Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Evo salsa samo za tebe, ko si že glih zatajil danes :D Kragelj v prvi dirki 3. kljub temu da je vmes naredu napako in zdrsnu nazaj na 6. mesto. Boril se je kot lev. V drugi dirki je štartal zlo slabo, okrog 8. mesta ampak se je kaj hitro začel prebijat v ospredje. Na koncu neverjeten razplet in boj s Brugelmansom za prvo, kar mu je tudi uspelo, nato smo že vriskali, da je zmaga naša, ampak je Bruglemans (luzer) moral na ciljnem skoku in tistem delčku ravnine dobesedno pohodit bremze, da ga je tako lahko prehitel Salvini, ki je bil na koncu tudi skupni zmagovalec. Kraglej pa se je moral tako zadovoljiti s "samo" 2. mestom :worship: :hooray:

Presenetil je tudi Gerčar. Že v soboto mu je usel pole position. Žal je na prvi dirki imel veliko smole že na štartu, tako da se je na koncu prebil na 13. mesto. V drugi vožnji pa je štartal kot 2. in tako je tudi odpeljal vse do konca in si pridirkal odlično 2. mesto :worship:

MX3:

2. Sašo Kragelj

11. Damjan Smrekar

12. Jaka Može

40. Erik Slavec

EMX2 skupno:

6. Klemen Gerčar

11. Irt Matevž

19. Irt Jernej

27. Toni Mulec

39. Bekanovič Rok

PA še "par" fotk :)

mx3-orehova-vas-2008-032.jpg

mx3-orehova-vas-2008-033.jpg

mx3-orehova-vas-2008-044.jpg

mx3-orehova-vas-2008-059.jpg

mx3-orehova-vas-2008-065.jpg

mx3-orehova-vas-2008-072.jpg

mx3-orehova-vas-2008-073.jpg

mx3-orehova-vas-2008-075.jpg

mx3-orehova-vas-2008-076.jpg

mx3-orehova-vas-2008-104.jpg

mx3-orehova-vas-2008-131.jpg

mx3-orehova-vas-2008-141.jpg

mx3-orehova-vas-2008-168.jpg

mx3-orehova-vas-2008-170.jpg

mx3-orehova-vas-2008-209.jpg

mx3-orehova-vas-2008-220.jpg

mx3-orehova-vas-2008-235.jpg

mx3-orehova-vas-2008-236.jpg

mx3-orehova-vas-2008-244.jpg

mx3-orehova-vas-2008-249.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo Peter. A je Gerčarju usel ali uspel... B)

Dirko za EP MX2 sem jest doživu kot spopad za DP naših petih. Seveda z vmešavanjem vseh ostalih prisotnih na progi. Zelo sem se razveselil Matevža Irta in njegove vožnje. V prvi je komentator ves čas vpil, da je spet napredoval za mesto ali dve. Vsak krog. Matevž je bil od naše peterice v najboljšem položaju. Za njim se je zelo na hard boril Mulec. Jernej Irt me je presenetil s časom na kvalifikacijah in se mi je zdelo, da ni vse po njegovih najboljših zmožnostih. Da je fajn padel na kvalifikicijah so mi povedal po dirki. Zatorej je mogu fajn bit pazljiv na dirki, ker so bolečine pač bolečine. Beks gre dobr z Yamaho, zgledalo pa je da je preveč obremenjen in je spet delal napake. Zadnji je po najboljšem štartu pripumpal Gerčar. Jeeeee. Pump up the volume. Dobr je grizu iz zadnjega mesta in končal trinajsti. Pa da ne bi blo pomote, kakršne koli. Full dobr je videt (po dolgem času) da stoji pod fabrškimi tendami tudi motor za slovenskega tekmovalca. Našga kolega. K ga lohk vidmo na treningu, tuki , zdej, recimo u Cukrci, al pa u Orehovi. Se mi zdi da so trije od teh prvo vožnjo mal tipal, kako bo šlo. In vidl da res gre in v drugo ponovil dobre predstave. Tonček je mel slabšo pozicijo, samo je vozil enako dobro. Beks je mel podobne probleme kot v prvo, je pa pokazal da se zna zares pelat. Klemen je šou tko kot zna on. Na drugem mestu varno in sigurno. Vsekakor hitro. Pri Jerneju in Matevžu pa sem mel občutek, kot da gresta svojemu cilju naproti maximalno sproščeno. Če je to ustrezen izraz???? Zakaj sem omenil prej, kot DP. Ker so se fantje na progi srečevali, v nekaj primerih tudi vozili skupaj nekaj časa. Veseli me, da peterica konkurira na svoj način :worship: :worship: :worship: :worship:

:worship: :worship: :worship: :worship: si zaslužjo tudi fantk+je v MX3 Koščak je res car, da je not pršu. Škoda da je Slavec moral zapustiti dirko. Je pa Smrekar pokazal dobro predstavo in konkuriral celo Možetu. Kragelju vse najboljše za prvi korak v trideseta in za zmago brez zmage. Res škoda, da mu ni Brugelmans pomagal na najvišjo stopničko. Je pa zmaga v drugi vožnji zelo dobro dela. Energija slovenskih oboževalcev se je povezala, zbrana množica je pred podijem čakala svojega junaka. Kruha in igor. Oh, ni bilo Igorja. Tud kartica je pozabljena ostala doma. Ljubo doma, a mi pri njem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo usem našim :worship:

Petru pa :worship: za pogum ker je v drugi rundi aparat vn zvleku! Js sm ga mel kar lepo v rucaku na suhem :D

Neki slikic s "prve" runde :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he

Tud moje čestitke vsem našim tekmovalcem!! Upam da bo celo kdo kej opisal občutke na progi in ob progi...

Teh bejb se pa spomnem skor vsake posebi... haaha

Dobre slikce pero in Gizmo...

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BRAVO NAŠI!!!!! :worship: :worship: :worship:

Škoda je blo Klemena v prvi vožnji in Kragla tud!

Sven #2 pa res ne zna sodelovat!!! :headbang:

Damjan je lepo presenetu! :naughty: Super je že štartu pol pa sam držal. V drugo je lepo krožu v tistm blatu!

Čestitke tud Koščaku d je pršu na tekmo. Ma fantje so res tapravi carji. Pelat se v taki konkurenci pa še v takih razmerah. Bravo!

Slavec jih je pa po go... dobil od enga kawasakija v prvi vožnji. Kok ga je lopnu po čeladi! :headbang:

post-17677-1216060665_thumb.jpg

post-17677-1216060679_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gizmOkak zlo lepe fotke,...sploh prva runda :) Sem si ogledal tudi akcijo,....joj moram rečt, da imaš res ostre fotke,...bom mogu objektiv menjat :P Tak da če mi kdo šenka Sigmo 100-300 F4 EX IF HSM, se priporočam :whistle:

@Pirurirc: Kje si se pa ti skrival na dirki, te nisem nikjer opazu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Kateri Yamaha servis v Ljubljani oz. njeni okolici je najboljši za cross motorje, ker moram obe Yamahi peljat na servis, pa ne vem kje bi to najbolje naredili, ker dosti serviserjev cross motorjev ne obvlada!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Kateri Yamaha servis v Ljubljani oz. njeni okolici je najboljši za cross motorje, ker moram obe Yamahi peljat na servis, pa ne vem kje bi to najbolje naredili, ker dosti serviserjev cross motorjev ne obvlada!

LP!

Kakšen servis pa imaš v mislih? To se servisira kr doma, mal knjigo (manual) prelistaj :) pa prišparaj nekaj eurov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen servis pa imaš v mislih? To se servisira kr doma, mal knjigo (manual) prelistaj :) pa prišparaj nekaj eurov!

Jah YZF 450 (l. 2005) sem dubu za 2000€, pa je bla bl po cestah vožena pa je treba mal pogledat kakšna je mašina noter, pr YZ 250 bi pa rd vedu za kok cajta je še bat pa še razne malenkosti za katere moreš bit že kr expert!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jest mam enga experta v okolici Lj. za te motorje.

Po cestah voženo. U zna bit pa dobro obrabljena.

Moj kolega Aleš je menjal bat po 100 urah (YZ450F letnik2006). Takrat je zamenu tud ventile. Motor dela še vedno brezhibno.

Moj RMZ 450 ma 65ur. Glih dobr sm ga ulaufou (z mojo vožnjo). Ampak ne po asvaltu.

Yo Peter. Jest sm te čakal na prvem ovinku :) . Pa še na hribu nasproti tribune sem si ogledal prvi vožnji :).

Fajn je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje pelji k Olsonu :) Ljubljana - Zalog, Nahtigalova ulica 1, Virant Brane

Popravljeno . Popravil carmichael4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah YZF 450 (l. 2005) sem dubu za 2000€, pa je bla bl po cestah vožena pa je treba mal pogledat kakšna je mašina noter, pr YZ 250 bi pa rd vedu za kok cajta je še bat pa še razne malenkosti za katere moreš bit že kr expert!

Pa kje zvohate take ugodne zadeve ??? :worship: jst pa iščem pa iščem pa nič zame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje pelji k Olsonu :) Ljubljana - Zalog, Nahtigalova ulica 1, Virant Brane

čakal sem več kot 3 tedne pa še zmer ni poklical kdaj bo lahko mojga pogledal, zdej sem pa obupal s čakanjem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja k res nima drugega dela kot tvoj moped gledat :winkiss:

Se splača mal počakat, drgač pa pelji h kolegu od pirurirca, je tudi odličen, če imam u mislih tapravega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakal sem več kot 3 tedne pa še zmer ni poklical kdaj bo lahko mojga pogledal, zdej sem pa obupal s čakanjem!

