Skoči na vsebino

Ljubljanski ZOO


HHV

Priporočene objave

Vedel sem, da ni vse tako kot bi moralo biti, ampak to kar sem tu prebral.... :cry: :blink: :angry: :angry:

Kdo ve še kaj več?

Kaj lahko obiskovalci, prebivalci Ljubljane, ostali naredimo?

Ali je res v ozadju intriga nekaterih, da bi živalski vrt uničili in se polastili zemljišča?

Kdo bi to bil?

Koliko je v to vpletena politika oz. sedanja Ljubljanska županja?

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

:angry: :angry: :angry: :fight2: :fight2: :fight2:

post-11-1077876189.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sramota je da ne more edini ZOO v Sloveniji normalno delovat...s punco se menva že leta da ga bova obiskala pa bo treba kmalu it pogledat ker ne vem kako bo v prihodnje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res v ozadju intriga nekaterih, da bi živalski vrt uničili in se polastili zemljišča?

Res žalostno.

Treba je pogledat, kdo ima od vsega skupaj korist in ga že danes prijet za vrat. Pa naj cvili, javka, joče in stoka, prosi in prepričuje...

...ampak on ni kriv, seveda ni, nihče ni, zato pa je vse lepo kot v pravljici!

Dokler bo na TOP10 lestvici vrednot prvih 10 mest zasedal denar, se bomo morali navaditi, da se mu vse podreja! Če mora zanj umreti nekaj živali, ljudi, ... pač umrejo. Preprosto a ne :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem z ZOO v LJ je že skoz. Sej so marsikej popravl in dal živalim več prostora in jim uredili kolikor toliko ,,naravno,, okolje. Vendar spet ne vsem in spet so delali brez da bi stvar malo bolj načrtno izpeljali--slabi-neustrezni materiali in preveč pasti (velblod oz. kamela padel v luknjo in posledično umru). Če se spomnim nazaj je sedaj vrt še enkrat večji kot nekoč in se razteza do vrha rožnika (no ne čist do gostilne). Poleg tega sem nekje zasledila, da pride na enega oskrbovalca 50 živali medtem, ko drugje po svetu eden skrbi za okoli 10-20 živali. Vstopnica je postala hudičevo draga, nazadne, ko sem bila je bila 1300 sit in to je kar velik za družinski obisk, ker otroška je (do 7 let -predšolski) 800 sit v bifejčku sredi zoo je pijača,presta... svinjsko draga zato ne vem kako bi si navadna družina lahko privoščila večkratni obisk. Tudi bivši direktor ni imel posluha za živali (afera medvedji golaž---ko naj bi ,,višek,, medveda ustrelili in ga pojedli) sedanja direktorica pa je uderležena v aferi visokih plač (2.400 000 bruto) v javnih zavodih.

Čas bi že bil da bi gos. Danica nardila kej v vezi z živalmi čeprav smo že na azil v gmajnicah čakali cellooo večnost.

Sama sem v dilemi ali je sploh potrebno zapirat živali v ZOO.

Po eni strani se spomnim kok veselja v otroških letih mi je prinesel obisk in ker je bil blizu in finančno dostopen sem visela tam celo poletje, pa hranjenja in božanja vseh mogočih vrst, ki jih drugače nikol ne bi videla na lastne oči.

Po drugi strani pa žival ni srečna v kletki in hoja živali gor in dol ob mreži cel ljubi dan ni lepa za videt. OK tolažim se s stem, da tako ali tako niso nikoli videle ,,savane,, (rojene v ujetništvu) in tam ne bi preživele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sramota je da ne more edini ZOO v Sloveniji normalno delovat...s punco se menva že leta da ga bova obiskala pa bo treba kmalu it pogledat ker ne vem kako bo v prihodnje....

lani sem v enem tednu bil tako v ljubljanskem kot zagrebškem ZOO..

Nevihtna mica-maca, ne troši energije in gnara za ljubljano, pojdi v Zagreb.. Sto pa ena, so včasih pravili tej razliki.. ZOO je veliko bolj urejen, obsežen, tudi živali imajo več več nasmeha kot naše :( <_<

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Vstopnica je postala hudičevo draga, nazadne, ko sem bila je bila 1300 sit in to je kar velik za družinski obisk, ker otroška je (do 7 let -predšolski) 800 sit

...Sama sem v dilemi ali je sploh potrebno zapirat živali v ZOO.

Po eni strani se spomnim kok veselja ...

