Skoči na vsebino

Referendum "izbrisani"


SiR

Kako boste glasovali na referendumu glede izbrisanih?  

98 članov je glasovalo

  1. 1. Kako boste glasovali na referendumu glede izbrisanih?

    • Za izbrisane
      6
    • Proti izbrisanim
      63
    • Ne bom glasoval/a
      29


Priporočene objave

Čist tko me zanima: Kakšn dokaz oz. kaj te bi prepričalo, da je oblast gnila in pokvarjena od temeljev naprej, da so brez načel, zanima jih samo DENAR in OBLAST, da jih prov BK za vse nas?

Sej je jasno, da je politika kurba ampa delaj po reku: DELI IN BOŠ VLADAL.

Mogoče me tolaži samo to, da izzy come, izzy go in, da ko bodo zapravili (zgrešene investicije, vzdrževanje jaht, imiđa, nepremičnin---vse to rabi stalen dotok denarja, ki ga ne bo več, in denarja nimajo v bankah, ker če se zamenja oblast bodo ,,evidentirani,, in upam, da se bo moral vsaj kdo zagovarjat na sodišču za vse to kar so si nagrabili-ukradli in ne prislužili s svojo pametjo), bodo v dost večji p**** kot jest.

OK mogoče sem prevelik optimist al pa vsaj idealist.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko me zanima: Kakšn dokaz oz. kaj te bi prepričalo, da je oblast gnila in pokvarjena od temeljev naprej, da so brez načel, zanima jih samo DENAR in OBLAST, da jih prov BK za vse nas?

Sej je jasno, da je politika kurba ampa delaj po reku: DELI IN BOŠ VLADAL.

Mogoče me tolaži samo to, da izzy come, izzy go in, da ko bodo zapravili (zgrešene investicije, vzdrževanje jaht, imiđa, nepremičnin---vse to rabi stalen dotok denarja, ki ga ne bo več, in denarja nimajo v bankah, ker če se zamenja oblast bodo ,,evidentirani,, in upam, da se bo moral vsaj kdo zagovarjat na sodišču za vse to kar so si nagrabili-ukradli in ne prislužili s svojo pametjo), bodo v dost večji p**** kot jest.

OK mogoče sem prevelik optimist al pa vsaj idealist.

A ti še kar flancaš, kako bi bilo če bi bilo ? :o .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem zakaj se tako vsi bojijo levice, da se jih kar naprej zagovarja?

So res tako močni?

Pa prosim: ne navijam za Janšo in njegov bataljon nesposobnih kmetičkov.

Koliko pizdarij bodo morali še narediti, da bo narod spregledal?

Lep vikend,

Slavc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko me zanima: Kakšn dokaz oz. kaj te bi prepričalo, da je oblast gnila in pokvarjena od temeljev naprej, da so brez načel, zanima jih samo DENAR in OBLAST, da jih prov BK za vse nas?

a JJ je pa angelček? :D

kar se mene tiče - politike izključit iz projekta "povračilo za krivice, storjene izbrisanim"... ampak kdo bo potem zadevo fural?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te grehe je v preteklosti delala oblast, ki je oblast še danes. In tudi temu je namenjena tista moja točka o klofuti levici.

Vruuuummmm nagradno vprašanje ? kdo je bil na oblasti ob osamosvojitvi slo ? pomagam, ker vidim da s spominom nisi najboljši, prva črka je D ! potem pa še podvprašanje - kdaj se je zgodil izbris ? Lahko si vzameš neomejeno število dni za razmislek !

o oblasti ! trenutno je izzid 2:2 ! v teh letih pa me ni še nobena stran prepričala da je boljša od druge in si bi zato zaslužila moj glas na volitvah !

živela anarhija ! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, kaj bo ko bo----je razlika veš?

