Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Yo folk,

dejte Simonsi-ju razložit, kolk je treba dat za 4T motor. Kr ne ve in ga bo bolelo.

:lol1:

Simonsi:

Kolkr boš dal tolk boš imel. Če daš malo boš mel kanto, če daš dosti se boš pelal. Pa za majn ku 3000 nimaš kej iskat 4t. Pa še to med prve letnike 250cc 4t

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo Gizmo tolk smo pametni, da nam kar škodi, pa še kar pamet solimo.

Dej Peter še ti svoje mnenje, za kolk bi kupu 4T.

Pred ene dvema letoma, oz. nima veze k sploh ne vem kdaj je bil ta komad zunej, sm predelov en sidarta verz ;

" Če bi mel ves dnar

in doma zlato

takoj bi si kupu eno firtaktrco "

Zdej, ko so me na uni super reviji odpustil in mam tam samo še dva frenda, mi je žena kupila novo firtakterco za vso bogatijo, k jo je dobila za poročno darilo.

Temu se reče ženska, ne pa njen dec, k je preoblečena baba.

Če se navežem na prejšnji odstavek me je u nedeljo nekaj doletelo. Ko ujel sem to pravo misel (Ali en - Smetana za frende). Tkole je šlo. Jest se pelam mojo drugo furo OPEN r2 klasa je blato :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: Ma ni blo blata, sam presledek sm pozabu. No bla je ta fura (kamionska špedicija) in jest opazim zelo znano jakno tam čisto blizu proge. Ma sm ustavu in preveru kaj je spet to. Če sem slučajno dobu namestnico al pomočnico al kaj je zdej z en vrag. No pa je bila Staša, naša dolgoletna znanka z Off road področja in je zelo prijazno prišla pozdravit še v boxe in ni prav nič vedela zakaj oz. kako je z motokrosom in slovenskimi revijami.

Še prej me je doletelo, ko so me klicali po ozvočenju. :huh: :huh: :huh: :huh: "Matjaž Košir Muha naj se zglasi pri upravniku". Pa jest sm se počutu, k u osnovni šoli, k bi zad za šolo ogenj zakuru. Pa je upravnik prej mene najdu, k jest njega in še eno fejst lušno bejbo je meu sabo. In sta mi pol; da nisem dal zdravstvenga kartona in da nisem plačal štartnine. Epilog je bil tak. Pokazal sem račun in preveril, če manjka u tošlnu 30 EUR (je mankal). In so me najdl. In je blo opravičevanja, ker si res niso mogl mislit, da sem prijavljen v tri klase in so me po dveh preverjenih določil za pogrešanega v akciji. Ma je bejba rekla, da se me bo zapomnla do konca življenja. Ma sm reku da pridem še na državno čez 14 dni. Ma bi jo lahko u kino povabu, sam pol smo pa že kle, da je bil taprav ambient in da doma mam ženo :love1: , psa bova mela pa, ko bajto .... :oops: ni gnara.

Ma je pa super ta štart u Brežicah. Samo men še muda niso zrasla za tisto ozko grlo, ki se mu reče prvi ovinek. Full široka štartna ravnina. Vseh 40 iz rampe se lahko pela vštric do ovinka. In pol 90 stopinj v desno, propustnost največ deset komadov, če se fajn u vrsto postavjo. Pa je kr dobr poletelo, k se niso mogli zbremzat. U drugi OPEN r2 je Pantera - my man - razturil štart :worship: :worship: :worship: :worship:. Naš Ciril. Aleš preimenovan v Jan Boklev stil Planiški poleti, zalet je bil skrajšan press. Namesto bejbe dirke (sm jo vidu, sm tud teku za njo, ampak samo eno sliko bi blo treba zbrisat pa nisem utegnu. Se je vsedla v VAN in je ni blo več. Huda alternativka z dredi v žametnih begijih) pa motocross pic; Andro Keglčkov varovanec iz dežurna pažarna brigada.

post-7006-1190668851_thumb.jpg

post-7006-1190670457_thumb.jpg

post-7006-1190670579_thumb.jpg

post-7006-1190670617_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mal sm mimo teme brcnu učeraj.

