Skoči na vsebino

Zimovanje


mat

Priporočene objave

Natančno si preberi navodila, ki si jih prejel ob nakupu motorja. Tam vse piše.

Uh če bi se držal navodila, bi verjetno doktoriral zraven. Upoštevam jih le delno (govorim za moj motor sv650),

Recimo v navodilih jasno in glasno piše da je povsem dovolj da se motor pusti na stranski tački, krmilo zavije do kraja v levo in se zaklene, gume pa napumpajo do normalnega tlaka.

Piše tudi da je potrebno bencin doliti do vrha, ker pa vem da bencinu čez čas padejo oktani (aditiva ne dodajam), ga pustim na pol praznega ter januarja dodam še 5 litrov svežega bencina.

sicer navodilo govori še o dodajanju čajnih žličk olja v cilindre, ampak ni krize ker se itak vžge enkrat na mesec.

Sreča je ta da je garaža del hiše in temperature ne padejo pod 15C zato nimam skrbi z vlago, motor vžgem enkrat na mesec toliko da se akumulator napolne cca. 15 minut, šaltam v prvo se peljem 15m nazaj do garaže in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh če bi se držal navodila, bi verjetno doktoriral zraven. Upoštevam jih le delno (govorim za moj motor sv650),

sicer navodilo govori še o dodajanju čajnih žličk olja v cilindre, ampak ni krize ker se itak vžge enkrat na mesec.

To piše tudi za mojga (bandit 600), pa me zanima če kdo to dela in zakaj je to pomenbno???

Lansko zimo sem se parkrat zapelow in ga nazaj parkiraw, pa je spomladi glih tko kresnu s prve, sem biw prow vesel :kva2:, letos ga bom pa verjetno odjavu in počaku do pomladi...

Popravljeno . Popravil nowfak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ko bi se znanja zeljni mogoce odpravili uporabljati iskalnik in v doticni temi najprej prebrali nasvete (kateri so ze prezveceni x^n-to) in pustili to temo tukaj v smislu v katerem je bila napisana: NAPAKE v zvezi s prezimovanjem motorcikla.

ergo ne turiti neke nasvete, ce je to tema o NAPAKAH v zvezi s prezimovanjem (upam, da nisem preveckrat ponovil NAPAKE pri prezimovanju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najslabše kar se ti lahko zgodi je da pustiš zares slabo napumpane gume čez zimo, medtem ko je motor na stranskem stojalu. V tem primeru se ti lahko gume grdo deformirajo in to zna biti velik strošek(beri menjava gum). Če ti crkne akumulator se ga v večini primerov da obnovit, če pa ga že moraš zamenjat je pa to tudi manjši strošek, glede na to kolko zmečemo v ta "hobi" čez celo sezono. Če ga pustiš za povrhu še v zelo vlažnem prostoru, boš spomladi pač moral zdrgniti kako piko rje več, drugače pa ni kej dost za falit... Oziroma bi moral bit že kar hud talent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez zimo naj bi se akumulator odklopilo, oz. vsake par dni motor prižgati pa pustit 5 minut na minimumu..

Motorji so kot babe, moraš merkat pa so zadovoljne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...oz. vsake par dni motor prižgati pa pustit 5 minut na minimumu..

nič druzga brezvezno kot drkanje mašine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ko bi se znanja zeljni mogoce odpravili uporabljati iskalnik in v doticni temi najprej prebrali nasvete (kateri so ze prezveceni x^n-to) in pustili to temo tukaj v smislu v katerem je bila napisana: NAPAKE v zvezi s prezimovanjem motorcikla.

ergo ne turiti neke nasvete, ce je to tema o NAPAKAH v zvezi s prezimovanjem (upam, da nisem preveckrat ponovil NAPAKE pri prezimovanju).

sen enkrat za vse disleksike: BERI ZGORAJ CITIRANO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Ker bo letos motor prvo zimo pod mojo streho me zanima kaj vse moram poštimat da ne bo velikih presenečenj spomladi.Zakaj nekateri pravijo da mora bit rezervar poln?In baterija vzuni?

Kaj vi postorite čez zimo s svojim lipicancem??

LP Andrej

To tudi mene zanima. Mogoče kakšni nasveti? Imam Dominatorja, ki bi ga še kakšno sezono jezdil...ker je tko fajn a ne :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!