Skoči na vsebino

Sovraštvo


Priporočene objave

Horči pa kaj si naredu s tem, da neko osebo sovražiš, zato ker je tebi storila nekaj groznega, nezaslišanega ... nič drugega kot to, da maltretiraš samega sebe in še sam potem v navalu sovraštva narediš kakšno grozodejstvo ...

Mogoče nisem dobro napisal...

Nikogar ne sovražim, ko je zadeva mimo, ko nevarnosti ni več. Dokler pa ti "visi meč nad glavo", bi bilo nenormalno, da ne bi odreagiral s čustvom, ki ti pomaga uiti iz te situacije. Sovraštvo, tisto pravo, nabito z adrenalinom ob vsakem srečanjem s takim idiotom, ti da ostrino, s katero imaš možnosti, da boš iz spopada odšel zmagovalec. Če to povežeš s pravo mero razsodnostjo imaš tu še več šans. Ne pa mi reči, da moram v trenutku ko idiot posega po 20cm nožu na pultu, tega cepca pomilovati. No way!! K sreči se je situacija razrešila brez konflikta. Ker sicer bi bil jaz danes v temi. 2m pod zemljo ali pa v čuzi. :(

Ko se je kreten odselil je ostalo samo še zaničevanje in ko je šel v krtovo deželo poleg tega še olajšanje. Ker tudi po njegovi odselitvi nikoli nisem vedel, če ne šari s puško v roki kje okoli hiše.

Imaš prav, v takem sranju lahko hitro narediš kakšno "grozodejstvo", vendar če pri tem dam na tehtnico svojo družino in svoje življenje, pa naj bo tako. Stric, dolgoletni komandir policijske postaje, prekaljen borec in poznavalec kriminalnega podzemlja mi je na poroki podaril "fouč" in rekel: "bolje pet let v čuzi, kot za vedno dva metra pod zemljo". Je že vedel kaj govori.

Imam občutek, da se čustvu sovraštva v glavnem izogibate tisti, ki zanj sploh nimate pravega vzroka (izjemam sorry in vsa čast). Res je neumno je npr. sovražiti sosedo, ker ima trapasto frizuro, je zoprna in ima cucka, ki laja vse noči in redno ščije po naši ograji.

Tu je sovraštvo res brez potrebe moteče in izčrpujoče.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti nekdo neprestano hodi in se utika v tvoje življenje, kljub temu, da si mu že rekel Adijo ga komot sovražiš. Sej je že horjo reku, da pol, ko se je možakar odselil, ga je le še zaničeval--daleš od oči daleč od srca.

Jest še nisem imela prilike nekoga resnično sovražit jih je pa nekaj, ki jih preziram, to je pa nekako tako: mi je čist vseeno ali so ali niso, kaj se z njimi dogaja ( sama od sebe jim ne bi nardila nič, razen če me s svojimi dejanji izzovejo, oz. da jih dobim na dejanju)---dol mi visi in tudi če bi ležali na cesti v smrtnih mukah in prosili za pomoč bi šla z lahkoto mimo---sem spadajo pa ljudje, ki maltretirajo oz. povzročajo bolečine ( grenijo življene) šibkejšim živm bitjem (ljudem ali živalim), zaradi koristi ali veselja ali samodokazovanja.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti nekdo neprestano hodi in se utika v tvoje življenje, kljub temu, da si mu že rekel Adijo ga komot sovražiš.

Zakaj se mi zdi, da se moram strinjat s tabo. Tokrat. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pa mi reči, da moram v trenutku ko idiot posega po 20cm nožu na pultu, tega cepca pomilovati. No way!!

Se čist strinjam....

Človeka, ki bi meni ali mojim naredil kakšno grozoto, hudobijo... bi ga sigurno sovražila...... in mu ne bi oprostila.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči pa kaj si naredu s tem, da neko osebo sovražiš, zato ker je tebi storila nekaj groznega, nezaslišanega ... nič drugega kot to, da maltretiraš samega sebe in še sam potem v navalu sovraštva narediš kakšno grozodejstvo ... kot pravi Aja, čimprej iz glave zbrisat in jo pozabit in je stvar rešena ... saj vem, vsi nismo istega karakterja in eni pač tega ne zmorejo ... sama grem po tem načelu, da vse kar se mi je slabega ali groznega pripetilo pozabim in isto je zosebami, ki niso v pozitivni energijo z mano ... preprosto rečem ADIJO in grem dalje ...

Seveda bi bilo prav tako!

Vendar če ti nekdo res nekaj stori bi se težko takrat spomnila na te besede.....sploh pa če bi se zaradi nekega dogodka, ki se ti je zgodil, spremenilo tvoje življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči pa kaj si naredu s tem, da neko osebo sovražiš, zato ker je tebi storila nekaj groznega, nezaslišanega ... nič drugega kot to, da maltretiraš samega sebe in še sam potem v navalu sovraštva narediš kakšno grozodejstvo ... kot pravi Aja, čimprej iz glave zbrisat in jo pozabit in je stvar rešena ... saj vem, vsi nismo istega karakterja in eni pač tega ne zmorejo ... sama grem po tem načelu, da vse kar se mi je slabega ali groznega pripetilo pozabim in isto je zosebami, ki niso v pozitivni energijo z mano ... preprosto rečem ADIJO in grem dalje ...

:? "Srečen je tisti,ki pozabi,kar se ne da več spremeniti." :hmm:

--------------------------------------------(Nemški pregovor)-----

Popravljeno . Popravil banini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovraštvo je res grozno čustvo, ki si ga razlagamo vsak na svoj način, toda oproščamo lahko, pozabimo pa nikoli !!!!!

Pozdravček

jaz pa sem ugotovila, da me rešuje to, da občasno pozabim... oprostit pa ne morem.... ko se spomnim je sovraštvo enako močno kot prvi dan...

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da sovraštvo preveč energije pokuri... sem že dolgo nazaj ugotovila, da mi bolj ustreza, da človeka, ki bi ga lahko sovražila - raje kar zbrišem iz glave.... zame enostavno ne obstaja več... pa se ni treba s kakšnimi čustvi ukvarjat (negativnimi). B)

Raje tisto energijo kam drugam usmerim... .) B) :yea2:

se strinjam...

samo, kaj pa če ti tisti človek, ki ga sovražiš kr naprej pred nosom hodi.. in ga ne moreš izbrisat... (žal :devil: ) in ti gre na :SS vsakič, ko ga vidiš... :hmm:

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sovraštvo, zame totalna izguba energije, časa in še kaj...

Trenutno nimam v glavi nikogar s tem statusom in upam, da nism jz na kakšnem spisku.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!