Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Ti sam pejt na en internetni brskalnik in išči pod alpinestars TECH10!

To so trenutno najbolši cross čevlji kar jih ponuja ta firma če niso velo nasploh najboljši!

Jaz mam TECH8 pa že ti so špicaaaaa!  :OK:  :OK:  :OK:

Nosijo jih naprimer:

Ben Townley, Travis Pastrana, brata Mike in Jeff Alesi, Chad Reed, Davi Millsabs,... in še in še bi lahko našteval! :worship:  :worship:  :worship:  :worship:  :worship:

Še link kjer ti vse piše:

http://www.alpinestars.com/tech10/index.htm

Ej tenx za nasvet, ampak mene bl zanima mnenje od nekoga, k jih že fura. Drgač pa vsi tile fantje k si jih omenu dobijo te škorne za đabakla, oziroma nekaterim firme tud kej plačajo da jih nosjo (k si glih omenu same najhujše amerikance in avstralca in novozelandca). Sm pa tud jest zasledu razne teste in teoretiziranja, sam za 100 in nekej jurjev, ne bi kupu mačka u žaklu. Me pa zlo zanima, a so bl podobni modelu tech 8, al modelu vector. Idealno bi blo da so nekje umes. Pa trdota in obraba podplata je tud lahko kratka tema. (Da se ti stemni za par sekundic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enduro v rakeku je pa mande, bl tko,... čez korenine in 5cm mimo smrek. To se lahko jz doma tko vozm  :doze:

maš slabe info, veliko po progi, peskokopu in neki malga po hosti in nč blizu dreves vsaj pri hitrosti ne

lan so zmagoval glih krosisti, uni ta bolj univerzalni, k jim hosta ni odveč

če je 4 jurje vam drago se je treba zamislt nad štartnino 6.000, zgleda se jemlje enduro kot šport ta bogatih, kurac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jz bi šel v rakek, samo se pokriva z dirko na butajnovi. Ker sem se odloču, da bom probov odpelat vseh 6 dirk. :D

Če bo pa v Rakeku še kaka priložnost za enduro in da bo tut udelažbe dovolj, pol se pa zna nardit, da bom šsel tut na to zadevo.

Dej še povej kej lahko več informacij dobim.

Al pa če ti mal napišeš, D.J.

Npr., a se to vozi v krogih, kolk je krog dolg, koliko časa se vozi in tko,...

Za štartnino bi pa tut lahko mal "pojamrali", da jo znižajo vsaj na 5k.

LP,Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem nabavu T10 so bli vizualno hudi, na otip pa nikakvi in premehki, dokler nisem šu na prvo furo in so se izkazal res zakon, ker jih ni blo treba nič ulaufavat in sem meu takoj občutek na mopedu, zdej sem pa že zalublen v njih

žuljo nič, se pa lahko najde kdo ki ma nestandardno nogo in ga kje stisne zato je bolš pred nakupom probat in mal hodit

res so kar mehki nad prsti ampak ob strani so pa abnormalno hudo ojačani na platfusnem delu, tist ko ti nogo kdaj zapogne pod motor in vse vijolčno rata

v gležnju se ne premikajo levo desno, naprej nazaj pa ja ampak omejeno, s pomočjo vodila na ahilovi tetivi

bolj udobni kot vector in najbrž bolj varni kot tech 8, podobni pa nobenim

kriza je edino hodit po terenu ker je podplat bolj kros in zna drset

kej več pa ne bi pisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jz bi šel v rakek, samo se pokriva z dirko na butajnovi. Ker sem se odloču, da bom probov odpelat vseh 6 dirk.  :D

Če bo pa v Rakeku še kaka priložnost za enduro in da bo tut udelažbe dovolj, pol se pa zna nardit, da bom šsel tut na to zadevo.

Dej še povej kej lahko več informacij dobim.

Al pa če ti mal napišeš, D.J.

Npr., a se to vozi v krogih, kolk je krog dolg, koliko časa se vozi in tko,...

Za štartnino bi pa tut lahko mal "pojamrali", da jo znižajo vsaj na 5k.

