Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

LP počasi se odločam za nakup cross motorja. sicer mene zanima katera znamka je dobra, da se ne kvari, pa da so rezervni deli še kar poceni. odločam se pa za nakup 250 al 450 4t. (honda, yamaha, husqvarna, kawasaki, ktm)

Popravljeno . Popravil and051602
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ti predlagam da kupiš japonca, če ti je v veselje držat gas do konca kupi 250f , če te zadovolji vožnja s pol gasa kupi 450f. Najmanj se kvarijo novi motorji direktno ven iz škatle in pravilno podmazani in sestavljeni. Z rednim vzdževanjem seveda. Za tak motor ti do 50 ur pri 250f in 100ur pri 450f ne bo potrebno kupovat rezervnih delov razen oljnih filtrov (če te prištejem k rezervnim delom). In pa olja za mašino, ki ga menjaš na cca 5ur. Vse kar je rabljeno je zelo individualna stvar. Velik faktor pa tu igra raba oz. zloraba motocikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z japoncem ne boš brcnu v temo!

kar se tiče zanesljivosti KTMov, Husquarn itd. se pa mal ''krešejo'' mnenja!

Drugač če si začetnik verjetno ne boš čutu razlike med motorji!

Vzdrževanje vseh 4t motorjev je pa lohka zlo drago če vsaj malo ne paziš (ogrevanje motorja, redne menjave olja, filtrov,...)!

verjetno je med cenejšimi za dele yamaha, ima pa tut zlo dobro trgovsko mrežo (večino delov lohka dobis v cca 3h dneh!)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je na zalogi , in večina potrošnega materiala je za novejše letnike, dobiš v podobnem času tudi za Hondo :)

Popravljeno . Popravil pirurirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pravijo da ma slab menjalnik...in da naj bi mel na splosno malo slabse materiale kot naprimer yamaha, kawasaki!

to sm sam slisu...drugac pa vprasej koga ki vozi suzukija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk ma pa kaj 250 4t koničkov? :P

je okol 35, 40?

Ma najbols da gres na akrapovicevo stran pa mas tm vse diagrame in podatke!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima Kje kupujete lastniki Suzukijev rezervne dele, ker so v Acosmos čisto neresni, me zanima kje bi se še dalo v okolici Lj. kupovati rezervne dele za Suzuki Kros motorje???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Opažam da se tu dosti ljudi razume na cross motorje. Rabil bi pomoč pri nakupu cross motorja. Odločil sem se da bom kupil 125 2T glede na to da sem začetnik ( oziroma vozim motor že 10 let, nikoli pa cross ). Na avto . net-u sem gledal rabljene cross motorje od 1000- 1500 €, glede na to da se bom le rekreativno vozil. Tako malo na okoli nikoli pa ne mislim zaiti v svet dirkanja. Gledal sem znamke: Honda, Kawasaki, Suzuki, Husquarna.

Katero znamko mi priporočate?? blink.gif

Na kaj morem biti pazljiv??

Pa se kakšnega nasveta bom vesel.

Hvala..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Opažam da se tu dosti ljudi razume na cross motorje. Rabil bi pomoč pri nakupu cross motorja. Odločil sem se da bom kupil 125 2T glede na to da sem začetnik ( oziroma vozim motor že 10 let, nikoli pa cross ). Na avto . net-u sem gledal rabljene cross motorje od 1000- 1500 €, glede na to da se bom le rekreativno vozil. Tako malo na okoli nikoli pa ne mislim zaiti v svet dirkanja. Gledal sem znamke: Honda, Kawasaki, Suzuki, Husquarna.

Katero znamko mi priporočate?? blink.gif

Na kaj morem biti pazljiv??

Pa se kakšnega nasveta bom vesel.

Hvala..

LP

dobrodošel v svet motokrosa. dej mal tole temo preštudiri, k smo že večrat o tem pisali in debatirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me mal zanima, kako tekmovalci recimo za DP gledate na folk kateri se sprehaja med boksi? Ali vam je to odveč ali vam je pač vseeno??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Opažam da se tu dosti ljudi razume na cross motorje. Rabil bi pomoč pri nakupu cross motorja. Odločil sem se da bom kupil 125 2T glede na to da sem začetnik ( oziroma vozim motor že 10 let, nikoli pa cross ). Na avto . net-u sem gledal rabljene cross motorje od 1000- 1500 €, glede na to da se bom le rekreativno vozil. Tako malo na okoli nikoli pa ne mislim zaiti v svet dirkanja. Gledal sem znamke: Honda, Kawasaki, Suzuki, Husquarna.

Katero znamko mi priporočate?? blink.gif

Na kaj morem biti pazljiv??

Pa se kakšnega nasveta bom vesel.

Hvala..

LP

Za takšen denar je znamka skor vseeno, glej le, da bo kolikor toliko izpraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako kaj z rezervnimi deli?? za Hondo, Husqvarno??

kaj menitie o Husqvarni?

a rezervnimi deli je dobr, za hondo so cenejši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga slučajno zanima moja Hondica jo prodajam. Več o prodaji si oglejte na spodnjem linku ;). Pa za prodat še imam Fly Opremo in nekaj malenkosti...

http://www.mxvelenje.com/e107_plugins/foru...ic.php?499.last

02.jpg

A maš že novo, al boš dal MX mal u kot????

Popravljeno . Popravil Pirurirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš že novo, al boš dal MX mal u kot????

Nč še nimam, pa bi najraje imel že kej v garaži, pa me je pač recesija dobla :S Bom pa kej nabavu, ko to prodam, to pa sigurno...

PS: grem nazaj med smokerje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!