Skoči na vsebino

Klimatske spremembe


Priporočene objave

... v vsem tem razvoju in potrošništvu človeštvo pozablja, kako ogromno energije porabimo za stvari, ki jih vržemo stran in/ali zamenjamo vsaki 2 leti ... pa boksita baje zmanjkuje ... pa tko naprej.

Mimogrede, a tole Yodas Climate Changes Report kdo pozna? nekaj o tem piše Der Spiegel, tukaj pa tudi izvirno poročilo.

Če imate nekaj časa odveč, malo preberite ...

aja, še citat iz Špigla

Yodas apokalyptische Visionen

Sie nennen ihn Yoda, sein Report bringt Präsident Bush zusehends in die Klemme: Einer der schärfsten Denker des Pentagons warnt in einer aufrüttelnden Studie, dass Klimaschwankungen die Sicherheit der USA mehr gefährden als Terroristen. Die Bush-Administration schweigt zu dem Dokument, weil sie Druck auf die US-Industrie fürchtet.

pa še link iz 24ur

in še Observer

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipično ameriško obnašanje. Pometanje problemov pod preprogo, ko pa izbruhnejo pa se mučenike delat, ki v kratkem času mutirajo v revolveraše in iščejo zadoščenje po vsem svetu. Tako je bilo z Alkaido, prvo jo podpirali, potem zanemarjali, na koncu opozoril neresno jemali in ....bum, 11. september. Takrat pa vsi začudeni in ubogi in čez nekaj časa kar neke vojne, nad kar nekom.

Če se bodo Yodove vizije uresničile ne bo nič drugače, kriv bo spet kar nekdo in amerikanci bodo spet revolveraši. Najebali pa bomo vsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj imamo vendar Kyotski protokol...

...ampak...

...najprej so ameri rekli "ko j.be Zemljo, denar je važen, gospodarska rast, hiperprodukcija, produkcija dreka, ..." potem so še rusi udarili po mizi "če se j.be amerom, se j.be tud nam"... Mi in še kup drugih držav smo protokol, ki naj bi pomenil začetek reševanja Zemlje, sicer podpisali, a s figo v žepu. Namesto da bi emisije zmanjševali, jih še vedno povečujemo... :cry:

Živel kapitalizem, živela hiperprodukcija, živeli kupi dreka! :yea2:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ko bo umrlo zadnje drevo, crknila zadnja riba in zginl zadnji krompir na njivi bomo ugotovili, da se denarja ne da jesti."

cheers.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znani filozof Bertrand Rusell pa pravi, da narava ni dar, ki smo ga prejeli od očetov, ampak je dediščina, ki jo zapuščamo potomcem. To odgovornost ohranjanja pa so dopolnili še bolj nedvoumno: Narava je dediščina, ki smo si jo sposodili od naših otrok !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk kdo razloži zakaj so bile miljone let nazaj ledene dobe (več v intervalih, pa otoplitve pa antarktika zelena pa sahara morje.....pa nobenih ljudi ni blo pa onesnazževanja tut ne????

To je zgolj namig da je treba poznati vse strani in dejstva preden začnemo pihat vsi v en rog in vsekakor se strinjam, da je človek ena velika egoistična nakaza, ki se bo zadušila v lastnem dreku še prej pa pomorila vse ostale vrste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klima se seveda spreminaj tudi brez vpliva človeka, ampak počasi, tako da se organizmi (vsaj en del) skozi več generacij lahko prilagodijo novim razmeram. :hmm: Tudi ledene dobe niso prišle kar čez noč!

Nam se pa preveč mudi vse v drek predelat! :angry:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk kdo razloži zakaj so bile miljone let nazaj ledene dobe (več v intervalih, pa otoplitve pa antarktika zelena pa sahara morje.....pa nobenih ljudi ni blo pa onesnazževanja tut ne????

Bilo je vseh sort sprememb. Vendar so potekale počasi v svojem naravnem ritmu, razen seveda naravnih katastrof a'la padec meteorita, kar je imelo za posledico hitre spremembe in temu primerno katastrofo.

Vendar nobena sprememba ni tako temeljito in v kratkem času "počistila" po planetu, kot to počne katastrofa z imenom Homo Kretinensis. Ko bi vsaj samo pobijal, žal poleg še zastruplja, kar bo narava občutila še dolga stoletja, pa če se človeško sranje sedaj neha. Kemija je smrt. O njej in njenem vplivu bodo drugi vedeli več povedati.

Saj če pogledamo globalno, vse skupaj ni taka kriza. Če človeku rata zajebat prav vse, življenje bo potekalo naprej. Brez njega verjetno in strašno mutirano. Tako kot ne bi nikoli bilo, če človek ne bi doprinesel svojega deleža.

