Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Yo super slikce.

Kakšna je bla razlika (če je sploh bila) v progi. Med Hobi in ostalimi kategorijami????

Blato je pa zakon !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa sploh so slikce? Jst jih nism še vidu, pa tud sabo nismo mel nobenga fotiča,.... ni blo publike taprave...

Ja proga je bla spremenjena samo na delu, kjer pride skok v štartno ravnino - navzdol, tam je bil obvoz narjen mimo skoka - če mene vprašaš brezveze, ker tam se da noro dobr-delč letet, al pa sploh nikamor. Res pa da je blo blata ene 10-20 cm na debel in je motor pošteno premetaval po progi.... kr nevarno za nezkušene pajace z okroglimi trebuhi... popoldan je bla pa itak sam ena normalna linija.... v takšnih luknjah da kr glava peče...

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

jaz pa sem kupo pred mescem dni crossko tm mx 400 4t letnik 2003 . zanima me kje dobiti kake rezervne dele???

imam še manše tažave z vžigom motorja (navajen na 2t) mrzlega mi uspe vžgat toplega pa zelo težko...

prosim če mi lahko svetujete!!!

hvala

post-17940-1193918463_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na belanco, če je kje kakšna mala ročka, kot nekak dekompresor (zdej novejši 4t imajo avtomatski dekompresor, predvidevam, da ga ima tudi TM). To je ročka za topel vžig. S tem, ko sprostiš to ročko, v fergazer spustiš nekaj mrzlega zraka in tako motor lažje vžge. Malo preveri in povej kako je pri TM-ih

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima dekompresor ja nad kuplongo... na levi strani mašine je še čok črn gumb na sliki na desni pa nek dreč ki se tudi da ven potegnoti samo nevem za kaj je.. poglej slike

post-17940-1193921688_thumb.jpg

post-17940-1193921730_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je rdeč gumb za vroči vžig.

Potegneš ga ven, ko pa vžge, ga obvezno potisni nazaj not. (vsaj tako je pri KTM-u)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

jaz pa sem kupo pred mescem dni crossko tm mx 400 4t letnik 2003 . zanima me kje dobiti kake rezervne dele???

imam še manše tažave z vžigom motorja (navajen na 2t) mrzlega mi uspe vžgat toplega pa zelo težko...

prosim če mi lahko svetujete!!!

hvala

Pa saj imaš štarter. :naughty:

Mrzlega zauh in BREZ gasa.

Toplega BREZ gasa.

Un črn knof je verjetno zaug, rdeč pa za prosti tek. Zelo važna je tudi dobra svečka s pravilnim razmakom na elektrodah in pa pravilno nastavljen vijak za "zrak" aka co2 šrauf, leerlauf, pilot šrauf... Če nimaš auto dekompresorja, je treba z ročnim bat premaknit v zgornjo mrtvo lego in fajn brcnit. Pa da imajo ventili dovolj zračnosti, če so preveč zaprti topel ne vžiga.

Ktm nima nobenega knofa za vroč vžig, :photo: samo butneš pa pali yamahe pa imajo eno ročko za vroč vžig.

Bo še kak lastnik tm-a kej več povedal, vsak motor ima svoje fore.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu Simonsi hot start ni odvisn od znamke motorja!!!!

Na vsak uplinjač se ga da zmontirat, če ga nima serijsko. Recimo Honde CRF ga imajo vse serijsko , 250 in 450!

Tut KTM ga majo, je pa res, da ne vsi!!

Pa brez zamere!

Popravljeno . Popravil salsa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

jaz pa sem kupo pred mescem dni crossko tm mx 400 4t letnik 2003 . zanima me kje dobiti kake rezervne dele???

imam še manše tažave z vžigom motorja (navajen na 2t) mrzlega mi uspe vžgat toplega pa zelo težko...

prosim če mi lahko svetujete!!!

hvala

Tega pa sem že vozil, prvi lastnik je bil moj kolega, ki se ga je po kakšnem letu naveličal in ga prodal na Ptuj od takrat ga nisem videl na terenu z vžigom pa so bile težave že na začetku.

E štarter še dela?????? Če ni skrivnost koliko je bila cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz pa sem ga kupo od onega s ptuja...ko motor vžge gre zelo lepo edino vžig malo zajebava. el. štarter dela samo se mi zdi da nekaj ni vrede z njim. brez dekompresora ne obrne če stisnem samo za zžig. mogoče preslab akumolator? 6amperov je not samo da je prazen zdaj=)

koliko ur je naredo prvi lastnik približno? je kaj zamenjo? ga je kaj zajebavalo? za koliko ga je prodal? jaz sem ga z opremo vzel..

prosim za odgovore..

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu Simonsi hot start ni odvisn od znamke motorja!!!!

Na vsak uplinjač se ga da zmontirat, če ga nima serijsko. Recimo Honde CRF ga imajo vse serijsko , 250 in 450!

Tut KTM ga majo, je pa res, da ne vsi!!