Primerjava je bila med huso tc450 letnik 2005 in hondo cr 250 letnik 2006, obe popolnoma tovarniške, obe cross, obe rdeče barve :naughty: , ko greš na skok z huso, te tako k tlom vleče kukr menu ob pondelkih, honda pa leti u luft kukr da bi šla na redbull :naughty: ! Ja sej vem, da bi za vas profije moral naredit primerjavo med crf 450 in cr 250, obe u ibr spedenjane za dirke profijev in potem bi ugotovil da sm z crf 0,325 sec/krog hitrejši. Ampak zame kot amaterskega lulčka je tudi primerjava med omenjenima dvema modeloma dovolj. Tisto "gas prbiješ in čakaš" je bilo mišljeno na ta način, da od trenutka odprtja polnega plina, pa do trenutka menjave ti na omenjeni husi ni treba hudo delat, kot je to primer na 2t mašini, ki v tem času zapade v momente blaznosti. Oglasite se vi pr men, ne pa da mi boste finte prodajali na pisti, ki jo poznate kot svoj žep in ste na njej naredili že miljaužnt krogov. Zakaj pa hard filings? Jaz sem pač primerjal tisto, kar sem imel možnost probat. Ko sem ene 2 leti nazaj razmišljal da bi prešel na 4t, sem tule gor postavu vprašanje o razlikah in dobil sem klasično motomarsovsko nabijanje. Zdaj sem pač podal moja opažanja. Morda so nekoliko pristranska, ker honde sem navožen, ampak poskušal sem biti objektiven. Če bi vozil recimo crf-a bi bilo pa morda drugače, ampak ga nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirurirc...mislm d te morjo ornk pogrešat tvoji bivši sodelavci,me zanima komu se lah zdej smejejo...

Ammmm,kako je pa kej zgledu Mulec v vlogi kaskaderja po derki? A je kul z nem,kdo kj we?

Gizmo,swa že 2 k swa oboje zamudla... :BUA: Kr neki,pa še moja obweščewalna zatajila,tko d bol mal wem o dogajanju na AP :blush: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, za 4T sem pripravljen izkašljat okrog 2500€.

V tem primeru ti tudi jaz ne priporočam kupovat 4t motorja za 2500€, ker boš kupil samo probleme, če je pa že motor vredu, pa čeprav starejšega letnika, boš pa še mogu kej cekinov na mizo vrečt. Žal je tako. V tvojem primeru, bi se ti pa še najbolj splačalo vzet 2t motor. Zdej ne vem koliko si že kej izkušen (domnevam, da še začetnik), bi ti priporočal eno dobro ohranjeno novejšo 125cc za blizu tega denarja, kot ga imaš namen zapravit za 4T motor. Imel pa boš dober modern motor z uhuhuuuu moči, pa še dobro se boš naučil vozit, ker ti motorji so kot bicikli, pa še malo bolj moraš delati na njem in boš poskušal eliminirati vse napake, kar se pri 125cc hitro opazi ;)

Glede dobrih 4T 250 se pa cene začnejo od 3500€ naprej, če je pa še kej dodatne opreme, pa še lahko cena malo naraste. Bi se pa še tudi dobil kak KXF250 tudi za okrog 3000€, ampak dobro merkaj kaj boš nabavil za tak denar ;)

Sem pa še pozabil omenit, da ni vse da samo nabaviš motor. Tukaj moraš še šteti pogoste intervale servisov (še najbolj pri 4T), ker če boš malomaren do motorja, ti bo hitro dal kontra------------> Beri po denarnici. 2T so cenej deli in cenej vzdrževanje ;)

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirurirc...mislm d te morjo ornk pogrešat tvoji bivši sodelavci,me zanima komu se lah zdej smejejo...

Ammmm,kako je pa kej zgledu Mulec v vlogi kaskaderja po derki? A je kul z nem,kdo kj we?