No dej se mi no oglas pa ti bomo zrihtal ta moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vam še jaz predstavim svoj problem. Zadnjič sem pač padu z motorjem, tako na levo stran iz skoka, med tem se mi je pa hotstarter zataknu, ne da bi opazu in sem se lepo pod štantgasom odpeljal v bokse. Doma lepo operem motor, pregledam ventile, zamenjam polomljene ročke, gripe,... nato pa hočem vžgat motor in me doleti negativno presenečenje. Glej VIDEO Sumil sem na vplinjač, sem ga tudi že 2x razstavu, spucal in prepihal,...brez uspeha. Tudi svečko sem spucal, tank za bencin s pipco, zračni filter, pregledal kabl za hotstarter, plin,... vse kar mi je na misel pač padlo. Zdej sem pa počasi brez idej ostal. Men se že tak vozi, pa žal ne morem, ker tole defenitivno nekaj ni vredu z motorjem grrr. Zdej pa res ne vem a sem res tolk lev za motorje al kaj, samo čudi me, da sem že tolk motorjev v pogon spravu od 2t do 4t, sam tegale problema pa ne morem rešit, mogoče zato ker je moj motor??? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vam še jaz predstavim svoj problem. Zadnjič sem pač padu z motorjem, tako na levo stran iz skoka, med tem se mi je pa hotstarter zataknu, ne da bi opazu in sem se lepo pod štantgasom odpeljal v bokse. Doma lepo operem motor, pregledam ventile, zamenjam polomljene ročke, gripe,... nato pa hočem vžgat motor in me doleti negativno presenečenje. Glej VIDEO Sumil sem na vplinjač, sem ga tudi že 2x razstavu, spucal in prepihal,...brez uspeha. Tudi svečko sem spucal, tank za bencin s pipco, zračni filter, pregledal kabl za hotstarter, plin,... vse kar mi je na misel pač padlo. Zdej sem pa počasi brez idej ostal. Men se že tak vozi, pa žal ne morem, ker tole defenitivno nekaj ni vredu z motorjem grrr. Zdej pa res ne vem a sem res tolk lev za motorje al kaj, samo čudi me, da sem že tolk motorjev v pogon spravu od 2t do 4t, sam tegale problema pa ne morem rešit, mogoče zato ker je moj motor??? :headbang:

A to ti stalno dela al samo takrat... si kasnej še probal? Meni tako nardi, če je pravkar namalan filter od zraka pa se tista tekočina še ni dovol posušila :unsure: drgač pa sm tudi js brez ideje... Js stavim na zrak tle in dotok goriva. Nekje tle tiči problem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da vam še jaz predstavim svoj problem. Zadnjič sem pač padu z motorjem, tako na levo stran iz skoka, med tem se mi je pa hotstarter zataknu, ne da bi opazu in sem se lepo pod štantgasom odpeljal v bokse. Doma lepo operem motor, pregledam ventile, zamenjam polomljene ročke, gripe,... nato pa hočem vžgat motor in me doleti negativno presenečenje. Glej VIDEO Sumil sem na vplinjač, sem ga tudi že 2x razstavu, spucal in prepihal,...brez uspeha. Tudi svečko sem spucal, tank za bencin s pipco, zračni filter, pregledal kabl za hotstarter, plin,... vse kar mi je na misel pač padlo. Zdej sem pa počasi brez idej ostal. Men se že tak vozi, pa žal ne morem, ker tole defenitivno nekaj ni vredu z motorjem grrr. Zdej pa res ne vem a sem res tolk lev za motorje al kaj, samo čudi me, da sem že tolk motorjev v pogon spravu od 2t do 4t, sam tegale problema pa ne morem rešit, mogoče zato ker je moj motor??? :headbang:

to je tipično za vse 2500 štiritaktne motorje nabavt si morš antibambing sistem to prtrdiš vzpodaj na upljinač po mojem mnenju ti manjka samo ta stvar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tipično za vse 2500 štiritaktne motorje nabavt si morš antibambing sistem to prtrdiš vzpodaj na upljinač po mojem mnenju ti manjka samo ta stvar

Nisi dobro prebral! Motor je pred tremi tedni/padcem tekel čisto vredu, tudi brez te "boyseen" pumpe. Nekateri celo trdijo, da je to metanje stran denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapel jajca u grabn in zažgi (če je še kej benza not ustal tolk bolš, bo vsaj še fireworks)

Peter hecam se (neslana šala)

Jest sm se vozu z hot štartom (RM-Z 450 05 je mel to še na On Off sistem) in se je vse skup pregrel in je nikasil dol iz cilindra potegnil in ga nagonil z oljem na ojnico in v oljno pumpo. Cijena sitnica. To je moja izkušnja. Če ti to ne piše v manualu, mam jest enga majstra, k je doktoriru iz honde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!