Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

tukej neki ne gre skupi,če si tulk dobr da bi ga rabiu bi mogu tut vedit kaj čš....

drugač je pa mauri samo predelovalec/serviser,pa naj me kdo popravi če se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mauriju pride servis obeh amortizerjev 250€ +kar je za zamenjat...če pa hočeš da ti naredi seting prov zate je pa od 550€ naprej...sem bil jaz pri njemu 3 tedne nazaj in sem ga prašu ker sem tudi mislu dat amortizacijo zrihtat.ne vem koliko so drugje cene sam men se zdi drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z dobro nastavljenim serijskim vzmetenjem se da zmagovati marsikatero prvenstvo le šofer mora biti tapravi. Razne predelave in druga vzmetenja so za nas navadne smrtnike nepotrebna razen če imaš višek denarja, skozi zimo raje delaj na fizični in kondicijski pripravi pa bo rezultat viden bolj kot ena predelava za 800€.

Kaj se pa tiče predalave pa se lahko obrneš na GiL Motosport Zupan V Mengšu so dobri in tudi cenovno ugodni, lastnik pa je tudi član na tem forumu(gidl).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej jest dobr vem da fizicna priprava in dobr sofer pomen velik ampak vseen se mi zdi da trenutno moje vzmetenje ni kos nalogi...

Najvec vozim na brniku in kdorkoli je vozu ze tm ve da je konfiguracija proge taka da zjebas motor mnogo bolj kot na marsikeri drugi progi!

Probu sm nastavlat vzmetenje kokr se je dal...sm experimentiru in sm ugotovu da ni vse da samo privijes srauf na vilicah na hard in ti vilice nebo zabijal na dolocenih skokih!

Kdor se je ze zajebavu z nastavitvami ve da ce zatrdis vzmetenje stanje najveckrat samo poslabsas tud ce se rebound nastavlas...

vsaj moje izkusnje so take da ce hocm recimo na brniku preleteti skok iz ''luknje'' me zabije, ko sm nastavlu vzmetenje sm biu pa tut na ravninah vec u luftu kot na tleh k m je tko nabijal kljub sprobavanju nastavitev rebounda...

Res pa je da sm vilice ze tok na hard nastavu da so ble skor do konca privite ampak kaj bi pa naredu ce me je vseen zabijal...

Res da nism neki majster za vzmetenja nastavlat ampak sm sam sprobavu...

mogoce mi kdo lahko pove za kasnega mojstra za vzmetenja (vozim yamaho yz450f)!!

Ampak kokr pravjo serijske vilice ne bodo nikoli tok dobre kot aftermarket...baje te znajo aftermarket vilice celo resit pred marsikaterim padcem (ko te recimo na skoku zanese in ga ne mores poglihati...sledi da pristanes postrani, vilice posedejo...ti pa u luft ane)!!

Naceloma mi pa zlo veliko pomen (pa marsikermu od vas tut) da motor ''odpusca'' napake voznika...

nism tip cloveka ki bi se rad uciu preko hudih padcev in poskodb ampak dam rajs 1500 EUR za vilice ki me sicer ne resijo pred padcem ampak vsaj zlo omilijo posledice ce je mogoce!!

Hvala za kakrsnekoli koristne informacije!!

LP L.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlažje je pokukat na en tuj forum in skopirat nastavitve, pol pa probaš kaj ti najbolj ugaja.

Ne škodi pa tudi prebiranje teorije vzmetenja in vedenje funkcije pa posledice nastavitev vseh tistih šraufov na vilicah ali fedru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo bli prejšnjo nedeljo na brniku,sem šel čez vse mize in luknje ki jih ni malo pa nisem imel problemov z zabijanjem....s čist serijskimi vilicami

drugače se pa lahko igraš tudi z gostoto in količino olja v vilicah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tut kaj je MAURI (k ma precej tipov k vozjo v Akrapovicu nalepke na vilicah)...je to proizvajalec ali predelovalec??