Sej hodm tja na kavo. "We still friends" pojejo Peeping Tom :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

In Toni bo kmalu nared za nadaljevanje.

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo Bojč

Sem ti reku NO HARD FEELINGS. Poglej, tuki se zdej, (mislim da, ker pred dvemi leti nisem ne spremljal tega foruma, kamo li sodeloval) dogovarjamo in sporazumevamo, pomagamo, izmenjujemo, dopolnjujemo. Dobrodošel tudi ti. Moje povabilo je bilo malce sarkastično, vseeno pa se lahko zmenimo, če te kaj zanima.

In tukaj je res nekaj izjem, ki so profiji, ostali smo le ljubitelji tega motošporta in nas to povezuje. Glede terena, kje se vozit ti moram priznat, da tam kjer sem bil največkrat res najbolj poznam situacijo. Sem se pa zelo veselil pretekle dirke v Brežicah in še danes imam dober občutek in sem še vedno vesel, da sem se tam pelal. Čeprav zadnji. Profi pa tak. Bl užitkar. Ker tam se vozit je redkost, poleg tega so uni klanci kr zalogaj. Nisem šel kot po jajcih (tko je blo 2003, k sm pelal svojo prvo dirko za DP). Šel sem precej suvereno, ampak počasi.

No, kdaj se vidmo???? vesel sem tvojih opažanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hei! piruric, a bi se dal zmenit,za par fotk od št. 24 in 50 pri 125 ccm!

tnx

Zmenjeno za par od vsakega .) :D .) :D

post-7006-1190758462_thumb.jpg

post-7006-1190758490_thumb.jpg

post-7006-1190758504_thumb.jpg

post-7006-1190758524_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej hodm tja na kavo. "We still friends" pojejo Peeping Tom :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

In Toni bo kmalu nared za nadaljevanje.

ka pa je blo????????? :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj sem si omislil jodlarja sx-a 520, l.00.

Rahlo ironično, ker nikoli nisem bil zagret za ktm-je sploh cross. Vedno sem gledal 2t japonce, ampak motor je bil presentljivo dobro ohranjen za razumno ceno, zakaj pa ne? :unsure:

Sedaj pa servis, par stvari še pregledat pa gas, večinoma enduro in hard enduro. Za sproščanje adrenalina in da sem fajn utrujen.

Motokros ne pride preveč v poštev, žal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... jutr pa Šentvid :worship: teren bo do dirke postal idealen, kadilo se ne bo, edino vprašanje je kakšni bodo treningi. Pa saj,a ma to kej veze če je dirka v Cukarci? :naughty:

En avto pripeljemo že danes, tako da rezerviramo prostor v boksih(ne spodob se da bi imel slab prostor če mamo 20min do proge).

Motor gre zdej na prednedeljsko pranje, da bo lep, pa da bo delu.

Ciljam uvrstitev okoli 15.-20. mesta od 40, 50, 60...?

See ya in Cukarca!

Popravljeno . Popravil reXton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej progi sem daljnega leta 1990 prigaral svoj prvi pokal za DP v močni konkurenci (2xKoščak, Kragelj,2xCerar...) jutri se odpravljam tja z spomini na nostalgijo in prvič po letu 1993, občutki so vredu motor spedenan le konkurenca druga, zadovoljen bi bil, da se rezultat ponovi :rolleyes: upajmo na veliko število tekmovalcev in seveda tudi gledalcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bo danes kaj akcije v Ležnu :naughty:

Se opravičujem za povabilo v Ležen, ker je družinski krog z večino glasov izglasoval sprehod :SS Jutri pa 100% :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

No evo pa je mim.....moja prva dirka seveda....pa začnimo od začetka v soboto prpravlamo motorje in vidm da zajla za sklopklo fuč ajd trebe novo vs živčn letam naokol da sm jo sploh dubu ker se je mudil v cukarco postav tabor ajd končno dobim zajlo jo zamenam ok ura 6.00 v nedelo zutrej aja da povem da spal nism skor nč :S sanjov da mi je motor že na treningu crknu wtf :S ajd dobr so ble sm sanje čist mokr sm se zbudu :) lol uglavnem zutrej ob sedmih smo na mestu ker sm tok časa odšetvov da dan ....

