Skoči na vsebino

Joga ... vadba duha in telesa


Priporočene objave

yoga -- Sistem vaj (asane), ki izvirajo iz hinduizma. Uporabljamo jih za vadbo telesa, meditacijo in samonadzor.

Na spletni strani Tara Yoga Centra sem našel tole vabilo na dneve joge z dr. Rishijem Vivekanando Saraswatijem.

Toplo priporočam ... Tudi Alen Ginsberg :) yoga.gif

in gospa na sliki: tortoise.jpgpa ta tudi tripfold.jpg.

Sicer pa še nekaj malega copy-paste:

Tara Yoga Center, član International Yoga Fellowship Movement in European Yoga Fellowship, predstavlja Dneve joge z dr. Rishijem Vivekanando Saraswatijem

"JOGA JE PROCES PREOBLIKOVANJA OSEBNOSTI"

Program:

Četrtek, 11. marca 2004 ob 19.00 v veliki sejni dvorani Mestne občine Ljubljana

- Predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: JOGA IN PROBLEMI MLADIH LJUDI – SAMOMOR IN ZASVOJENOST Z DROGAMI

"Nekaj specifičnih problemov mladih ljudi v našem svetu danes in kaj jim lahko ponudi joga." Vstop prost.

--------------------------------------------------------------------------------

Petek, 12. marca 2004 ob 18.00 v dvorani M3-4 Cankarjevega doma v Ljubljani

- Predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: Z JOGO PROTI ZASVOJENOSTI

"Kaj so zasvojenosti z jogijskega vidika. Nekaj specifičnih problemov mladih ljudi v našem svetu danes. Kaj lahko storimo z njimi. " Vstopnice po 1.000 SIT lahko dobite pri blagajni Cankarjevega doma.

--------------------------------------------------------------------------------

Vikend delavnice s predavanji dr. Rishija Vivekanande Saraswatija in Swami Vishwashakti Saraswati v Tara Yoga Centru, Štihova 19 v Ljubljani

Sobota, 13. marca 2004

09.00 – 10.30 delavnica Swami Vishwashakti Saraswati: Z JOGO PROTI STRESU

"Kako s pomočjo asane, pranayame, mudre in yoga nidre obvladati stres, se naučiti živeti z njim, ne da bi dovolili, da bi posledice stresa delovale na nas."

11.00 – 13.00 predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: OBVLADOVANJE STRESA S POMOČJO JOGE

"Kaj je stres in zakaj smo vsi ranljivi na različne situacije v našem življenju? Različni načini, s katerimi se lahko začnemo zavedati, kako reagiramo na drame, ki nam jih vsiljuje življenje. Zakaj sploh smo na ''prvi bojni liniji'' in kaj lahko storimo s pomočjo joge. "

16.00 – 18.00 predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: OBVLADOVANJE ZASKRBLJENOSTI IN/ALI DEPRESIVNOSTI S POMOČJO JOGE

18.30 – 19.00 satsang z dr. Rishijem Vivekanando Saraswatijem in Swami Vishwashakti Saraswati

19.00 – 19.30 kirtan

Nedelja, 14. marca 2004

09.00 – 10.30 delavnica s Swami Vishwashakti Saraswati: ČAKRE IN UM SKOZI ASANE, PRANAYAMO, MUDRE IN MANTRA MEDITACIJE

11.00 – 13.00 predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija_ JOGA, ČAKRE IN UM

"Poseben način pogleda na glavne čakre, njihova povezava z vidiki naše osebnosti, ravni našega razvoja in evolucije in sposobnost zaznavanja našega sveta, naših misli, čustev in obnašanja. "

16.00 – 18.00 predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: PSIHOLOGIJE VZHODA & ZAHODA

"Primerjanje in razlikovanje med jogo in zahodno psihologijo in psihiatrijo. Nakazana pot, kako se lahko jogijski principi in prakse brezhibno integrirajo v sodobne psihoterapevtske ali psihiatrične prakse. "

18.30 – 19.00 satsang z dr. Rishijem Vivekanando Saraswatijem in Swami Vishwashakti Saraswati

19.00 – 19.30 kirtan

Za delavnice prinesite s seboj opremo za jogo (podlogo, ohlapno oblačilo).

Cena delavnice: dva dneva 15.000 SIT

en dan 8.000 SIT

Vstopnice so že v prodaji v Tara Yoga Centru, Štihova 19, Ljubljana in sicer ob ponedeljkih, torkih in četrtkih od 17.00 do 19.00. Kupite jih lahko tudi pred začetkom delavnice.

--------------------------------------------------------------------------------

Ponedeljek, 15. marca ob 17.00 v Knjižnici Nova gorica v Novi gorici

Predavanje dr. Rishija Vivekanande Saraswatija: OBVLADOVANJE STRESA, ZASKRBLJENOSTI IN DEPRESIVNOSTI S POMOČJO JOGE

Kaj je stres in zakaj smo vsi ranljivi na različne situacije v našem življenju? Različni načini, s katerimi se lahko začnemo zavedati, kako reagiramo na drame, ki nam jih vsiljuje življenje. Zakaj smo sploh na ''prvi bojni liniji'' in kaj lahko storimo s pomočjo joge.

Več specifičnih principov zaskrbljenosti depresivnosti kot rezultat zunanjih in notranjih dejavnikov ter prakse za njihovo obvladovanje.

Prost vstop.

