Skoči na vsebino

Prometna nesreca (2004)


Cacy

Priporočene objave

Ko sem pogledala na povezavo, ko jo je dal "KAWASAKI" me je kar stisnilo. Šele zdaj sem se zavedala da bi lahko bila ena izmed njih - zelo malo je manjkalo.

Previdno na cesti! :cry:

Med gledanjem "videospota" me je toliko bolj stisnilo pri srcu, ker vem, da bi lahko namesto tujih motoristov v spotu "nastopali" kar naši domači, saj ji je samo lani na cesti osatlo 19!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Večer:

Ponesrečila sta se dva motorista

V soboto proti večeru sta se blizu naselja Vodruž pri Šentjurju ponesrečila dva motorista. Po lokalni cesti sta peljala drug za drugim. Prvi, 20-letni voznik, je v levem ovinku izgubil oblast nad vozilom, zapeljal z vozišča in padel tako, da je motorno kolo obstalo na vozišču. Drugi, 26-letni motorist, se je temu skušal izogniti, pri čemer je zapeljal v desno z vozišča, kjer je padel po strmem pobočju. Ta se je hudo poškodoval, prvi pa ima le lažje poškodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno jaz padem pod to klasifikacijo, vendar je bil ta vikend izredno varno odpeljan in posledično nisem jaz nastradal :huh:

sem pa na lokalnem forumu že poslal poizvedovanje :?

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prometna varnost spada med temo nesreče:

TEDEN PROMETNE VARNOSTI

Geslo letošnjega svetovnega dneva zdravja je Prometna varnost ni naključje.

Ta teden bo v Ljubljani potekalo več dejavnosti, ki bodo zaznamovale 4. evropski teden prometne varnosti in svetovni dan zdravja.

Dejavnosti pripravljata Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu in Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana. Z njimi želita opozoriti na pomembnost prometne varnosti.

Tako bosta med drugim v prostorih ljubljanskih zdravstvenih domov od ponedeljka do petka organizirala predstavitev nekaterih dejavnosti, povezanih s prometno varnostjo. Pripravila pa bosta tudi nagradni likovni natečaj za predšolske otroke in nagradni likovni ter literarni natečaj za dijake.

Prometna varnost ni naključje

Geslo letošnjega svetovnega dneva zdravja je Prometna varnost ni naključje. To geslo sporoča, da lahko prometne nesreče preprečimo, če jih spoznamo kot resen zdravstveni problem. Hkrati pa morajo vlade in drugi pristojni organi sprejeti vse potrebne ukrepe za preprečitev prometnih nesreč. Sporočilu ob svetovnem dnevu se pridružujeta tudi Svet za preventivo in Zavod za zdravstveno varstvo, ki želita z akcijo opozoriti, da prometna varnost ni naključna, ampak so zanjo potrebni zavestni ukrepi za preprečevanje in zmanjševanje številnih bolezni, invalidnosti in smrti v prometu.

Kaj vse bodo predstavili v tednu prometne varnosti?

Med drugim bodo predstavili preizkus naletne teže, pri katerem se s posebnimi tehtnicami prikazuje sile, ki delujejo na človeka ob trku pri hitrosti 30, 50 in 90 kilometrov na uro. Udeleženci si bodo lahko tudi natančno izmerili reakcijski čas, s čimer bodo izvedeli, kolikšna bi bila njihova reakcijska in zavorna pot pri določeni hitrosti. Obiskovalci pa bodo lahko z alkotestom izmerili tudi stopnjo alkohola v izdihanem zraku in opravili optične meritve za voznike motornih vozil. V okviru ozaveščanja o prometni varnosti bo organiziran tudi preizkus vozniških sposobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden se je v Dravljah ponesečil brat od kolega, posodil mu je svojega Suzukija ga prosil naj si da gor čelado, pa je rekel da je ne rabi da bo takoj nazaj................ Žal se ni vrnil.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

copy/paste iz avtomobil:izma.com)

Fantje in punce jst sm bil priča današnji nesreči na črnuški obvoznici!

Bil je golf IV karavan in ne passat pa opel corsa.

