Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Uh dans je blo pa v SG zlo razburljivo, kar trije težki padci :wacko: Upam, da se vsi pocajtajo in pa da ni kej hujšga :yes:

Čestitke vsem zmagovalcem in pa ostalim za dobre rezultate :worship:

PS: Kak je kej šlo motosvetovcem???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva vožnja šesti z hudo napako v zadnjem krogu izgubil dve mesti v drugo tretji, kar je zadostovalo za skupno 5 mesto in dve točki zaostanka za tretjim mestom. Zadovoljivo s tem da sem nastopil z poškodovano ramo. Teren je pa bil kar precej zahteven čemu je posledica kar nekaj hudih padcev.

Peter zakaj se nisi kaj oglasil pri 119?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva vožnja šesti z hudo napako v zadnjem krogu izgubil dve mesti v drugo tretji, kar je zadostovalo za skupno 5 mesto in dve točki zaostanka za tretjim mestom. Zadovoljivo s tem da sem nastopil z poškodovano ramo. Teren je pa bil kar precej zahteven čemu je posledica kar nekaj hudih padcev.

Peter zakaj se nisi kaj oglasil pri 119?

Sem Pirurirca spraševal, kdo vse od MS-ovcem je tam, pa žal tebe ni omenil. Sem te pa opazil potem med 2. dirko (rdeč Fly Racing dres). Ma si se dober pelu res :worship: Sem se tudi neki fijakal s kolesom po boksih, pa gledu na okol, če bom koga znanga srečal, pa sem žal al spregledal, al pa nisem prav iskal. Sem pa večji del časa bil pri Majeričevih, zraven Pirurirca.

Na kermu koncu boxov si bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa ga mamo, najbrš že veste vsi ;), evropskega mladinskega prvaka --->Klemen Gerčar :worship:

Berlin - Slovenski motokrosist Klemen Gerčar je zmagal na finalni dirki sezone v nemškem Schwedtu in postal mladinski evropski prvak do 125 kubičnih centimetrov. V tem tekmovanju je nastopal tudi Theo Urbas in osvojil končno deveto mesto.

Na zadnjih kvalifikacijah sezone je imel Gerčar najhitrejši čas, medtem ko je Urbas zaostal in postavil osemnajsti čas. Na dirki je Gerčar potolkel tekmece. Po zmagi v prvi vožnji je bilo jasno, da se je že okronal z naslovom mladinskega evropskega prvaka, tako da se je v drugi vožnji na progo podal popolnoma sproščeno in zmagal z ogromno prednostjo. Urbas je v Schwedtu osvojil 14. mesto.

novica_19.JPG

Vir: siol.net :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez besed...itq smo pa vsi potihem pričakoval....... :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: kot sm rekla enkrat maja se mi zdi...rojeva se nova legenda v slovenskem motokrosu...bravo klemen....kapo dol :grupni: :grupni: :010 :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Slovenj Gradec me je danes že na vsezgodaj zjutraj zelo presenetil U minus namreč.

Tko da se ne bom pritoževal več, ampak se bom hvalil. Bolje zadnji v mestu, kot prvi na vasi, sva ugotovila z Jožkom. To pričajo rezultati.

Da sva z Italijanom zadnja dva , ki sva zaostala za krog je samo posledica tega, da je Andro v zadnjem krogu od zadaj spremljal dual Strle Pečjak in si mislil naj se še malo dajeta. Štartal sem dobro in bil pripravljen da napadem Pečjaka. Ampak ko sem ugotovil, da bo treba garat čez vse tiste luknje na progi, mi je bilo jasno, da bo to moja zadnja vožnja. Čeprav je bila šele prva.

