Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

še moj piskrček

king4ever mogoče poskrbi za kako sliko da se vidi zunanjo ohranjenost, pa letnik bi me tut zanimal

1.motor dvigni od tal (centralno dvižno stojalo, močna gajba.. ), da bo vsaj zadnja guma v luftu

parkrat zavrti zadnje kolo in poskusi najti mesto, kjer je veriga najbolj napeta in naštelaj luft na 4-5 cm, meri pa na mestu nad vilico nekje na sredini med zobnikoma

2.motul transoil bo odgovor, lahko pa po internetu najdeš kakega drugega proizvajalca, pomemben je samo pravi tip olja - racing 2-T gearbox olje, s 4T oljem za mašino pa ne vem če bi kej pridobil, pa verjetno je tudi kej dražji

4. nekako univerzalno razmerje za kros je 1:32, liter olja na 32l benza, to je mal več kot 3% za tekmovalne razmere

eni delajo 4% da ja ne bo nič narobe, ampak pri teh % se ni dobro počasi vozit, ker bi preveč pacalo cilinder

2,5 - 3%, pa bo

5.mitas, www.bartog.si - pozanimaj za zalogo in ceno, potem pa naroči pri katerem koli BHS hitrem servisu (natačno opišeš tip gume in poveš točne mere -80/100/21 ali 90/90/21 prednja in 100/90/19 zadnja) in dobiš naslednji dan

seznam mitas kros gum in razporeditev glede na uporabnost na posameznih podlagah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej tts ni tak dober,p.da jest mam isto tega,pol je bolj da motula alpa shell kupm,pa 2-3%,prej sem 4% delu,a mate ketnspraj isto od motula

jest mam tud Mitas gume,sprednja je mehka in trga štoflce k hudič,zadnja je trda pa je vredu

sam ne dvotaktola mešat :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanca naj bi bila 3% a vsak drugače meša. Po mojem je najboljše olje in ostala kozmetika Motorex. Res da je drago, ampak za to ceno dobiš res najboljše. Gume ti pa res priporočam Mitas ker so poceni in so zelo dobre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a toj petrolov olje za verige motornih žag, in se obnese al koj sfrči

je velik bolš k navadna mast al pa odpadno olje,jst sm zj naredu skor 3000 km s KTMom in se ni stegnila.sem prakticiral tud zadnje kilometre na apriliji in je blo ok,tud šprica ne tolk okol. seveda je ketnsprej še zmer tabolš,ampak je drag ko prasica,pa če se po terenu furaš in redno čistiš in mažeš ketno ga kuj skuriš :wacko: uporabla tud frend na kx 250 in je zadovoln. stane pa liter mislm da okol 800 sit .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja men je tud znan Verigol :D ma fotr Stihlarco,zdej mamo že dve motorke pr bajt :D sej lohk pa tud z svinjsko mastjo namažemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vec kot 3% mesanca ni sans.Cez glavo je 3%.Jest delam 3% z motulom 600,pa bi raj zmanjsal delez olja. Prevec olja je lohk lih tok narobe kot pa premal.

Za menjalnik Motul transoil.

Kar se pa ketne tice pa pr men pise v users manualu pise da mora 25mm-35mm opletat gor pa dol na zgornji strani zednje vilice tam k se konca chain slider(tisti gumijasti drsnik).Ko to nastavljas mora biti zadnje kolo v zraku(tako kot je napisal D.J.). Za ketno mazat mam jest se najrajs Motorexa za cross. Sem bolj zadovoljen kot pa z Motulom.

O ttsu sem pa slisal dost slabih stvari.

Za vsak motor se dobi users manual, sploh pa za krosle.Vpras pri prodajalcu yamah.Drgac dobis users manual ko kupis novo kroslo.

Popravljeno . Popravil BlazS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem gledal mal za huso pa je bore malo,dj a si ti na tej strani naroču za RMja,

kok je pa kej obsežen ta priročnik,a si lohk dost pomagaš z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism tuki naroču, je že tolk nazaj da se ne spomnem kje

sem pa uzel kar original knjigo, ki jo drugač dobiš poleg novga motorja, tko da je komplet vse kar rabiš noter, do matice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol bo pa treba se mal pobrskat po netu, sam bedn je k rabš kreditno jest jo pa nimam tko da bom mogu enmo rečt k jo ma,pa še kako stvarco tkole kupte,kak avspuh FmF rečmo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ulje za mešanco....definitivno silkolene PRO KR 2..(profi olje za kartinge)..olje na bazi ricinusa in estra...jooj kako lepo diši...sam eter...dela se 2% mešanca jaz dobim preko vez olje za 2600 liter nevem kolk je redna cena...aja minus je to da ni za cesto...če se nekaj casa konstantno pelješ na pol gasa je svečka hin...no malo zatrokira se skadi pol pa juheeej dalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz dajem v 2T motorje striktno motul 600....prej v aprilio RS125 pa sedaj v Hondo CR125 pa je kr ok, splaca se ga pa kupt v avstriji ker je bistveno cenejsi. okoli 2.500sit.

batjzajla ka pa mas ti zdej zaenga KTM-a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok je pa pri nas ta olje?A večina kupujete dele v avstriji,italiji?a veste kje bi se dal dobit pocen semeringe za prednje vilce za mojo huso pa dele za zadnj amortizer ohluins k morm olje natočt v oboje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V aunerju semeringi za prednje vilce 13 eur!!!ja samo pa tak nasplošno gledano je olje gori dražje..razen akcij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

batjzajla ka pa mas ti zdej zaenga KTM-a?

LC4 640 l'02

počak da zamenam gume bomo kšo furo udarl,drugač pa lah zrihtam kdaj kombi pa pičimo kam... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste slučajno že bili na sedaj že zapuščeni kros progi na Dobu pri domžalah??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta proga je na pol zapuščena, se prav je nelegalna za uporabo pa tut dostop je uradno onemogočen z ograjo, neuradno pa se iz naokol da pridet nanjo

nazadnje kak mesc in 1/2 nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bedn je ko zmer vsako zaprejo zaradi kao motenja miru,isto je bilo z uno superkros progo v stanežičah,ki so jo kasneje še uni offroad avtomobili uničil,drgač je pa meni una na dobu kar všeč,a je kej polcija uletela ko ste se vozil,kako si pa do tja prišel,a si šel po cesti,iz kot si ti drugače DJ?huhh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bedn je ko zmer vsako zaprejo zaradi kao motenja miru,isto je bilo z uno superkros progo v stanežičah,ki so jo kasneje še uni offroad avtomobili uničil,drgač je pa meni una na dobu kar všeč,a je kej polcija uletela ko ste se vozil,kako si pa do tja prišel,a si šel po cesti,iz kot si ti drugače DJ?huhh.gif

ja do tja je treba malo naokol, ampak ni problem, ker poznam hosto iz Lj praktično do cilja, greš tja za 2 urci, mal potreniraš in čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!