Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Problem

Imam hondo cross 80 ccm. Pred kratkim (vceraj) sem dolil benzin in namrec kupil sem olje TTS in 95 oktanski benzin, naredil sem 2,5 % mešanco. Ko sem se danes hotel peljati mi motor ni hotel vzgati in svecka, ki je nova je bila zalita vsakic ko sem probal vzgati motor. Ko pa sem pred enim tednom naredil 3 % mesanico z 98 oktanskim bencinom je motor deloval, kot da je nov. zanima me zakaj svecka ne daje iskre, ali je mogoce problem z elektroniko, ali so se puntine stisnile ali razmaknile in ali je problem z benzinom.

Lp jony's

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Kawasaki 125, pa delam mešanco 2,5% z 95 oktanskim bencinom in mi svečke nikoli ne zalije! Pa še staro svečko mam! Jo bom mogu zamenjat kot preventiva! :)

Probaj svečko odšravfati in jo priklopi na kabel potem pa jo prisloni na maso okvir ali cilinder! Če ti nebo dalo iskre je sigurno problem drugje (najbrš elektronika) in ne v mešanici z bencinom! Preveri še če se sličajno kabel ni kje iztaknil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem mel podoben problem na SUZUKI 125, ko mi je po parih sekundah crknu in ni več vžgal. Problem je blo, ker je bla svečka "premočna" in ni dajala dovolj iskre, in motor je zalilo. Pol sem svečko zamenju in je špilal ko urca.

Poglej če je svečka uredu(tko kt je Peter reku) in če je pravilno nastavljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem že zadnjič poskušal dati link od mojga mimi videa, ki sem ga posnel na Pokalu Akrapovič v Rakeku! Tukaj je link: :kva2:

http://www.radiofantasy.com/foto/showphoto...cat=3928&page=1

Prenesti si ga je potrebno na svoj računalnik in to tako da pritisneš desni gumb miške na zgornjo ikonco in daš ukaz shrani kot!!!

Lahko tudi komentirate ta skok! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala lepa za pomoc motor je vzgal, na vplinjacu se je premaknil vijak za uravanje mesanice zraka in goriva. Prosim ce mi kdo pove ali je boljsa mesanica z 95 ali 98 oktanskim benzinom ??

Lp jony's

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več oktanov bolše izgorevanje->močnejša eksplozija! Defenitivno 98 oktanski! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mx peter, napačno razmišljanje. ČE je motor narejen za 95 oktanski bencin ne boš opazil razlike pa magari če točiš notri 100 oktanskega, bo pa razlika če boš uporabil bencin z manj oktani.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, kje ste bli vsi dones???

Na planini sigurno ne, ker je bila udeležba res skromna. Bilo nas je tako malo da so združili razreda OPEN in 125ccm. No smo vsaj prej končali, ampak vseeno.

SLika zgornjih boksov

planina07052005zgornjiboksipol.jpg

Sem hotu malo več slikat pa se mi ni dalo. Mogoče si bom naslednji teden poskusu več časa vzet, pa slikat progo in tko. :rolleyes:

Upam da bo naseldnji teden tut tako dobro vreme kot smo ga imeli dones. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urke710, s kakšno tehniko in/ali računalniško obdelavo je nastala zgornja slika?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole panoramco sem naredu tko, da sem z digičem poslikal zadevo v zaporedju in pri tem primerno prekrival slike (tko od oka 10-20%), pol sem pa uporabu en najbolj enostaven programčič : http://www.panoramafactory.com/

Potegni dol preizkusno verzijo.

Samo odpreš program, izbereš slike, določiš zaporedje in usmerjenost (če je sploh potrebno) in pol program samodejno "zašije" slike skup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urke710 si bil včeraj na Planini?

Po fotki sodeč si bil! Kako je blo proga, pa kolk tekmovalcev tako cirka 125 in open? Upam da naslednji teden pa res pridem na dirko! Ta vikend se je neki zalomil tak da nism oziroma nisma s kolegom mogla prit!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, super je blo. Čeprov je še ob dveh kazalo da bo šel dež (ker je pač takrat deževalo) se je do pol treh razjasnilo tako da so bli pogoji idealni. Proga je bila suha, ampak je bila zaradi polurnega dežja pred dirko ravno toliko omočena da se ni pretirano kadilo. Malo dreka je bilo na dnu proge, ko se vračaš, kjer je bila zaradi tega tudi najbolj razrita.

