Skoči na vsebino

Dohodnina 2003


Brrrm

Priporočene objave

Ze, ampak recimo solnine je za ene 230k ali tako nekako ... tega nekako ne morejo zavrniti in ze to je veliko več kot je zgleda meja za olajsave ...

Dodatnega zdravstvenega zavarovanja tudi ne morejo zavrniti, tako da racune za razna ocala in lece lahko mirno dam ocetu ... je samo priimek na racunu ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes uspešno.. elektronsko.. poslala svojo prvo dohodnino. :huh:

hmm... :hmm: to da zadeva ne bi funkcionirala sploh nisem pomislila.. držimo pesti.. :blink: :)

lp alena

Popravljeno . Popravil alena_bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze, ampak recimo solnine je za ene 230k ali tako nekako ... tega nekako ne morejo zavrniti in ze to je veliko več kot je zgleda meja za olajsave ...

Seveda lahko daš mirno drugemu, kar je nad... jaz sem si pomagal s tistim xls fajlom, ki se ga dobi na pasadeni... ti izračuna največjo možno olajšavo... potem pa samo nabereš (jasno nekaj čez, v smislu kot je napisal Brrrm), ostalo pa daš naprej... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je računovodkinja v službi opozorila, da ne gre pretiravati pri navajanju olajšav. Navedi ravno toliko, da presežeš tisti 3% prag. Če preveč štrliš preko praga si jim sumljiv in ti hitreje odredijo revizijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Mama me prepričuje, da kot olajšava veljajo vsi računi iz lekarne. Ali mi lahko to kdo potrdi?

2. Ti računi nimajo gor nobenega imena kupca. Ali vseeno veljajo?

3. V katro okence rubrike B)I. se lekarniški računi vpišejo? (od 1 do 13)

(PS: navodil nimam pri roki, samo list za napoved)

Še nekaj: te račune je treba hraniti 5 let, ane. Na žalost se že po manj kot enem letu na tistem termo papirju komaj kaj vidi.

Popravljeno . Popravil Jason
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Mama me prepričuje, da kot olajšava veljajo vsi računi iz lekarne. Ali mi lahko to kdo potrdi?

2. Ti računi nimajo gor nobenega imena kupca. Ali vseeno veljajo?

3. V katro okence rubrike B)I. se lekarniški računi vpišejo? (od 1 do 13)

če gre za zdravila naj bi se vpisale pod nakup zdravstvenih pripomočkov ali neki tazga.....seveda krema za vlaženje rok(ali česa drugega :naughty: ) katero si kupil v lekarni ne sodi sem...kje je meja ne vem.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj: te račune je treba hraniti 5 let, ane. Na žalost se že po manj kot enem letu na tistem termo papirju komaj kaj vidi.

Se mi zdi, da je krivo, ce so v stiku s plastiko. Bi znalo biti res, se ujema z opazanji ...

Sem pa to opozorilo videl ravno na enem lekarniskem racunu - "hranite na hladnem in temnem, ne v stiku s plastiko".

Racun ki je bil na zunanji strani in je imel torej stik s plasticno kuverto, je bil ves pobledel ... ostali OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Tu so se spomladi porodili dvomi v elektronsko oddajo dohodnine.

Moram povedati, da so elektronske dohodninske napovedi šle skozi in da se niso izgubile v elektronskem kaosu.

Je stric poštar že prinesel odločbe meni in otrokom. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šlo je skozi brez problemov...tudi olajšano delo so imeli s tistimi ki so se odločili za e-dohodnino...kot pa mi je teta povedala(dela na davčni) je bil procent e-dohodnin nepričakovano majhen (okoli 3% v postojni) tako da so malo presenečeni nad nizko cifro....je pa delo olajšano ker jim ni potrebno vnašati potem podatkov v računalnik.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu so se spomladi porodili dvomi v elektronsko oddajo dohodnine.

Moram povedati, da so elektronske dohodninske napovedi šle skozi in da se niso izgubile v elektronskem kaosu.

Je stric poštar že prinesel odločbe meni in otrokom. :)

Tudi moja je dobila, jaz pa še čakam :devil: ko mi prasci morajo vrniti :cry: prvo morajo revežem pobrat, da pol nam revežem dajo :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Evo, zdaj sem oddal dohodnino :OK: Mislim, da nisem kaj zaj... :devil: še vsejen mi morajo vrniti :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil še bolj priden.

Moja in mojih dohodnine so na davkariji že od 6. marca.

Dobimo nazaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja in mojih dohodnine so na davkariji že od 6. marca.

:OK:

si pa res pohitel... :OK:

men je pa zadnč fliglce (okna) sesulo :slap: , jaz pa ažurn kakor sem, si certifikata od klika nism zapekel na CD, pa je šlo vse u maloro :headbang:

sm bil sicer že na banki, pa so mi rekli da bo trajalo cca 14 dni da mi novga pošlejo...

bom kulico vzel pa na roke napisal :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič čez eDavke... hitro, upam pa, da tudi varno..

kurbeži mi bodo pobrali v vrednosti petine registracije, mamicu jim nabijem... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moraš račune zbirat in otroke delat in v 3. steber nalagat, če hočeš kaj ven dobiti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moraš račune zbirat in otroke delat in v 3. steber nalagat, če hočeš kaj ven dobiti.  :P

Utaja.....bolj enostavno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....predvsem pa mnogo ceneje :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moraš račune zbirat in otroke delat in v 3. steber nalagat, če hočeš kaj ven dobiti.  :P

računi zbrani do maksimuma, otroke bomo štepal druga leta, tretji steber pa delam individualno na v.skladih, kar se ne prizna za olajšavo.. :angry:

hja, očitno so otroci rešitev.. se bomo danes doma posvetovali :devil: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računi zbrani do maksimuma, otroke bomo štepal druga leta, tretji steber pa delam individualno na v.skladih, kar se ne prizna za olajšavo.. :angry:

hja, očitno so otroci rešitev.. se bomo danes doma posvetovali :devil:  :whistle:

Veliko sreče........BTW....a še obstaja olajšava za nakup avtomobila,ko si pridelal najmanj 3 kom. otrok???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!