LP,Uroš

2003 ko je bil prvi enduro je bla štartnina 4 al 5, lani je bla sigurno 5000

mogoče je organizator ocenil da bo manj ljudi ker je tolk tekem na ta vikend, tako da mal bolj pomolze bike voznike :?

vozi se v krogih, 1 ali 3 ure, štejejo (in to kar slabo) pa na uč

lani je bil krog 15 minut se mi zdi, letos so pa ful gozda ukinili

predlani 1 tekma, lani 3, letos??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2003 ko je bil prvi enduro je bla štartnina 4 al 5, lani je bla sigurno 5000

mogoče je organizator ocenil da bo manj ljudi ker je tolk tekem na ta vikend, tako da mal bolj pomolze bike voznike :?

vozi se v krogih, 1 ali 3 ure, štejejo (in to kar slabo) pa na uč

lani je bil krog 15 minut se mi zdi, letos so pa ful gozda ukinili

predlani 1 tekma, lani 3, letos??

Ja to sem pa slišal, da bol slabo merijo kroge! Sem se menil z enim ko je vozil in je njegova punca vse kroge štela za vse voznike tak za evidenco in bi naj bil en domačin 3 ali celo drugi, punca pa mu je naštela samo 2 kroga! Pa se sigurno ni zmotla, "da bi ga tolkokrat falila" :nono: !

Pa en znanec je tudi bil regularno prvi, zmagal je pa potem čudežno domačin on je bil pa drugi! :hmm: :hmm: :hmm:

Mislim halo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem nabavu T10 so bli vizualno hudi, na otip pa nikakvi in premehki, dokler nisem šu na prvo furo in so se izkazal res zakon, ker jih ni blo treba nič ulaufavat in sem meu takoj občutek na mopedu, zdej sem pa že zalublen v njih

žuljo nič, se pa lahko najde kdo ki ma nestandardno nogo in ga kje stisne zato je bolš pred nakupom probat in mal hodit

res so kar mehki nad prsti ampak ob strani so pa abnormalno hudo ojačani na platfusnem delu, tist ko ti nogo kdaj zapogne pod motor in vse vijolčno rata

v gležnju se ne premikajo levo desno, naprej nazaj pa ja ampak omejeno, s pomočjo vodila na ahilovi tetivi

bolj udobni kot vector in najbrž bolj varni kot tech 8, podobni pa nobenim

kriza je edino hodit po terenu ker je podplat bolj kros in zna drset

kej več pa ne bi pisal

Milionkrat hvala. Zdej mam motivacijo za iskanje najboljšega ponudnika, ker so mi zgorej navedeni podatki sijajno izhodišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je v Škednju (Slovenjske Konjice) v nedeljo evropsko prvenstvo v motocrossu!

Pridejo vsi naši (Roman Jelen, Miha Špindler (oba AMD Sitar Dunlop RT) Jaka Može (Može RT), in Simon Štrajhar (AMD Feroda Celje)),  :OK:  razen Kraglja (boleze) :(

Na dirki evropskega prvenstva v motokrosu za razred 80 v Brežicah, se je v soboto 7. maja na kvalifikacijah, pri padcu težje poškodoval 15 letni hrvaški voznik Renato Pernar. V padec ni bil vpleten noben drug voznik. Poškodovanemu vozniku je bila že na samem kraju nudena zdravniška pomoč, takoj zatem pa je bil prepeljan v Splošno bolnišnico Brežice, kasneje v Zagrebško kliniko, kjer je v torek 10. maja umrl. Točni vzroki smrti še niso znani, prav tako ne vzroki za nesrečo. Strokovni svet za avto moto šport je imenoval komisijo, katera bo preučila okoliščine tragičnega dogodka. Strokovni svet je družini umrlega dirkača poslal sožalno brojavko.

gvir: amzs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o fak :( ,tud pr motokrosu se to dogaja,čeprav še nisem slišal za noben smrtni primer prej,gotovo se je pri kakem velikem skoku razbou

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zajeban,...vsi vemo da je motokros nevaren šport, ampak ko vidiš da se pa res komu kaj zgodi, pol te pa kr mal mine. Vsaj mene. Ampak te stvari se pozabijo.

Npr., moj fotr se je lani stresel s kroslo in zlomu 4. (vratni) vretenec. Ful dolgo je bil v bolnici in takrt sem si reku, da se ne vsedem več na motor, ker je to čist preveč nevarno.

Ja pa kaj še, takoj ko je fotr pršu iz bolnice se je kmalu, in to še z gipsom na glavi, peljal z kroslo do soseda.

In valda, sem se jest tut pol začel spet vozt, ker ti enostavno ne da miru.

