Skoči na vsebino

Nakup obrazca za odmero davka od kapitala


Gregs

Priporočene objave

Oj!

A ima kdo kaj pojma, kateri obrazec moram kupiti, da lahko oddam napoved za odmero davka od kapitala kot fizicna oseba?! En papirnicar mi je tlacil en pok obrazcev, ki so po mojem vidiku namenjeni podjetjem, jaz bi pa samo nekaj dobicka iz papirjev prijavil... da me dacarji ne pohopsajo.... :P

PS: Pa vse tiste brihte, ki bi imele namero nabijati o tem, da je treba izpolniti obrazec za dohodnino, naj raje drzijo usta zaprta, ker to je pac drugi davek, ki pride cez en mesec na vrsto. Hvala. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

A ima kdo kaj pojma, kateri obrazec moram kupiti, da lahko oddam napoved za odmero davka od kapitala kot fizicna oseba?! En papirnicar mi je tlacil en pok obrazcev, ki so po mojem vidiku namenjeni podjetjem, jaz bi pa samo nekaj dobicka iz papirjev prijavil... da me dacarji ne pohopsajo.... :P

PS: Pa vse tiste brihte, ki bi imele namero nabijati o tem, da je treba izpolniti obrazec za dohodnino, naj raje drzijo usta zaprta, ker to je pac drugi davek, ki pride cez en mesec na vrsto. Hvala. :notworthy:

Hmmm, ne ti o brihtah... al pa bolj točno definiral, kaj bi rad prijavil.... katastrski dohodek (tudi to je davek od kapitala), dividende, prodaje vrednostnih papirjev???? Sploh pa, če ti ne bi bil brihta, ne bi tega spraševal tuki, a ne <_< :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prijavo dohodnihe za fizične osebe je samo en obrazec v katerem so vse potrebne rubrike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prijavo dohodnihe za fizične osebe je samo en obrazec v katerem so vse potrebne rubrike.

Jep Hočmojster, sej sem jest tud to hotu napisat, pa vidš, da sem brihta že unaprej :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kaj pojma, kateri obrazec moram kupiti, da lahko oddam napoved za odmero davka od kapitala kot fizicna oseba?!

vpraš na davčno upravo. Morda imajo kaj tudi na spletni strani...

www.durs.gov.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, ne ti o brihtah... al pa bolj točno definiral, kaj bi rad prijavil.... katastrski dohodek (tudi to je davek od kapitala), dividende, prodaje vrednostnih papirjev???? Sploh pa, če ti ne bi bil brihta, ne bi tega spraševal tuki, a ne <_< :?

Ekhm... se mi zdi, da sem EKSPLICITNo napisal dobicek iz papirjev... pa recimo, da so ti papirji VREDNOSTNI... kar pa ves, kaj je to, ne?! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prijavo dohodnihe za fizične osebe je samo en obrazec v katerem so vse potrebne rubrike.

E, za t.i. "kapitalske" dobičke ne... je treba to en mesec prej objaviti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa maš koga doma, ki bi ga lahko o tem povprašal... <_<

Muca, povej mi potem tocno stevilko obrazca... :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpraš na davčno upravo. Morda imajo kaj tudi na spletni strani...

www.durs.gov.si

Gledal... pa je edino, kar sem izvedel, to, da je isti obrazec kot lani... ampak ti k**ci ne morejo napisati zraven se stevilke obrazca?! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal... pa je edino, kar sem izvedel, to, da je isti obrazec kot lani... ampak ti k**ci ne morejo napisati zraven se stevilke obrazca?!  :?

sej tam kjer ti piše da je obrazec nespremenjen piše tudi v kateri odredbi je določena njegov oblika in kje je ta odredba objavljena - Uradni list RS, št. 122/00...in potem pogledaš na http://www.uradni-list.si in najdeš to odredbo kjer je v pdf formatu objavljen tudi ta obrazec - Napoved za odmero davka od dobička iz kapitala od prodaje vrednostnih papirjev in deležev v kapitalu ... gre pa za obrazec MF-DURS-obr.št.20

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mam pa še jaz eno vprašanje.

