Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

ma ja skakalnice so vecinoma predelane tako da so kar mal prevec luftarce pa una zadnja na koncu proge oz predzadnja od cilja ma kar stopnico narejeno...kr neki pa res se je dal na uni dobr skočt....

Zato pa sej pravm najboljs bi blo eno 4T imet da se vsedeš gor pa zapelješ kam na kavo al pa tud kam v hribe...

Rentat :OK:

To bo ja, sej je se proga kao neki zaprta pa odprta pa tko, una kucica tam je pa itak vsa neki razbita...pomoje bojo kvecem kmal dol lohk zaprli ce bojo tko nadaljevali..kje da bi rental motorje...no ja, jest nimam pojma kje bi jih rental, pomoje da nikjer, ker je cross dost delikatna zadeva( hitr pocaka) :BUA:

Tko da vprasanje kaj bo se z brnikom....

LP,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcasih so mel na Brniku kroske za sposojat sam tega ni vec kokr jest vem.Se pa strinjam da je to delikatna zadeva.Kaj pa tistga k jo najame briga ce mu sred proge motor zariba, lastnik mu pa tud ne more rect da je kriv.Skode je pa kuj 100kSit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kasko zavarovane bi mogl met :D

a se še kej vozte dele,matr je mraz,jest bi se vozu sam moram puše pr zadnjih vilcah pa disk ploščice menjat,zarad mraza bi že potrpu :)

BTW zanima me če je zlo nevarn če se mi nihajka maje levo desno,ker je luft notr pa bi mogu menjat semeringe pa ležaje(to sem ugotovu ko sem dal zadnje vilce stran) drgač je pa zadnj amortizer vredu pa vaga je tud ok???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW zanima me če je zlo nevarn če se mi nihajka maje levo desno,ker je luft notr pa bi mogu menjat semeringe pa ležaje(to sem ugotovu ko sem dal zadnje vilce stran) drgač je pa zadnj amortizer vredu pa vaga je tud ok???

Ti sam gas ......

Nevarn pomoje da ni, ej prej skodljivo za material....

Lp,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa so to rental?

Ko so še to gradili progo, sem se ustavil in malo poklepetal. In so rekli, da gradijo progo za superkros in da bo dalo kmalu tudi rentat kroske.

Tisto leto ni bilo nič s tem.

Pa sem prišel drugo leto spomlad in so rekli, da bodo začeli rentat poleti, pleti še ni bilo nič, so rekli drugo leto in tko je minilo leto, dve, tri,..........

SKRATKA NATEGAVANJE IN NERESNOST!

Tadej

PS. grem pa drug teden na ATV-je dnar zapravt

Vcasih so mel na Brniku kroske za sposojat sam tega ni vec kokr jest vem.Se pa strinjam da je to delikatna zadeva.Kaj pa tistga k jo najame briga ce mu sred proge motor zariba, lastnik mu pa tud ne more rect da je kriv.Skode je pa kuj 100kSit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni kroska za vsakega, ki ima izpit ali pa tudi ne, predvsem iz varnostnega vidika..zavarovalnica tega posla sigurno ne bi zavarovala, ker je preveč riskanten tako materialno kot telesno, vodena vožnja s krosko pa niti približno ni blizu namenski uporabi tega motorja

svetujem kar 4 kolesnika, zna bit bolj zanimiv

kdor je govoru da bojo kroske za rento je bil al preveč v rožcah al pa ni znal trezno razmišljat

