Skoči na vsebino

Odbrisani referendum


Sanda7

Priporočene objave

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

...poleg Slovenskega državljanstva je bila tudi možnost si urediti status tujca a ga očitno iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti - za ureditev enega izmed teh dveh statusov so imeli časa 2 leti.

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

...ja tiste ki niso zaprosili za slo državljanstvo in si niso uredili statusa tujca - to z zakonsko podlago

Krivica ?!:

Ne samo, da se jim je nezakonito odvzel socialni status, ampak so lahko čez noč, ne da bi vedeli, ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic,... saj preprosto niso obstajali več. Nekateri so si vmes status stalnega prebivališča zopet uredili.

...ker so prejomenjeni dvoletni rok podaljšali še za eno leto, pa si očitno nekateri še zmeraj iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti

In ravno zato, ker nismo BANANA republika, je edino pravilno in zakonito je, da se jim nezakonito odvzet status za vmesno obdobje, ko ga niso imeli, tudi povrne.

...aja a to zaradi njihovih sebnih ali koneckoncev političnih razlogov ?

Odškodnine:

Ravno zaradi tega, ker so čez noč, ne da bi vedeli, lahko ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic, saj preprosto niso obstajali več, ... SO upravičeni zahtevati odškodnine za to obdobje. Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ... )

...ne rečem sigurno je nekaj takih ki se jim je bila storjena krivica, samo te je treba najdit med temi 18.000...

...česar pa ta zakon ne omogoča in vsem na spisku vrača status.

lp :hmm:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej nisem jaz odprla te teme to sem sam nekam prepisala tolk da boste vedli,da se lahko udeležite svojih volilnih pravic.Upam pa, da to nedeljo ne bo sonca k bom delala na volišču da bom zaslužla še za kak dodatn litr bencina.Rakovčani pa čim manj hodte volt da ne bom mela dost dela .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...česar pa ta zakon ne omogoča in vsem na spisku vrača status.

ja škoda, da si nepismen in ne prebereš napisanega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mislim s svojo glavo, nisem ovca in ne bom dopustil, da bi referendum minil brez moje udeležbe.

...primerna misel... :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja škoda, da si nepismen in ne prebereš napisanega ...

...hočko dej ne bit pameten če gledaš trenja in poročila. Dobi si ZAKON O IZVRŠITVI 8. TOČKE ODLOČBE US RS, ZAKON O UREJANJU STATUSA DRŽAVLJANOV DRUGIH DRŽAV NASLEDNIC NEKDANJE SFRJ V RS in ZAKON O TUJCIH in jih dobro preberi ker imaš dar pismenosti.

Tehnični zakon ne določa obveznega preverjanja dejanskega prebivanja upravičencev v Sloveniji ampak predvideva, da bi se vsem brez preverjanja izdale odločbe za celotno obdobje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja škoda, da si nepismen in ne prebereš napisanega ...

Pa dej ti HOTSHOOT meni povej kaj so te ljudje delal tukaj 12 let in preživeli! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Ti je mogoće zmanjkal kak motor oz. kaj podobnega :(

IZBRISANI my a.. :BUA: :BUA:

Ninja scena!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej ti HOTSHOOT meni povej kaj so te ljudje delal tukaj 12 let in preživeli! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Ti je mogoće zmanjkal kak motor oz. kaj podobnega :(

IZBRISANI my a.. :BUA: :BUA:

Ninja scena!! :lol1:

Kako to, da ti vse tako zagotovo veš ?

Razsvetli nas !

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbris: Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev

Ni šlo za izbris, temveč za premik iz evidence stalnega prebivališča v evidenco začasnega prebivališča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni šlo za izbris, temveč za premik iz evidence stalnega prebivališča v evidenco začasnega prebivališča.

a ni to super, ko ti nekdo na silo nekaj "stalnega" vzame in to pretvori v "začasno". .. krasno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej ti HOTSHOOT meni povej kaj so te ljudje delal tukaj 12 let in preživeli! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Ti je mogoće zmanjkal kak motor oz. kaj podobnega :(

IZBRISANI my a.. :BUA: :BUA:

Ninja scena!! :lol1:

Netenje nestrpnosti je pri nas nezakonito. To, kar tukaj počneš, je netenje nestrpnosti in hujskanje.