Ce ma kdo kasne izkusnje kar se tice predelanih in aftermarket vilic bom vesel vsakega mnenja, izkusnje,...

Mauri predela original vilce. Cena setingov in servis amortizacije (spredi+zadi) je natanko 330€ in ne 550+ (če je kdo dal, tolk, si je sam kriv). Samo servis vilic je 80€. Pri njih se da pa kupit tudi Ohlinse. (čakalna doba recimo 2-3dni)

Preuredi setinge in amortizacijo ti tudi Martin racing (padova) italija. Setingi in servis 310€. (z njimi se zmeniš za uro, prineseš, greš v bližnji shopping center, čez dve uri prideš nazaj po robo)

Nikjer pa ne piše, da bo predelava sedla na pilota. Marsikomu so predelali amortizacijo, pa je pol šel nazaj na fabriške nastavitve, ker mu je bolj odgovarjalo. Showa so že same po sebi dobre (predvsem vilce) Kayaba so pa problem (ena kartuša ipd)...

Za slovenijo ne vem nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend nas je blo par primorcev v Mantovi.. Nč ne bom dodal, samo slike si poglejte pa boste vidli kako smo se imeli :lol: :kva2:

p.s. Matjaž, kje si bil ??? To ti je lahko žal za tokrat...

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaerne rules :evilgrin: ;) Drgač pa nore fotke, še bolj noro vreme :rolleyes: Kako je pa kaj po takali mivki za vozit, v primerjavi z našo slovensko zemljo?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gizmotu in družbi sem zelo fouš

kar se pa vilic tiče v transworld motocross al pa motocross action reviji(nevem več kateri) so napisal za marzokijeve vilce da so zelo dobre ampak samo v primeru če je s tabo strokovnjak ki ve kako se zadevi streže,drugače delujejo slabše kot originalne...veliko nastavitev in še zelo natančne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gaerne rules :evilgrin: ;) Drgač pa nore fotke, še bolj noro vreme :rolleyes: Kako je pa kaj po takali mivki za vozit, v primerjavi z našo slovensko zemljo?

Lp

gaerne je res zakon ja, napram oxtar TCX (mi niso ble ušeč)... so ble na krstni vožnji ta vikend :D

fotk je en kup (skoraj 300), vreme je blo res noro, 20°C čez dan, vreme brez oblačka, če pa je že bil je v roku pa minut spet zginu...

mivka je super. Da se tiščat na polno, samo vedet morš kje tiščat :D drugač pa vsak krog je proga drugačna. Niti ena špura ne ostane kjer je bila prejšnji krog. Da se furat vn iz špur kjer ti paša, ker povsod lima. Če padeš je ko d bi se u vato ulegu :D drugače pa................ MORŠ PROBAT. Ne da se opisat :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Matjaž, kje si bil ??? To ti je lahko žal za tokrat...

Je verjetno poslušal nasvet in dal svojemu telesu in Suziju malo počitka :lol:

Gizmo vidim da se pridno pripravljate za 2008. Martin vas je verjetno malo šolal na mivki :hmm:

Prva dirka bo verjetno tak na vašem koncu glej, da do takrat prideš v formo ala Topolovec :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pantera mi lahko zrihtaš telefonsko od prvega lastnika motorja ki ga sedaj imam jaz? na tisti TM mislim ki sem dal slike gor nekaj strani nazaj.. PROSIM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo

Evo me. Planiru sm k norc odhod v Mantovo. Trikrat je blo že vse zmenen, pa sem se vseen odloču za domačo grudo.

Pazte to. Klical sem v ....(sej nima veze kam) uglavnem možak mi reče, da je proga odprta od treh dalje. Mene je sezul na licu mesta. Slabe dve ure, pa to ne moreš verjet. No pol sm šel na Brnik u blato. In cel žur, ker tam nisem bil že celo večnost. pa še en frend si je motor kupu in sva gnala, vsak po svoje. Pršla sta še Sandi in Uroš, JF nam je moralno podporo držu. Noro, k bi bil prvič na krosu.