--------------------------------------------------------------------------------

Vsa predavanja v Ljubljani in Novi gorici bodo konsekutivno prevajana.

Informacije

Za Ljubljano:

Tara Yoga Center Ljubljana

Štihova 19, Ljubljana

tel.: 01-2302 351

e-mail: tara.yoga.center@amis.net

Za Novo gorico:

Tara Yoga Center Tolmin

e-mail: atmasheela@yahoo.com

tel.: 05-38 11 596, 041 317 870

ali

e-mail: flamingo@eunet.si

--------------------------------------------------------------------------------

Dr. Rishi Vivekananda

Dr. Rishi Vivekananda je bil 43 let zdravnik in 38 let psihiater. Večino tega časa se je zelo zanimal za integracijo starodavnih vzhodnih tehnik joge in sodobnega poznavanja uma, delovanje telesa in zdravljenje. Študiral je tudi jogo v njegovi vlogi kot sistema razvijanja kvalitete človekove osebnosti.

Večino svojega profesionalnega življenja je preživel kot psihiater z zasebno prakso v Avstraliji, med leti 1977 in 1986 pa je potoval po svetu, še posebej po Indiji in obeh Amerikah. V tem času je poučeval sinergijo med jogo in znanostjo ter postal svetovno znan kot izobražen, informativen govornik in voditelj delavnic, katerega humor in lahkota komuniciranja je naredila njegov program zabavnega in razsvetljujočega. Od leta 2002 je Rishi Vivekananda spet začel s predavanji po svetu in bo nadaljeval tudi v prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dones mam jogo, sicer šele drugič, ampak men je ušeč. Po dveh urah vadbe, nisem nič utrujena, čeprav ni glih na easy. Da ne govorim o musklfibru, ki me je ubijal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, tale joga je postala (tako kot rokomet) v zadnjem času izredno priljubljena.. še nekaj mesecev in bo pozabljena kot reklame za boogie ribo in tae bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100m od hiše je center kjer vadijo yogo...je kr zanimivo sem enkrat gledal...še posebej me mika ker sem razgiban že od treniranja karateja tako da bi bilo lepo spet vrnit gibčnost v telo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa pred dobrim mesecem začel s treningom kareteja in tai-chi-ja.

Karate za pridobivanje kondicije, izguba kilogramov ter učenje borilnih veščin:D .

Tai chi za pomiritev, telovadbo ter skladno gibanje celega telesa.

Za karate najbrž vsi veste kaj je to, Tai chi pa je "starodavna meditativna veščina gibanja". Z veliko treninga in samodiscipline lahko postane tudi zelo uspešna borilna veščina.

Konkreten primer tai-chi-ja lahko vidite skoraj v vsakem filmu borilnih veščin, ko seigralec ob sončnem vzhodu giblje počasi, kontrolirano, .... podobno ko kate.

Najprej sem se mislil na Yogo vpisat, pa gre učenje-treningi po šolskem sistemu. Septembra vpis, potem pa dalje, tako da se ne moreš vsredi leta vpisat, tako sem namesto joge izbral Tai-chi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si pred leti precej hudo poškodovala hrbtenico, mi je joga (ena od tehnik joge) zelo pomagala pri kasnejšem razgibavanju in krepitvi oslabelih mišic. Na treninge sem hodila redno kar nekaj let in opravila šest od osmih stopenj vadbe. Sedma in osma sta bili zame vseeno malo prehudi - stoja na glavi in podobne zadeve ... Nekako pa mi ni zneslo okrog meditacije, ker tega pač ne morem početi na "komando" (npr. vsako sredo od 19. do 20.) in medtem, ko so ostali v skupini "meditirali", sem jaz razmišljala o "tem in onem". :rolleyes:

Eno leto sem potem hodila še na wu-tai-chi, kjer je menda tudi več tehnik: borilna, obrambna in neke vrste "zdravilna" tehnika, pri kateri pa je spet ogromno meditacije, tako da me je ponovno na momente odnašalo nekam izven konteksta ...

Oboje je po mojem mnenju super zadeva, kako se je lotiti, je pa stvar posameznika. Meni je pomagalo spraviti v red hrbtenico, komu drugemu pa še kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Meni je yoga full carska, zdej hodim že drugo leto in se ful boljše počutim (fizično in psihično). Pa strašno mi ušeč mi je k delamo k zamorci, tko da se ti telo res okrepi, ni una fora da sam neki sediš pa meditiraš.

Tuki je pa link do modela k nas uči, je pa čist carski in ga fulll priporočam:

http://www.virtus-sport.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tai chi za pomiritev, telovadbo ter skladno gibanje celega telesa.

A ni Tai chi oni, ko vodi na TV-ju neko oddajo o čolnih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni Tai chi oni, ko vodi na TV-ju neko oddajo o čolnih?

Ja, Navigator...

Voda sicer res pomirja, samo ne vem kak ga lahko Tai-chi... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda sicer res pomirja, samo ne vem kak ga lahko Tai-chi... :krneki:

mene pa pomirja pir :lol: , raje od joge mam pa joto :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joga? Navadno raztegovanje... Sam da je vec "mistike" okoli nabite, da zveni, kot da je nekaj posebnega...

Telovadba kot telovadba, samo da je cilj biti cimbolj razgiban.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klasicna napaka nepoznavanja stvari. Nekaj podobnega, kot bi rekel, da je seks to, da daš kondom na tiča.

Tista "telovadba" je predpogoj, da se sploh lahko zacnes ukvarjati z jogo. Selekcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!