Se odpelem z brnčičeve in pred mano vozi modr golf karavan. Iz brnčičeve

oba zavijeva desno na obvoznico. Jst grem na lavi pas da ga bom prehitu on

ostane na desnem pa po gasu. Do ene 100 al pa 110 sva bla vštric pol je pa

tip do konca pohodu in se kr konkretno odpelu naprej. Na semaforju se

prižge RDEČA luč jst po bremzi in se ustavm na semaforju, ker sm hotu it

desno on pa še bl po gasu pa v rdečo. V tem cajtu je v križišču stala siva

corsa. Prižge se ji puščica in spelje, golf pa z predvidevam ene 140 km/h

čez rdečo na polno v corso. Corso dvigne od tal in jo dobesedno navije okol

kandelabra...golf se ustav ene 25m naprej. Jst to gledam s semaforja.

Hitr letim vn (folk pa k mutav pele naprej)...odprem corso.

TEGA POGLEDA RES NE PRIVOŠČIM NOBENMU. Prvo gledam v avto ne morem ničesar

spoznat...iščem kje je kdo v avtu...kr en zvit pleh, plastika, olje, voda,

kri...KOOONC

KAJ VIDM? Punca stara tm okol 20 let zavita v tisto

razbitino...krvava...adijo...probam utrip NČ...in pol začne trzat... Da ste

vidl tiste oči. Mela je zlomlen vrat...

FAK LJUDJE UMRLA MI JE PRED OČMI...te slike pomoje nam nikol v lajfu

pozabu.

Zlaufam do golfa, odprem vrata...tip je lih prhaju k seb iz nezavesti...ga

pomirim. Isto povsod kri neki nerazumlivga je govoru ajde vsaj živ

je...airbagi so ga rešl. Na spredni šajbi bula od glave...nepripet!

Najbrž se zdej ne čudite zakaj ne spim in zakaj tle gor pišem...

Pol pa gasilci policija rešilci... Punco so še neki kao oživlal,,pol so jo

pa sam še pokril.

K to doživiš te pa res mine!

Zamislte se tišači!!!! A je treba tega???

NEZNANKA POČIVAJ V MIRU!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

NEZNANKA POČIVAJ V MIRU!

In idiot morilski tišaški, cvri se v peklu, ko čimprej crkneš, če le obstaja! :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da kdo po takšnem scenariju ne posname filma, ki bi ga rolali povsod in ob vsaki priložnosti! Film bi lahko miljonkrat zavrteli nazaj, tega, kar pa je ta stručko naredil (pa bi verjetno rad zavrtel nazaj), se pa žal ne da zavrteti nazaj. Bedak!!

Vsem podobnim, objestnim in brezobzirnim stručkotom pa tole: svoje komplekse raje zdravite z butanjem glave ob zid. Tako bo manj škode, razbita pa samo vaša (prazna) glava!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da kdo po takšnem scenariju ne posname filma, ki bi ga rolali povsod in ob vsaki priložnosti! Film bi lahko miljonkrat zavrteli nazaj, tega, kar pa je ta stručko naredil (pa bi verjetno rad zavrtel nazaj), se pa žal ne da zavrteti nazaj. Bedak!!

Vsem podobnim, objestnim in brezobzirnim stručkotom pa tole: svoje komplekse raje zdravite z butanjem glave ob zid. Tako bo manj škode, razbita pa samo vaša (prazna) glava!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

R.I.P.

Ne boš verjel, da je Gianni Rijavec ravno v tem križišču posnel videospot za pesem Soča. Videospot govori o čisto podobni nesreči. Kakšno naključje.

No videospota na žalost ne rolajo na TV SLO, A kanalu, POP-u, TV 3. Ne vem zakaj ne?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, da je Gianni Rijavec ravno v tem križišču posnel videospot za pesem Soča. Videospot govori o čisto podobni nesreči. Kakšno naključje.

No videospota na žalost ne rolajo na TV SLO, A kanalu, POP-u, TV 3. Ne vem zakaj ne?