U sredo v Cukrco, pol za vikend pa še ne vem. Kolo laufat tud že. 2008 sem že na poti.

Kar pa se debate u vzmetenju tiče sem se pa kar nasmejal (če hočem bit mal zloben). Gidl je edini v Slo, k ve kaj dela, samo ma dva prjatla. Jože in Stane jima je ime. In Stane je skoz prisoten, on je v bistvu eno takšne čudne vrste stojalo za GIL motosport cenik storitev. Pol mora pa majstr met tud svojj dan, da najde dragocen čas za servisiranje. Ne gre. Seveda vas lahko napnejo tud v sosednji Italiji. Veze, veze in še enkrat veze. Kot pač večino stvari v moto športu.

Kar se pa tiče delovanja dobrega vzmetenja bi pa tkole reku, kot je to reku kolega. Pilot mora dat gas, ostalo naredi vzmetenje. In to se je men zgodil na motorju, Kawasaki KX250F, ki je mel Ohlins komplet za velik tisoč EUR. In s tistim vzmetenjem sem se nalašč vozu po luknjah.

Se kej vidmo na zimskem motoriranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v kakšnem stanju je motocross proga na Mostu na Soči? A je res ful razrita (trenutno), pa če je odprta to soboto?

Hvala za odgovore

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Matjaž, kje si bil ??? To ti je lahko žal za tokrat...

Je verjetno poslušal nasvet in dal svojemu telesu in Suziju malo počitka :lol:

Gizmo vidim da se pridno pripravljate za 2008. Martin vas je verjetno malo šolal na mivki :hmm:

Prva dirka bo verjetno tak na vašem koncu glej, da do takrat prideš v formo ala Topolovec :yea1:

heh, martin je bil mal trenerja ja, še več pa kasnej gregorič, ko mu je že prvi dan nekje na sredini popapcalo ležaje od ojnice :D

Forma se dviguje, proge smo si nardil (skrite lokacije za hišo ipd) :krneki: ker so naše proge povečini zrite smo na vseh progah nardili whoopse, da se učimo prekladat rit naprej-nazaj-levo-desno in predvsem hitrega pobiranja s tal in ponovnega brcanja po kurblu :lol1: :whistle: parkrat gremo v mantovo, da dobimo približen občutek kako je treba ovinke po špurah furat in to je to... kej dosti filozofiranja ni :D

Kot Niko.... ha magar ja, do tja imamo mi še 500ur vožnje :P no, če povzamem, da imam na cross mopedu komaj 90ur vožnje, niti ni tako slabo O:-) ali pač :xx:

mogoče bi bla pa primerjava motokrosiste dat na cestno kamikazo in na grobnik pelat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem (smo) sprobali kanon :D Rezultat in fotke si lahko ogledate TUKAJ

Lp

Nimaš kaj lepe slike :) ta naj hujša je tista, ko si ti čist na belanci v stoječem položaju. Kak si pa se kaj počutil v novi Fly opremi? po slikah sodeč nekam zelo hitro :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj lepe slike :) ta naj hujša je tista, ko si ti čist na belanci v stoječem položaju. Kak si pa se kaj počutil v novi Fly opremi? po slikah sodeč nekam zelo hitro :lol1:

Hehe hvala za pohvale :) Mah hiter??? Sej sam veš kaj Fly naredi :whistle: ;), No vsaj tebi je res dodala krila in si dobesedno letel na Akrapoviču. V mojem primeru samo zgleda, da sem hiter :closedeyes:. Drgač oprema je pa super, pa sploh je dober za samozavest, ko jo daš prvič na sebe :D

PS: Aja valal sem se že tudi kr ene parkrat z njo :P :lol1:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni...

pantera a si mogoče že dobu grafiko,zdaj mam pa jaz motor zrihtan po poplavah. včeri smo ga z tomažam zalavfal.prov lepo prede.bom dav sliko gor sam da ga slikam.

lep pozdrav z gorenjske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!