Skoči na vsebino

oklep, plastike


Sam dePihlja

Priporočene objave

Pozdravljeni soborci,

a mi lahko kdo posreduje tel. od kakšnega mojstra, ki izdeluje kopije oklepov in ostale navlake, za cestake, iz "fiberglasa"?

LP Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hvala,(se mi je kar žarnica prižgala od tvoje ideje).

Ofnu, pogledu in nič pametnega našu. Bojda te zadeve izdeluje mojster Štraus ali Štravs (od kje je, pa nimam pojma). A kdo pozna

--------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Štraus se kar naprej seli. Nazadnje(kar jaz vem) je bil nasproti Novih Jarš, čez obvoznico, hiša skoraj sredi polja.Tam malce povprašaj. Dela uredu, pa tudi dogovoriti se da z njim, če ga ujameš ker je močno leteči.

Ali si vedel, da on dela oklepe za novega Mamuta?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Štraus se kar naprej seli. Nazadnje(kar jaz vem) je bil nasproti Novih Jarš, čez obvoznico, hiša skoraj sredi polja.Tam malce povprašaj. Dela uredu, pa tudi dogovoriti se da z njim, če ga ujameš ker je močno leteči.

Ali si vedel, da on dela oklepe za novega Mamuta?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

mat, tnx za info, da dela za Mamuta, pa nisem vedel. Mora bit pravi maher...Glede na mojo oddaljenost od Ljubljane, bom bolj težko kaj osebno povprašal. Če bi ti slučajno padla na uho še kaka informacija,javi (mislim GSM ipd).

Ta lepa ti dala,

Sam.

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

U Jesenicama dela nekdo še te zadeve.. lahko povprašam kdo.

Kolega je dal za masko od monsterja 6 al 8 ksit.. iz karbona to zadeva... sicer je ceneje.

LP

1. še zmerej se reče na Jesenicah

2. to dela Herman.. tel. 041 813443, pa najbolš da sam vprašaš

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Za ker motor rabiš oklepe?

Za ZX 6R letnik 2001 ter RSV MilleR...

---------

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Pokliči na št. 041 681 899 sliši na ime Pero in je z Medvod. Tam dobiš oklepe za oba motorja. Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Pokliči na št. 041 681 899 sliši na ime Pero in je z Medvod. Tam dobiš oklepe za oba motorja. Lep pozdrav!

Aligator je fant od fare!

---------

Ja hvala lepa za pohvalo. Mimogrede, ko sem iskal informacije o oklepih, če kdo rabi oklepe za Hondo CBR900RR, let. 98/99, sem dobil informacijo, da jih ima na zalogi Rado, lastnik TC MOTOSHOPA. Cena vseh plastik naj bi znašala cca. 450 DEM. Lep pozdrav!

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Mene pa zanima kaj več o oklepih na motorjih. Recimo, da

se lotim predelave motocikla in mi tisti prednji blatnik ni všeč

(da ga recimo malo dopolnim). Če ga hočeš na nekem delu

zmanjšat ga odrežeš! Kva pa nardiš, če ga hočeš na nekem

delu odebelit al dodat kkšn kos, da ga vizualno izbolšaš? A

se to da preprosto dodat al morš nardit ceu nou blatnik?

Če kdo kej ve iz prakse pa si bo uzeu par minutk se mu

lpo zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri blatnikih, ko jih že navajaš, je to še najbolj enostavno.

Če hočeš podaljšati zadnji konec predjega blatnika je najenostavneje, da pogledaš v trgovinske kataloge, ker je za za mnogo modelov motorciklov moč dobiti ustrezne podaljške (fender extender). To potem privijačiš ali prikovičiš na obstoječi blatnik in zadeva običajno še kar človeško izgleda.

Za ostale kose plastike pa je zopet možnost katalog ali pa samogradnja.

Pristop pri samogradnji je v veliki meri odvisen od polimera iz katerega je narejen oklep. To pomeni, ali je na tisto plastiko enostavno dodajati enakovredni material, ali pa to nikakor ne gre, ko uliješ, uliješ in spremebe niso več možne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodajati neke kose in jih privijačiti ali prikovičiti je ena velika packarija,narediš nov blatnik pa je saj to ni tako grozno veliko dela....postopek pa če hočeš imeti kaj spodobnega je vedno enak in sicer: model,kalup,končan kos...ampak o tem sem že nekajkrat palamudil pa ne bi več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dodajati neke kose in jih privijačiti ali prikovičiti je ena velika packarija,narediš nov blatnik pa je saj to ni tako grozno veliko dela....postopek pa če hočeš imeti kaj spodobnega je vedno enak in sicer: model,kalup,končan kos...ampak o tem sem že nekajkrat palamudil pa ne bi več

Se popolnoma strinjam. Steklena vlakna, malo živčkov, nekaj več časa pa veselo na delo. Pa pazi kako ga gor das, da ne bo tebi al komu drugmu pod bike prletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

MOJA IZKUŠNJA GLEDE OKLEPOV ME JE STALA OGROMNO ŽIVCEV :kva2: AMPAK SEM KOLIKOR TOLIKO SPELAL ZADEVO :OK: VAM PA SVETUJEM DA VSE ODPRTINE KAR JIH JE PREDHODNO LEPO IZREŽETE (PRED BARVANJEM), VSE OBČUTLJIVE IN VIDNE DELE PA ZAVARUJTE IN OBLEPITE, KER BOSTE IMELI V NASPROTNEM PRIMERU VSE SPRASKANO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kakšna se vam zdi cena 100€ za izdelavo maske iz poliestra? (samo maska, mislim da brez nosilcev, montaže itd.).

Ima kdo kakšne izkušnje z Ustyle? A naredijo kvalitetno?

Popravljeno . Popravil Aleron
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!