Skoči na vsebino

Mohammad Ali


Priporočene objave

Halo!

Ja tudi kdo od vas včeraj gledal oddajo Nedeljsko popoldne na TVS? Ste videli prispevek o Mohammadu Aliju? Do včerj sem o njem vedel samo to, da je bil dober boksar. Včeraj pa sem videl, da je bil tudi največji model. S tem hočem povedti, da ga je bilo zelo zabavno poslušati kako se hvali in disa nasprornike. Ni kaj, zelo nabrušen jezik in zvrhana skleda duhovitosti. Kakšen pa se je vam zdel? Mislite da je njegovo obnašanje na mestu?

Ravnokar sem se vrnil z rekereacije (odbojka), kjer sem se zalotil, da se obnašam kot on. Očitno mi je bil res tako všeč. Ali tudi vi kdaj tako podležete?

mohammad%20ali.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, za prekinsovo bolezen sem tudi slišal. Bogi. Je znan kakšna teorija o tem, če je to povezano z boksanjem? Možgane mu je kar dostikrat preshakalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da je bolezen tudi posledica boksanja (vsaj tako sem že davno slišal). Je bil res legenda. :notworthy:

Njegovo obnašanje pa se mi zdi primerno samo v primeru, če je to del showa. Če pa je res mislil, da je tako in tako pa mi ni všeč, ker nikoli nisem imel rad samohvale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nikoli nisem imel rad samohvale.

Imaš raje bolj skromne ljudi, kaj?

V šoli sem oboževal sošolke, ki so po kotrolki naokrog utrujale: "joj, pisala bom cvek, nč nisem znala, pisal bom cvek".

Potem pa dobimo nazaj, ženska piše 5 in spet utruja: "joj, kako je to možno, ne morem verjet..."

MA GONI SE KRAVA! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima Perkinsa.....

Nene, Perkinsa (Anthonyja) je imela na puklu Janet Leigh v filmu Psycho (by veliki Alfred Hitchcock). Šejkala se je in vreščala kot zmešana. Živci...

Muhammad Ali (= Cassius Clay) se pa od Janet loči (če po ničemer drugem) po tem, da trpi za Parkinsonovo boleznijo. Tudi živci, vendar Anthony pri tem nima prstov vmes. Pač pa dr. James Parkinson, ki je prvi opisal to bolezen. Toliko o tem.

Drugače pa je bil Muhammad Ali svojčas totalni car v ringu, pa tudi izven njega. Vstajali smo ob popolnoma nemogočih urah in buljili v črnobele televizorje, kadar se je na svoj frfotajoče/sekajoči način pretepal z raznimi Joefrazierji, Georgeforemani in podobnimi mastodonti. Mislim, da ni treba posebej poudarjati, na čigavi strani so bile vse moje simpatije. Žal pa je Aliju zmetala precej polen pod noge ameriška politika. Ker ni hotel odkorakati v Vietnam in pobijati komunističnih rumencev (ali se pustiti ubiti), kar se je tiste čase v USA spodobilo.

Ali je bil nekaj posebnega tudi zaradi tega, ker je znal več kot dve besedi povezati v smiselno celoto. To v njegovi branži ni (ali vsaj ni bil) ravno pogost pojav.

Ali je bil legenda. Kralj. V tem smislu je pred par leti tudi nastal dokumentarec, mislim da pod naslovom "When We Were Kings". Vredno ogleda.

Še pomnite, hropci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem prvič zanjga slišal je bil še Cassius Clay.

Bil je dvoboj proti Johnsonu. Zmagal je Clay.

Nisem gledal po TV. Kdo je takrat že imel TV.

Starejši so šli v razne klube gledat, mularija pa spat.

Čez leta smo ga tudi mulci po TV gledali.

Nekoliko nenavadno nam je bilo, ko je prestopil v mohamedansko vero.

Za marsikoga je bil še vedno zgolj Clay.

Kljub hvalisanju je bil dobričina in človekoljub. Mnogo je razdal v človekoljubne zadeve.

Pa proti režimu je bil (vojna v Vietnamu) in leta dolgo ni smel nastopati.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvalisanje je že od nekdaj del showa. Poglejte dons razne debilne izjave boksarjev in drugih borcev, v stilu "požrl bom tvoje otroke" (by Tyson). Te se dogajajo predvsem na tiskovkah, pa vmes si še skočjo v zobe.

Vse v stilu dvigovat prah, ter s tem pritegnit gledalce. Vendar je biw Ali v tem stilist.