Tko da, če se ne ubiješ se boš še zmeri vozu z motorjem, ni važn kva ti drugi pravjo, kolk je nevarn in tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pustmo zdej to temo. Če se hočte od nesreč zgovarjat, odprite nov topic in ne nas tuki v slabo voljo spravlat, OK?

No, malo bolj sproščena zadeva bi pa bila:

Današnja dirka na Palnini nad Horjulom, Liga PRETENT.

A je kdo bil? Kako se vam je zdelo? Men je blo super, samo drugi tek sem zabluzil na veliko, ko sem v desnem ovinku, ki je za mizo, dvakrat padel :BUA:

Še dobro, da ob črni vremenski napovedi, ni bilo dežja :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil urke710
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj slikc (kliknite na slikco za večjo verzijo)

Proga, pred štartom veteranov:

planina14052005celotnaprogapol.th.jpg

Pancar, dominiral ob odsotnosti Rusa:

img00403lt.th.jpg

img00414xu.th.jpg

Današnji zmagovalec v razredu OPEN R2:

img00049qb.th.jpg

Naši motorčki:

img00139uc.th.jpg

LP, Uroš

Popravljeno . Popravil urke710
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zajeban,...vsi vemo da je motokros nevaren šport, ampak ko vidiš da se pa res komu kaj zgodi, pol te pa kr mal mine. Vsaj mene. Ampak te stvari se pozabijo.

Npr., moj fotr se je lani stresel s kroslo in zlomu 4. (vratni) vretenec. Ful dolgo je bil v bolnici in takrt sem si reku, da se ne vsedem več na motor, ker je to čist preveč nevarno.

Se cist strinjam s tem kar pravs.. fora, da se je ta poba ubiu je bla pa ta, da je biu srcni bolnik.. namrec dozivu je srcni napad na motorju in padu, nato so ga prepeljal v (mislm da brezisko) bolnisnico, kjer so ga oskrbel in poslal v zagrebsko... na poti med bolnisnicama je spet dozivel srcni napad in nazalost umru :( ... tko da za to ni bla kriva poskodba motokrosa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima kdo kej izkušenj z menjavo ležajev v zadnji gumi,sam imam luft levo desno v zadnji gumi in moram zamenjat ležaje,sam ne vem kako naj semeringe pa ležaje ven dobim iz kolesa,ker so kot zabiti notr,pa če kdo ve če se semeringe tud kje v merkurju dobi? gre pa za exc 520

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a knjige nisi dubu zraven motorja, je fino opisano noter

po tem se lahko znajdeš, čeprov je za drug motor link

ležeje in mogoče tut semeringe dobiš v specializiranih štacunah ala tehimpex, euroton, samo oznake si izpiši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

malo of topic pa vseeno!

Zanima me, oz iščem podatke o Hondi, Kawasaki in Yamahi 80 ccm3 cross motor velika kolesa!

Kupujem oz. iščem motor 80ccm cross , me pa zanima sledeče, če bo za eno sezono vredu zame, mam 70kil višina 173cm, upam da bo, le zakaj ne bi bil, naslednjo leto si pa vzamem, če bo le malo več sredstva 125ccm, mali pa ostane za punco, če mi lahko kao pomagate s kakim nasvetom bi bil zelo hvaležen, kupujem tam do 180k do letnika 97l, ali bo soliden motor, predvsem me matra edino ,da bo dokaj solidno ohranjen oz. tudi če bi bil za obnovo bi ga nabavil, imate kak zanimiv nasvet, če se ga splača kupiti?

Hvala! in še samo eno malo vprašanje, kje na dolenskem koncu, se lahko vse voziš po cross progah, ubistvu vem samo za eno v Smiču-Stranska vas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

malo of topic pa vseeno!

Zanima me, oz iščem podatke o Hondi, Kawasaki in Yamahi 80 ccm3 cross motor velika kolesa!

Kupujem oz. iščem motor 80ccm cross , me pa zanima sledeče, če bo za eno sezono vredu zame, mam 70kil višina 173cm, upam da bo, le zakaj ne bi bil, naslednjo leto si pa vzamem, če bo le malo več sredstva 125ccm, mali pa ostane za punco, če mi lahko kao pomagate s kakim nasvetom bi bil zelo hvaležen, kupujem tam do 180k do letnika 97l, ali bo soliden motor, predvsem me matra edino ,da bo dokaj solidno ohranjen oz. tudi če bi bil za obnovo bi ga nabavil, imate kak zanimiv nasvet, če se ga splača kupiti?

