Skoči na vsebino

Nakup obrazca za odmero davka od kapitala


Gregs

Priporočene objave

Gregs

Dej mi ti, ki si tako učen :notworthy:, prosim pomagaj.

Tudi meni se že malo mudi... B)

Zaenkrat sem odločen, da tega ne vpišem! O:-)

E, premza, tukaj ti pa ne znam svetovati... ker se v takem primeru nisem znasel. Se v takem primeru, kot sem jaz spraseval, se nisem oz. letos prvic (prej je bil kapital vedno tam, da ni bilo potrebno pisati nic .) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej je bil kapital vedno tam, da ni bilo potrebno pisati nic

Maš srečo, ker ko tole napoved pišeš, ... :blink: :wacko: :wacko:

- za vsako prodajo izračunat revalorizirano nakupno vrednost...

- pred tem seveda natančno določit, katere papirje (od več enakih kupljenih po različnih cenah) si prodal...

(Kdor je kdaj kupoval in prodajal ve, da tudi enkratnih naročil ne spraviš skoz po isti ceni, pa imaš v istem dnevu 10 nakupnih cen, kak nakup mogoče še naslednji dan, teden, mesec... tako je treba revalorizacijo računat za vsako ceno posebej, pa... Enako je pri prodaji :( )

- strogo se držat FIFO metode...

- bog ne daj, da se je vmes kaj preoblikovalo, delilo, združevalo, pridruževalo,...

...

MAZOHIZEM! :angry:

Je pa, kljub matranju s papirji, še vseeno bolje davek plačat zaradi dobička, kot pa ga ne plačat zaradi izgube! :yea2:

PA NE POZABIT!

Pri dohodnini je pod 41 treba narisat zvezdice (oz. vpisat dejanske zneske, če boste dobili odločbo pravočasno in če se vam da).

Prodane točke vzajemnih skladov je tudi treba vpisat v napoved kapitalskih dobičkov, če ste jih prodali v manj kot 3. letih!

Kmalu bo zajeta tudi tujina (Gregs letos lahko še mirno spiš), zato se ne preveč zanašat da na tamkajšnje dobičke ne bo davkov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka!

Pravi izraz je: INVESTIRAJ! :grim

Sparanje je garanje, investiranje pa zabava... :yea2:

Zakaj bi drugace studiral vsa ta leta?! :grrr

Maš prav!!!!!!!!!!!!

Sam šparanje sem mislu mal drgač....ne tok dobesedno!

BTW..........da majo evidence.......mogoče,mene pustijo na miru!!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sparanje je garanje, investiranje pa zabava... :yea2:

Zakaj bi drugace studiral vsa ta leta?! :grrr

Zdaj se pa že duvaš.

Pa če si že opazil kaj je problem vseh silnih izobrazb in študijskih let: da na koncu niti enega precej preprostega obrazca ne znaš sam poiskat.

Govorim nasplošno in malo sem (:devil:) --> zloben. Brez zamere. :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni za napoved kapitalskih dobičkov

lucija.bosnik@finance-on.net

objavljeno 25.2.04 22:00

Do sobote je še čas, da vsi, ki so lani pri prodaji vrednostnih papirjev ali drugih deležev v kapitalu pred potekom treh let od dneva nakupa dosegli dobičke, oddajo napoved za odmero davka od dobička iz kapitala. Zavezanci so domače fizične osebe in tuji rezidenti. Naj poudarimo, da se za prodajo kapitala šteje zamenjava kapitala, pa tudi izplačilo deleža v kapitalu fizični osebi ob prenehanju gospodarske družbe in v drugih primerih izplačila deleža v kapitalu (izstop ali izključitev družbenika iz družbe). Sicer pa so obdavčeni dobički iz kapitala od prodaje delnic, obveznic, blagajniških zapisov, certifikatov o vloženih sredstvih, komercialnih zapisov in investicijskih kuponov. Napovedi ni treba oddati, če je bila s prodajo papirja ustvarjena izguba, zakon o dohodnini pa dovoljuje pobotanje izgub iz kapitala z dobički kapitala v letu, za katero se odmerja dohodnina. Napovedi ni treba vlagati zaradi zamenjave starih za nove delnice iste družbe, delnic starega pida z delnicami nove družbe ter delnic starega pida z investicijskimi kuponi vzajemnega sklada v postopku preoblikovanja pidov. Stopnja davkov znaša 30 odstotkov od davčne osnove. Davkarija mora odločbe o odmeri izdati do 31. maja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- pred tem seveda natančno določit, katere papirje (od več enakih kupljenih po različnih cenah) si prodal...

(Kdor je kdaj kupoval in prodajal ve, da tudi enkratnih naročil ne spraviš skoz po isti ceni, pa imaš v istem dnevu 10 nakupnih cen, kak nakup mogoče še naslednji dan, teden, mesec... tako je treba revalorizacijo računat za vsako ceno posebej, pa... Enako je pri prodaji  :(  )

Pri dohodnini je pod 41 treba narisat zvezdice (oz. vpisat dejanske zneske, če boste dobili odločbo pravočasno in če se vam da).

Kmalu bo zajeta tudi tujina (Gregs letos lahko še mirno spiš), zato se ne preveč zanašat da na tamkajšnje dobičke ne bo davkov!

Ehehehe.... jaz sem dobil kar lepo izpisek od borzne hise, pa so oni vse lepo popisali, jaz samo listek prilozim (Popisni list vrednostnega papirja), pa izpolnim tisti prvi del, ki je dokaj enostaven... je pa zajebano zate, ker si imel neko zdruzevanje oz. preoblikovanje delnic.. to je pa jeba, ja... :(

Tujina: jep, za letos smo varni, drugo leto bomo pa videli... (offshoreinpodobno press) :yea2:

PS: Jutri oddam napoved... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se pa že duvaš.

Pa če si že opazil kaj je problem vseh silnih izobrazb in študijskih let: da na koncu niti enega precej preprostega obrazca ne znaš sam poiskat.

Govorim nasplošno in malo sem (:devil:) --> zloben. Brez zamere. :004

Ma ni panike, ti kar bodi zloben... vcasih je lazje kaj vprasati kot pa sam poiskati... da gre hitreje... ker mogoce kdo ve... pa je to tudi ena vrsta izobrazbe... kako druge pripraviti do tega, da nekaj naredijo... ehehehe... :P

Ceprav sem za vsako informacijo ZELO hvalezen (kot receno: Marauder, hvala se enkrat, olajsal si mi delo!) :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav!!!!!!!!!!!!

Sam šparanje sem mislu mal drgač....ne tok dobesedno!

Ja, saj vem... saj jaz tudi nisem mislil tako dobesedno... .) :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem dobil kar lepo izpisek od borzne hise, pa so oni vse lepo popisali, jaz samo listek prilozim (Popisni list vrednostnega papirja), pa izpolnim tisti prvi del, ki je dokaj enostaven...  je pa zajebano zate, ker si imel neko zdruzevanje oz. preoblikovanje delnic.. to je pa jeba, ja...

Jaz mam še to srečo, da trgujem preko dveh borznih hiš, tako da tudi podatki iz posamezne borzne hiše niso vedno pravi... :cry:

Morm tole zmešnjavo mal u red spravt! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!