Sam dePihlja Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Hoj, a slučajno kdo izmed motosvetovcev, ki se spozna na gradbeništvo ve, kakšna je razlika med akrilnim ter silikatnim pokrivnim slojem na Demit fasadah :? . Na vseh predračunih, ki jih imam, je cena silikata enaka akrilu, noben mojster pa mi ne zna prav razložiti, v čem je razlika :hmm: . Še drugo vprašanje. Stiropor ali tervol? Oba imata enako toplotno prevodnost, tervol je sicer cca.20% dražji, a je parno propusten (omogoča "dihanje" sten), stiropor ne. Sicer je hiša stara, a zaenkrat nekih hudih problemov z vlago ni. Pri izvedbi s stiroporom bi prišparal tistih 20%, znajo pa se pojaviti problemi z vlago :wacko: . Hvala samo za uporabne nasvete .) .
Ice Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 silikat so barve na bazi naravnih snovi (silikatov), akril je umetna zadeva in manj prepusca paro, kar je pomembno pri prevodu vodnih hlapov skozi stene (vlaga?!). (organo) silikatne barve (v nemscini) akrilne barve (v nemscini) silikatne barve so bolj naravi prijazne, saj se sestojijo vecinoma iz naravni snovi -moka razlicnih kamnin (talkum, marmor, kreda) z "Kaliwasserglas" (zal slo. besede ne poznam). akrilne barve sestojijo iz polimerov akrilne kisline in derivatov le-teh. akrilna smola fungira kot baza. stiropor in tervol si ze sam razlozil. ce je hisa stare konstrukcije (odvisno koliko stara) se lahko po montazi stiropora pojavi vlaga v notranjosti, ker na notranji strani sten ni parne zapore ali bremze. posledica je kondenzat v notranjosti konstrukcije, kar se odraza kot vlaga v steni in s casom grda crna prevleka (gobe) na notranji strani, katera je lahko tudi zdravju nevarna. predvsem za otorke, starejse in alergicne ljudi.
RAN Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Kadarkoli je izolacija na zunanji strani (če se le da, naj tam tudi bo) je zelo važno da prepušča vlago. Objekt mora imeti možnost da se suši navzven. Zatorej je izbira za čim bolj vlagoprepustno izolacijo. B)
Sam dePihlja Objavljeno Februar 27, 2004 Avtor Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Razlika v kemijski sestavi akrila in silikata mi je nekako jasna ampak vseeno hvala. Bolj me zanima kakšna je razlika v kvaliteti - beri barvni obstojnosti silikata oz akrila? Hiša je stara 50 let. A je že dal kdo na hišo podobne starosti stiropor in kako se vse skupaj obnaša? Na splošno, kakšne so izkušnje z Demitom?
RAN Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Razlika v kemijski sestavi akrila in silikata mi je nekako jasna ampak vseeno hvala. Bolj me zanima kakšna je razlika v kvaliteti - beri barvni obstojnosti silikata oz akrila? Hiša je stara 50 let. A je že dal kdo na hišo podobne starosti stiropor in kako se vse skupaj obnaša? Na splošno, kakšne so izkušnje z Demitom? Največji problemi so slaba izvedba ter posledično vlaga, plesen, fleki. Morajo se uporabljati antifungicidni materiali - premazi. B)
pissmonkey Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 (popravljeno) Hoj, a slučajno kdo izmed motosvetovcev, ki se spozna na gradbeništvo ve, kakšna je razlika med akrilnim ter silikatnim pokrivnim slojem na Demit fasadah :? . Na vseh predračunih, ki jih imam, je cena silikata enaka akrilu, noben mojster pa mi ne zna prav razložiti, v čem je razlika :hmm: . Še drugo vprašanje. Stiropor ali tervol? Oba imata enako toplotno prevodnost, tervol je sicer cca.20% dražji, a je parno propusten (omogoča "dihanje" sten), stiropor ne. Sicer je hiša stara, a zaenkrat nekih hudih problemov z vlago ni. Pri izvedbi s stiroporom bi prišparal tistih 20%, znajo pa se pojaviti problemi z vlago :wacko: . Hvala samo za uporabne nasvete .) . Prednost Tervola proti stiroporju je tudi v zvočni izolativnosti in pa je "negorljiv". Razlika v končni ceni pri izdelavi fasade s tervolom proti stiroporju pa je cca. letna registracija motorja (govorimo o kvadraturi cca. 250 m2) Se pravi, da ima Tervol vse prednosti le cenovno ti ne ustreza... LP Popravljeno Februar 27, 2004. Popravil pissmonkey
Ice Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 ran, samo sama izolacija na zunajni strani ni vse. ;) razlika pri obstojnosti siliktnih in akrilnih barv je v trajnosti. akrilne zdrzijo dlje in so bolj odporne na mehanske poskodbe. vendar pri ustrezni negi jih tudi silikatne dohajajo. @ sam: ce upostevas, da k zunanjim stenam ne bos postavljav visokih omar ali jih kako drugace z notranje strani zastiral (cirkulacija toplega zraka predvsem v zgornjih kotih) in ce so same stene hise dovolj debele, da lahko prevzamejo vlago zraka in jo postopoma oddajo nazaj v prostor, lahko das tudi stiropor gor. ne pozabi tudi dovolj zraciti; ne prevec in ne premalo, drugace ti v prvem primeru poskocijo stroski kurjave, v drugem pa stroski ciscenja ali se cesa drugega. na daljavo analizirati tvoj specificen problem pa ni mogoce. vendar ce teh par stvari upostevas bi moralo delovati nameravano. brez garancij seveda.
pissmonkey Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 ran, samo sama izolacija na zunajni strani ni vse. ;) Seveda je. Tudi denar ni vse, je pa veliko... :) Izolacija obvezno na zunanjo (hladno) stran stene, če ne ti bo žal...
klimbra Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Vse imaš že razloženo......opozoril bi te samo na en podatek: - styropor naravnost obožujejo mravlje!!!!!!
