Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Seveda se vozmo. Pa če ni druga pa soseda vprašamo, pa gasa po njivi. Zdej ko lahko ;)

Pa še en kratek video za dokaz (po treh dneh poteče). Upam da bo delalo, ker sem prvič probal to izvest. Morte pa uporabit explorer brskalnik, pa pritisnite enter the site

http://mxpeter.neptune.com/?selectedalbum_...rce_ui=ms40uw1#

Pozdrav, Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko da kdo ki obvlada kakšnen dober nasvet kako sina ˝učit˝

motocrossa.Na kaj moram bit posebej pozoren?

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOooo, peter,...njiva RULZZ!!!

Še posebej te, ki so od koruze in je ravno prov trda podlaga, da se takoj ne zrije.

:OK: :OK: :OK:

Komi čakam da mal neha dež, da še jest preiskusim letošno žetev,...no kar je tam ostalo,...he he.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko da kdo ki obvlada kakšnen dober nasvet kako sina ˝učit˝

motocrossa.Na kaj moram bit posebej pozoren?

Sam sem z mojim 5-letnim sinom postopal takole: (navduševati mi ga pač ni

bilo treba, ima rad samo ''une motorje ki imajo gor blatnike pa ki grejo po

zemlji in po luiknjah :D :D )

Najprej sem mu dopovedal, da SAM lahko motor le puca, drugega nič (ima Tori

cross, za 5-letnika je OK). Potem to, da mora imeti vedno čelado in ščitnike. In

da na cesti nima kaj iskati (smo zadnja hiša v naselju tik ob gozdu in ni težav).

Potem sem mu v ročico plina namestil 4 koščke plastike, da ni imel polnega plina in da mu z mesta ni preveč cukalo, tudi zato, da se ne bi ustrašil in izgubil veselja (zdaj ima samo še enega).

Potem sem mu nižal motor toliko, da saj s prsti oz. polovico podplatov na ravnini doseže do tal. Potem mu povedal, katera noga gre dol če je motor nagnjen v eno in drugo stran. In seveda da če gre prehitro naj bremza.

Potem se je začel ko nor zaganjati v nek hrib in zmeraj padel in potem tulill (od jeze),

pa sem ga vprašal kaj se gre in je rekel ''rad bi skakal tako kot ti'' :eek:

In sem mu komaj povedal, da to pač še ne more znat. Tako mi je nekajkrat drgnil okoli hiše (link do posnetka je v tej temi par strani nazaj), potem sva šla pa že dvakrat na progo, kjer je zvozil nekaj ovinkov in kakšen klanec. (Bom dal na sux sčasoma posnetke in dal link tukaj).

Težko mu je bilo dopovedat, da je tam, kjer ovinek visi, treba dat gas, ker če ne se bo prevrnil in ko se ene 3x je in mu je četrtič uspelo je bilo OK. Pa da ni treba na vsakem ovinku ustavit in da gre dostikrat s hitrostjo bolj kot počasi. In zdaj mi teži, da okoli hiše se ne bo več vozil in kdaj greva na progo, vreme je pa u k***u.

Seveda je kar nekajkrat padel, plastike so že vse polomljene, vendar je bil vsakič bolj jezen kot kaj drugega, tudi ko se je fajn udaril, ampak je hotel ''še probat''.

Dokler bo veselje, mo bom vožnjo omogočal, ko/če ga ne bo več, pač konec, hvala bogu, ostane več zame. :) :D

Popravljeno . Popravil mimixtz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne ga preveč gnat, če mu bo všeč oz. mu je naj to dela ti ga pa samo podpirej pa kupuj motorje pa vse to ... ;) :yes: Vsaj tko je Pastrana začel ! Naj mamo še v Sloveniji Pastrana 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :OK: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kupuj motorje pa vse to

:grim :SS :doze: :( :D :cry: :kva2: :whistle: :ninja: :hmm:

Hja, z veseljem. Po svojih močeh pač. Malo sem tudi sebičen. :grim :grim

Sicer bodo pa kmalu božički pa miklavži in vsi dobri možje, in bo pisal, da bi radhlače, pa majico, pa nov blatnik,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledu tednik? baje bodo progo na brniku rusl (vsaj inspektorca tko prav), zato ker nej bi sitar zakopov 80 KAMIJONOV GUM!! :BUA: :SS , sitar sicer ne daje izjav, to je pa prslo na dan ker je upravitelj proge dav to v medije..no pa bo sla se ena dobra proga v *****, zarad takih bedarij :nono: :slap: O:-)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tak ni prog v Sloveniji, pol pa še samga sebe zafrknejo. Bedaki :BUA: Spet je dnar v igri :SS

