Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Ojej kk jo pa naj dobim v LJ! A ma kdo kako staro zadnjo disk ploščico od Kawasakija KX 125 letnik 95-98

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daunloudi katalog ploščic iz strani www.goldfren.cz, najdi svojo in to je to

ponavad so nissin ploščice kros vse enake, recimo ex RM250 imel enake kot trenutna WR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daunloudi katalog ploščic iz strani www.goldfren.cz, najdi svojo in to je to

ponavad so nissin ploščice kros vse enake, recimo ex RM250 imel enake kot trenutna WR

Hvala!

PS: Se kej vozte? A je bil ker prejšnji teden v Rakeku? Kak je blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ofkors da smo bli-prou zakon dirka :yea2: enduraš,DJ,WR,trco,jst pa mogoč še kdo tle s foruma .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hudiča,čist pozabu-GIDL JE ŠE VOZU .)

Ja ni panike batzajla...sj vem da s me sam na štartu v avspuh vidu...pa še to bl od delč... :grim ...

JOKE JOKE :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni panike batzajla...sj vem da s me sam na štartu v avspuh vidu...pa še to bl od delč... :grim ...

JOKE JOKE :yea2:

mal poglej kdo je bil na štartu takoj za tabo,hehe :devil: tko da sm si ga kr od bliz pogledal,auspuh namreč..

(zdej pa hit povej,da ga prou dolg nism mogu gledat... :D )

opravičujem se vsem,ki jih nism omenil da so vozil! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ofkors da smo bli-prou zakon dirka :yea2:  enduraš,DJ,WR,trco,jst pa mogoč še kdo tle s foruma .)

pa niko, filip, hard, tomo, pa še sigurn kakšen gost k skoz na THEF-u visi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal poglej kdo je bil na štartu takoj za tabo,hehe :devil: tko da sm si ga kr od bliz pogledal,auspuh namreč..

(zdej pa hit povej,da ga prou dolg nism mogu gledat... :D )

to s ti reku...sam je pa res da se ne spominjam da bi te za krog prehitu... B)

no tu sm jaz že čez ovinek, kteri si pol ti?? :unsure:

post-547-1116485394_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil gidl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste vsi vozil z enduro motorji ali so ble tut krosle. Ker če je dirka trajala eno uro, pol je bil že problem z bencinom, a ni tko?

A ste se vmes kej ustavlal v "boksih" za kaka hitra popravila al podobno?

Naj eden prosim napiše, kako to izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dirki sta bli 1 in 3 ure in nekje v 2. uri triurne so 4T kros že mogli tankat na štartni ravnini

poraba je mal nižja kot pri krosu, ker je blo dost zaprtih delov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kdo lahko opiše kako poteka ta PRETENT liga, kdo lahko vozi, kake so štartnine, kvaliteta konkurence, proge itd...

Za kakršen koli odziv se vnaprej najlepše zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kdo lahko opiše kako poteka ta PRETENT liga, kdo lahko vozi, kake so štartnine, kvaliteta konkurence, proge itd...

Za kakršen koli odziv se vnaprej najlepše zahvaljujem

Tuki si preber. Štartnina je 4000sit <_<

Vozi lahko vsak, ki ima motor :OK:

Konkurenca je pa odvisna od razreda v katerem voziš.

Proga je pa samo ena in to ta na planini. Meni se dopade, samo skoke se še naučim pol bom pa tut mal boljš vozu ;)

Popravljeno . Popravil urke710
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr si si to zamislu. Z majhno raziskavo po oglasih, kjer se prodajajo takšne kroske, boš informiran o cenah po letnikih. Pol pa veselo na ogled. Te firme k si jih navedu, so kr ugodne, tko za pelat, pa tud dele se da dobit. Zelencev je pr 85 k listja pa trave. Yamahe tud srečaš, honde so si pa že dolg časa zelo podobne. Po lasni želji, falit ne morš tolk, kukr si lohk nakopleš stroškov če motorček crkne, kmau za tem k si se iskeširu.

K ga boš šou pogledat se pejt pelat (nujno). Če ti brzina ne dela problemov ga do konca navij v prvi pol pa še mau šaltej. Vsaj enkrat (ne vem kolk si kej vajen motorjev). Mašina mora delat tekoče (brez kšnga škrtanja al pa pokanja). Če je to šlo, se še mal brez rok pel (po asvaltu recimo 'pa še mal probaš zavit medtem), da vidš če ni kroska preveč skriulena in če ti bo ušeč za vožnjo si jo začni ogledvat. Bremze si seveda tudi probau. Obe.