trening use lepo in prov u waiting coni use dela lepo ko stric nas spusti se mi sklopka(zajla stakne) :S jao sm klel use povprek da nism vedu kaj nej zdej ajd prleti virant mehenkar da me bo porinu da nardim par krogov da se kvalificiram usaj ajd dobr jest bi se spravu tist šraufat takrat na mojem mestu še dobr da je bil tm se poženem zakurblam ajd dobr bo šlo kokr bo šlo brez kuplenke ok vidm da je proga v piii... mislm blata tok da je joj jest pa nemorm kuplat ajd bomo pa do prve šaltal na ovinki da bo na obratih nardim 5 krogov padem na enmu ovinku v hrib kumej pomerem motor se zrinem obkraj proge in cele 15min sm rabu da sm motor k je mel gor usaj 30kg blata gor spavu v boks s pomočjo 3 fantov sm mislu da me bo pobral me je to tok zmučlo bl k vožna ok uvrstu sm se usaj to

prva vožna seveda popravlena sklopka poštartam zame odlično pridem nekje med 15 v ovink pol se še par cajta vozm na 20 mestu pol je blo pa konc roke zategnil da nism mogu več in tako so me usak krog prehitel kkšni 3 fantje preveč sm se gnov na začetku eh izkušne pač na nuli ajd nima veze končam na 33 mestu pet sm jih pa le prehitu sm se tolažu :D

druga vožna

po štartu mal slabi me je edn čist v bando zapru zarad padca treh domačino v prvem ovinku ajd dobr si rečem bomo pa počakal :) .ok mal roke začnejo že bolt in vidi vidi shibby že leži na progi me je razmetal k cucka na eni od band še dobr da je bil Zajc tm mi je pomagov mal pretresem glavo sm pa ke ajd hop gor na motor pa naprej...prot konc vidm tablo +2 si rečem a že al kaj :) škoda morm rečt da sm drugo vožno res uživov sicer sm vozu počas ampak užitek je pa bil na polno tako da sm bil pol pred zadnji se mi zdi tako da za svojo prvo dirko mi je blo zakon

to je blo z moje strani če ma pa kdo kkšno slikco od 311 pa bi blo fajn da bi mi jo poslov pa hvala že vnaprej

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luka-shibby haha no comment sam tole :worship: :worship: :worship: :worship:

sva pršle pol še umes da bi ti čestitale za prvo vožnjo pa je reku tvoj brat da lih počivaš, pa sm mu rekla naj revež kr počiva ;) res svaka čast, transparent tut fenomenaln :OK: haha....sm se nasmejala...so pol uni kr pozdravljala k so vidl da sva zate navijale :P

sam čokalde pa nisi mev, si me kr mal razočaru.. :xx: joke B)

drgač pa slikce z moje in ninine strani bodo jutr oziroma v tork....kolkr jih je ratal k na začetk drugih vožnj je vseh batarij zmankal :unsure: lih tok da sm še ujela prenovljenega Pirurirca :OK: no ja v bistvu je bl nina slikala.....jst sm bl navijala :blush:

drgač pa tut tebe gizmOkak sva ene parkrat ujele...sm vidla ke ste bli v boksih sm kaj če je blo zmer tok folk okol, se ne morm kr uštult :?

reXton sory pozabla kok maš cifro...žal :(

za ostale pa itq ne vem :)

pozdravček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!

mene je sm skrbel da bomo bratu lhk poprawl skopko k si je tuk želu it na tekmo...pol je pa metuljčica enkrt pršla po prvi vožni ji sm pa reku da brt kr spi :D čist je biu zmučen.sm da smo poprawl sklopko pa je ql.drgač pa zakon tekma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!