Ice Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Seveda je. Tudi denar ni vse, je pa veliko... :) Izolacija obvezno na zunanjo (hladno) stran stene, če ne ti bo žal... valda da toplotno izolacijo na zunanjo stran, vendar moras na notranji tudi nekaj narediti, da ti prekomerno ne pride vlaga v konstrukcijo, n-ést paz?! (HINT: sd=6,0 m) ;)
HOMAR Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 Tema tudi mene zanima, pa sem večinoma razumel, ne razumem pa : ... na notranji tudi nekaj narediti, da ti prekomerno ne pride vlaga v konstrukcijo, n-ést paz?! (HINT: sd=6,0 m)
Thundercat Objavljeno Februar 27, 2004 Opozori Objavljeno Februar 27, 2004 mi smo dali v dnevno sobo na steni kjer je kavč kot notranji izolator stiropor čez pa plastične(al kakšne so že) okrasne obloge...pa se je po 3 letih začela pojavljat plesen in se je nismo morali rešt z nikakršnimi premazi...tako da je lani stiropor letel ven....plesen je hudič....kaj bomo zdej dali na steno pa še študiramo ker je to zunanja stena je mrzla tako da je pozimi neprijetno...any idea..... :hmm:
Ice Objavljeno Marec 1, 2004 Opozori Objavljeno Marec 1, 2004 Tema tudi mene zanima, pa sem večinoma razumel, ne razumem pa : ... na notranji tudi nekaj narediti, da ti prekomerno ne pride vlaga v konstrukcijo, n-ést paz?! (HINT: sd=6,0 m) potrebujes parno zascito. vecinoma folija, katere sd-faktor je enak ali vecji 6,0 m. zaradi preprecitve prekomernega vdora vlage v konstrukcijo. delno se lahko to kompenzira z razlicnimi heraklit, lesenimi in podobnimi opazi, ki sicer ne preprecijo prehoda vlage v konstrukcijo, lahko pa pomagajo oblaziti efekt in ohranjajo nek stalen nivo vlage v prostoru. pri prekomernem odstotku vlage v prostoru lahko "hranijo" visek, pri presuhem zraku spet oddajo vlago nazaj v prostor. vlaga namrec vedno difundira oz. poteka od prevlaznega v premalovlazen material.
Ice Objavljeno Marec 1, 2004 Opozori Objavljeno Marec 1, 2004 mi smo dali v dnevno sobo na steni kjer je kavč kot notranji izolator stiropor čez pa plastične(al kakšne so že) okrasne obloge...pa se je po 3 letih začela pojavljat plesen in se je nismo morali rešt z nikakršnimi premazi...tako da je lani stiropor letel ven....plesen je hudič....kaj bomo zdej dali na steno pa še študiramo ker je to zunanja stena je mrzla tako da je pozimi neprijetno...any idea..... :hmm: najucinkovitejsa resitev je t.i. "fussleistenheizung"; to so ~5x12 cm v premeru in v poljubnih dolzinah oblikovani "radiatorji", katere se da tudi vgraditi v pohistvo ali podobno. delno se lahko tudi ze obstojeci radiatorji zamenjajo s tem sistemom. - : stroski predelave +: zelo ugodna oddaja toplote, hitro reagiranje na spremembe, mala poraba v tvojem konkretnem primeru bi ti najbrz priporocal dodatno oblogo fasade zunaj. relativno specificen primer, analiza na daljavo zal ni realna.
pissmonkey Objavljeno Marec 1, 2004 Opozori Objavljeno Marec 1, 2004 mi smo dali v dnevno sobo na steni kjer je kavč kot notranji izolator stiropor čez pa plastične(al kakšne so že) okrasne obloge...pa se je po 3 letih začela pojavljat plesen in se je nismo morali rešt z nikakršnimi premazi...tako da je lani stiropor letel ven....plesen je hudič....kaj bomo zdej dali na steno pa še študiramo ker je to zunanja stena je mrzla tako da je pozimi neprijetno...any idea..... :hmm: Kot je že ledenko omenil... Prava in dolgoročna rešitev je izolacija. Če mislite v hiši živeti še nekaj 10 let potem nič čakat. Investicija se ti ob takih zimah kot je letošnja povrne v že v nekaj letih (5-7). V vašem primeru mogoče malo dlje, ker ste zaključni sloj 1x že nanesli tako, da je strošek ~ 7500 SIT/m2. Če pa je stanovanje v spodnji etaži (klet) pa ti priporočam montažno izvedbo oz. izolacijo cokla.
Priporočene objave
Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje
Za objavljanje se morate najprej registrirati
Ustvarite račun
Registrirajte se! To je zelo enostavno!
Registriraj nov računPrijava
Že imate račun? Prijavite se tukaj.
Vpišite se