Zdej se je pa to že izrodilo v debilizem. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem se vrnil z rekereacije (odbojka), kjer sem se zalotil, da se obnašam kot on. Očitno mi je bil res tako všeč. Ali tudi vi kdaj tako podležete?

Jaz nikoli. B)

(ker ne igram odbojke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap men je bil ušeč in to zato ker sploh ni mel garda enostavno je plesal in u iber gobezdal zraven.

Parkinsova bolezen---imajo jo tudi ljudje, ki nikoli niso boksali in po moje noben drug boxar.--Torej: če ti je namenjen jo boš dobil pa magari če si samo ,,odbojkar,,. :D

Možna je operacija z laserjem (center v možganih ti skurjo al neki podobenga) vendar ni rečen da bo boljŠ oz. lohk je še slabše. Zdej pa še mal trača oz. opravljanj: Baje se ne da (M. Ali) opreirat, ker mu muslimanska vera to prepoveduje (poseganje v telo), med muslimane naj bi stopil tudi zaradi tega, da ne bi odšel v Vietnam. Sicer ne vem kakšne veze ima vera in prepoved vojskovanja....sej pravim TRAČI.

Je pa legenda in tako priljubljenega,veseljaškega boksarja po moje ne bo nikol več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni on reku.... Fly like buterfly, sting like a bee

Popravljeno . Popravil Kaiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako priljubljenega,veseljaškega boksarja po moje ne bo nikol več

Razn, če začne Ajgor profesionalno kariero ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mohammad Ali and his greatest fights

Mohammad Ali was one of the greatest boxers of all time. His record of 61 fights, 56 wins, 37 by knockout prove this beyond any doubt. The majority of his losses were points decisions, showing the lion-hearted character of the great man.

Born Cassius Clay in 1942, he was introduced to boxing at the age of 12, after being persuaded by a policeman. He enjoyed great success as an amateur boxer, winning the Golden Gloves championship in 1959 and 1960 and the National AAU in 1960. It was in this year that Cassius Clay turned professional, shortly after winning an Olympic gold medal in Rome in the light heavyweight division. In his sixth pro fight he took the unusual step of predicting when he would beat his opponent, and it came true with a second round knockout. This was to become a trademark of the brash young fighter, even if occasionally he would turn out to be wrong.

In 1964, because of his unbeaten record, Cassius Clay was offered the chance of a World Title fight against Sonny Liston. It was to be the first of his truly great fights. Clay was given little chance by the boxing fraternity against an older, tougher, dominant Liston. Before the fight Clay confidently told the press that he was going to stop Liston in the eighth. When the fight began, it was Cassius Clay who made early progress, dancing away from Liston, taunting him. It was soon obvious that the older fighter had prepared poorly for the fight. He was given some hope in the fifth however, when Clay seemed to be blinded by a substance from his opponent’s gloves. He managed to evade the oncoming punches though, and in the next round was heavily on top again. His prediction came true with Liston retiring at the start of the eighth. Cassius Clay was champion of the world.

Two days after his triumph, Clay announced that he was to become a Black Muslim and would like to be known as Mohammad Ali. Ali defended his title eight times up until 1967, including a rematch against Liston who was despatched in the first round with the infamous phantom punch. It was in this year that he was called up for National Service for the war in Vietnam. He refused and was sentenced to five years in jail and fined ten thousand dollars. This sentence was overturned, but he was stripped of his World Title and had his boxing license revoked.

Mohammad Ali announced his retirement early in 1970, but later that year was drawn back by the temptations of the ring. In 1971 he fought Joe Frazier, who had become World Champion after Ali had been stripped of the title. Each fighter was paid a then massive two and a half million dollars each for the fight. Ali ridiculed Frazier with various derogatory rhymes before the match, and again people said he was over confident especially only two fights back after a three and a half year lay off. The fight was an even battle, but Ali was obviously losing on points going into the last. He was then knocked down by Frazier, and although he got back up, lost the fight.

Subsequently, Frazier lost his World crown to a ferocious George Foreman, and the next time Ali and Frazier met, neither held the World Title. It was another great fight with Ali edging out his opponent.

The attention of Mohammad Ali was then turned to Foreman. The fight was arranged to take place in Zaire in 1974. This location was chosen because the President of the country put up a huge fight purse. Once in Kinshasa, Ali readily interacted with the locals, whereas Foreman remained a recluse, and it was soon obvious that Ali was a firm favourite with the people. A postponement of the fight, due to Foreman sustaining a cut in training, served only to give Ali more time to mercilessly taunt his opponent. When the fight, which was to become known as ‘The Rumble In The Jungle’ finally took place, the man previously known as Cassius Clay seemed to adopt some strange boxing tactics. He was constantly on the ropes, taking everything that Foreman could throw at him. But this was Ali’s boxing brain working at it’s best. Soon Foreman had punched himself out and Ali pounced in the eighth Knocking his opponent out, the first time it had happened to Foreman.

