Skoči na vsebino

Referendum "izbrisani"


SiR

Kako boste glasovali na referendumu glede izbrisanih?  

98 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu glede izbrisanih?

    • Za izbrisane
      6
    • Proti izbrisanim
      63
    • Ne bom glasoval/a
      29


Priporočene objave

Pervy, lahko si PROTI neumnosti levice, ki je pripravila (in plačala) butast "tehnični" zakon, ki je bil po mnenju njihovih "strokovnih" sodelavcev nujen, sedaj, ko kaže, da bo zakon padel, pa je taisti "nujni" zakon kar naenkrat nepotreben. Vse razlage so dobre, le da obvelja njihova - pa če je prav ali pa ne. Odločbe, ki jih izdaja Bohinc, se vračajo (naslovnikov ni na njihovem naslovu), poslanec Peče pa je obvestil parlament, da MNZ zaslišuje sosede prebrisanih, če res živijo na navedenem naslovu (kar je spet lahko v nasprotju s predpisi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cukjati je včeraj lepo povedal, da se je tretjina bohinčevih odločb vrnila z navedbo "naslovnik neznan oz. preseljen.."

ne vem, od kod mu informacija (in če sploh drži), je pa zanimiv argument za odločanje (če seveda bomo sploh šli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi ne da diskutirat, itak si noben ne vzame časa in preveri za kaj se gre, vsi samo panično mislijo, da bojo v nedeljo rešili slovenijo ker bodo drugače izbrisano dobili ogromne odškodnine (200 mio baje vsak, a ne?).

A)

1. Odlok o spremembah Odloka o razpisu naknadnega zakonodajnega referenduma o Zakonu o izvršitvi 8. točke odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije, št. U-I-246/02-28 (OdZlOdlUS-A)

.

.

............

Ustavno sodišče, a vam je jasen ta pojem? Spet stara zgodba, ko komu paše ustavno sodišče je zakon in najvišji organ, ko pa ne pa ta isti organi nima pojma in je treba njegove odločbe razveljavit.

ZAKON O IZVRŠITVI 8. TOČKE ODLOČBE USTAVNEGA SODIŠČA REPUBLIKE SLOVENIJE ŠT. U-I-246/02-28 (ZIOdlUS246/02)

B)

3. člen

(vpis naslova v register)

(1) Ne glede na predpise o prijavi prebivališča pristojni organ po uradni dolžnosti vpiše tujca v register stalnega prebivalstva ali v evidenco o stalno prijavljenih tujcih po Zakonu o tujcih (Uradni list RS, št. 1/91-I in 44/97) od 26.2.1992 oziroma od dne izbrisa do pridobitve dovoljenja za stalno prebivanje na podlagi naslovov, za katere je bilo v postopku pridobitve dovoljenja za stalno prebivanje po Zakonu o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji ali po Zakonu o tujcih (Uradni list RS, št. 1/91-I, 44/97 in 61/99), ali po Zakonu o tujcih (Uradni list RS, št. 108/02 – uradno prečiščeno besedilo) ugotovljeno, da je tujec na njih dejansko prebival.

(2) Če za določeno obdobje pristojni organ stalnega prebivališča iz navedenih podatkov iz prejšnjega odstavka ne more ugotoviti, pošlje izvršitev vpisa za čas, glede katerega naslov ni znan, upravni enoti, ki izvede postopek ugotavljanja dejanskega stalnega prebivališča. Za ugotavljanje dejanskega stalnega prebivališča se smiselno uporabljajo predpisi, ki urejajo prijavo stalnega prebivališča.

Odškodnina, kje je kaka odškodnina? Gre za ureditev statusa, brez govora o odškodninah. Neglede na to če oseba dobi status ali ne lahko vloži zahtevek za odškodnino zaradi izbrisa. To problematiko bo treba rešiti posebaj, očitno bo spet par referendumov :BUA: :angry:

C)

Zakaj sploh imamo politike, parlament, ustavno sodišče itd.? a nebi bilo bolj preprosto, da se vsako drugo nedeljo dobimo, malo pregledamo kar je novih zakonov in drugih stvari, ki jih je potrebno sprejeti, malo podebatiramo in obkrožimo :hmm:

vi kar rešujte Slovenijo in obkrožajte, jaz bom na motorju, bom poskušal pregnat jezo zaradi zapravljanja mojega denarja za brezvezne politične kregarije.

PS: sem danes še posebno besen ker sem oddal dohodnino in spet ugotovil koliko mi država trga, da se takšni levi in desni bedaki lahko potem tam izživljajo in zapravljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kot je pervyeva.

