Skoči na vsebino

Resnica o Ivanu Cankarju


Brdaus

Priporočene objave

Resnica o IVANU CANKARJU

Na podlagi strokovnih ugotovitev in logičnega sklepanja smo lahko rekonstruirali znameniti dogodek s Kavo, ki pa so ga oblasti skozi leta spreminjale in preobračale in resnico zabrisale.

Tukaj podajamo popolno in resnično zgodbo skozi oči Ivana Cankarja samega.

» Mat, kje je tista kava? Jebemtiš, bo kej, al ne bo? Jest se tle matram, pa švicam, pa se gonim da b ja kej dnarja zaslužu, ti pa takule!! Še ene boge kave mi ne prviščš! Jebela mast, al sm jest tist taslavn slovenski pisatelj, kuga s pa ti? Nč nisi! Stara baba, pa grda, pa neumna d je še hudič ne b marou! Pol mi pa takule še ene boge kave ne prnese! Hvala lepa, res!! Hvala, pa taka mama! Še najrajš b vidu, d se sploh neb rodil, ku pa d mi tle mat še kave neče prnest! Kuga zdej bulš ku da sm nevem kaj reku!! Zgin mi po kavo, pol pa marš d te ne vidm!! Hudimana, slovenski narod misl d mam jest ne vem kako mamo, pa s u resnici beštja, pa kave nečeš prnest! «

Čez nekaj časa:

» Kuga je pa zdej tu?! K je tu Neskafe? A SM JEST SLUČAJNU HOTU NESKAFE?! Zgin mi s to brozgo, mater, kuram jo nes, men pa prnes tapravo kavo, pa ne tisto svinarijo Frank. Barkafe mi prnes! Zaboga, pa kuga more človk pr tej bajt nardit, da dobi tepravo kavo?!«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po še novejših forenzičnih rekonstrukcijah (na Discovery Channelu) je baje Ivan Cankar naredil samomor. Najprej se je osemkrat zabodel v hrbet, nato ustrelil trikrat v glavo, nakar se je razkosal na 23 delov, se spravil v majhne platnene vrečke (polivinila še ni bilo) in se vrgel v Ljubljanico.

Mati je naslednji dan izginila iz države, baje je zamenjala identiteto in živela še lep čas v Peruju kot strokovnjak za kavo.

Na Ivanovem truplu (vsaj odrezanemu delu le-tega) so v anusu našli zatlačeno kavino džezvo. Nekateri špekulirajo, da ima to nekakšen simbolični pomen...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

še par resnic ....

Ivan: Mati, kave bi.

Mati: Uredu, Ivan. Pa cukr?

Ivan: Dve kocki sladkorja vrzite vanjo.

Mati: Prav, Ivan. A bi še kej?

Ivan: Da, mati. Žebelj in kladivo mi prinesite.

Mati: Ja, Ivan, kaj pa boš s tem???

Ivan: V glavo si ga zabijem.

Mati: O ježeš marija, zakaj pa to?

Ivan: K frizerju pojdem, da mu škarje skrham.

....

Mati.....pa ne pozabite na rože

Mati: so že zalite

Ivan: nisem to mislil

Mati: kaj pa Ivan?

Ivan: Ma nč.... neki sem mogu rečt....... :wacko:

....

Ivan: Mati.....danes bi pa čaj

Mati: samo čaja pa nimava

Ivan: ja pa pojdite ponj

Mati: kam pa Ivan?

Ivan: Ma do susede.... sej skoz ponuja ...čaj ... :blink:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!