Pred leti sem kupil nekaj delnic družbe A!

Po več kot treh letih se je ta družba pridružila družbi B!

Po nekem ključu sem za X delnic družbe A dobil Y delnic družbe B.

Kmalu zatem pa sem te delnice ( B ) prodal.

Zdaj pa vprašanje.

A moram dobiček od prodaje prijavit?

Nekje sem namreč prebral, da se zamenjava šteje za prodajo/nakup. Ampak, a je to sploh zamenjava? :?

Če bo davčna tolmačila tole zamenjavo kot prodajo A in nakup B, potem sem B prodal po manj kot 3 letih in ker je bila vrednost B ob zamenjavi precej majhna, ob prodaji pa kar precejšnja, bo davek... :wacko:

Seveda pa se lahko to tolmači tudi drugače. Vrednostne papirje sem pač prodal po več kot treh letih in davka ni. To da je pršlo vmes do združitve, se lahko šteje kot neke vrste preoblikovanje (kjer se zamenjava enih delnic za druge ne šteje za prodajo/nakup) ...:wacko:

Sem vprašal na davčni! :D

Nimajo pojma, sami kekci. :angry:

Pravijo za vsak slučaj napiš! Itak. :angry:

Če bom napisu, bom tud plaču, oni se ne bojo velik sekiral! :(

Sami problemi, denar v štunf, pa bo mir! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem obrazcu "Napoved za odmero dohodnine za leto 2003" sta rubriki 41 in 42 namenjeni dobičku iz kapitala ...

Dobiček iz kapitala

41. dosežen s prodajo nepremičnin, vred. papirjev in drugih deležev kapitalu

42. dosežen s prodajo delnic oz. deležev v kapitalu iz tretjega odst. 136. člena ZD

po moje je to dovolj ... če ne, je še od 51 do 57 "dohodki iz premoženja" ...

Gregs, če si fizična oseba si fizična oseba !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs.......nočem bit pameten.....sam neki ti povem,tut sam sem že pred dvema letoma neki šmuglal okol vrednostnih pairčkov,pa prodaje ITD.

Pa a si ti rest tok pošten,al naj grobo rečem neki druzga.......na kraj pameti mi ni prišlo,da bi tem oderuhom prijavljal karkoli drugega,kar imajo v evidenci.>Torej.....strogo samo moj OD, in žal kot dodatek penzija,ki jo dobiva moj otrok.....in mi jo seveda veselo računajo v skupni znesek olajšav za vzdrževanega člana.

Sicer pa......tut pošteni morjo bit na svet,pa naj stane kolikor hoče.

Gregs......sej si fajn,samo po moje točno veš,katere evidence majo na DURS-u.

Šparaj!!!!!!!!!

:grim :grim :grim

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, tvoj nasvet ni fajn. Zakaj nisi gregsu svetoval na prijavi še kakšne olajšave za stvari, ki jih v resnici ni kupil. Kaj pa na DURSU vedo kaj je kupoval...

...samo lahko se pa odločijo, da preverijo.

Ima Gregs prav, da je treba za kapitalske dobičke že en mesec prej poskrbeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs, če si fizična oseba si fizična oseba !!!

tudi obrazec MF-DURS-obr.št.20 (Napoved za odmero davka od dobička iz kapitala od prodaje vrednostnih papirjev in deležev v kapitalu) je namenjen izključno fizičnim osebam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Marauder: hvala... sem vedel, da edino od pravnikov lahko pricakujem uporaben odgovor... :naughty: :notworthy:

@ Klimbra: ne, nisem osel... ampak kot pravi pregorov: cesarju, kar je cesarjevega... tako pac je... zato je vecina mojega kapitala pac tam, kjer se davkov NE placuje.... oz. v najmanjsi mozni meri... Vendar: nekaj ga pa je tudi v SLO... je blizje, pa lahko vnovcljiv v primeru potreb... :P :D

Mimogrede: na DURSu imajo fine evidence, zaradi katerih me lahko jahajo, kot sem dolg in sirok... zaradi tega ne mislim zaradi nekaj "ficnkov" tvegati kazni v nekajkratnikih davka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šparaj!!!!!!!!!