Sandi Alliance.si je šel raje na Free style, malo skakat in poleg fotlca sem prevzel še kamero, ter prve vožnje bil foto-kamerman. In ker mi je prvo na dirkah da se peljem, bi mi bilo tistih 10 al kolk že veteranskih minut + 2 kroga absolutno premalo. Za to sem Strletu dal vedeti da se mora za prehitevanje potruditi in ga po šolsko v bandi 180 stopinj zaprl, ter ga naslednji ovinek prijateljsko spustil naprej, da se je boril in na koncu dosegel skupno zmago. Bravo Getz. Italijan mi je v zadnjih krogih skakal v rit in me prehitel in to pri mojem tempu v katerem uživam. To si nisem dovolil in v predzadnjem krogu napadel nazaj, to sem mu bil dolžan še iz Semiča, ko sem se mečkeno šalil in mi je že drugič ugasnil motor. Tokrat sem odpeljal, kot znam in ga prehitel, ter mu še pobegnil.

V drugi (svoji) vožnji sem bil prehudo zadnji, edini zaostal za dva kroga. To je šlo takole. Štartal pomoje med zadnjimi petimi, s tem da so me eni še podelal. Kmalu sem se vozil z Daretom in ga za taveliko mizo prehitel naokrog. Tam je bil drek za znoret. Dve špure, al skrajno notranja ali skrajno zunanja, vmes pa kanali z vodo. In med tem ko so nas ujeli za krog sem se nekako zgubu na tem mestu, zapeljal v vodo in ugasnil je motor. Preden sem to užgal, ja zadnji, dead last. Pa kaj, gremo dalje ves blaten. No in je kamen bil glih na levi stopalki in je Jožko opazil, da mi nekaj ne štima. Pa me je skoraj udaril, ko je v boxu z dvema prstoma pobral kamen ven iz stopalke in jaz sem šel naprej. V predzadnjem krogu sem skočil raznoško in se ustavil v ovinku, kjer je Jože stal, ter se mu pritožil zakaj ni slikal, če že skačem atraktivno (u žabo). Pa sem naslednji krog ponovil skok, on me je prtisnu, jest pa od veselja čez bando direkt do njega. In je še enkrat ven padu, kaj spet delam dol iz proge.

U bistvu sem hotel predčasno zaključit vožnjo in hitro v predštartni prostor, kjer me je Meli čakala z frišnim dresom RESPECT in nisem vedu a bo čas za preoblačenje. Bil je in štart sva z Androtom mal počakala. Nekam dolgo ga ni bilo mimo. Po dirki mi je razložil, da se je spomnil, da ni tankal in da je šel v box mal natočit, da nebi ostal brez gasa ravno tam, kjer bi bila to pot v bolnico. Tja sta šla, na žalost, dva poštarja. veteran Lojz in Alex. Res škoda da se mora to zgodit na dirki, ki je prvotno mišljena kot rekreacija.

Tokrat poleg rezultatov še Boštjan z vermahtjugendkapo by Zupin; Jelen in Kern, edina dva, ki bosta morda Slovenski motokros popeljala tja, kjer sta ga vozila sama; ter 246 Gizmo, ki bo zihr prpel še kašno svojo - mojo fotko.

See ya u Orehovi vasi, kraljici motokrosa PS. ta isti vikend je še DH u Mariborju, vikend je naš, če bo le brez dežja.

post-7006-1189372852_thumb.jpg

Sl._Gradec2._Vo_nja_MX_Veterani_R1_in_R2.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola še moj report.

Proge res ni blo lih za hvalit, ma OK. Smo furali na hardcore :yea2:

Prva runda, že kukr slovenska znamenitost gizmo štarta u pizdi. Se v prvem ovinku nekam prebije tja med 20. in 22. Prvo polovico kroga me zarajha klapa z blatom. Skuru vse fliperje, vidu en drek. Drugi krog mi zapacka še očale do take meje, da nisem vidu dobesedno NIČ. Med vožno se ni dalo spucal pol klinca. Se ustavim v enem ovinku, tako, da čim majn oviram "vozno linijo" spucam očala pol pa piči dalje. Ja spet jih je šlo en kup mimo. Se nekako lovim ozadi, par jih prehitim. Ko zapeljem z linije, da se umaknem za krog hitrejšemu... zapeljem in flosknem zadi v tisto rumeno blato (še dobro, da se nisem ulegu). Ves moker dalje. Vidu pa spet nič B) Lih nekako si opomorem od vseh teh lukenj in blata, pride mimo virant za krog dobim še kamen u nos in ustnico O:-) (sem mislu, da mi zobe vn vrže)...