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ja kroska pa res ni za rentat, bi prišel en mulc, ki se mopeda ne zna vozit kaj bi ostalo od njega :wacko: sam probleme bi si nakopal z tem :BUA: , pa mislim da ni prinas nobenga, ki bi si upal to investirat so kar veliki stroški, imam sam motor, pa vem kako se nabere na sezono(olja,zobniki,veriga,gume,ročke,bat ,....) :? ,to je brez hujših padcev pri padcih pa tak veste kak je na stvari :hmm: krmilo,hladilnika,plastike,pri hondi še je problem,da je štel iz aluminija zadnji del se kar hitro zvije.Tak,da se v nobenem primeru ne bi splačalo investitorju.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no moj "luksuz" mi takoj ko dvignem čok za hladen vžig in ga potem hladnega zakurblam naredi vruuuum(kot da bi dal gas do vsaj polovice pa se sploh ne dotaknem gasa ampak kar sam od sebe naredi to) potem čez kakšne 3 sekunde pa se gas umiri na normalno,zdej ne vem če je to vredu ker prej mi je ko sem ga vžgal hladnega za mal poskoču gas sam ne pa tolk da bi se kar ustrašu da mi ne bo mašine razgnal :blink: kva morm štant gas naštelat???

pa še občutek mam kot da ni tiste prave moči ki je bila ko sem ga kupu,občutek kot da se sam dere pa nič ne potegne nekje na sredini obratov,lohk da je sam občutek,alpa zarad zime alpa je lohk sam ketna premal našponana :P

no vaša mnenja pliz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno gre za 2-taktno mašino, za slabo moč motorja je lahko več vzrokov, preveri kakšno mešanico olja in benzina imaš, zračni filter, ispušni kanal in sam izpuh, po vsej verjetnosi pa bo treba kar bat menjat je verjetno kar celo sezono letu ali pa ti je motor postal enostavo premalo močen-nabavi :OK: crf450 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja kar prav razmišljaš :OK: no sej filter sem glih zamenov,pa izpušn je tud še kar pomoje glede auspuha pa ne vem

lohk pa da je prešvoh alpa bat kriv,CRF alpa CR 500 2 takt :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm tole me še zmer je..

ko dvignem čok za hladen vžig in ga potem hladnega zakurblam naredi vruuuum(kot da bi dal gas do vsaj polovice pa se sploh ne dotaknem gasa ampak kar sam od sebe naredi to) potem čez kakšne 3 sekunde pa se gas umiri na normalno,zdej ne vem če je to vredu ker prej mi je ko sem ga vžgal hladnega za mal poskoču gas sam ne pa tolk da bi se kar ustrašu da mi ne bo mašine razgnal kva morm štant gas naštelat???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem se mal zapeljal do brnika pogledati kakšna je proga pa je pomoje za letos že zelo konc s sezono ker se po lužah že nabira led, zemlja pa je tudi na nekaterih delih zmrznjena, uštimana pa tud ni ne vem kako, na ravnini so take luče da bi se lahko kopov v njih.

No ja mogoče bi bilo boljše da odpre kakšno kopališče tam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prid na našo progo pogledat,smo jo še mal razširil pa dons smo se po dolgem cajtu trije gori vozil,dva sta od devetih zjutrej naprej na progi delala pol smo se pa vozili popoldne,bom enkrt slike gor dal,drugače se pa obeta da bodo z bagrjem ornk progo nardil,baje da se v mestu govori :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prid na našo progo pogledat,smo jo še mal razširil pa dons smo se po dolgem cajtu trije gori vozil,dva sta od devetih zjutrej naprej na progi delala pol smo se pa vozili popoldne,bom enkrt slike gor dal,drugače se pa obeta da bodo z bagrjem ornk progo nardil,baje da se v mestu govori :OK:

:? kje pa je ta proga , če lohk poveš? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okolica Šmarne gore,če veš kje je diskoteka Lipa klub si že skoraj tam,kaj več pa po pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello

ej kolegi/ce, pal sem v abstinenečno krizo po adrenalinu. Do zdej sem neki vozu endurca (XT) po terenu in me je stvar zelo prevzela, ampak ker je XT-jka skoraj nova sicer 5 let ampak le 15.00 km mi jo je ful škoda uničt po terenu, zato sem se odloču da bi si kupu nekaj prav za ta namen.