In 1975 came the ‘Thrilla in Manila’ where Mohammad Ali faced up to Frazier for the third time. Again it was an excellent boxing match. Ali outboxed Frazier in the early rounds, but was regularly against the ropes in the middle stages. He came through in the later rounds though, causing swelling to Frazier’s eyes and knocking his gum shield out at one stage. Frazier’s corner threw in the towel in the 14th, but Ali admitted it had been one of his hardest fights.

Mohammad Ali made a further ten defences of his title, all relatively easy fights. He then lost to Leon Spinks after preparing poorly, but regained his title for a record third time in the same year off him (1978). He then went on to lose to Larry Holmes and then Trevor Berbick. He had lost the pace of the young Cassius Clay and the brilliant boxing brain of a younger Ali. After the Berbick fight he announced his retirement.

--------------------------------------------------------------------------------

Title: Mohammad Ali and his greatest fights

Description: Mohammad Ali was a legend in the world of boxing. Discover how he started out and learn about his greatest fights.

Copyright 2001 by PageWise, Inc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je on delal je bilo psihično zelo težko za nasprotnika....ni bil on prvi,ki je tako nasprotnika "dajal v nič"..ni bil prvi,ki se je "tako hvalil"....bil pa tisti,ki je to kar je zabrusil,povedal,zatulil to tudi URESNIČIL.....bil je "SHOWMEN"...najbolj carsko pri njemu:...njegov PLES in PODŽIGANJE nasprotnika..........PSIHA TI GRE V ..............P.S.:a ni lepo,da ti nekdo pove--ejga dons boš pa tako fasal,da te mama ne bo prepoznala,v tretji rundi bova z alahom že vriskala..../in če veš da je tako pred tabo uničil že par velikih borcev..hm,hm....-razen če te ne "napumpajo":EJGA,TI BOŠ NAJVEČJI--ČE,ČE ON PADE DOL!!!!!!!!!.................... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je bil svojevrsten karakter...sam s tem je on svojo samozavest pumpal...sej zdej je pa isti šit ko se na promocijah in tehtanju vsi nekaj kolnejo na koncu se pa še stepejo...kr cela ekipa ne sam boksarja...Mike Tyson npr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razn, če začne Ajgor profesionalno kariero ... :)

Ajgor The Mad Dog Schultz je prjazen fant! Ne bo šow med profije. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja legenda v boksu; kdo pa ne pozna trademarkov kot so "fly like a butterfly, sting like a bee" in "Rumble in the jungle", itd...

Je prvi boksar, ki je posvetil več pozornosti gibanju nog in si tako pridobil ogromno prednost pred nasprotnikom. To njegovo hvaljenje je pa meni fenomenalno; zmedel je nasprotnika in zabaval množice. Ego je imel velik kot nebotičnik!

Pa kako se je zanalašč postavil v kot in kazal nasprotniku, naj ga kar še tolče...noro! Ko se je tisti zmikastil in dovolj zmatral, ga je Ali nato samo še položil.

Car.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem lahko ponoči gledal, kako je car padel pod Frazierja. Svet nikdar ni bil več isti. Zadnji politični aktivist med butnglavci. Napreden brat. Skontal, da skozi fight in publiciteto lahko kaj premakneš (lobist).

Aja, pa ni prestopil v mohamedansko, ampak v islamsko vero (tako kot Cat Stevens). Če bi on bil župan, bi džamija že stala :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajgor The Mad Dog Schultz je prjazen fant! Ne bo šow med profije. B)

pol bom mogu pa jaz očitno ...

Nori Malar, daj mi prosim pomagaj najdt pravo ime .. .za nastop v K1 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nori Malar, daj mi prosim pomagaj najdt pravo ime .. .za nastop v K1 :)

"Big Kahuna"? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš raje bolj skromne ljudi, kaj?

V šoli sem oboževal sošolke, ki so po kotrolki naokrog utrujale: "joj, pisala bom cvek, nč nisem znala, pisal bom cvek".

Potem pa dobimo nazaj, ženska piše 5 in spet utruja: "joj, kako je to možno, ne morem verjet..."

MA GONI SE KRAVA! :angry:

Take sem tudi sam sovražil :D

In verjami, da jih nisem imel malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!