Glede flancanja:

Ne flancam, samo nabijam poste, zakaj pa ti flancaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da navedeš neumnosti in netočnosti v mojem tekstu in svoja stališča argumentiraš. Tvoj odgovor brez argumentov mi daje vedeti, da argumentv nimaš in da znaš le žaliti sogovornike.

vruum ker sem te užalil se opravičujem

argumente pa sem že napisal v temi o izbrisanih -> jih ne bom ponavljal, brišem tisto o neumnosti, netočno pa puščam! -žal tega ne morem spremeniti...

Popravljeno . Popravil barkafe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam se stavit, da ne bo več kot tri primere takih, katerim se bo pravno odreklo pravico do povrnitve odvzetega statusa.

(domevam v bistvu, da ne bo nobenega).

Zato na vseh soloriderskih srečanjih častim gajbo pira za vsakega iznad kvote treh dopuščenih.

Za vsakega izbrisanega ( več kot dopuščeni trije) ki želi pridobiti nazaj izgubljeni status, pa ga ne bo dobil in bo pravno primer zaključen kot :

nima pravice do povrnitve statusa ker je,.....

Primer bo pravno zaključen in stvar bo čista Evropa bo pa tiho.

Sedaj pa navijajte da ga bomo pili.Pa ga ne bomo niti flaše ne.

Moji stroški bodo nula proti tem, ki jih veliki JJ ustvarja po nepotrebnem in še trezne volilce izgublja.

V bistvu pa zaradi treh ali pa nobenega delajo krivico 18.000 ljudem.

Ponavljam - ljudem. Vi ste ljudje, jaz sem človek, oni so ljudje.

Ljudje v stiski.

Zaradi treh primerov.

3 : 18.000

Res kruta je vaša pravica.

Sram me je,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem v čem je problem tistega letaka. če prav vidim tam ne piše kaj morate obkrožit, ampak kaj bodo obkrožili sds-ovci oz. tisti, ki imajo podobno mnenje in zakaj bodo to storili.

če bi dobesedno prepisal besedilo in napisal da je to moje mnenje bi bilo pa v redu?

Hvala lepa, če mislite to narediti, da potem vsem, ki so za to, jebem mater!

jaz ti zaradi tvojega mnenja ne bom jebal mame, pa tudi tega kar pišeš po forumu ti ne bom preveč zameril, če pa se bova pa kdaj takole pogovarjala iz oči v oči, zna biti pa zelo neprijetno...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je JNA spokala šila in kopita jih je iz SLO odšlo okol 30.000, od teh jih je 10.000 odjavilo bivališče ostali pa ne---in sedaj boste trdili, da gre samo za ene par špekulantov, kr spomnite se koliko oficirskih blokov se je spraznilo v tistem času.

Sicer pa ...kakor veste in mislite, da je prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni drugo - tako kot ste ti, VRuuuuuuummmmmmm in še kdo nasedli desni opciji, sem jaz verjetno levi.

Resnica, pravica, nekrivica in podobno, je pa verjetno nekje vmes.

Pač gre za to, ali bomo na zadevo štartali z leve ali desne strani. Če z ene, lahko pač kakšno barabo spregledamo (a jo bomo enkrat mogoče že še dobili), če z druge, lahko spregledamo kakšnega oškodovanca ...

tako jaz vidim to zadevo. Seveda pa so mi vse radikalne razlage odvratne. Pač stojim na sredini, nalahno me vleče na levo. morda tudi zato, ker mi je desna stran antipatična.

Pač, vsi vemo, da je politika stvar osebne preference, objektivnost pa obstaja zgolj znotraj lastnega subjektivnega sistema zaznavanja družbe.

Howgh.

PS: dobro vem, kaj vse je v minulih letih "zajebala" levica... In vem tudi, kaj domnevno bremeni desnico. oz. si vsaj domišljam, da vem vse te stvari. Ni me namreč bilo zraven, ko so delali pizdarije ...

mah, nočem se več zapletat v te debate ... pejte na referendum... ampak tista floskula o "zaušnici levici" ... je pa iz trte izvita ...

Sym, tule se pa strinjam s tabo.