Pa brez zamere!

Kolega salsa kako pa to zgleda, da bom vedel za drugič. :hmm:

Tm ali ktm kaj naj povem veliko srece ti zelim.

Za tm velja, da niha kvaliteta, če dela, dela dobro ali pa skoz neki heca.

No, mene osebno je pa ktm kar prijetno presenetil, kar se zanesljivosti in nepokvarljivosti tiče. Tok tok :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pantera...pol vela za grafični set za katerega sva se menila?

lep pozdrav z gorenjske

Seveda velja, gume so pa že tudi pripravljene tak, da se okoli 15 ta mesec oglasi na štajerskem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega salsa kako pa to zgleda, da bom vedel za drugič. :hmm:

Ktm-ji ga imajo, če ima vplinjač Keihin FCR-MX 41.

Na 660 smc je bil poleg gumba za zaug. (da boš vedel za drugič)

Salsa mi naj oprosti, ker sem odgovoril namesto njega :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda velja, gume so pa že tudi pripravljene tak, da se okoli 15 ta mesec oglasi na štajerskem.

lp

:OK: bova se prej slišala,ko boš mev set povej,tam po 13tmu pa se bom oglasu.

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz pa sem ga kupo od onega s ptuja...ko motor vžge gre zelo lepo edino vžig malo zajebava. el. štarter dela samo se mi zdi da nekaj ni vrede z njim. brez dekompresora ne obrne če stisnem samo za zžig. mogoče preslab akumolator? 6amperov je not samo da je prazen zdaj=)

koliko ur je naredo prvi lastnik približno? je kaj zamenjo? ga je kaj zajebavalo? za koliko ga je prodal? jaz sem ga z opremo vzel..

prosim za odgovore..

Lp!

Ta TM ima narejenih cca.30h od prvega lastnika, motor je bil vzdrževan in redno servisiran, nekih posebnih težav ni bilo razen nosilec izpuha, ki je pokal zaradi teže zadnjega dela in pa vžig motorja to pa je poglavje za sebe tukaj smo pa opravili doktorat a napake nismo odkrili, pa smo že vsi kar nekaj let globoko v tem športu, še 15x državni prvak je dvignil roke. Vprašanje kaj je rešil z tem problemom drugi lastnik.

Z tem motorjem sem opravil en celodnevni trening na Madžarskem res, da je bilo to davno 2003 vendar me je takrat navdušil motor ki ni preveč agresiven, ob odvzemu gasa pa zelo zavira uporaba zavor skoraj nepotrebna, vzmetenje za moj stil vožnje nekoliko premehko, na skokih težje obvladljiv v ovinkih dokaj okreten na hitrih delih pa zelo miren.

Naj ti dobro služi pa glej da še ti ne doktoriraš zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pantera hvala za odgovore zanima me še samo če je on kaj menjal ( batt al pa kaj? ) ja nosilec na dušilcu sem prejšni teden švaso=) z el. štarterom takrat ni kaj štimalo? mi daš msn al pa od 1. lastnika telefonsko?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi je pa kolega dans poslal :D Sem mislil, da se tistega dne ni slikalo, pa me je njegova punca ujela v kriznem trenutku :D Na srečo se je končalo brez bolečih posledic :eek:

lezn03701.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut js sem se ulegu napol na bok in napol na hrbet na temle skoku...je že en mesc pa me še zmeri križ boli.

Pero a je kej več slikc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste pa ratal vsi divji :naughty: . Včasih so bile slike vodoravne, zdej jo moraš pa že okol obračat :D :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se naredi :naughty: malo preveč lahkomiselno in prekorajžno prletiš na skok...pol pa maš u (u mojmu primeru speštan izpuh strgana rokavica) morm pa rečt da so v akrapoviču res ljudje!!! ker so mi zastonj dali nov izpuh ko sem jim prinesel speštanga za porihtat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Mene zanimajo kakrsnekoli informacije o predelavah prednjega vzmetenja ali o aftermarket vzmetenjih.

Predvsem me zanima okvirna cena in pa sevede na koga se da obrnit za informacije!!

Edino vzmetenje za katerga sm dobiu ceno je Ohlins (na zupinovi strani).

Sicer nevem ampak ohlins naj bi biu u vrhu kar se tice vzmetenja...res pa da je tut cena primerna (cca 2700 EUR).

Za aftermarket naj bi se dal dobit kar nekej cenejsa vzmetenja baje.

Iskou sm ze po internetu razne strani in sicer vilice raznih firm (marzocchi, WP, kayaba, showa,...) pa nikjer nic najdu!!

Zanima me tut kaj je MAURI (k ma precej tipov k vozjo v Akrapovicu nalepke na vilicah)...je to proizvajalec ali predelovalec??

Ce ma kdo kasne izkusnje kar se tice predelanih in aftermarket vilic bom vesel vsakega mnenja, izkusnje,...

Tnx

Lep pozdrav

Lovro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!