Tadej

Morda zato ker je Gianni Rijavec izjemno globok in kvaliteten avtor, NOT <_< ... ej Tadej, vedno bolj me presenečaš z raznimi idejami ... :o ... morda bi pred dnevnikom in pred 24 ur lahko začeli vrteti tudi razne poučne in moralizirajoče pesmi od Heidi, pa Simone Weis ... :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda bi pred dnevnikom in pred 24 ur lahko začeli vrteti tudi razne poučne in moralizirajoče pesmi od Heidi, pa Simone Weis ... :topic: :topic:

BILO BI SUPER B) NOT

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda zato ker je Gianni Rijavec izjemno globok in kvaliteten avtor, NOT  ...

Res je, a čuda, v tem primeru bi požrl tudi to, le da bi se na TV videlo, če se na spotu res kaj takega vidi.

Ti bi pa malo zamižal, upps zatisnil ušesa, pa bi šlo. Sicer pa je :topic:

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi tak ali podoben spot pomagal?

Se spominjate spota s Pesniškega rondoja pred leti, ko je motorista neslo pod avto?

Kljub spotu štajerski konec še vedno uprizarja vragolije na rondoju in na ovinku.

Še sam sem bil ene dvakrat tam, seveda v vlogi opazovalca, kar pa ni nič kaj dosti manj obremenilno, ker firbci pač povečujejo slo po dokazovanju aktivnih.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje si ti prebral, da bi jaz kaj predlagal?

Tadej

nič nisi predlagal, česar tudi nisem napisal, ampak si imel čudno idejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič nisi predlagal, česar tudi nisem napisal, ampak si imel čudno idejo ...

Ma sej ni fora v pesmi. Z oceno glede Rijavca se strinajm. Mislil sem na videospot, v katerem se vidi vožnja v rdečo, smrt, pride policija, reševalci, gasilci režejo pločevino, pride mrliški avto, pride avtovleka, cestarji pometejo.

Tko, da mal uni, ki terajo v rdečo vidijo, kakšne so lahko posledice....

No itak je pa to :topic:

Zaključujem debato.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. stari chevy blazer z 8" body lift kit..... pa da vidim junake terat v rdeco. :angry: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil v neposredni bližini v trenutku, ko se je zgodila ena nesreča. Sicer si bili vsi udeleženci z avtom, ampak se vseno vidi, kako lahko čisto nedložni naje8a.

Bilo je tako: Grem iz Radovljice v Kranj. Na glavno cesto se vključim na tistem slavnem ovinku pred Radovljico, kjer utripa znak (80). Promet je bil izredno gost in prijazni clio mi odstopi prednost. Se vozimo manj kot minuto v smeri Podvin čisto počasi - kakšnih 30 na uro - ko se na nasprotnem pasu malce zgosti promet in enemu Čehu (po narodnosti) z octavijo ne uspe ustavit. Začen ga zanašat in zadnji konec mu odnese v cliota za mano (taga, ki me je spustil). BANG! Ocenjena hitorst Čeha je bila cca 80kmh in na koncu je prisatl na nasprotni strani v travi in grmoju. Vse sem opazoval v vzvratnem ogledalu, dogajalo se je pa 10m za mano in sekundo nazaj sem bil jaz na tistem mestu.

Sreča v nesreči je bila le ta, da ni bil nihče ranjen (vsaj tako je zgledalo). No, če bi bil na mestu cliota motorist, bi bilo z njim verjetno konec. Sem jezen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav imaš svet je krut ,nepravičen povsod tudi na cesti,ali pa je to res USODA.Mislim pa da tisti ki to doživi in preživi zelo trpi v nadaljnem življenju,ker to nikdar ne pozabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ima kdo kakšno informacijo, kdo in kako se je ponesrečil na cesti Slovenske Konjice - Celje (stara cesta) okoli 19:00 v sredo popoldne? Bil je motorist (chopper), zraven sta bila policija in reševalec, ko sem se peljal mimo. Kasneje je reševalec peljal mimo mene v Celju...

Pa še to: včeraj popoldne sem sem peljal mimo Brnika... na tistem odcepu med Brnikom in aerodromom sta dva avta tako počila, da bi iz dveh naredili ravno enega... grem dalje... malo na avtocesto, da se izognem Naklemu... na avtocesti na drugi strani avto z jahto povprek čez vse tri pasove... kolona se je ravno začela delati...

Jebemo, nič več mi ni bilo tako lepo na motorju... sem imel kar malo pokvarjen dan... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!