Tista "zaušnica levici" je pravzaprav mišljena kot protiutež "zaušnici desnici" in mislim, da sta enakovredni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF, srce mi je poču, dejte me na urgenco pelat, da ga bojo nazaj zašil.

kot je videti je transplantacija uspela ? :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, krivica se je enim res zgodila, samo teh je mogoče nekaj sto, ne pa 18.000.

Verjetno so se nekaterim POSAMEZNIKOM res zgodile velike travme in te bi bilo treba tudi DOBRO poplačati.

Ampak, mi, ki smo PROTI se borimo samo zato, da se loči "zrna od plev" in , da se špekulante izloči iz tega procesa, pa tudi za ceno referenduma, da se dokaže magari US, da ga lomi.

In še to, tisti, ki pravi, da je 18.000 ljudi v tem procesu enakovrednih, LAŽE in si zatiska oči, ali je pa eden izmed njih.

Lep vikend in veliki PROTI !!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je simpl: raje imam bolj luknast in omahljiv sistem, kot pa takega, ki povzroča osebne krivice ... žal je težko najti pravo ravnovesje ... pravzaprav nemogoče.

in kolikor vem o Janši... a ti misliš, da bi bilo super njemu dati v roke orodje za "odpravljanje krivic" ? :D ... saj veš, človek, in njegovi, imajo verjetno kar veliko "osebnih zamer" ... sploh napram "jugosom" ...

skratka - obe opciji, skupaj s svojo zgodovino, sta slabi ... le da se vsakemu pač ena zdi malo manj slaba ...

kar se mene tiče - je to odločitev, ki ne bi smela biti prepuščena ljudstvu. Ljudstvo je namreč ... hja ... dovzeto za populizem... tako kot verjetno tudi ti ne bi pustil, da bi ti totalni laiki servisirali motor ... zato greš verjetno k serviserju, razen če sam razpolagaš z ustreznim znanjem ... ergo: zadeve prepustimo odgovorim in usposobljenim ... le da jih moramo malo bolj na trdo prijeti in gledati, da ne delajo pizdarij ...

Strinjam se s tem, da sta obe opciji slabi. Imam pa osebno prepričanje, da za nikogar ni dobro, če je predolgo "v sedlu". In če privzamemo, da sta opciji enako slabi, mi argument zamenjave prevlada. Najbolj zadovoljen bi pravzaprav bil, če bi bili opciji približno enako močni in bi se vladajoča garnitura menjala po vsakih volitvah. Nekaj mandatov bi imeli probleme, ker bi vsak hotel počistiti vse ostanke prejšnjih, potem pa bi se stvari umirile in nihanje levo - desno, ki je sedaj zelo izrazito, bi postalo mnogo manj izrazito.

Poslanci pa so predstavniki ljudstva in kot taki ljudstvu podrejeni. Referendumska odločitev je torej močnejša od odločitev poslancev, pravico "vzdržati se glasovanja" pa moramo imeti vsi.

Motorja pa ne bi dal servisirati niti levim niti desnim. Uporabljam svojo glavo in roke bližnjega popoldanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se jih ne, pomeni da nobeden nima nič dokazov.

Wrong. Pomeni, da nihče nima izkazanega "pravnega interesa" za vložitev obtožnic.

Vrana vrani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotu nekaj napisat, pa sem si premislu!

No, na referendum pa le pojdite!

Mogoče dobite občutek, da vaše mnenje šteje. :hmm:

Poskusit ni greh. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vruuuummmm nagradno vprašanje ? kdo je bil na oblasti ob osamosvojitvi slo ? pomagam, ker vidim da s spominom nisi najboljši, prva črka je D ! potem pa še podvprašanje - kdaj se je zgodil izbris ? Lahko si vzameš neomejeno število dni za razmislek !

o oblasti ! trenutno je izzid 2:2 ! v teh letih pa me ni še nobena stran prepričala da je boljša od druge in si bi zato zaslužila moj glas na volitvah !