Druga runda, spet povedem med zadnjimi na štartu. V hribu mi tata kaže, da sem 19. A kul, samo tako naprej gremo. Nadaljujem super, 3 sem še prehitu. Pred mano se rexton z yamaho zadeva :P k ga mam že na muhi, da ga pihnem, waaaaaaaaaaaaa mi vrže u ler. :rtfm: :wallbash: Super. Ponovno ga lovim. Iz ozadja prleti še bratec. Piči mimo mene k da ni on. Matr se je razjezu očitno :blink: dva ovinka dalje, ga že ne vidim več... Tip je bil napaljen zgleda :OK: Ok, ponovno na lovu za rextonom, za ovratnik mi diha Kosec. Ma njemu se pa ne dam... Bol k sm ga zapiral, več napak sem delal. Jebemti uha, da se ne še kje skipam potleh. In kaj je blo, točno to. Grem v notranjo bando najgnem moped, gas. Ga nadnem očitno preveč, najaham na štapco zadi pa dvigne use skp u luft. Samo zavrtelo je potleh. Na, pa je šlo ene 4-5 ljudi mimo. Končal brez pik na 21. mestu :headbang: zadnje kroge (spredi nč, zadi še majn) sem peljal pa v stilu lenivca. Sam, da je blo. Sam s sabo sem razočaran nad to driko. Jebat ga, drugič bolše.

Sicer pa najlepši padec, je bil padec Križana (če se ne motim) OPEN R1. Ko je s kawo zaplužu v blato pred mizo. Pa je drsel po celem blatu kukr gliser... Hvala bogu na koncu nič z njim. Je blo pa kar precej poškodb učeri. Upam d ni nič hujšega z Žafranom.

Aja: dolenc, hvala za pozdrave! Pa dobrga poštarja za dostavo si izbral :D :OK:

Muha: Slikco dobiš!

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo fotke:

1. Muha-moto-foto-camera reporter :worship: raznožk pa žal nimam :(

2. Pantera (odlična vožnja) :OK:

3. Motosvet motocross ladyes :wub:

4. Da je blo tolko padcev in zmešnjave so pa krivi tisti mali zeleni možicli :alien1: , ki so bdeli nad nami (že v soboto zvečer so vrgli sidro nad boksi :alien1:

5. Ko ne vidiš več :whistle:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kermu koncu boxov si bil?

Na zgornjem koncu čist prvi zraven trampolina in kokic, sivi Vito MS in modri Iveco sem mislil da prideš na kakšno pivičko.

Naredil par fotk potem pa battery low in konec fotkanja :angry: Ujel Matjaža med treningom veteranov in to je tudi vse, se mu pa vidi da pridno trenira njegov stil vožnje se mi zelo dopade komolci vzdignjeni pokončna drža in šolska izpeljava ovinkov le malo agresivnosti majnka :worship:

Gizmo hvala upam da v Brežicah kakšno rečemo.

post-5471-1189414304_thumb.jpg

post-5471-1189414378_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ujel Matjaža med treningom veteranov in to je tudi vse, se mu pa vidi da pridno trenira njegov stil vožnje se mi zelo dopade komolci vzdignjeni pokončna drža in šolska izpeljava ovinkov le malo agresivnosti majnka :worship:

Gizmo hvala upam da v Brežicah kakšno rečemo.

Ja to ga morem tudi js pohvalit. Za spremembo večine nas, k brezglavo divjamo v krogu in se podimo en za drugim, naš Muhca tudi misli med vožnjo. Se vidi napredek ja. Stil pa imaš itak super. Keep on goin'... Navijali bomo še naprej :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Klemnu :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Zahvaljujoč Petru,

sem na istem web-page izbrskal še tole; http://www.motocrossplanet.com/nieuws/item.php?nieuws_id=464

Verjetno boste na sredini lestvice našli, ta zadnjega Junior 125cc Evropskega prvaka, ki je pred Klemnom osvojil ta pokal in to je Jaka Može.