S tem bojo samo pospešili divjanje po cestah, ker na progah ne bo več možno "dirkat" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi pri nas na Artu pravijo da bojo blizu še eno hidroelektrarno

na Savi gradili in bo baje napoti. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si jo, eno tako manjšo in sem se dve leti fural gor skoraj vsak dan. Pritožb skoraj ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa progo v glavnem na drzavni zamlji (pred vec desetletji je bilo tam vojasko strelisce), in je malo odmaknjeno od naselja, tko da sploh nobeden ne tezi.

Ko smo progo hoteli malo uredit, strojno, se je fotr pozanimal, in sel lastnike zemljisc mal prasat ce lahko, pa sploh niso vedl, da je tm njihova zemlja. :slap:

Tko da smo imeli proste roke.

Seveda se pa to ne da nic uradno zrihtat <_<.

Za zasebno voznjo je pa kul.

lp

Popravljeno . Popravil urke710
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledu tednik? baje bodo progo na brniku rusl (vsaj inspektorca tko prav), zato ker nej bi sitar zakopov 80 KAMIJONOV GUM!!  :BUA:  :SS , sitar sicer ne daje izjav, to je pa prslo na dan ker je upravitelj proge dav to v medije..no pa bo sla se ena dobra proga v *****, zarad takih bedarij  :nono:  :slap:  O:-)

no comment :cry: :fight2: :fight2: :cry:

:friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimixtz hvala za odgovor z malim delam isto kot si ti s tvojim samo da mu omejitve na gasu nisem naredu ker sem mu raje razložu da naj štarta bolj na izi ker bo drugače na tleh.Ko se vozi pa je res previden še preveč se mi zdi.Zadnjič sva dala te osnovne stvari skozi zdej pa ga vožnje v hrib učim ker je sredi hriba spustil gas pa se je na mestu zvrnu.

Ima pa isti problem kot je imel tvoj OVINKI sam sej bo je komaj štirikrat sedel na motorju :worship: :worship: :worship:

post-5996-1128712155_thumb.jpg

post-5996-1128712231_thumb.jpg

post-5996-1128712315_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

godfather,mislm da je tole velik bl uporabna zadeva kt pa minimoto,sploh za tacgale mulca.fino se vozta .)

zdej pa še ti eno endurco,pa bo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja kolk so že enih prog zaprl,samo zato,ker se je enmu sprdnil da mu ni všeč,jest se telih spomnim:Stanežiče.Dob,zdej pa še Brnik zgleda itd..

zato pa je vse več prog na črno,ker ni nikjer enega centra,sam se sploh še nisem imel možnost peljat po Brniku pa so jo že zaprli...

pri nas imamo tud svojo progo,dobrih 2000 metrov od moje garaže,proga je v hribu in na ravnem in jo skoz bolj urejamo in dajlšamo.najprej smo mislil,da je zemlja od elektro LJ ker je v bližini daljnovoda,potem so se pa eni pozanimali in našli lastnika in smo se zmenil,da vsak da par jurčkov lastniku na let in nam pusti gor kopat z bagerjem in ropotat,letos ne bomo več,sam drugo leto bo pa mrbit že kar fajn proga,trenutno manjkajo kakšne "luftarce" sam za kondicijo je pa fajn

edin problem je ker je zraven gradbišče in bo nekoč tam stalo 56 vil ,sam pomoje bo to preteklo še ene par let,tako da do tedaj bomo še kar veselo z našim ropotanjem odganjali morebitne kupce hiš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zaprtjem prog delajo samo škodo športu in "naravi". Ker prog pač ni si jih nardimo sami ;) oziroma zadnja varianta dirkanje po gozdu.

Naj naši vrli politiki (tudi ljubitelji narave) mal razmislijo kaj je bolše. Vožnja na poligonu al vožnja po gozdu ;)

Tudi pri nam je bla zlo dobra proga Trebališko. Ker se je na progi veliko dogajalo in je blo na dan dirk kot da bi bil praznik, so si ljudje v bližini začeli gradit vikende. Pol se je pa s časom en kur** spomnu, da mu to ne paše več (Proga je bla veliko prej kot pa njegov vikend :yes: ) in je šlo vse po zlu :angry2: :angry2: :angry2:

Me res zanima kje bojo še sploh proge v prihodnjosti :blink: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!