Hvala! in še samo eno malo vprašanje, kje na dolenskem koncu, se lahko vse voziš po cross progah, ubistvu vem samo za eno v Smiču-Stranska vas!

Dobr si si to zamislu. Z majhno raziskavo po oglasih, kjer se prodajajo takšne kroske, boš informiran o cenah po letnikih. Pol pa veselo na ogled. Te firme k si jih navedu, so kr ugodne, tko za pelat, pa tud dele se da dobit. Zelencev je pr 85 k listja pa trave. Yamahe tud srečaš, honde so si pa že dolg časa zelo podobne. Po lasni želji, falit ne morš tolk, kukr si lohk nakopleš stroškov če motorček crkne, kmau za tem k si se iskeširu.

K ga boš šou pogledat se pejt pelat (nujno). Če ti brzina ne dela problemov ga do konca navij v prvi pol pa še mau šaltej. Vsaj enkrat (ne vem kolk si kej vajen motorjev). Mašina mora delat tekoče (brez kšnga škrtanja al pa pokanja). Če je to šlo, se še mal brez rok pel (po asvaltu recimo 'pa še mal probaš zavit medtem), da vidš če ni kroska preveč skriulena in če ti bo ušeč za vožnjo si jo začni ogledvat. Bremze si seveda tudi probau. Obe.

Ogled gre tkole. Če kej kapla ali curlja (okol mašine, bremz in amortizerjev), zna bit kej za zamenat. Primeš vsako kolo in probaš kako se kej vrti naravnost, kolk ma kej trde špice (če so razrahlane je lahko strošek) Od lastnika zahtevej , nej ti pokaže zračni filter. Če je lep čist in namazan, imajo pr tej bajti krosko radi, če je umazan, lohk da niso mel cajta zamenat za čistga, al pa jim za to ni mar, kar pa je zelo zelo slabo za mašino. Gume, ketna, zobniki, gumi ročke na belanci, ročke za prvo bremzo in sklopko, zavorne ploščice so potrošni materijal, za katerega pa je cool da je v solidnem stanju. Tud auspuh si ogledaš, da ni zapeštan do konca, al pa počen.

K boš kej kupu je priporočlivo vsaj olje v menjalniku zamenat, če ne tud u bremzah.(učasih dokler dela ni treba glih use zamenat) Mešanco delaš 3% (se prau tri deci olja, na deset litrov bencina 95 ali 98 okt.

Semič je res huda proga. Če pa nimaš časa za veliko obiskov in uživaš u igranju s krosko, je parcela 200 krat 40 metrov idealen teren za oval, slalom al pa osmico. Če maš gor še kšn kup zemle, je zadeva popestrena z skokom. Nadvse dobrodošli pa so razni hribčki. Glej le , da pri izbiri prostora ne boš preveč dvigoval pritiska bližnjim stanujočim, kmetom, lovcem in pa pazi na na ptice , srne ali kakršna koli ostala živa bitja.

Pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

A je kdo že kupoval Feroda zavore? Zanima me kolk se sučejo cene za zadnje disk ploščice in za prednje. Pa ali izdelujejo še kej drugega razen zavor? Naprimer zobniki, ketne!

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sem še pozabil vprašat!

Kje se to najbolj splača kupit: zadnji in spredni zobnik, ketna, disk ploščice! Pa ne AUNER ali kej podobnega, ker se mudi! Še najboljš bi bla okolica štejerske ali pa ljubljane! Prosim za čimprešnje odgovore!

Čaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

splača se nikjer, dobiš pa pri kermavnerju vse kar želiš, edin pocen ploščice so pri sinterju od znamke icer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J. Kje pa je ta sinter?

na koprski ljubljana vič blizu murgle centra malo naprej če greš iz trnovega proti dolgem mostu .....koprska ti je vsporedna z tržaško drugače imam pa tudi jest zobnike in ketne pa še kaj....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi ja blo lažje za mene, če bi reku zraven pošte! .) :D

PS: Pa vseeno hvala! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi ja blo lažje za mene, če bi reku zraven pošte! .)   :D

PS: Pa vseeno hvala! :)

ja iz trnovega pred pošto :oK:pa sabo moraš imeti staro ploščoco da jo majster primerja . :hmm: ..da bo prov....

Popravljeno . Popravil trco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!