Skoči na vsebino

Sovraštvo


Priporočene objave

Sovraštvo.....močno čustvo, ki vedno bolj preveva ljudi. Zakaj sovražimo? Je to primarno čustvo, je to nasprotje ljubezni?

Vaše mnenje o sovraštvu....

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovraštvo se močno povezuje z agresivnim gonom, ki ga Freud navaja kot enega izmed dveh primarnih gonov, s katerim se človek rodi (drugi je libido, oz. gon po združevanju). Agresivnost sama po sebi ni slaba in si v tem kontekstu ne zasluži negativne konotacije, saj omogoča človeku akcijo, ki ga pripelje do tako pomembne separacije in individuacije kot osebnosti. V močno izraženi obliki in usmerjeni v določen objekt se lahko kaže kot to, kar pravimo sovraštvo. Vzrokov je lahko skoraj nešteto, najpogosteje se navajajo frustracije in nerešeni konflikti v zgodnjem obdobju človekovega življenja.

V skrajni obliki se lahko sovraštvo kaže tudi kot nenevtralizirana agresivnost (v pomanjkanju libida), kar je posledica neuglašenega odnosa med materjo in otrokom v, praviloma, prvem letu njegovega življenja. To se kaže kot sovraštvo in čista agresija proti celotnemu svetu in tudi proti sebi. V takšni obliki nastopi v skoraj "čisti" obliki in tako je vidno, kako močan gon je to. Seveda je to že patološka oblika.

Skriva se v vsakemu od nas. Imamo jo. Odvisno je le, kako jo kontroliramo in nevtraliziramo v socialno sprejemljive oblike.

Popravljeno . Popravil Mustang
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovražim, ker je enostavneje kot ljubiti, ker je tako udobno, ker se sploh ni treba potruditi. Če mi kaj ne paše bi mu - ji bilo še najlaže...........

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovražim smrkce. :devil:

Vse vas dobim, vse vas dobim, pa če potem takoj umrem! :naughty:

post-11-1080626206.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovraštvo (po moje) najbolj intenzivno čustvo, ki deluje tako kot ,,prižgati šibico,,. Fajn zagori in postopno dogori in ugasne---seveda če je človek tok normalen da pusti dogoreti in ne nalaga na ogenj. Spet ,,po moje,, lahko najbolj sovražiš tistega, ki si ga nekoč (pred kratkim) ljubil in te je seveda ,,zajebal, prizadel in vsa tista ljubezen obrne (zamenja predznak) v žalost in nato v jezo in začasno sovraštvo in ti pomaga ,,postavit se spet na noge,,. Potem pa mine. Zato je ZDRAVO, seveda je treba pustit da odzveni in pol gre, vse ostalo je bolano.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zato je ZDRAVO, seveda je treba pustit da odzveni in pol gre, vse ostalo je bolano.

Če te prav razumem, je kakšna na gobec "nezdravo"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je treba tut koga na gobec---ker eni enostavno razumejo samo fizično dopovedovanje---sam to ni sovraštvo to je izbruh jeze ali TILT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sovrastvo... :hmm: ...se nikoli obcutil v nevarni dozi... ...vedno ko sm se s kom fajtu, tud ko je slo smrtno resno, sm zravn pazu, da ga ne bom poskodoval... :? ...za enga bivsega kulega, k je naso klapo zajebu kjerkoli se je dalo, sm mislu da ga sovrazim, zdej pa vedno bol ugotavlam, da se nad njim le izzivljam zaradi lastnega veselja... :P :D :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi koga iz dna srca sovražila ne morem reči.... se jezim ali me moti....še vedno pa ne sovražim.... čeprav velikokrat v pogovoru rečem, da sovražim!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam mnenja o sovraštvu

Nakladaš!

Lahko, da ga ne občutiš. Lepo, upam, da ti ga nikoli ne bo potrebno. :D

Drugače pa kot te poznam, verjamem da imaš o sovraštvu svoje lastno mnenje.

Preveč je sovraštva v svetu okoli nas, da o tem ti ne bi imel svojega mnenja.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljudje besedo sovraštvo zlorabljamo....

sovrazim zlorabe! :angry:

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tud ne sovražim pa kar koli to pomeni,največkrat se mi v glavi mota ta beseda ko mi zazvoni zjutraj budilka ki kliče v šiht,sovražim zimo,dež,šolo,vampe in take reči al pa mi grejo na jetra kakor koli,sam itak je to trenutno sovraštvo,ki je odvisno od razpoloženja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš!

Lahko, da ga ne občutiš. Lepo, upam, da ti ga nikoli ne bo potrebno. :D

Drugače pa kot te poznam, verjamem da imaš o sovraštvu svoje lastno mnenje.

Preveč je sovraštva v svetu okoli nas, da o tem ti ne bi imel svojega mnenja.

LP HHV

avtogeno se treniram, da bi se morebitnemu sovraštvu izognil ... zadeva lahko namreč zapopade neslutene razsežnosti, vsaj pri meni, kolikor se poznam ... in tega nočem...

ravno danes smo imeli debato ... ima en naš oddelek v službi, pa ne moj, psihološke treninge ... kjer se morajo tudi dreti eden na drugega ...

hja, jaz pa se še nikoli v življenju na nikogar nisem zadrl ... mogoče mi to manjka ...

REsnično upam, da ne bom nikogar na svetu nikoli zasovražil ... kajti takrat, Bog mu pomagaj. Prijatelji, mamica in žena mu namreč ne bodo mogli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist iskreno ... lahko sem ful jezna na koga za ful kratek čas, sovražim pa nikogar ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist iskreno ... lahko sem ful jezna na koga za ful kratek čas, sovražim pa nikogar ne ...

Ljubim te. :)

pies:

Uf, kakš ni komentarji.... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ima en naš oddelek v službi, pa ne moj, psihološke treninge ... kjer se morajo tudi dreti eden na drugega ...

Mi imamo to vsak torek (ZJUTRAJ!) uradno... sem čisto živčen od tega ... in se moram zato še cel teden vsako popoldne dreti za šanki....

Ampak dere se lahko samo vodstvo. Pa sindikalni poverjenik. Pa jaz bi se tudi, če ne bi bilo (ZJUUUTRAJJJ!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnično sovražijo lahko samo tisti, ki sovražijo tudi sami sebe ...

Resnično ljubijo lahko samo tisti, ki ljubijo tudi sami sebe...

Zakaj pa se naj ne bi samospoznavali tudi preko sovraštva? Do sebe ali do drugih. Sovraštvo je prav tako del naše biti. Zakaj si ne priznamo svojih belih in črnih plati? A moramo del sebe zatret samo zaradi trenutno veljavnih moralnih načel?

Sicer pa, nisem še spoznal osebe, ki bi bila vredna mojega trajnega sovraštva. Ko pa jo bom spoznal, jo bom sovražil, sovražil in spoštoval. Spoštoval zaradi spoznavanja samega sebe preko sovražnika.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!