Te že nekaj časa ni bilo. Sedaj je vstopnica za otroke 1200Sit, torej le 100Sit manj od odraslih! :angry:

Živali v živalskem vrtu so vse vzgojene v ujetništvu. Kot take se v naravi ne bi več znašle. Kljub temu pa predstavljajo rezervo genetskega materiala, ki pride še kako prav pri reševanju ogroženih vrst.

Nekaterim skoraj izumrlim vrstam se v bodočnosti celo mogoče nasmiha življenje v svobodi. Divji konj Przewalski se je v rezervatih že dokaj namnožil. Problem je, ker ni navajen na naravne sovražnike in je prelahek plen volkovom. Sedaj jim ta občutek za nevarnost poskušajo privzgojiti s pomočjo mejnih ovčarjev, ki imajo zelo volkovom podoben način preganjanja živali. Tudi ameriški bizoni in njihovo bratranci evropski turi so se kar namnožili. Težko pa je za te živali najti dovolj obširne divjine, kjer bi lahko nemoteno živele po zakonih narave.

Vidiš, Lina, živalski vrtovi lahko prispevajo tudi za živali same. Niso samo njihova ječa, so tudi upanje za prihodnjost.

Zato je dogajanje v Lj ZOOju še toliko bolj vredno obsojanja. Jaz bi tisto peesdo od direktorce kar v kletko zabil! :devil: :devil: In to med ta najbolj usrane merjasce! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem v enem tednu bil tako v ljubljanskem kot zagrebškem ZOO..

Nevihtna mica-maca, ne troši energije in gnara za ljubljano, pojdi v Zagreb.. Sto pa ena, so včasih pravili tej razliki.. ZOO je veliko bolj urejen, obsežen, tudi živali imajo več več nasmeha kot naše :( <_<

Ja saj na to verjetno banda računa. Ljubljanski ZOO osiromašiti in razpustiti....

Samo to ni rešitev, kot tudi ni rešitev obisk drugih ZOOjev. :( :(

Ljubljanski bi se lahko specializiral tudi na ohranjanje avtohtonih vrst. Divjih in domačih (no nekaj se je na tem delalo). Tuji ZOOji tega sigurno ne bodo počeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem vedel zakaj so.

A se hodmo živalim kazat ?

Al jih hodmo gledat ?

:hmm:

Zakaj se jaz tudi vedno to sprašujem ... meni niso všeč ... tko kot ne delfini v Gardalandu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, Lina, živalski vrtovi lahko prispevajo tudi za živali same. Niso samo njihova ječa, so tudi upanje za prihodnjost.

Ja horjo sej maš prov glede genet.materiala sam vzamejo ga lohk tudi drugim divjim pripadnikom in ga spravjo in tudi če ne bi zapiral živali v Zoo bi jih manj v preteklosti lovili---za potrebe zoo-jev po vsem svetu.-Sicer pa tole ni tema o temu. Hočem ti povedat samo to, do se jaz (tudi vsaka žival ima svoj jaz) nikakor ne bi strinjala, da me zaprejo v kletko za ,,dobro človeštva,,.

PS ne pozabit da se strinjam s tabo in bova lohk kdaj (če se srečava) mal ugibala kaj bi blo in kako bi blo če ne bi blo in tehtala + in - zoo-jev :004

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben živalski vrt ni upanje za prihodnost, če s tem v zvezi nič v naravi ne narediš.

Se bojim da je nekomu zgolj neke vrste potuha. Stvarni problemi so zunaj.

B)

In seveda v nas. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem vedel zakaj so.

A se hodmo živalim kazat ?

Al jih hodmo gledat ?

:hmm:

ZOO poleg zgoraj opisanega (genetska banka) jemljem kot slikanico za otroke. Da otroci spoznajo še življenje izven svojega blokovskega dvorišča.

Seveda pa vse skupaj ni kaj dosti vredno, če ob tem starši in uslužbenci ZOOja ne obrazložijo, kako te živali v naravi žive in kaj za to potrebujejo.

In ker je LJ ZOO tak kot je in ker smo ljudje taki kot smo, lahko na Grmadi samo nemočno opazujem, kako se gamsi zapodijo iz paše v skale v begu pred mulcem, ki na 200m vpije "Gamsi, gamsi", maha s palico in leti za njimi čisto do roba. Tisti trop se ta večer ni nakrmil, mladiči niso dobili dovolj mleka, pa tudi beg jim je pobral del prepotrebne energije. Kaj naj takrat naredim, steram u qurac mulca in njegove ta stare, ki so prilezli za njim in nagnali trop, ki sem ga prej lahko 2 uri opazoval, kako se pripravlja in kako je previdno prihajal na pašo?

