Skoči na vsebino

Cenejša potovanja


ICE_MAN

Priporočene objave

Pozdravljeni

Sem Student ampak zagrizen motorist tko da sem malo financno omejen.

Za poleti smo si s prijatelji zamislili kaksno turco z motorji za okoli najvec 7dni, pa me zanima kaj bi vi predlagali? Mal povejte zraven tud cene pa kaksne so vase izkusnje malo glejte tudi na denar,....

THanks :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno boš že našel kej napisanega na to temo...najprej si oglej Slovenijo ker imaš res veliko za vidit......maš hrvaško skoraj celo...odvisno koliko Km bi rad naredil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en tank bencina na dan - 3000sit

kamp - do 2000sit

hrana v konzervah (vampi :yea2: ) in pijaca ce nisi alkoholik 1500 sit na dan

evo na dan nucas 6500 sit pa se mas ko gospod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v njegovem primeru kot študent..... :P ;)

Gospod študent! :)

Pa na gorilnik ne pozabi...gor kuhaš vse...od makaronov, kavice, juhic in vsega ostalega, kar se poceni kupi v trgovini...

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kje pa bo startala tale studentska odprava? (kolk komadov vas bo, vam je cilj se pelat in obcudovati svet ali ga zvecer zurat in se ga zapijat ter drug dan do vecera macka cajtat?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod študent! :)

Pa na gorilnik ne pozabi...gor kuhaš vse...od makaronov, kavice, juhic in vsega ostalega, kar se poceni kupi v trgovini...

LP, M.

Gorilnik brez plina ne dela :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa gorilnik na neosvinčen benzin?

http://www.louis.de

v okno na levi strani pod napisom:

Produktsuche

nach Stichwort/Artikelnr.

odtipkaj:

10001942

Verjetno se dobi tudi pri nas( jaz ga še nisem uspel najti)

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh si postavil dobro vprašanje :hmm:

kam pa bi sploh šel in kaj so za tebe omejene finance????? :blink:

glede na število km, ki jih misliš prevozit si ni težko zračunat kolko boš rabil za bencin!

če računaš kako slo-hrv varianto ob morju in greš bolj na easy ni panike, 1 tank na dan (cca 2500-3000 sit) + kamp + hrana na gorilniku + kako pivo pa prideš z 10 jurji na dan skoz. seveda se cifra takoj duplira če zvečer spiješ kako pivo več, itak je nočno življenje na dopustu vedno največji strošek.

nevem, daj več podatkov pa ti lahko kaj svetujemo, drugače pa je low-budget dobra stvar kaka češka, slovaška, itd. predvsem zaradi cenejšega nočnega življenja, spanja in poceni hrane v gostilnah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frendom sm dal predlog da do dubrovnika potem pa v italijo s trajektom v BARI pol pa mal po italiji mogoce celo do sicilije potem pa spet nazaj do hrvaske. Pa frendi nocejo v ita. A lohk mal opisite kaksna je kj juzna italija.

Ja pa ceska in slovaška me je tud full zanimala pa mi tud nasprotujejo a lohk tud to kdo opiše k je je že bil gor. (ceska, slovaška, madžarska)

THNKS

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam rekord mislim da 5600 sit za 3 dni slo obale,petek popoldne-nedelja zvečer.spanje eno noč v travi ob luciji,drugo noč švercanje v kamp.zajtrk=kosilo=večerja=štruca kruha,poli salama,jošt,pašteta,jogurt,ledeni čaj.

računano brez bencina in olja(2T) ki sem ga tankal že doma ampak samo en kestl v portorožu.

mati so sicer rekli da sem shujšal :D ,jst pa sm pa samo reku da smo se imel MEGA :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne beli si glave z gorilniki, piskri in kuho. 7 dni lahko brez hujših posledic preživiš na surovi hrani! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frendom sm dal predlog da do dubrovnika potem pa v italijo s trajektom v BARI pol pa mal po italiji mogoce celo do sicilije potem pa spet nazaj do hrvaske. Pa frendi nocejo v ita. A lohk mal opisite kaksna je kj juzna italija.

