Skoči na vsebino

Sovraštvo


Priporočene objave

avtogeno se treniram, da bi se morebitnemu sovraštvu izognil ... zadeva lahko namreč zapopade neslutene razsežnosti, vsaj pri meni, kolikor se poznam ... in tega nočem...

...

Sigurno ti bo uspelo.

Če bodo težave, pa se pojava kolikoršen si, postavi pred ogledalo, mrko pogledaj, stegni desnico stisnjeno v pest in jo pomoli onemu pred nos. Z besedami "Pošnofaj, po Žalah smrdi", ga boš sigurno prepričal, da bo popustil in avtogeni trening bo uspešen! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z besedami "Pošnofaj, po Žalah smrdi", ga boš sigurno prepričal, da bo popustil in avtogeni trening bo uspešen! :lol1:

Če si dost demokratičen ga lahko tudi vprašaš: britof ali špital ? Ko mu pokažeš v pest iztegnjeno desno, nato pa levo roko.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa se naj ne bi samospoznavali tudi preko sovraštva? Do sebe ali do drugih. Sovraštvo je prav tako del naše biti. Zakaj si ne priznamo svojih belih in črnih plati? A moramo del sebe zatret samo zaradi trenutno veljavnih moralnih načel?

Dragi DTW, pa še kako resnično, pa še kako res - pa čeprav na čase boleče. Včasih sovražimo, vsi, brez izjeme in povsem nepotrebno je leporečiti, da "jaz pa ne, jaz pa že nisem tak.." Življenje ti naplavi različne dogodke, različne ljudi. Nekatere imaš rad kar tako, ker jih moraš imeti rad, ker so preprosto narejeni za to, da bi jih imeli radi - takrat, ko to začutimo imamo najraje tudi sebe ( reciklaža na Valino izvajanje)... Ampak, ravno zaradi tega, ker moramo spoznavati svoje "bele" in "črne" plati, včasih koga tudi sovražimo. Sovraštvo je širok pojem in grob izraz. Jaz ga ne pojmujem kot nekaj, zaradi česa bi lahko komurkoli karkoli storila, priznam pa , da me je situacija nekajkrat pripeljala do tega, da sem si v mislih rekla "sovražim, uh, kako sovražim"... Vendar sem bila vedno izzvana. Nikoli nisem sovražila kar tako. Ker "sovražiti" pomeni, da po nepotrebnem trosiš energijo, ki bi jo lahko uporabil za kaj drugega.

Pa še nekaj je ( vsaj po sebi sodeč) : ko razmišljam o tem, da "sovražim" mi ni lepo. Slabo se počutim. Ampak zanimivo - ne morem pa se te misli ( vsaj takrat, v tistem trenutku) namensko odpovedati. Takrat očitno želim sovražiti.

In potem pride naslednji trenutek, lahko kmalu, lahko šele čez nekaj dni ( nikoli pa sovraštvo ne traja v nedogled...) in si rečem : ubogi tisti ( dve) ki sem ju včeraj, malo prej, pred mesecem, kadarkoli, sovražila. Ubogi. In uboga jaz, ker sem prvenstveno spet nasedla njunemu sovraštvu in sem popustila pod pritiskom tega čustva - sovraštva. In sem ga spet občutila. In sem se mu spet prepustila.

Naj ga ignoriram, to grozno čustvo, dragi DTW, ali naj ga jemljem tako, kot si napisal ti - da pač moram občasno živeti tudi s tem, ker pač nismo samo beli , niti samo črni?

Ali pa bi bilo morda bolje biti siv (ne eno ne drugo), mešanica, med belim in črnim? Ne, zagotovo ne... potem bi bil šele kaos v glavi.... ne vem... se mi zdi... ne morem se odločiti.... tako nekako....(no, to je to.... :wacko: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika ljubezen - veliko pričakovanje

Neizpolnjena pričakovanja -> izdana ljubezen -> veliko sovraštvo

Ranjeno samoljubje !

Ni res da se nimamo radi, marsikdo se ima bolno rad.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom ne črna, ne bela, ne siva.

Bom vijolična Manu.

:hmm: "Vzemimo ljudi take,kakršni so,ne pa take,kakršni bi morali biti." .)

(Schubert)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tist k čelade dela ? :hmm: :?

To pa normalno, sicer ne bi bila nobenemu prav. :yea2:

.) Ne ni tisti , ki čelade dela ampak tisti,ki je lastnik tovarne! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je treba tut koga na gobec---ker eni enostavno razumejo samo fizično dopovedovanje---sam to ni sovraštvo to je izbruh jeze ali TILT.

Večna vojna med čustvi..............