kolegi kakšen stroj mi predlagate in in kolk bi me prišlo na sezona

za vse odgovore se vam zahvaljujem

Ps.: ko ga pripeljem domov, pa se lahko tudi srečamo na kakšni pisti

LP

ANDS3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello

ej kolegi/ce, pal sem v abstinenečno krizo po adrenalinu. Do zdej sem neki vozu  endurca (XT) po terenu in me je stvar zelo prevzela, ampak ker je XT-jka skoraj nova sicer 5 let ampak le 15.00 km mi jo je ful škoda uničt po terenu, zato sem se odloču da bi si kupu nekaj prav za ta namen.

kolegi kakšen stroj mi predlagate in in kolk bi me prišlo na sezona

za vse odgovore se vam zahvaljujem

Ps.: ko ga pripeljem domov, pa se lahko tudi srečamo na kakšni pisti

LP

ANDS3

glej tudi jaz sem imel prej enduro KTMexc200, saj je motor narejen za terensko vožnjo ampak še je zdaleč od tapravga za lajšanje krize po adrenalinu.Priporočam, da nabaviš crf450 :OK: pa na najbližjo cross progo.Cena motorja novi cca 1,8 :? 2004 dobiš tam od 1,2 do 1,4 milj.Stroški vzdrževanja motorja na sezono 50-150sit za amaterja+benzin.Oprema nova, komplet škornji,čelada,roka,obleka ,ščitniki cca700eur rabljena od 200-500.Samo ti povem ni lepšega od vožnje po cross progi :OK: :OK: , komaj čakam pomlad

Popravljeno . Popravil PANTERA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej tudi jaz sem imel prej enduro KTMexc200, saj je motor narejen za terensko vožnjo ampak še je zdaleč od tapravga za lajšanje krize po adrenalinu.Priporočam, da nabaviš crf450  :OK:  pa na najbližjo cross progo.Cena motorja novi  cca 1,8  :? 2004 dobiš tam od 1,2 do 1,4 milj.Stroški vzdrževanja motorja na sezono 50-150sit za amaterja+benzin.Oprema nova, komplet škornji,čelada,roka,obleka ,ščitniki cca700eur rabljena od 200-500.Samo ti povem ni lepšega od vožnje po cross progi :OK:  :OK: , komaj čakam pomlad

hej pantera hvalav za info sam mislm da je za začetek 450 mal prehuda mašina :?, mislm da bi bla ena 125 kar zadost, ker tud s kondicijo pešam :lol1: .

druga stvar, pa je cajt ($$$$) sej 1,8 ali tudi 1,4 je zame dost dost preveč :kva2: , rajš kej sam pošraufam, sam da dobim svojo dozo

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej pantera hvalav za info sam mislm da je za začetek  450 mal prehuda mašina :?, mislm da bi bla ena  125 kar zadost, ker tud s kondicijo pešam  :lol1: .

druga stvar, pa je cajt ($$$$) sej 1,8 ali tudi 1,4 je zame dost dost preveč :kva2: , rajš kej sam pošraufam, sam da dobim svojo dozo

LP

no boš vidu, za začetek 125 okrog 600jurjev letnik 2001 :BUA: pa dodatnih 150 da ga boš zrihtal za na progo, da o starejših letnikih sploh ne govorim, drugač ti bo že po prvem adrenalinskem užitku nekaj odpovedal na motorju :cry: kaj se pa tiče kondicije pa jo itak potrebuješ tako na 85,125,250,450 :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no boš vidu, za začetek 125 okrog 600jurjev letnik 2001 trance_39_thumbdown.gif pa dodatnih 150 da ga boš zrihtal za na progo, da o starejših letnikih sploh ne govorim, drugač ti bo že po prvem adrenalinskem užitku nekaj odpovedal na motorju

To je vse relativno, pa kakor se kdo znajde pa kako se kdo vozi pa koliko se kdo vozi pa koliko zna kdo sam itd itd...

Kondicija pa kondicija.... To se pa 100% strinjam. Potem se pač ustavim. .) :OK:

Ponavadi možgani še kar bi, roke in noge pa.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je najbol je ko že ves zjeban prevrneš motor nek sredi brega,takrat se začne taprav devvv :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!