Vendar jaz imam to našo naravo rad in rad živim in sem zelo žalosten in jezen, ker z njo tako delamo! :angry: :angry:

Če pa misliš na to, da so določene klimatske spremembe del naravnih procesov, se popolnoma strinjam, so. Spet pa tu človek meša drek. Poglej, včasih je bilo področje Mezopotamije bujno zelena zibelka prvih civilizacij. Danes je tam puščava. Mnogo pred tem so po obeh zemeljskih polih rasle džungle. Danes sta v ledenem oklepu. Narava se spreminja, a človek na silo želi te spremembe ustaviti in si jih prilagoditi. Nič več se sam ne prilagaja okolju, temveč želi okolje prilagoditi sebi. Jalov posel, obsojen na neuspeh in večinoma izvajan v imenu progresa! To pa počne predvsem zato, ker je zaprt v politične meje držav in se ne more enostavno preseliti za boljšo pašo ali plenom kot so to počeli včasih. Jebat ga, so že zdavnaj pogruntal, da se vrti, in se bo še, ko nas ne bo več, pa če si še tako želimo izstopiti!

Konkretno na tvoje vprašanje "zakaj", ti rečem le valovnica življenja. Ogledaš si jo lahko tudi na vaški situli.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry Lina, nisem ti dal željenega odgovora, sem le spet malo naložil. Pa saj vse to lahko izveš iz knjig. Meni se nekaj sicer sanja, nekaj se še spomnim iz knjig in šol, a ne tako natančno, da bi tukaj razlagal kot zveličavo resnico. Je pa vse povezano s sončno svetlobo in njenim pomanjkanjem, to ti lahko zagotovim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me to zanima pa se mi ne da cele literature preštudirat in če slučajno kdaj srečam kakega ,,amerikanosa,, ki bo zagovarjal onesnaževanje bi rada imela dobre argumente.

Ogromno živalskih vrst (ne sam dinosi) je izumrlo, ker niso bile prilagojene---zaradi naravnih pojavov kot so tektonski premiki je prišlo do nenadnih klimatskih sprememb cela favna in flora se je zamenjala in to naravno---zakaj oz. kje so tisti argumenti, ki pravijo, da je človek kriv za toplo gedo?---Včasih je bilo ogromno vulkanov, ki so bruhali vsemogoče pline v zrak, v večjih količinah kot sedaj in po strupenosti niso zaostajali---a je fora v tem da je to bilo naravno---sej človek je tut del narave?

PS Baje se ozonska lukna manjša---kar je meni čudno saj ni dolgo tega od kar so zmanjšali povzročitelje (npr...freon) pa še to jih niso ukinili in v 20 letih ki v bistvu za en planet ni NIČ se je začela stvar popravljat---mogoče je to spet samo del nekega ,,ciklusa,,.

Pa ne pozabte, da sem na vaši strani---samo rada bi stvar zagovarjala tko kot je treba in rabm odgovore.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da je caka tudi v tem, ker se industrija spreminja. Odpadki pred 50 leti, ali pa še prej na začetku industrijske revolucije, se razlikujejo od današnjih.

Je pa to vse ena kemija in ogromen nenadzorovan ekonom lonec, kjer so posledice mešanja vsega tega šmorna popolnoma nepredvidljive. Mogoče se kdaj kakšna reakcija obrne celo v korist narave same? Kdo bi vedel, preveč je vsega.

Me pa tudi zanima, zelo. :hmm: :hmm:

He, he, kakšen hec bi bil ko bi tisti astroid, okoli katerega so hoteli na začetku leta narediti paniko res na ta naš planet usekal. :lol1: :lol1: :lol1:

Bi se mi hitro nehali okoli teh stvari sekirat, pa bi vsak na svojo rit mislil, če bi jo sploh še imel. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, kakšen hec bi bil ko bi tisti astroid, okoli katerega so hoteli na začetku leta narediti paniko res na ta naš planet usekal. :lol1: :lol1: :lol1:

:grrr , ne bi ne bi. Amerikanci bi kaj hitro Bruce Willisa pa še par kavbojcev v vesolje poslali in rešili zemljo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina,

konkretno clovek z prekomernim puscanjem CO2 v atmosfero potencira efekt tople grede. cisto kriv ni za to, ga pa strasno pospesuje oz. stopnjuje. to je problem.

izbruhi vulkanov so naravni pojav in nekako nemogoce zaustaviti, CO2 pa se lahko se kako omeji. se malo statistike: 50% vseh izpusnih plinov piha v ozracje t.i. zahodni ali razviti svet (evropa, amerika, japonska itd.), od tega jih samo ZDA spuscajo spet 50%; torej so samo ZDA neposredno krive za 25% vseh izpusnih plinov v zemeljski atmosferi. ljudi je ~ 6 miljard, od tega jih ~260 milijonov (ali ~3% prebivalstva) onesnazuje planet z 25%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vsak Zemljan prozvedel toliko CO2 kot povprečen Američan, imamo kisika še za 30-50 let! :cry:

Hvala bogu, da imamo na Zemlji nerazvite! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!