Ogled gre tkole. Če kej kapla ali curlja (okol mašine, bremz in amortizerjev), zna bit kej za zamenat. Primeš vsako kolo in probaš kako se kej vrti naravnost, kolk ma kej trde špice (če so razrahlane je lahko strošek) Od lastnika zahtevej , nej ti pokaže zračni filter. Če je lep čist in namazan, imajo pr tej bajti krosko radi, če je umazan, lohk da niso mel cajta zamenat za čistga, al pa jim za to ni mar, kar pa je zelo zelo slabo za mašino. Gume, ketna, zobniki, gumi ročke na belanci, ročke za  prvo bremzo in sklopko, zavorne ploščice so potrošni materijal, za katerega pa je cool da je v solidnem stanju. Tud auspuh si ogledaš, da ni zapeštan do konca, al pa počen.

K boš kej kupu je priporočlivo vsaj olje v menjalniku zamenat, če ne tud u bremzah.(učasih dokler dela ni treba glih use zamenat) Mešanco delaš 3% (se prau tri deci olja, na deset litrov bencina 95 ali 98 okt.

Semič je res huda proga. Če pa nimaš časa za veliko obiskov in uživaš u igranju s krosko, je parcela 200 krat 40 metrov idealen teren za oval, slalom al pa osmico. Če maš gor še kšn kup zemle, je zadeva popestrena z skokom. Nadvse dobrodošli pa so razni hribčki. Glej le , da pri izbiri prostora ne boš preveč dvigoval pritiska bližnjim stanujočim, kmetom, lovcem in pa pazi na na ptice , srne ali kakršna koli ostala živa bitja.

Pa srečno

Zdravo!

Res lepo, dal si mi kar par nasvetov, čeprav res ne poznam oz. poznam cros motorje sm ne poznam iz tehnične smeri, mislim, da mariskatero majceno napako sploh ne bom prepoznal, mam neki ljudi ki se spoznajo na motorje,sm spet kok njim vrjet na besedo, mam pa še eno vprašanje, neki kolega ima cros Yamaha 80 sm so neka srednja kolesa, oz. večja od najmanjšega in manjša od velikih koles, tukaj me je malo vprašalo, ali raje tega z srednjemi oz. ta bi bil za punco, seveda da bi se tudi sam za prvič vozil, bolje rečeno učit bi se začel na 80cm ne pa na 125cm , vozu sm se z 125 Suzukijem ,ampak bi raje za začetek 80cm ,ker ona zver za začetek, če nočm bit polomljen ostane za drugo leto, upam da se bom letos kaj navadil, odnesu od 80cm, mam pa še eno prošnjo, če bo ta motor ,ki ga iščem, kje v bližini, katerega od vas poznavalcev, bi prosil osebo, če bi šla z menoj na ogled tega crosa, je pa še nekaj crosa kupujem za malo denarja oz cca 200k in vem, da ne bo kot iz škatljice oz. se mi vsaj upam, lahko posreči, da dobim od koga poznavalca ,ljubitelja, pa tudi če so z nim dirkali, mislim da je vse bolj kot ne odvisno sm od servisev in rednega uživanja s tem crosmom..

..še kak majhen nasvet iz vaše strani?

lp in res hvala!

:OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo

takole Hondico se ti kr splača kupit. Za uno Yamaho ,k si napisu ne bi vedu kera so ta kolesa. Sam kup tist, na kerem se boš konfotno pelu. Na primer, jest mam Hondo 250ccm 2T l.2002 in pa minicross 107ccm 4T Bud racing (kopija Hondinega CRF 50 modela) Za primerjavo ma mini 12 colska kolesa in ker sem med večjimi 183 cm, mi noge skor ob belanco butajo (ob nepravilni vožnji pa vedno). Z njim sem skoču tud 5m. Mi je pa ta moped tak žur, da ga trenutno ne menjam ni pod razno. :yea2:

Za 200 k sitnih pa sem si kupu svojo prvo krosko; Yamaha 125ccm l. 1993, K je bla noro dobr ohranjena in sem meu z njo samo tekoče stroške. Pa velik sreče pri izbiri motorja. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirurirc te pa neki res prosim,če boš mel čas,pa kako svojo sliko objavi mini crossa, neki me matra, ker jaz si bom itak kupil naslednje leto 125ccm letnik tam cca 99 ali 00, neki te pa nism razumel ,kaj mini je 100ccm3+ to mi ni jasno, miniji so ponavad tam do 700ccm3...?

Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!