Tega manjka v ZOOjih, izobraževalnega dela. In dokler bodo vodstva kakršna so in dokler jih bo politika podpirala, se stanje ne bo popravilo!

Res je RAN in Vale, ZOO je ječa, vendar žal potrebna, ne za nas, potrebna je za vse tiste vrste živali, ki smo jim ljudje s svojo komotnostjo in prevzetnostjo odvzeli možnost in pravico živeti tako, kot je to uredila narava. In nobena ječa ni prijetna, kljub temu pa to ni opravičilo za tiste, ki bi morali za te "ujete" živali poskrbeti po svojih najboljših močeh.

LP HHV žalostni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben živalski vrt ni upanje za prihodnost, če s tem v zvezi nič v naravi ne narediš.

Se bojim da je nekomu zgolj neke vrste potuha. Stvarni problemi so zunaj.

B)

In seveda v nas. :(

Absolutno res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efekta pa spet ne bo nobenega...... :(

Škoda.... : :(  :?

sej gremo lahko protestirat pred živalski vrt...takoj ko se bo malce izboljšalo vreme (ali pa kar v okviru ride daya) se najprej zapeljemo do magistrata in nato do ZOOja in postavimo še par transparentov ter obvestimo medije ... efekt sigurno bo - samo vprašanje kakšen ?

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja horjo sej maš prov glede genet.materiala sam vzamejo ga lohk tudi drugim divjim pripadnikom in ga spravjo in tudi če ne bi zapiral živali v Zoo bi jih manj v preteklosti lovili---za potrebe zoo-jev po vsem svetu.-Sicer pa tole ni tema o temu. Hočem ti povedat samo to, do se jaz (tudi vsaka žival ima svoj jaz) nikakor ne bi strinjala, da me zaprejo v kletko za ,,dobro človeštva,,.

PS ne pozabit da se strinjam s tabo in bova lohk kdaj (če se srečava) mal ugibala kaj bi blo in kako bi blo če ne bi blo in tehtala + in - zoo-jev :004

lp

Poglej Lina, to o genetskem materialu si malo narobe razumela. Ni tu mišljeno odvzemanje vzorcev tkiv z DNA zapisom. Tu je mišljeno, da obstaja na razpolago dovolj živali iz različnih področij, da imajo med seboj različne genske zapise.

Civilizacija danes z infrastrukturnimi preprekami (Ceste, železnice, krčenje gozda itd) preprečuje parjenje med različnimi osebki iste vrste. Preprečuje mešanje genskega zapisa in ga s tem siromaši. Prihaja do istih rezultatov kot je paritev v sorodstvu, kar v bistvu to tudi je. Vsaka živalska mati, mačka, medvedka, volkulja oz. očetje svoje mladiče, ko odrastejo, naženejo na drugo območje ali pa vsaj ne dovolijo paritve, ker bi prišlo do paritve v sorodstvu. V civilizaciji tega ne morejo več izvajati, zato srnjak oplodi lastno sestro ali mati. Rezultati so ti verjetno poznani. Degeneracijske bolezni! :(

Zmanjšanju števila pripadnikov teh živali v naravi pa ni kriv odlov za živalske vrtove, ki so bili pravici na ljubo povedano včasih le neke vrste cirkusi, niti ni kriv lov, ampak posegi Homo Kretinensisa v okolje. Vse vrste živali so na lov naravno prilagojene. V osnovi na lov, ki ga izvajajo njihovi naravni plenilci, zveri, vendar tudi na lov, kot ga izvaja posamični človek lovec. Le ta ni nič bolj spreten kot sta ris in volk npr. In dokler se lov ne izvaja v vlogi industrije, za živali ni nevaren.

Lep primer so ameriški bizoni. Dest tisoče let, jih človek, domačin indijanec ni ogrozil s svojim lovom za meso, loj in kožo, ki jo je potreboval za svoje potrebe. Ko pa je začel belec svoj osvajalni industrijski pohod na divji zaho, so padale desettisočglave črede samo zaradi krzna. Stotine voz je prevažalo klavce, ki so izkoževali trupla in meso puščali propadu, indijance pa lakoti.

No malo sem zašel....

Pa upam, da sem ti vseeno odgovoril, zakaj mislim, da so ZOOji nujno potrebni. Ne za nas, kot sem že rekel, za živali same.

