Skoči na vsebino

Zimovanje


mat

Priporočene objave

Sem pa letos čez zimo zanemaril motor. :angry: Vsako leto ga pripravim na zimo, letos sem pa kar naprej upal, da se bom še vozil, tako da sem odlašal z zimovanjem.

V petek ga užgem, brez problemov, ga zapeljem iz garaže in opazim kako mi kaplja bencin iz odušnih cevk. Kličem; Gašperja, ki mi razloži da so verjetno zablokirali plovčki. In res po par metrih vožnje so se odblokirali. Svetoval mi je dodatka Motula, za čiščenje karburatorjev, ki se je res odlično obnesel, saj mi motor že dolgo časa tako mirno deloval.

Včeraj naredil čudovitih od 300-400km , nasmeh mi še sedaj ne gre iz lic, Vara je res super motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem včeraj motor dal ven iz prostora kjer je zimoval in ga dal v garažo....žraufal nazaj ogledala, plastike, baterijo....motor je užgal takoj brez problema...za zdaj se ne kaže nič slabega.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz sem se pa zdaj(januarja) spomnu da nism dal motorja na centralno stojalo.

Takoj intervencija.

Zdej je kt mora bit

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec sezone sčistil, natankal, pokril... vžgal in pustil laufat 10 min vsaka dva tedna pa je to to.... danes vžgal s prve brez pomisleka.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz ga vžigam vsakih 14 dni vžge od prve potem 10 do 15 minut deluje in potem je muzike konec

še malo pa bo konec zime l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to si napisal v "napake"?

pohvalno; eden ki javno prizna, da dela nekaj narobe, a vseeno to pocne se naprej. :devil:

:P :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to si napisal v "napake"?

pohvalno; eden ki javno prizna, da dela nekaj narobe, a vseeno to pocne se naprej. :devil:

:P :photo:

opa, res je napaka, da sem pisal v napačni temi, če pa je moje početje res napačno, mi ti razloži kako je prav (vžiganje motorja vakih 14 dni) hvala in l.p.janih :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opa, res je napaka, da sem pisal v napačni temi, če pa je moje početje res napačno, mi ti razloži kako je prav (vžiganje motorja vakih 14 dni) hvala in l.p.janih :? :?

Če ga boš vžigal, ti bo zaradi kislin, ki se ob kratkotrajnem delovanju naberejo v valjih in izpuhu, motor čez 10 let crknil. Če ga ne boš vžigal, ti bo čez 10 let crknil zaradi česa drugega. :P

Ne moreš naredit prav :grrr

Najbolje bo, da se zadeve lotiš s srcem. Laufaj ga ali pa tud ne, na vsake 14 dni, ali pa kar vsak dan, božaj ga,... karkoli samo da boš ti srečen. Motorju se itak ne bo nič poznalo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Štuhi, itak....

Jaz ga zalaufan, vzadi dvignem gor, splezim nanjo & zategavlem & šaltam ko pri norcih. :grim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Štuhi, itak....

Jaz ga zalaufan, vzadi dvignem gor, splezim nanjo & zategavlem & šaltam ko pri norcih. :grim :whistle:

:OK:

to je ze malo boljse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga boš vžigal, ti bo zaradi kislin, ki se ob kratkotrajnem delovanju naberejo v valjih in izpuhu, motor čez 10 let crknil. Če ga ne boš vžigal, ti bo čez 10 let crknil zaradi česa drugega. :P

Ne moreš naredit prav :grrr

Najbolje bo, da se zadeve lotiš s srcem. Laufaj ga ali pa tud ne, na vsake 14 dni, ali pa kar vsak dan, božaj ga,... karkoli samo da boš ti srečen. Motorju se itak ne bo nič poznalo... :D

Vse se popolnoma čist strinjam. Če pa se boš zraven še malo peljal, da ti gre voda-vlaga z lonca ven pa bo lonec morda zdržal 11 let. :D ,čeprav boš morda že vmes zamenjal in naredil upgrade rora. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zdravo!

Ker bo letos motor prvo zimo pod mojo streho me zanima kaj vse moram poštimat da ne bo velikih presenečenj spomladi.Zakaj nekateri pravijo da mora bit rezervar poln?In baterija vzuni?

Kaj vi postorite čez zimo s svojim lipicancem??