Sovražim................posesivnost :devil:

In to....................neizmerno in takrat ne gori samo šibica, ampak kres........ :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, sovraštvo. zanimivo se mi zdi, da vsi neki tule pišete ... oh jest pa ne morem nikogar sovražiti, jest se sam mal razjezim, pol je pa vse dobro al pa.... oh uboščki tisti ki sovražijo.....bla bla bla :lol1:

vsak izmed nas nekaj ali nekoga sovraži.

jest sovražim hinavce in nasilneže.

na mojem spisku sovražnikov s tri osebe, ki jih ne prenesem, pa lahko dam na nos deset parov rožnatih očal, oni so še vedno grdi in hudobni.

za to ne rabim nobene terapije in nevem kaj še vse tako je in nič drugače.

skozi to sovraštvo se tako znebim vse negativne energije, ki jo naberem spotoma.

pa brez zamere .) lahko me sovražite zaradi tega :P O:-)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še vedno ne sovražim nikogar in ga tudi nisem ... a sem spet čudna ... pa čist resno mislim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sovraštvo more bi, saj se ne moremo meti vsi radi, nebi blo vojn, pa španske limonade nebi obstajale ker nebi bilo materiala,...

redko koga sovražim, a takrat si to more ta štet v čast ker pravo sovraštvo je tako kot ljubezen - izraz globokega čustva do osebe (flip & reverse) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da sovraštvo preveč energije pokuri... sem že dolgo nazaj ugotovila, da mi bolj ustreza, da človeka, ki bi ga lahko sovražila - raje kar zbrišem iz glave.... zame enostavno ne obstaja več... pa se ni treba s kakšnimi čustvi ukvarjat (negativnimi). B)

Raje tisto energijo kam drugam usmerim... .) B) :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam. To je močno čustvo in da nekoga zasovražiš kar tako, se mi zdi malo verjetno.

Lahko sem kdaj za kratek čas "intenzivno" jezna ali užaljena, ne pomnim pa, da bi kdaj koga sovražila. :hmm:

Konec koncev - če malo poenostavim - ne moreš nekoga sovražiti, če ravna drugače, kot bi ravnal sam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem o kakšni vrsti sovražtva tu pravzaprav razkladate. Vendar se mi ne zdi normalno... no ajde recimo raje običajno, da nekdo ne bi sovražil osebe, ki mu je naredila kaj hudega ali pa osebe, ki mu še vedno grozi na tak ali drug način. Skratka osebe, ki te duši in se temu dejansko ne moreš ogniti. Kdor v teh primerih ne sovraži, tisti pač uživa.... v mazohizmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje ti naplavi različne dogodke, različne ljudi.........

Sovraštvo je širok pojem in grob izraz........

Naj ga ignoriram, to grozno čustvo, ali naj ga jemljem tako, kot si napisal ti - da pač moram občasno živeti tudi s tem, ker pač nismo samo beli , niti samo črni?

Sovraštvo je res grozno čustvo, ki si ga razlagamo vsak na svoj način, toda oproščamo lahko, pozabimo pa nikoli !!!!!

Pozdravček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovraštvo je res grozno čustvo, ki si ga razlagamo vsak na svoj način, toda oproščamo lahko, pozabimo pa nikoli !!!!!

Pozdravček

Oprostiš lahko šele, ko je težka situacija že mimo. Pred tem pa je sovraštvo normalno čustvo, ki nam pomaga poiskati izhod iz situacije. Eliminirati nevarnost, ki nam jo nekdo ali nekaj predstavlja. Seveda je v današnjih civiliziranih časih situacija dodatno zapletena z zakonskimi določili kaj smemo in kaj ne. Zatorej je poleg čustva nujno uporabiti še razum. In ker se zato ne odločimo za direktno akcijo, oz. se situaciji ne moremo izogniti, ob tem trpimo. Zato sovraštvno izčrpava, ne pa zato ker bi bilo samo po sebi slabo. Če pa se situaciji lahko elegantno izogneš, je sovraštvo brez pomena in lahko samo še pomiluješ ali zaničuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., da nekdo ne bi sovražil osebe, ki mu je naredila kaj hudega ali pa osebe, ki mu še vedno grozi na tak ali drug način. Skratka osebe, ki te duši in se temu dejansko ne moreš ogniti. Kdor v teh primerih ne sovraži, tisti pač uživa.... v mazohizmu.

Mislim, da je potrebno najti način, da se temu ogneš. Mazohist pa to prenaša, sovraži ... in muči še sam sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je potrebno najti način, da se temu ogneš. Mazohist pa to prenaša, sovraži ... in muči še sam sebe.

If you can.... :cry:

So situacije, ki se jim ne moreš ogniti. Žal! Preizkušeno. Sedaj se sicer ne obremenjujem več, samo še zaničujem, ker je dotični osebek že pod rušo.

Vendar sem bil pred leti pripravljen reskirat tudi 5 let zapora, če bi prišlo tako daleč. Idiot si pač enostavno ni dal dopovedati, naj se drži stran od mene in moje družine in če bi bilo potrebno, bi ga spravil pod rušo. Sovražil sem ga v dno duše! Ničesar mu nisem mogel, razen da sem se odločno postavil po robu, ker imamo tako krasno policijo, ki ima take barabe za špiclje in jih zato ščitijo.

Da, so situacije, ko se izogniti ne da .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči pa kaj si naredu s tem, da neko osebo sovražiš, zato ker je tebi storila nekaj groznega, nezaslišanega ... nič drugega kot to, da maltretiraš samega sebe in še sam potem v navalu sovraštva narediš kakšno grozodejstvo ... kot pravi Aja, čimprej iz glave zbrisat in jo pozabit in je stvar rešena ... saj vem, vsi nismo istega karakterja in eni pač tega ne zmorejo ... sama grem po tem načelu, da vse kar se mi je slabega ali groznega pripetilo pozabim in isto je zosebami, ki niso v pozitivni energijo z mano ... preprosto rečem ADIJO in grem dalje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!