Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Jaz sem kupil Ferrino Aerial 3 (en od pogojev je bil da je zložen krajši od 44cm da gre v kufer). Iglu na Viču ga ima postavljenega na "dvorišču" pa si ga lahko ogledaš kako izgleda, prodajalec ga je hvalil (ampak to ne pomeni nič), stestiral pa ga še nisem.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šotor ponavadi pritrdim na partljažnik na topcasu, zato prostorsko nisem tako omejen. Pri zgornjih šotorih me motijo manjše notranje dimenzije in prostornost predprostorov (za čevlje, vrečo šotora...).

Ali pri teh šotorih uporabljate kakšno pogrinjalo za pod šotor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam takle šotor http://www.vsezasport.si/sporti-na-prostem/kamping-oprema/sotori/sotor-outdoor-expert-rupal-compact-3.html ponavad ga dam kar u kufer ,odvisn kašno kramo sabo trogam.

jaz tudi, ker gre lepo v givi 46litrski kufer. Cena na tem linku zgoraj pa je "izjemna", jaz sem dal 3 leta nazaj 80 eur zanj (z alu palicami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tudi, ker gre lepo v givi 46litrski kufer. Cena na tem linku zgoraj pa je "izjemna", jaz sem dal 3 leta nazaj 80 eur zanj (z alu palicami)

Jest sm ga lansk let dobu zaston :naughty: sm ga dobu za rojstn dan :beer1: . Mislm da je biv ene 120 € takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kot je nekdo že vprašal, poznate McKinley Matuka? Ena od trgovin ga priporoča kot nakup sezone, pa tudi cena je ugodna. A kdo ve, če ima dvojne stene? Baje je to ob dežju edino, kar preprečuje kapljanje v prostor, če se stene dotakniš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šotor ponavadi pritrdim na partljažnik na topcasu, zato prostorsko nisem tako omejen. Pri zgornjih šotorih me motijo manjše notranje dimenzije in prostornost predprostorov (za čevlje, vrečo šotora...).

Ali pri teh šotorih uporabljate kakšno pogrinjalo za pod šotor?

ta Ferrino je v bistvu za 3 osebe, notri je zadosti prostora za vso ostalo kramo, zaenkrat spodaj ne dava nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je nekdo spraševal kdaj bo imel igloo šport postavljene šotore, da se jih da pogledat. Zdej na viču jih imajo postavljene, kaj za eni so pa se iz okna ne vidi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi povedat kaj pa za podlago kaj uporabljate a mate sam spalko al mate kaj spodaj kot samonapihčljiva blazina npr. sam mam izkusnje z kempiranjem sam sem doslej sam z avtom hodu z motorju se nisem tk da morm zj kr prilagodit opremo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno koliko imaš denarja in prostora. Samonapihljive so "komot" ampak so drage in se ne zložijo ravno na malo. Navadna blazina je težka pa še napihnit jo moraš, isto velja za razne turbomaximuse ( pa še nezanesljivi znajo biti) imaš tudi "ultra" lahke napihljive blazine, ki se zložijo na velikost 0,5 piksne ampak se cene začnejo pri nekih 50€ (meni material iz katerega so ne vliva ravno zaupanja). Jaz osebno sem raje brez šotora kot brez blazine (vse je stvar okusa in osebnih preferenc).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi povedat kaj pa za podlago kaj uporabljate a mate sam spalko al mate kaj spodaj kot samonapihčljiva blazina npr. sam mam izkusnje z kempiranjem sam sem doslej sam z avtom hodu z motorju se nisem tk da morm zj kr prilagodit opremo

Kadar je dež dam pod šotor povilinil ,se mi zdi da je kar toplej u šotoru. Pod spalko pa dam šatorsk kril in 3 cm visoko samonapihlivo blazino ,ki se da zložit na 22x29 cm.

Tko se jest lotim te zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sem dal link testov razne preme klik.

Točno za kamp opremo (šotori, spalke, podloge, razno) pa kamp oprema.

lp

zanimive blazine majo kje se pa to da nabavit št.2 mi je zelo zanimiva zgleda dokaj udobna fajn se zloži pa še bolj trpežna mi deluje z raznimi turbo maximusi mam tud sam zelo slabe uzkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kot je nekdo že vprašal, poznate McKinley Matuka? Ena od trgovin ga priporoča kot nakup sezone, pa tudi cena je ugodna. A kdo ve, če ima dvojne stene? Baje je to ob dežju edino, kar preprečuje kapljanje v prostor, če se stene dotakniš.

Matuka in Oregon, oba imata dvojne stene. Meni je super. Kupil lani v Intersportu. Sprednji in zadnji vhod, prava hiša.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi povedat kaj pa za podlago kaj uporabljate a mate sam spalko al mate kaj spodaj kot samonapihčljiva blazina npr. sam mam izkusnje z kempiranjem sam sem doslej sam z avtom hodu z motorju se nisem tk da morm zj kr prilagodit opremo

Blazino za napihnit. Majhna za zložit, pa z mojimi pljuči 18x pihneš in je polna :) (zadeva ima sicer integrirano pumpo, ampak..)

http://www.louis.de/_2094a97814db36d50c4f907d45371509a5/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=610&wgr=103&list_total=10&anzeige=0&artnr_gr=10002320

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazino za napihnit. Majhna za zložit, pa z mojimi pljuči 18x pihneš in je polna :) (zadeva ima sicer integrirano pumpo, ampak..)

http://www.louis.de/...tnr_gr=10002320

Točn to - ena boljših moto naložb. Drži mi že ene pet let, le moja nima integrirane pumpe ... je pa lepe svinjsko zelene barve. Xebiga , pet let je pet let.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem majhen šotor (kakšna kolesarska varjanta) za eno osebo oz. eno+kakšna punca, ki se rada stiska :). Kaj bi mi svetovali? Mora biti predvsem majhen, vododporen, lahek za postavit pa trpežen, Gledal sem Ferrino Wing 2, z ferinoti imam namreč zelo dobre izkušnje.