Udeležba je bila pa, kot sem že napisu, skromna. Veteranov je blo manj kot 10, v open in 125ccm nas je blo pa okoli 20-25, nisem siguren, lahko še celo manj in to skupaj. <_<

Sej boš vidu, ko bojo rezultati. Ne vem zakaj tolko časa traja, da dajo rezultate na njihovo stran :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je v Škednju (Slovenjske Konjice) v nedeljo evropsko prvenstvo v motocrossu!

Pridejo vsi naši (Roman Jelen, Miha Špindler (oba AMD Sitar Dunlop RT) Jaka Može (Može RT), in Simon Štrajhar (AMD Feroda Celje)), :OK: razen Kraglja (boleze) :(

Upam da bom uspel prit! čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en topel pozdrav

mam na lagrju spet en komplet škornjev in sicer 2005051232_t10white2.jpgtole

sam jih uporablam in so hudi ko svinja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj folk a mogoce veste kje je u soboto ena amaterska dirka. :? slisov sm zanjo sam sm pozabu kje je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo mogoce levi srednji del podplati za alpinastars motokros skornje, lahk je rabljen, star, blaten, uvozen,.., sem ga zgubo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj folk a mogoce veste kje je u soboto ena amaterska dirka. :?  slisov sm zanjo sam sm pozabu kje je.

v soboto je enduro dirka na rakeku,lahko greš tud s crossom pelat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motokros dirka je v soboto na Planini na Horjulom. Liga Pretent. Tuki vse piše:KLIK

Še povezava na domačo stran

Štartnina je pa 4.000 SIT <_<

Kr dost, če mene prašaš. :blink: , ampak bom vseen tam, ker mi proga odgovarja :OK:

Enduro v rakeku je pa mande, bl tko,... čez korenine in 5cm mimo smrek. To se lahko jz doma tko vozm :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motokros dirka je v soboto na Planini na Horjulom. Liga Pretent.  Tuki vse piše:KLIK

Še povezava na domačo stran

Štartnina je pa 4.000 SIT  <_< 

Kr dost, če mene prašaš. :blink: , ampak bom vseen tam, ker mi proga odgovarja  :OK:

Enduro v rakeku je pa mande, bl tko,... čez korenine in 5cm mimo smrek. To se lahko jz doma tko vozm  :doze:

To je pa res mal huda štarnina! Pol pa res ni čudn, da je tolko tekmovalcev kot jih je blo v soboto! :BUA: :BUA: :BUA:

Mogoče pa vseeno pridem! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res mal huda štarnina! Pol pa res ni čudn, da je tolko tekmovalcev kot jih je blo v soboto!  :BUA:  :BUA:  :BUA:

Mogoče pa vseeno pridem!  .)

hard je zakon eno in isto pisto se je lažje naučit na rakeku je pa štartnina 6000 :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hard je zakon eno in isto pisto se je lažje naučit na rakeku  je pa štartnina 6000  :fredy:

ej, dej tuki kakšno vejco not, ker jz te nč ne razumem kva hočeš povedat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na progi se saj vidi če si kej napredoval! Pa kondicije več pridobiš, pa bolš skoki,.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en topel pozdrav

mam na lagrju spet en komplet škornjev in sicer 2005051232_t10white2.jpgtole

sam jih uporablam in so hudi ko svinja

Ej dej mal to opiši. Trdi mehki udobni žuljo ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sam pejt na en internetni brskalnik in išči pod alpinestars TECH10!

To so trenutno najbolši cross čevlji kar jih ponuja ta firma če niso velo nasploh najboljši!

Jaz mam TECH8 pa že ti so špicaaaaa! :OK: :OK: :OK:

Nosijo jih naprimer:

Ben Townley, Travis Pastrana, brata Mike in Jeff Alesi, Chad Reed, Davi Millsabs,... in še in še bi lahko našteval! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Še link kjer ti vse piše:

http://www.alpinestars.com/tech10/index.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!