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ker bo letos motor prvo zimo pod mojo streho me zanima kaj vse moram poštimat da ne bo velikih presenečenj spomladi.Zakaj nekateri pravijo da mora bit rezervar poln?In baterija vzuni?

Kaj vi postorite čez zimo s svojim lipicancem??

LP Andrej

lani sem ga prodal pred zimo tko da nisem imel nč za poštimat

tank bom napolnu do vrha,pa tam na ene 14 dni ga bom vžgal da se mašina zagreje ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem ga prodal pred zimo tko da nisem imel nč za poštimat

tank bom napolnu do vrha,pa tam na ene 14 dni ga bom vžgal da se mašina zagreje ....

raj se še mal zapelji, da se olje premeša ... če že moraš mašino segrevat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh vse tole zna bit na trenutke malce pretiravanja. Načeloma motorja ne odjavljam niti ga ne "pripravljam" na zimo. Glede de na to da je bila lanska zima bolj v k*** z vremenom, se nisem veliko vozil, pa je mrcina še vedno vsakič vžgala v prvo (tudi po tem, ko je 2 meseca nisem iti pobožal). Garaža v kateri imam motor parkiran je samostojna in ni ogrevana tako da so temperature preko zime v njej mogoče samo par stopinj višje od zunanjih. Če pa resno misliš motor postavit na stran za čez celo zimo potem pa zna biti pametno da se držiš prej omenjenih nasvetov.

Evo še dva:

- motor postavi na stojala (prednje in zadnje), s tem boš preprečil enostransko "poležanost" gum.

- pa ne pozabi ga pokrit s cerado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa prezimujem z dolgimi gatami, zimskimi rokavicami, toplimi puliji, dvojno podkapo, ovratnikom, kakšenim kartonom......

Aja pali v prvo pa itaq, tut ce ga 3 mesce skup ne vozim.

Res pa je da mam poležane gume :( Pol spomladi mal zavija v levo :xx:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ker bo letos motor prvo zimo pod mojo streho me zanima kaj vse moram poštimat da ne bo velikih presenečenj spomladi.Zakaj nekateri pravijo da mora bit rezervar poln?In baterija vzuni?

Kaj vi postorite čez zimo s svojim lipicancem??

LP Andrej

Natančno si preberi navodila, ki si jih prejel ob nakupu motorja. Tam vse piše. Rezervoar bi naj bil poln zato, da ne pride do rjavenja. Nekateri priporačajo, da k gorivu dodaš še adetiv. Pa pnevmatike naj bodo v zraku. V nasprotnem primeru jih napolni po navodilu za prezimovanje in jih vsake toliko časa obrni.

Akumulator: Nekateri ga demontitrajo in ga shranijo v bolj topli prostor. Vsake toliko časa pa ga napolnijo s polnilcem. Tvoj ali sposojen polnilec bo po vsej verjetnosti moral biti za zaprte akumulatorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poln rezervoar velja za konjičke z jeklenimi kestli. Tja, kjer je gorivo, ne more vlažen zrak in ni rje.

Za konjičke s plastičnimi rezervoarji pa pravijo, da naj bo čim bolj prazen, da mati nafta (gorivo) ne požre svojih otrok (polimeri). Pa za to bolj dvomim in menim, da je pri plastičnih rezervoarjih čisto vseeno, koliko je bencina v njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ker bo letos motor prvo zimo pod mojo streho me zanima kaj vse moram poštimat da ne bo velikih presenečenj spomladi.Zakaj nekateri pravijo da mora bit rezervar poln?In baterija vzuni?

Kaj vi postorite čez zimo s svojim lipicancem??

LP Andrej

rezervoar je fajn da je poln zarad rustanja znotraj, kar preprečiš če je ta del potopljen v bencinu, se pravi da je kestl polhn!

baterijo se neguje s tem da jo izklopis in das na temperaturo nad zmrzaljo (ce ti v garazi ful mraz pritiska), sicer ce moped laufas vsake 14dni tko kt so pisali predhodniku, ti to sploh ni potrebno! .)

drugac se pa moped ogreva s pocasno voznjo v prvi prestavi, ne pa na mestu!

Popravljeno . Popravil Rokovnjač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorjih z vbrizgom lahko tudi eno leto stoji pa prdne s prve. B)

Fergazer motorji z električnimi bencinskimi pumpami tudi niso daleč zadaj, najtežje je pa vžgat fergazer z vakumsko pumpo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!