Prosim, da debata ostane na nivoju. Kaj so tu delal 12 let - tega verjetno ti ne veš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni šlo za izbris, temveč za premik iz evidence stalnega prebivališča v evidenco začasnega prebivališča.

a ni to super, ko ti nekdo na silo nekaj "stalnega" vzame in to pretvori v "začasno". .. krasno ...

...na silo :? ...so imeli 3 leta časa da bi si uredili status tujca oz. zaprosili za slovenski državljanstvo ...a so bli tri leta varnostniki pred upravnimi enotami in jih na silo niso spustili not?

Popravljeno . Popravil gregas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je doba treh let dovolj casa tudi za najbolj nepismenega, da si uredi status. nekateri tega pac partout niso hoteli. nevednost ne oprosca pred zakonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Netenje nestrpnosti je pri nas nezakonito. To, kar tukaj počneš, je netenje nestrpnosti in hujskanje.

Prosim, da debata ostane na nivoju. Kaj so tu delal 12 let - tega verjetno ti ne veš...

Tudi meni so zanetili nestrpnost! :kva2:

Samo ne vem še proti komu bi bil bolj nestrpen, proti izbrisanim, ubrisanim, ali našim butastim poslancem?

Vsakič, ko dobim plačo, ali ko se omenja odpuščanje v firmi ali ko gledam dnevnik, pa izbrisane, parlamentarce in ostale tiče, mi netijo nestrpnost.

Ja hudiča, kdo bo pa te netilce prijavil? :? :cry: :angry:

Duš lavdan, da ni bil Big S v Mađaroški na kakšnem tečaju tajne policije ali podobne zadeve? Nazobali smo ga!

In da je šmoren še bolj zabeljen in ne bo vse :topic: , še vedno ne vem ali bi šel na referendum ali ne. Sem že nestrpen proti obema stranema. Pa če grem ali ne, s tem tudi točim vodo na enega od mlinov. Ma jebela, se bom izpisal, pa dam državljanstvo enmu izbrisanmu, pa naj se on naprej jebe s temi neumnostmi! :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnični zakon ne določa obveznega preverjanja dejanskega prebivanja upravičencev v Sloveniji ampak predvideva, da bi se vsem brez preverjanja izdale odločbe za celotno obdobje.

Res je.

Ampak ker je bil izbris nezakonit, in če želimo imeti pravno državo, je pač treba zakone in pravo spoštovat ... še posebej odločitve ustavnega sodišča.

V času izbrisa so obstajala tudi druga orodja in pravne poti, ki bi jih lahko naša država uporabila za "čiščenje" evidenc. Mene osebno boli mednožje za vse prizadete, ampak red je red in država ga je takrat grobo kršila !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej ti HOTSHOOT meni povej kaj so te ljudje delal tukaj 12 let in preživeli! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Ti je mogoće zmanjkal kak motor oz. kaj podobnega :(

IZBRISANI my a.. :BUA: :BUA:

Ninja scena!! :lol1:

... primitivc ... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Ampak ker je bil izbris nezakonit, ...

...in zakaj je bil nezakonit ?

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni šlo za izbris, temveč za premik iz evidence stalnega prebivališča v evidenco začasnega prebivališča.

ni res ... šlo bil je za popoln izbris brez obvestila prizadetih itd ... mislim, da bi si pri tem zaslužili vsaj obvestilo na naslov stalnega prebivališča, da bi lahko ustrezno ukrepali.

P.S. najbolj mi je všeč, ko nekateri govorijo na pamet ne da i se kakorkoli pozanimali in poznajo samo informacije iz Slovenskih novic ... ipd. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in zakaj je bil nezakonit ?

ker tega postopka, ki so ga takrat naredili z izbrisom, enostavno sploh ni bilo predvidenega v nobenem zakonu ... skratka ne-zakonit

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res ... šlo bil je za popoln izbris brez obvestila prizadetih itd ... mislim, da bi si pri tem zaslužili vsaj obvestilo na naslov stalnega prebivališča, da bi lahko ustrezno ukrepali.