Mnenja, napotki zaželjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mene sam zanima a pri tej balzini se vzglavnik polni posebej? ker mene velikokrat potem če je tako zelo napolnjen kot na sliki moti. pa tudi itak vzamem ta majhen kamp povšterček s sabo.

me pa letos pred dopustom čaka še predelava šotora ferrino shaba 3, ker so pametnjakoviči iz šotora ki se ga da komot postavit v 5min, naredili zadevo ki se postavla 30min in to zato, ker je treba palco za vhod tlačit skozi zelo ozek (ne vem ku napisat, pač iz blaga k je treba palco skozi potegnt), namesto da bi dali une enostavne črne hakeljček k samo parkrat zapneš in je. Upam mi bo uspelo, mi pa res ni jasno kako so tisto tko slabo nrdili, sploh ker ni to glih šotor za par evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima a pri tej balzini se vzglavnik polni posebej? ker mene velikokrat potem če je tako zelo napolnjen kot na sliki moti. pa tudi itak vzamem ta majhen kamp povšterček s sabo.

me pa letos pred dopustom čaka še predelava šotora ferrino shaba 3, ker so pametnjakoviči iz šotora ki se ga da komot postavit v 5min, naredili zadevo ki se postavla 30min in to zato, ker je treba palco za vhod tlačit skozi zelo ozek (ne vem ku napisat, pač iz blaga k je treba palco skozi potegnt), namesto da bi dali une enostavne črne hakeljček k samo parkrat zapneš in je. Upam mi bo uspelo, mi pa res ni jasno kako so tisto tko slabo nrdili, sploh ker ni to glih šotor za par evrov.

:) Zgleda, da ima večina šotorov tisto nevem kako napisat majhno luknjo, skozi katero porivamo, palce seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo so mi pr igloo športu prijazno obljubili, da bojo poskušali zrihtat te hakeljčke, da bom lahko predelala šotor. če ne morem pa svoje skavtke kej povprašat, če imajo kak star šotor ki ni več za nobeno rabo.

malo za šalo vam pa pokažem v kakem šotoru se je do zdej najboljše spalo (postavi se pa če si zverziran v štirih v manj kot 10min).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena gospa ima na Rodici pri Domzalah firmo za popravilo sotorov. Stopis do nje, pa ti ona vse postima, jaz sem k njej peljal modificirat moj sedaj ze bivsi sotor. Gospa je naredila tocno tako, kot sem zelel, za neko normalno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima a pri tej balzini se vzglavnik polni posebej? ker mene velikokrat potem če je tako zelo napolnjen kot na sliki moti. pa tudi itak vzamem ta majhen kamp povšterček s sabo.

me pa letos pred dopustom čaka še predelava šotora ferrino shaba 3, ker so pametnjakoviči iz šotora ki se ga da komot postavit v 5min, naredili zadevo ki se postavla 30min in to zato, ker je treba palco za vhod tlačit skozi zelo ozek (ne vem ku napisat, pač iz blaga k je treba palco skozi potegnt), namesto da bi dali une enostavne črne hakeljček k samo parkrat zapneš in je. Upam mi bo uspelo, mi pa res ni jasno kako so tisto tko slabo nrdili, sploh ker ni to glih šotor za par evrov.

Morda zato, da se palce ne zlomijo ob mocnejsem vetru. Če je palca napeta v tunelčku iz blaga, ta tunelcek morda bolj razporedi obremenitve po celi palci, kot pa ce je samo tockovno vpeto. Samo naglas razmisljam, morda pa so hotli le prisparat na hakeljčkih :D . Moj ima vpetje na hakeljčkih, ima pa alu palce. Sem pa z njim (ferrino chaos2) še vedno zadovoljen. Kljub temu da je zlozen zelo majhen in lahek, je postavljen zelo uporaben in prenese vse vremenske razmere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda zato, da se palce ne zlomijo ob mocnejsem vetru. Če je palca napeta v tunelčku iz blaga, ta tunelcek morda bolj razporedi obremenitve po celi palci, kot pa ce je samo tockovno vpeto. Samo naglas razmisljam, morda pa so hotli le prisparat na hakeljčkih :D . Moj ima vpetje na hakeljčkih, ima pa alu palce. Sem pa z njim (ferrino chaos2) še vedno zadovoljen. Kljub temu da je zlozen zelo majhen in lahek, je postavljen zelo uporaben in prenese vse vremenske razmere.

po moje so bolj teli prišparat. ker itak nekih hudih obremenitev na te palce ni. sploh če je šotor pravilno napet. sicer so k sm gledala letošnji model to zadevo malo raširli (vsaj tako zgleda) da gre palce lažje notr. če ne pa je šotor res fajn, k je ful visok in še platno ma za vhod, da maš stvari en tolko na čistem.

dr.jakob bom poskušala kr sama uštimat, oz. če bo bolj težko za šivat bo pa tata to naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!