To razglablam naglas taradi tega, da ne bi bil kdo drugo leto razočaran, če Klemen v kakšni drugi konkurenci ne bi posegal ravno po vrhu. To bi bilo krivično do Klemena. Ker se premalo poudarja ta Junior Eu prvenstvo. Vedeti je treba, da se mnogi tekmovalci, ki vozijo "samo" Evropsko prvenstvo, ne udeležujejo dirk Jr. Tak je naprimer Evropski prvak Poulin iz Francije. Je pa ta model dirkal tudi Motocross MX2 svetovno prvenstvo in tam dosegal točke. Se spomni kdo, kdaj je nazadnje kakšen slovenski predstavnik v tej klasi kaj pobral. Kragelj okoli 15 mesta, doma v Orehovi vasi in pa Kern v Švici s standard motorjem sedmo mesto. Tam so vsi samo gledal, kaj je ta fantič naredil in hodili okol tiste njegove Yamahe, kot da je iz vesolja padla. Pa mi je taisti Seba to tudi razlagal, "Ko je šlo v hrib so šli mimo in sem se čudil in gledal gas. Pa saj mam do konca. V dolino sem pridobival" In taisti Kern je Klemna naučil, več kot je Klemen kdaj koli prej znal.

V to sem se spustil iz enega razloga. Ko se na dirki Akrapovič pokala iz zvočnikov sliši da je bil Klemen na evropski jr. prvi, drugi , tretji ... in da se je Irt (ne glede al Matevž al Jernej) na evropski uvrstil okoli desetega mesta ajde petnajstega tudi, se marsikatera mamca praša kako to, ko se pa na DP dirkah prav te omenjeni fantiči koljejo na nož. Oziroma, če vozita oba Irta, imata (vsaj tako izgleda) takšen psihološki zagon, da morata jet po tleh, da jih kdo sploh ujame.

Klemnu vsaka čast še enkrat. Biti prisoten na teh dirkah je ne samo finančni vložek ampak tudi psiho fizični napor. Tako gredo čestitke tudi fotru Niku in vsem, ki so ga spremljali na tej letošnji težki poti.

Sedaj ga čaka prva liga motokrosa. Jest mu želim in privoščim, da bo v njej predvsem užival.

Smo pa dons z Jožkotom in njegovo desno roko Suzukija Makita raketo #87 spedenal, ker so se mi u SG-ju (zanimivo da mam na kombiju na tablcah tud SG, pa letos z njim nisem bil tam na nobeni dirki) vilce uscale in srečni kupec tega motorja bo mel res zrihtan motor. Jutri na probno vožnjo u Cukrco in da vidmo, kako se peljejo nove nastavitve. Jože je reku, da moram bit hitrejši najmanj dve sekunde na krog. Jest samo upam, da mi bo to odgovarjalo in da se bom res pelal konfortneje. Mal mi je visoka belanca. Baje nej bi šlo po ovinkih bolje, me pa skrbijo ravnine. No, ne bom dobil sive lase, sem pa radoveden.

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ena malenkost.....posneto letos na akrapovič pokalu v orehovi vasi...na srečo se je vse srečno končala...

by: me and nina

V tejle nesreči veliko pomeni solidarnost sotekmovalca, udeleženga v nesreči :worship: Včasih je bilo v DP pravo mesarsko klanje, ko se je mimo glav ležečih vozilo na polno, kljub rumenim zastavam :xx: :o , pa nobeden ni bil kaznovan oz. so rekli tak je ta šport :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Kot jaz opažam je na naših dirkah zelo slabo stanje tudi s sodniki ob progi. No seveda so tudi izjeme a v večini primerov vidim ob progi ljudi z zastavico v roki ki sploh ne vedo zakaj so tam. Oči uzrte v napačno stran, nepravilno signaliziranje ovir na progi itd. Se razume da je ljudi pri organizaciji dirke težko dobiti in sama sreča je da se vi tekmovalci večinoma dobro izmažete iz nevarnih položajev ob padcih. Posredovanje sodnika na posnetku od metuljcica46 je samo pohvale vredno. Več takih.

L.P.

L'Thor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!