živela anarhija ! :kva2:

Moj spomin je popolnoma v redu. Nagradno vprašanje zate: Kdo je na oblasti zadnjih 12 let (z izjemo nekaj Bajukovih mesecev)? Prva črka je L. In 12 let so imeli časa, da bi rešili problem. Pa so namesto tega sproducirali SIB banko, pa Orion, pa...

In kako si prišel do rezultata 2:2? In kako si lahko prepričan, da je druga opcija slabša, če pa je v 12 letih imela nekaj mesecev možnosti? Nekaj mesecev proti 12 letom - ni ravno poštena primerjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wrong. Pomeni, da nihče nima izkazanega "pravnega interesa" za vložitev obtožnic.

Vrana vrani...

Kaj tebi in tistim ki ste proti preprečuje da ne vložite dokazov.

A vekliki JJ nima nobenega aparata.

A on kar na pamet lupa,kakor se mu zdi ?

Po principu "što se babi snilo, to se babi zbilo" ?

Dokazujejo naj pa drugi.

Se boš moral kaj drugega zmislit.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vruum ker sem te užalil se opravičujem

argumente pa sem že napisal v temi o izbrisanih -> jih ne bom ponavljal, brišem tisto o neumnosti, netočno pa puščam! -žal tega ne morem spremeniti...

Opravičilo sprejeto. Če pa imava različna mnenja, to (zame) ni razlog, da ne bi kdaj mogla skupaj na kakšno :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj spomin je popolnoma v redu. Nagradno vprašanje zate: Kdo je na oblasti zadnjih 12 let (z izjemo nekaj Bajukovih mesecev)? Prva črka je L. In 12 let so imeli časa, da bi rešili problem. Pa so namesto tega sproducirali SIB banko, pa Orion, pa...

In kako si prišel do rezultata 2:2? In kako si lahko prepričan, da je druga opcija slabša, če pa je v 12 letih imela nekaj mesecev možnosti? Nekaj mesecev proti 12 letom - ni ravno poštena primerjava.

škripa, škripa ! Drugače ne bi spraševal od kod 2:2 !

ob osamosvojitvi in ob izbrisu je bil na oblasti DEMOS ! Vruuummm zapiši si nekam !

in o izjemi nekaj mesecev Bajuka - so si fantje tako blamažo naredili da so zaradi tega izgubili naslednje volitve ! pa jih ni zgleda nič izučilo !

zgleda pa da tudi 12 let čakanja za rešitev tega problema ni bilo dobolj in bi nekateri potrebovali kako večjo in bolj okroglo številko ! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZARADI BOJA PROTI NESTRPNOSTI

ZARADI IZBRISANIH

ZARADI STROŠKOV

Pa kaj so nestrpnost skoz naprej mečeš? Pa kdo je nestrpen. Nestrpnost netite vi!

Zadnjč gledam dnevik. Večina folka je že dopoldne zborovala na 3M v podporo izbrisanim. In to ne samo en dan. Pa kdo bo v službo hodu in davke plačeval?

Zaradi izbrisanih? Kot prvo naj si najdejo enega dostojnega predstavnika, ki jim ne bo delal škode. Tista potlačena čepica, 15m dolg šal, zanemarjenost (neobrit, nepočesan, nepostrižen), mahanje in kriljenje s čikom v roki in neznanje slovenščine (use vas bom bio istužijo za milione,....).

On je predstavnik izbrisanih in potem si folk vse izbrisane predsatvlja tako!

Stroški ja. Trenutne zahtevane odškodnine na enega izbrisanega so:

- 88.000.000,00 SIT

- 200.000 EUR

Ni SLO Švica, da bo to plačevala!

V bloku kjer sem prej stanoval 26 let, je bilo dosti stanovalcev, ki so bili "vojno lice" Večina je po osamosvojitvi SLO lepo odšla na občino in si je uredila vse potrebno, eni so odšli, eni si iz principa niso hoteli urediti potrebnih papirjev (citiram: neče ova zemlja preživeti ni godinu dana majku vam ustašku....).