...čaki, čaki 3 leta so mel cajta oz. DZ je najprej razpisal dvoletni prehodni rok v katerem so imel čas urediti si status in si ga niso, kot pravš iz osebnih razlogov in res je noben jih ni silil naj si ga, po tem prehodnem obdobju je DZ po ugotovitvi da si je relativno malo oseb uredilo status podaljšal to obdobje še za eno leto in to je je bilo po tv, časopisih, radiu, ma povsod... vse kr je bilo potrebno jim storiti je iti na UE izpolniti formular/prošnjo za status tujca oz. državljanstvo in bi ga dobili brez kakršnih koli dokazil, spomni se da je bila takrat afera ko so vsi skakali naokoli da se tala državlanstva - hrvatje so navelk hodil ponja k so vedl da jih čaka orenk vojna in so jih dobil bp. A teli zanj niso zaprosil, zakaj nevem, imeli so svoje osebne razloge (izgubili bi yu državljanstvo, mislili so da bo slovenija itak šla nazaj v yu, nevem morda je bil problem ker je bil formular v slovenščini).

ker tega postopka, ki so ga takrat naredili z izbrisom, enostavno sploh ni bilo predvidenega v nobenem zakonu ... skratka ne-zakonit

...ma ni res, po osamosvojitvi je bilo treba urediti evideco prebivalstva - ločiti državljane od tujcev z stalnim prebivališčem in slednje od turistov na bledu. To je odredil DZ in postopek je šel tudi skozi US, ki je predlagal dvoletni prehodni rok, ki ga je DZ kasneje podaljšal še za eno leto.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. najbolj mi je všeč, ko nekateri govorijo na pamet ne da i se kakorkoli pozanimali in poznajo samo informacije iz Slovenskih novic ... ipd. <_<

Izbris - premik ni informacija iz Slovenskih novic, ki jih sploh ne berem. Ne vem pa kaj te tako moti pri premaknjenih. Zakaj se pa nekaj čez 8000 premaknjenih ne pritožuje. Omogočeno jim je bilo, da uredijo svoj status, to so naredili ostali so jo pa na jugo pobrisali, zdaj bi pa radi nekaj izsiljevali. Zadeva je politično in s strani medijev hudo napihnjena še posebno ker so volitve "pred vrati".

Sicer pa so odločbe izdane na podlagi odločbe US nezakonite, nične in s tem neizvršljive!! "Izbrisani" so še vedno tam kjer so. Gospod bivši ustavni sodnik Krivic pa bi moral odgovarjati za nastale posledice, saj je kot takratni US sam prispeval k temu dejanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problemček, ne vem ali bi dne tega in tega pila kavo z mlekom ali s smetano ali brez, prosim ljudstvo, da mi pomaga pri tej odločitvi oz. kaj oni mislijo.

Mislim, kakšne štose se gremo v prečudoviti deželi slovenski, da bi pa kaj drugega zrihtali, eh brezveze, škoda gnara - jao majku..., tokrat pa me ne vidijo na referendumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politiki si nabirajo politične točke, na forumu pa se brez veze kregamo in pregovarjamo glede stvari, katere vsaj polovica prisotnih niti ne razume, niti jim ni dorasla.

Ta ksenofobija je razlog, da mi je ta tema v forumu čedalje manj všeč, zato se počasi poslavljem od pregledovanja razmišljanj, ki naj bi bila marsikateremu normalnemu in strpnemu človeku tuja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa so odločbe izdane na podlagi odločbe US nezakonite, nične in s tem neizvršljive!!

Prosim, preberi si svojo "pametno" trditev še enkrat...

Od kdaj pa je zate Ustavno sodišče izven zakona????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je doba treh let dovolj casa tudi za najbolj nepismenega, da si uredi status. nekateri tega pac partout niso hoteli. nevednost ne oprosca pred zakonom.

J...š zakon. A se 50km/h voziš po naseljih? Če gre za resno stvar, je potrebno spoštovati določena pravila : lokal se ne sme zapret, dokler ni vsakomur posebej jasno, da je "last call" in tedaj je čas za še enega naročit. Ostalo so manipulacije in lokal utegne biti demoliran (tole ni zgolj alegorija ampak realnost). Če se kdo potrudi vsakomur davčno cifro na dom poslati, lahko VSAKEMU POSEBEJ vroči tudi obvestilo, da bo crknil in da je izgubil bedno politično igro.

Želim biti neveden, ker sem žal izgubil vero v minimalno inteligenco ljudi, ki zakone izdelujejo ter uveljavljajo.

Saj, če bi to bili Grki, Nemci in Švicarji, ipd. bi se niti mi niti drugi o tem sploh ne pogovarjali, ampak bi se trudili križati uradnike, ki so se to izmislili. Ker pa gre za Xenine priležnike iz Juge, so pa udarili ven eni čudni hormoni.

Ko sem bil majhen, sem si želel stereo, pa nisem tip za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!