Ej Lina, brez slabih občutkov prosim, saj le debatirava, kajne!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, fajn.....spet se bo tle razvila debata za ali proti ZOO...o tem kdo je česa kriv itd. Efekta pa spet ne bo nobenega...... :(

Škoda.... : :( :?

Alla B)

Eh, Alla, to je zmeraj tako. Vsaka stvar ima svoje pristaše in nasprotnike. Zato se bomo pa malo pogovorili.

Sem pa prepričan, da tudi tisti, ki so proti ZOOjem, želijo za živali, ki žal morajo biti zaprte notri, le vse najboljše in bodo z veseljem priskočili k protestu, če se zanj zmenimo. Kajne Lina??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep primer so ameriški bizoni. Dest tisoče let, jih človek, domačin indijanec ni ogrozil s svojim lovom za meso, loj in kožo, ki jo je potreboval za svoje potrebe. Ko pa je začel belec svoj osvajalni industrijski pohod na divji zaho, so padale desettisočglave črede samo zaradi krzna. Stotine voz je prevažalo klavce, ki so izkoževali trupla in meso puščali propadu, indijance pa lakoti.

res je....bral sem knjigo kjer je bila lestvica tistih ki so postrelili največ bizonov....številke so grozljive..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je....bral sem knjigo kjer je bila lestvica tistih ki so postrelili največ bizonov....številke so grozljive..... <_<

ja,tudi sam sem prebral Vinetuja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj a glih dons, ko se mi ne ljubi na dolgo in široko pisat.

Ja horjo maš prov tudi poseganje in naseljevanje ljudi preprečuje nemoten razvoj in obstoj vrst. Med najbolj ogrožene živali spada pa tudi sibirski tiger in to ne zaradi naseljevanja ljudi v njegovo okolje, pa tudi slone so ponekod totalno zdesetklali zaradi drugih razlogov. Jest vem točno kaj hočeš ti povedat. Razlika med mano in tabo je pa največja v tem, da jest gledam vsako žival kot posameznika in ne kot del živalske vrste, ki je bodisi ogrožena al karkoli. Šimpanz MARKO je v kletki in po moje je njemu osebno zelo BAD v kletki pa čeprav predstavlja za ljudi genet. material za ohranitev šimpanzov.

PS sploh se ne pregovarjam se sam pogovarjam. :)

GLEDE PROTESTVOV V PRID ŽIVALIM---KADARKOLI, KJERKOLI---TUT SRED NOČI SEM PRIPRAVLJENA POMAGAT PA ČEPRAV JE TREBA SAM ENGA PSA NA VETERINO PELAT.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj a glih dons, ko se mi ne ljubi na dolgo in široko pisat.

Ja horjo maš prov tudi poseganje in naseljevanje ljudi preprečuje nemoten razvoj in obstoj vrst. Med najbolj ogrožene živali spada pa tudi sibirski tiger in to ne zaradi naseljevanja ljudi v njegovo okolje, pa tudi slone so ponekod totalno zdesetklali zaradi drugih razlogov. Jest vem točno kaj hočeš ti povedat. Razlika med mano in tabo je pa največja v tem, da jest gledam vsako žival kot posameznika in ne kot del živalske vrste, ki je bodisi ogrožena al karkoli. Šimpanz MARKO je v kletki in po moje je njemu osebno zelo BAD v kletki pa čeprav predstavlja za ljudi genet. material za ohranitev šimpanzov.

PS sploh se ne pregovarjam se sam pogovarjam. :)

Viš, to si pa lepo razložila najina različna stališča. Važno da imava oba v mislih iste dobre cilje!

Torej Lina = sentimentalna in dobra.

HHV = pragmatičen in ..... :hmm: pojma nimam :D :D Če živalce streljam, se glih za dobrega ne morem razglasiti. Za ljubitelja dobrega divjačinskega golaža pa na vsak način. :D

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja horjo maš prov tudi poseganje in naseljevanje ljudi preprečuje nemoten razvoj in obstoj vrst. ...

Lina, dovoli mi popravek.

Predvsem poseganje in naseljevanje ljudi preprečuje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znani filozof Bertrand Rusell pa pravi, da narava ni dar, ki smo ga prejeli od očetov, ampak je dediščina, ki jo zapuščamo potomcem....

To odgovornost ohranjanja pa so dopolnili še bolj nedvoumno: Narava je dediščina, ki smo si jo sposodili od naših otrok !.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!