THNKS

:rolleyes:

ta predlog sploh ni čip...že za trajekte boš odštel ful denarja....omisli si samo hrvaško....za lov buđet...ti pa pravim da imaš po Sloveniji veliko dela da si vse ogledaš...čeprav tudi to ne bo poceni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno nisi povedal na koliko si finančno omejen! :blink: a je to 50 al 150 jurjev?

z manj kot 100 definitivno pozabi na j. italijo in trajekte.

pa če ne boš dosti keša sabo nosil obvezno kreditno kartico če "zagusti". magari si jo naredi na račun staršev, jim boš že doma vrnil če bo treba, samo da imaš rezervo za primer defektov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno zagusti. Kolikor imaš, toliko spiskaš ad1). Ad 2) si brez rezerve psihično zmatran celo pot v stilu samo da ne bo kakšnega sr ... In ponavadi je. Zaradi tega, ker si to stalno zabijaš v glavo.

Zato pravim ponovno: kupi si in uporabljaj tisto, do kam ti puška (denarnica in bodoči prilivi) nese (jo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reciva maksimalno 60k motor pa zre okol 6L max

za toliko denarja si lahko narediš fajn počitnice...seveda je odvisno kje boš spal....pa pazi ker nekje v istri so kampi dražji kot sobe(malo dlje od morja kar pa za motor ni problem)...v dalmaciji pa kakor najdeš...kak manjši kamp(privat) je zlo poceni pa tudi sobe niso pretirano drage(če želiš svoj tuš, Wc, posteljo) :)

pa še to a potuješ sam...če maš koga na zadnjem sedežu se stroški razpolovijo :hmm: O:-) ...

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to a potuješ sam...če maš koga na zadnjem sedežu se stroški razpolovijo :hmm:  O:-) ...

Ne bi rekel, ne bi rekel; iz prakse vem, da zaseden zadnji zic ponavadi pomeni samo večje odhodke! :devil: :naughty: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to velja če voziš s sabo kako fino kokoško, drugače pa je le manj (po osevi seveda).

Šotor in motor v kampu plačaš vedno ali si sam ali si v dveh, bencin si deliš... pa je že nekaj manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to velja če voziš s sabo kako fino kokoško, drugače pa je le manj (po osevi seveda).

Šotor in motor v kampu plačaš vedno ali si sam ali si v dveh, bencin si deliš... pa je že nekaj manj...

Je tako.

Bencin in stroški recimo trajektov za motor se delijo z dva, vsaj k greva z mojo kam naokrog je tako.

Če maš pa res kako fino gospodično, no ja pol je pa druga muzka :P

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti madžarsko z obiskom blatnega jezera(je kot na morju) ki je res mega sploh je fajn v kraju siofox 100km pod budimpešto ogled budimpešte in skok na slovaško ki je zakon in full poceni kjer si res gospod z malo denarja pivo je okoli 80sit kosilo pa 700sit spanje dobiš že za jurja ljudje so prijazni in preprosti bila že trikrat gor pa še bom šla,tud blatno se mi dopade bolje kot na morju.

Kar se tiče Sicilije je to očitno premalo denarja,sploh v turističnih krajih odšteješ za 4 pijače sokove tudi do 5jurjev.Kampi pa so za 2 osebi okoli 4-5 tisoč na noč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti madžarsko z obiskom blatnega jezera(je kot na morju) ki je res mega sploh je fajn v kraju siofox 100km pod budimpešto ogled budimpešte in skok na slovaško ki je zakon in full poceni kjer si res gospod z malo denarja pivo je okoli 80sit kosilo pa 700sit spanje dobiš že za jurja ljudje so prijazni in preprosti bila že trikrat gor pa še bom šla,tud blatno se mi dopade bolje kot na morju.

No, tako turo sem si jaz zamislil za mesec maj . Računal sem porabit nekje 14 dni. Edino kaj je vprašljivo so temperature. Češka in Slovaška sta v maju lahko kar hladni...

Bom malo pogledal če je kak forum ana temo Češka , Slovaška...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!