Nekatere, ki so si uredili ustrezne papirje so pa še v matični domovini drkal in to tako, da so jim kasirali po 500 DEM za izpis iz njihovega registra.

Verjamem, da si je med 18.000 ljudmi nekaterim zgodila krivica, sigurno se pa ni vsem. Zato naj to urejajo individualno!

Naša uboga država nima niti tolk keša, da bi nedavno stavkajočim delavcem dvignili plače za več kot 5.000 bruto. Zato naj kar lepo sprejmejo zakon o omejevanju odškodnin. Odškodnina naj bo simbolična, npr. 1 SIT.

Pa še nekaj: v šoli smo se učili, da če si državljan neke države, to pomeni, da imaš pravice in dolžnosti. In ena takih državljanjskih dolžnosti je tudi iti na volišče.

Ker so pa v reziskavi javnega mnenja rdeče stranke videle, da bodo totalno popušile, se zdaj okleapjo zadnje bilke in pozivajo ljudi naj bojkotirajo.

Jaz kot davkolačevalec sem tudi plačal ta referendum in imam pravico, da grem na volišče. Zakaj bi šel denar v nič?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj so nestrpnost skoz naprej mečeš? Pa kdo je nestrpen. Nestrpnost netite vi!

Tista potlačena čepica, 15m dolg šal, zanemarjenost (neobrit, nepočesan, nepostrižen), mahanje in kriljenje s čikom v roki in neznanje slovenščine (use vas bom bio istužijo za milione,....).

On je predstavnik izbrisanih in potem si folk vse izbrisane predsatvlja tako!

V bloku kjer sem prej stanoval 26 let, je bilo dosti stanovalcev, ki so bili "vojno lice" Večina je po osamosvojitvi SLO lepo odšla na občino in si je uredila vse potrebno, eni so odšli, eni si iz principa niso hoteli urediti potrebnih papirjev (citiram: neče ova zemlja preživeti ni godinu dana majku vam ustašku....).

tadejči sprašuješ se kaj je nestrpnost ? ti tvoji stvaki so tipični primer ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škripa, škripa ! Drugače ne bi spraševal od kod 2:2 !

ob osamosvojitvi in ob izbrisu je bil na oblasti DEMOS ! Vruuummm zapiši si nekam !

in o izjemi nekaj mesecev Bajuka - so si fantje tako blamažo naredili da so zaradi tega izgubili naslednje volitve ! pa jih ni zgleda nič izučilo !

zgleda pa da tudi 12 let čakanja za rešitev tega problema ni bilo dobolj in bi nekateri potrebovali kako večjo in bolj okroglo številko ! :ph34r:

Če šteješ dve leti Demosa kot 1, potem 6 let LDS kot 1 potem 6 mesecev Bajuka kot ! in spet 6 let LDS kot 1, potem tvoja teorija drži. Jaz pa štejem dve leti Demosa plus 6 mesecev Bajuka kot 2,5, 6 let plus 6 let LDS pa kot 12. Po moje je torej rezultat 2,5 proti 12. In ves ta čas LDS ni rešila problema :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je torej rezultat 2,5 proti 12.

2:2 ker so oboji bili dvakrat pri koritu ! jebiga eni malo dalj eni malo manj ! a oboji so vidli kako je fajn in bi še, še.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je JNA spokala šila in kopita jih je iz SLO odšlo okol 30.000, od teh jih je 10.000 odjavilo bivališče ostali pa ne---in sedaj boste trdili, da gre samo za ene par špekulantov, kr spomnite se koliko oficirskih blokov se je spraznilo v tistem času.

Sicer pa ...kakor veste in mislite, da je prav.

ber Mladino pa se čudi, kako smo lepo zaposlili JNA funkcionarje ... oz., tko bom reku - Janez Janša jih je zaposlil v svoji mali vojski :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!