Skoči na vsebino

Enduro


MOTOVILC

Priporočene objave

no slovenceljni kaj bo zdej :?

--------------------------------------------------------------------------------

Lijepe naše ENDURO šume

Pokrenuta je akcija; da se zajedno sa Slovenijom vozi prvenstvo dviju država, pod nazivom Cup Slovenije i Hrvatske .

Pola utrka vozilo bi se u Sloveniji, a pola u Hrvatskoj (tamo gdje to nije moguće, kao u enduru, sve bi se vozilo u Hrvatskoj ).

Jedna od disciplina je Enduro. Za sve one neupućene, Slovenci su već jednom nogom u Europi. E da, ta Europa. Samo sa psom dobijete i buhe. Što? Ne znate? Slovenci imaju čvrst zakon o zaštiti svoje prirode. Tamo se skupo plaća vožnja motociklom po šumi. A bilo kakva legalna organizacija natjecanja po šumama i prirodi je strogo zabranjena i neizvediva. Eto, sada će se naš savez potruditi da nam dođu Slovenci i gaze po našim šumama. Ne trebam podsjećati da su bolje financijski potkovani i imaju bolje i skuplje motore. Pa kakvu onda uslugu radimo svojim vozačima? Koliko čitam, sve će se dijeliti na pola. Od organizacija, do nabavke pehara. Samo, da li će se dijeliti i startnine od naših vozača, koji ionako jedva krpaju kraj sa krajem....

Uostalom, dali smo im cijeli jedan zaljev, jednu cijelu goru, pa zašto ne uništiti i šume.

tekst www.motoglas.com stranica RAZMIŠLJANJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Što? Ne znate? Slovenci imaju čvrst zakon o zaštiti svoje prirode. Tamo se skupo plaća vožnja motociklom po šumi. A bilo kakva legalna organizacija natjecanja po šumama i prirodi je strogo zabranjena i neizvediva.

hm....to pa je ful čudno slišat.....a mi da imamo stroge kazni...pa sej se mulci s kroskami gonijo po gozdu pa jim noben nč noče....tisto o organiziranju pa je malo iz konteksta vzeto.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm....to pa je ful čudno slišat.....a mi da imamo stroge kazni...pa sej se mulci s kroskami gonijo po gozdu pa jim noben nč noče....

Hoče že hoče, sam ujet ne morš mulca! :lol1:

Opažam splošno potvarjanje resnice glede vožnje po gozdovih ipd.

Res je, narava je zaščitena. Prav je tako. Vendar je prepredena z gosto mrežo kategoriziranih in nekategoriziranih cest. Po mojem mnenju preveč, pa kaj morem. In vožnja po teh cestah in poteh je povsem legalna z legalnim vozilom. Privatne poti pa morajo biti označene z znakom o prepovedi, če lastnik tako želi.

Kar pomeni, da tudi jaz kot lovec ne morem in nočem nič endurašu, ki se podi po naših gozdovih, dokler za to uporablja kolovozne poti. Ko pa zaide iz njih, potem pa je..m mu m..er!

Z organiziranimi vožnjami je pa drug hudič, ker so tisti ki bi morali dovoljenje izdati bolj papežki od papeža.

Je pač tako v Sloveniji, da vlada folšija in da se tudi o skupni uporabi naravnega okolja vseh zainteresiranih in upravičenih še dolgo ne bomo dogovorili.

Najzanimivejše pa je to, da se mi gobarji in turisti, ki pretaknejo vsak grm in spodijo vso divjad, pritožujejo čez enduraše in off roaderje, ki se pripeljejo lepo po poti. :angry: :angry: I hate gobarje in turiste. Sploh zdolgočasene penzioniste in prepotentne palčkarje. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pa zaide iz njih, potem pa je..m mu m..er!

.) kaj pa kišta za na jago :P

povej kolikokrat ti z t.i. kišto kršiš zakon :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš nobenih dovoljenj. Samo teraj dok ide. Ko začnejo težit pa prestaviš na novo lokacijo.