še vedno čakam na bolj strokovno utemeljeno kot ZA ali PROTI odškodninam. sicer pa se vedno pokaže, da narod itak najlažje nasede populističnim foram in z vso gorečnostjo leti nekaj obkrožat kar sploh ne razume.

eh, grem rajši delat naprej, da bom lahko podpiral še naprej takšne in drugačne norosti naše države. edino ena stvar je 100% - davki bodo neglede na nedeljski rezultat ostali, bolj ali manj uspešno jih bodo pobrali in zelo uspešno zapravili. In karkoli (naj bi) na račun izbrisanih prihranili - državljanom se ne bo poznalo. če ne bodo izbrisani ali referendumi bo pa letalo ali kaj drugega, proračune je itak črna luknja.

pa pa, se bom v nedeljo naspal pa zviz na motor, neobremenjen z politiko. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obremenjen s slovnico. :devil:

SSSSSSSSSSSSS politiko se za piše, ne pa ZZZZZZZZZZZZ polento. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obremenjen s slovnico. :devil:

SSSSSSSSSSSSS politiko se za piše, ne pa ZZZZZZZZZZZZ polento. :P

Če smo že pri slovnici se za piše zapiše skupaj tako : zapiše.

Od glagola zapisati. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, no, saj sem že vzel vrečko pepela.

In kaj imam sedaj od tega?

Tipkovnica je prašna  :D

Nobody is perfect. .)

I am mr. Nobody. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jej, jej, mojstri ste pa le v slovnici.

Kako za vraga je lahko tipkovnica prašna, če si pa posul pepel???

V prah in pepel se povrneš, ergo prah ni pepel in ima naš Brrrm pepelnato tipkovnico. Bo? :D :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, vidva krehowthropca, če bosta tu še kaj dosti hropla, vaju bo potrebno, malo, v skladu s temo, odbrisati. ;) :devil: :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, vidva krehowthropca, če bosta tu še kaj dosti hropla, vaju bo potrebno, malo, v skladu s temo, odbrisati. ;) :devil: :devil: :P

Ubrisat, pobrisati, zabrisati, sam da ne nabrisati... ker to je pa že potem iz koncepta te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metlo, pajade, rovtar neki. :cry:

...

Eh, kaj čem, pri nas še s kamnom kruh režemo :cry:

Pa staro mamo imamo za šporget prvezano, da se v dolino ne zvrne.

Kuram smo pa vrečke na rit montiral, da ni treba po jajca v dolino letat.

Zdej pa dost zajebancije, moram dones še žlajfe na plugu popravt!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav se bo marsikdo v nedeljo na referendumu zajebal pri izbiri vprašanja...po moje....

Če ne bo dobro prebral...po moje tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, ne bo se jih veliko "zajebal".....

... ker jih veliko tudi ne bo prišlo.....

seveda pa naš Keky vedno

...pride...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da boste vedli kaj obkrožit...

(Odstranil sem SDSjev lepak. Predlagam, da napišeš: "po mojem mnenju je najbolj pametno, da na referendumu obkrožimo (karkoli boš že zapisal). Za plakat pa velja tako, kot za reklame za motoristične razprodaje. Lahko objaviš, da razprodaja je, ne pustimo pa, da objaviš fotokopijo razprodajne reklame. Brrrm)

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas 5 mandeljcev, ki smo za izbrisane -> vse večje stranke pravijo naj se ne udeležimo refernduma (tudi društvo izbrisanih) tako da bo verjetno le bolje, da ne gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posluš BC, lepo prosim, da mi ne dviguješ pritiska z direktnim objavljanjem plakatov bilokatere stranke. :angry: :angry:

Če se bomo šli tako, bo tukaj eno veliko sranje. Dajmo politizirat, se pogovarjat, direktno vpletat stranke pa ne! Lepo prosim, da ne bomo nekoč med sabo na jebem ti mater!

Dajmo se o politiki pogovarjat iz distance. Razen če ne bi radi imeli še na Motosvetu politične zdrahe in spopade.

Po drugi strani pa mislim, da če MS ne dovoljuje reklamiranja firm, da se tudi stranke ne smejo tu pojavljati.

Z zadržanim besom LP HHV

P.S.: In seveda te lepo prosim, da zgornje sličice nemudoma zbrišeš!

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Horjo valda si tok Velik, da zaradi drugačnega političnega mišlenja ne boš s človekom na ,,jebemti mater,,.

Sej se sam pogovarjamo in beseda ni konj.

Enkrat sta bila na tv mož in žena eden v predvolilnem štabu republikancev drugi pa pri demokratih in oba aktivna pri svojih---pa doma krasno shajata in se odlično razumeta (sicer sta si postavla mejo do kam nesoglasja o politiki lahko grejo).....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!