnes, pa mam 95 kil... :)

Zakaj te glih plezanje matra ?

A za Tarzana treniraš ?

Ene 20 kg dol, pa iste mišice ohrani pa bo šlo.

Boš frendico lovil da ni res.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj te glih plezanje matra ?

v moškem genomu je še vedno ostanek naših prednikov ki so tako radi plezali :D O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pa so izjeme in tut vsak moški ni primeren za vojsko.

Še donedavnega je skoraj 40% slovenskih vojaških obveznikov izkoristilo pravico do ugovora vesti. :blink: Pol so pa ženske vzeli v vojsko in ugotovili, da tistih 40% moških sploh ne potrebujejo. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šele zdele prebral

se strinjam v celoti s 1. postom - seveda obstajajo izjeme

ampak roko na srce - zelo malo jih je, ki se obnašajo tako kot je treba

Popravljeno . Popravil smeško
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem skromnem mnenju, mora biti dec dec, baba pa baba. Period.

Je pa lepo, če je dec tudi gentleman, baba pa tudi dama.

Glede žensk v vojski pa ne bi komentiral... Samo en primer: ne predstavljam si ravno kako se cel vod na terenu ustavi, da gre lahko vojakinja v miru lulat za bližnji grmiček. Seveda mora prej snet vso bojno opremo, lepo slečt hlačke in oh - ima kdo toaletni papir? Pa še vsi ostali vojaki morajo stran gledat :lol1:

Da sploh ne govorim o "tistih dnevih v mesecu"...

Običajno imajo vojakinje ponotranjen konflikt z očetom. (Očka je vedno hotel imeti sina... )

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne predstavljam si ravno kako se cel vod na terenu ustavi, da gre lahko vojakinja v miru lulat za bližnji grmiček

Crotchless battle fatigues (po sledeh napredka).

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!