Kaj niste gledal včeraj TV PIKE kako so se eni enduraši (3xKTM, TT in še nekaj zelenga) furali na Kanin, poleg tega pa so o tem posneli še film???

:yea2: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Če bi zaprosili za dovoljenje za take norije, bi jih "zeleni" zaprli še preden bi oddali prošnjo na pošti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.) kaj pa kišta za na jago :P

povej kolikokrat ti z t.i. kišto kršiš zakon :D :OK:

Nikoli! Uporabljam jo striktno v zakonskih okvirih. Tudi offroad kodeks, ki je objavljen na offroadarskih straneh zahteva tako. :P :P :P

In ga spoštujem! Pa ne samo zaradi teh omejitev, temveč zaradi svoje vesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš nobenih dovoljenj. Samo teraj dok ide. Ko začnejo težit pa prestaviš na novo lokacijo.

Kaj niste gledal včeraj TV PIKE kako so se eni enduraši (3xKTM, TT in še nekaj zelenga)  furali na Kanin, poleg tega pa so o tem posneli še film???

:yea2:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Če bi zaprosili za dovoljenje za take norije, bi jih "zeleni" zaprli še preden bi oddali prošnjo na pošti.

Ma kaki "zeleni", pa misli na stranko ali pa jagre! Dovoljenje ti daje upravna enota. Vendar ti tudi ta ne more dati dovoljenja za preganjanje po naravnem okolju. To hvala bogu prepoveduje zakon. Torej lahko dobiš in potrebuješ dovoljenje v bistvu za prireditev in zaporo cest na področju prireditev. Če se pa nekaj kampeljcev pelje tam kjer se lahko, potrebuješ le legalen motor in upoštevanje CPP.

Kaj je naravno okolje in kje se lahko vozi, sem pa že enkrat napisal.

In tistemu, ki se preganja izven poti, v naravnem okolju, tudi moje pizdenje tu ne bo spremenilo mišljenja. Ostal bo pač govedo, ki mu je mar samo zase in lastne užitke. Takim predlagam izlet v države bivše Sovjetske zveze, tam se taka "potovanja" še ne omejujejo. Prav fino se izživljajo.

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem svizec zavije cokolado :P

No - malo smo se hecali :) Jaz se tudi drzim gozdnih cest in poti, izven njih ne grem, razen ce je kaka prepreka v obliki kaksnega drevesa, takrat pa pac moram, ce hocem naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem svizec zavije cokolado :P

No - malo smo se hecali :) Jaz se tudi drzim gozdnih cest in poti, izven njih ne grem, razen ce je kaka prepreka v obliki kaksnega drevesa, takrat pa pac moram, ce hocem naprej :)

Normalno! S takim vožnjam in normalnim odnosom zna ta način rekreacije obstati. Naj povem primer iz našega lovišča.

Prejšnji teden sem delal obhod in sem prišel tudi na vrh enega griča, kjer so si turisti naredili svojo točko. Postavili so dve klopi, mizo in privili skrinjico z zvezkom za vpise. In to na sredini področja, kjer je pred časom še rastil ogroženi divji petelin. Število vpisov je bilo cca 1200. Torej jh bo do konca leta čez 5000. Ko sem ob debati nekaj prisotnim rekel, da s tem pač ne delajo usluge naravi in divjadi, je začel debatirati še o tem, da je zadnjič videl dva, ki sta se pripeljal gor z motorji in kako da s tem vse razkopljeta, itd, itd. Te sledi sem kasneje našel in prijetno presenečen ugotovil, da sta se ves čas vozila po poteh. :D In bila sta napoti gobarju, ki pretakne vsak grm. :angry:

Ok, kaj sem hotel povedati:

Bližajo se časi, ko se bomo morali kot družba dogovoriti o skupni rabi tudi teh prostorov. Pri tem, bodo lovske družine imele kar nekaj besede in bodo z argumenti nastopale proti raznim planinskim in turističnim društvom. Če se na določenem področju z endurami ne bodo dogajale prevelike pizdarije in bo odnos endurašev normalen, bo verjetno tudi odpor do njih manjši kot v primeru, če bodo harali povsod. In ko bodo stvari enkrat dorečene, pota striktno označena, verjemite mi, da se ne bo nihče več vozil tam, kjer se ne bo smel. Bo krepko predrago. Finančno in po bulah! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://forum.landrover-klub.si/viewtopic.php?p=505#505

Tukaj imate en link, kaj se je zgodilo članom Land Rover kluba. Pa so oni prvi, ki so napisali in se držijo kodeksa vožnje s terenskimi vozili. Kljub temu so padli na mino zaradi norij raznoraznih "mulcev", ki se sproščajo na tuji lastnini.

Podobna situacijo bo tudi z enduraši, zato po pameti do dogovorov in obojestranskega zadovoljstva!

Policija, inšpektorji, skratka državni hlapci pa so spet odreagirali pod kritiko.

Zanimivo bo slediti razplet. Offroadarjem predlagam da imajo s seboj fotoaparat za dokumentiranje takih dogodkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli! Uporabljam jo striktno v zakonskih okvirih. zaradi svoje vesti!

PA NE MI REČT, KO USTRELIŠ DIVJEGA PRASCA, DA GA PEŠ VLAČIŠ 1 KM DO PRVE GOZDNE POTI :? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA NE MI REČT, KO USTRELIŠ DIVJEGA PRASCA, DA GA PEŠ VLAČIŠ 1 KM DO PRVE GOZDNE POTI :?  :kva2:

Sej zato pa samo fazane in zajce strelja!!!

:wacko: :wacko: O:-) O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA NE MI REČT, KO USTRELIŠ DIVJEGA PRASCA, DA GA PEŠ VLAČIŠ 1 KM DO PRVE GOZDNE POTI :? :kva2:

Je tako!! Sicer ne 1km, ker je pot vedno bližje, vendar ga/jo res vlečemo do poti. Je svojstven užitek in veselje ob dobrem plenu poklicati prijatelje, ki ti potem pomagajo do kište, doma, hladilnice in seveda naprej do oštarije. Na koncu razoroženi seveda!

Pa malo manj se deri! Mi boš vse prasce splašil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu razoroženi seveda!

Od kar so lovcem dovolili z zakonom ,da lahko imajo poleg puške, še pištole jim ne gre preveč zaupat.saj veš"preden lovcu(opitemu) objasniš, da si človeško bitje si ze ob....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar so lovcem dovolili z zakonom ,da lahko imajo poleg puške, še pištole jim ne gre preveč zaupat.saj veš"preden lovcu(opitemu) objasniš, da si človeško bitje si ze ob....

svašta...lovcem so z zakonom otežili oziroma poostrili nošenje orožja...orožje mora bit spravljeno v fotroli in še veliko drugih stvari....daleč od tega da lahko hodijo po mestu oboroženi kot na divjem zahodu...sicer pa je to off topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svašta...lovcem so z zakonom otežili oziroma poostrili nošenje orožja...orožje mora bit spravljeno v fotroli in še veliko drugih stvari....daleč od tega da lahko hodijo po mestu oboroženi kot na divjem zahodu...sicer pa je to off topic

Saj to sem hotel poslati tebi ,pa sem nekaj z......

Kar je bilo namenjeno HHV( je lovec)

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to sem hotel poslati tebi ,pa sem nekaj z......

Kar je bilo namenjeno HHV( je lovec)

Ajgor,glede na avatar,ne se zajebavat z lovci....... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se vedno bolj izogibam voznje po gmajn s kroslo. Prvic zato k je bolj nevarno kot pa na kros progi, drugic pa zato k so kmetje cist zmesani, pa sam cakam kdaj me bo ksna zajla ustavla. Drugac se pa vozim samo po poteh, kjer se vozijo tud traktorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!