:grim  :grim  :grim

Napaka!

Pravi izraz je: INVESTIRAJ! :grim

Sparanje je garanje, investiranje pa zabava... :yea2:

Zakaj bi drugace studiral vsa ta leta?! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali moram za delnice, "kupljene" v procesu lastninjenja družbenega premoženja, prodane pa lani, tudi napisati obrazec MF-DURS 20, pa potem tam na davkariji ugotovijo, da je pa to iz lastninjenja in da ni potrebno plačati davka, ali lahko v tem primeru molčim in nič ne prijavljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali moram za delnice, "kupljene" v procesu lastninjenja družbenega premoženja, prodane pa lani, tudi napisati obrazec MF-DURS 20...

Ni treba nič pisat! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a si ti rest tok pošten,al naj grobo rečem neki druzga.......na kraj pameti mi ni prišlo,da bi tem oderuhom prijavljal karkoli drugega,kar imajo v evidenci...

KDD ima evidenco vsega! :hmm:

Tudi DURS malo not poškili! :P

Kazen za neoodajo je pa 50.000kSIT+davek je treba vseeno plačat+obresti! :OK:

Pa ne mešat napovedi dohodnine in napovedi kapitalskih dobičkov! :angry:

Je pa res, da na koncu itak vse v dohodnini pristane, davki pa do 50%! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Marauder: hvala... sem vedel, da edino od pravnikov lahko pricakujem uporaben odgovor... :naughty: :notworthy:

...ni blema....

btw...nisem pravnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi drugace studiral vsa ta leta?!  :grrr

Gregs

Dej mi ti, ki si tako učen :notworthy:, prosim pomagaj.

Tudi meni se že malo mudi... B)

Pred leti sem kupil nekaj delnic družbe A!

Po več kot treh letih se je ta družba pridružila družbi B!

Po nekem ključu sem za X delnic družbe A dobil Y delnic družbe B.

Kmalu zatem pa sem te delnice ( B ) prodal.

Zdaj pa vprašanje.

A moram dobiček od prodaje prijavit?

Nekje sem namreč prebral, da se zamenjava šteje za prodajo/nakup. Ampak, a je to sploh zamenjava? :?

Če bo davčna tolmačila tole zamenjavo kot prodajo A in nakup B, potem sem B prodal po manj kot 3 letih in ker je bila vrednost B ob zamenjavi precej majhna, ob prodaji pa kar precejšnja, bo davek...  :wacko:

Seveda pa se lahko to tolmači tudi drugače. Vrednostne papirje sem pač prodal po več kot treh letih in davka ni. To da je pršlo vmes do združitve, se lahko šteje kot neke vrste preoblikovanje (kjer se zamenjava enih delnic za druge ne šteje za prodajo/nakup) ...:wacko:

Sem vprašal na davčni! :D

Nimajo pojma, sami kekci.  :angry:

Pravijo za vsak slučaj napiš! Itak. :angry:

Če bom napisu, bom tud plaču, oni se ne bojo velik sekiral!  :(

Zaenkrat sem odločen, da tega ne vpišem! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali moram za delnice, "kupljene" v procesu lastninjenja družbenega premoženja, prodane pa lani, tudi napisati obrazec MF-DURS 20, pa potem tam na davkariji ugotovijo, da je pa to iz lastninjenja in da ni potrebno plačati davka, ali lahko v tem primeru molčim in nič ne prijavljam?

Za nakupe druzbenega premozenja ni potrebno nic pisati, ko prodajas taiste delnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!