Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Župca, najbolš da kar kašen mail na AMZS pošleš tam ti bojo sigurno znali povedat, če pa ne te bojo vsaj napotili h pravim ljudem :grim

Drugače pa čestitke za pridobitev, pa povej kje in kako pa še slikce in pridemo potrenirat :photo: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo naredil svojo privat motocross progo.... pa me zanima če ima kdo izkušnje z tem kakšne papirje pa dovoljenja, bi potreboval, in kje lahko začnemo.... da smo varni pred policaji in lovci, inšpektorji in vsemi občani... k nam žugajo z pestmi k se mi poskušamo vozt :? :worship: :D

Je kdo član kakšnega društva k am progo!?

Res bi prosu.... pa če bo kdo pomagal imamo na konc koncev vsi skupaj šeeno rpogo več za trenirat!

havala :worship:

Treba bo na občino, po lokacijsko informacijo, še prej pa soglasje sosedov,... pa velik denarja v drobižu zraven. Jurja tu, pa dva tam....Vse pa je odvisno s kakimi ljudmi boš imel poravka, eni pomagajo ali svetujejo, drugi pa samo da te za.eb.jo in ti že na startu zbijejo vso voljo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej banda

a mi zna kdo povedat kako je urihtano, da se ti ob žlajfanju z zadnjo nogo "stisne" sklopka (tako, da ob blokiranju zadnje gume motor ne ugasne)... Vem kako dela, kako zgleda in vse, nevem pa kako to naredit? Al se kupi, al se da naredit tudi doma :?

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videm da sem naletu na pravi odziv.... ja čist tko najprej da povem....

jst sm gradbenik po poklicu.... in delam 7. stopnjo, in gelede papirjev mi je mariskaj jasno( lokacijske informacije in vse zadeve so v mazincu)... ampak ko pride do motocross proge, in tud na občini.... se tud na občini vse ustavi!!!!! Ampak dobesedno vseeee!!! vsaka pisarna ma svoje zadev4e..... ne vemo kje se začne.....

Nekej sm že bral na forumu glede AMZS-ja in se bom tud tam še bolj podrobno posvetoval z njimi.... upam da bom dobu kakšne odgovor...

poglejte.... glede proge pa je tko.... :

Nas je blo skupej 10 fantov k smo navdušeni za to.... najel smo zemljo za katero smo dal ogromno denarja.... anredil progo, katera nas je zelo velik stala, ampak ta trenutek.... nimamo dovoljenja da se vozmo ker nas jebejo pof..... policaji vsake dve ure.... brez razloga, brez člena zakona, ki nam bi lahko napisali kazen, samo prijave padajo in vsi se pritožujejo!

Da se vrnem nazaj, ta proga je zaenkrat lih samo zaradi vseh teh pritožb privatna.... in v celoti meri samo 1500m, ko pa bomo pridobili dovoljenja, da se lahko vozimo, mislmi da lahko v naslednjem letu pričakujete akrapovič in državno prvenstvo dirko tukej, poleg tega da boste lahko tud trenirali...... ker terena je dovolj za uredit, samo treba je donbit da se uredijo zadeve da bo vse FORMALNO

ampak moram vas razočarat.... zdej se tud sami zelo mal vozmo ker na koncu koncev ne upamo... ker mamo skoz pizdarije.... sama proga pa je odlična..... tehničan, kondicijska, ter zelo strašljiva!!!

slike bodo takoj k dobimo dovoljenja, do takrat pa prosim... potrpite tako kot moramo mi.... da se nebi vozil ker so občani popolnima zajebal sceno (potrebna sta bila samo 2 soseda)

Prosil bi vvse k mate katerekoli izkušnje z motoklubi (ustanovitve, vodenje AMZS, itd) in z progami( klubi ki imajo v lasti proge.... itd dovoljenja, kje sploh začeti)???? Aleš Zajc je res uredu dec, in nam je tud neki reku da nam lahko pomaga, sam zaenkrat smo šezmerej na začetku.... tko da se nam zdi da on ni dovolj....

jst mislm da na konc koncev, kor boste nam pomagal, boste tud sebi... ker bomo defenitivno organiziral možnost treningov..... urnik imamo sicer tud zdej... amapk.... nam nič ne pomaga ker se ne da pridet do soglasij do te proge... in se pritožujejo

Mislm pa tudi, da je veliko bolj smisleno da ustanovimo eno motocross progo naši občini (šmartno pri Litiji) kot pa da se nas 50 krosistov in hard-endura-šev goni ke po hostah vsak dan!!!

hvala za nasvete in pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpraš koga iz AMD Brežice. Oni imajo podoben problem že 10-15 let. Pa jim uspe pol tud evropske dirke organizirat. Naj te Aleš poveže z kterim od njih. On že ve. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se začne pogovor o " bencinu " , se ponavadi vse ustavi :? . Kako dolgo že govorijo o CHD, supermoto, karting,... progi na Vranskem, potem na krasu, pa na dolenjskem,...pa kvečjem še kakšno kros progo zaprejo :BUA: Če pa bi bil tenis :BUA: , nogomet :angry: , bi pa z raznimi sponzorji že gradili in bili vsi veseli :SS

Zato pa krosi in hard endure, na fuzbal plac, vse razrit in progo nardit, če pa je okrog še atletska steza bo pa še za supermoto, skuterje in minimoto poskrbljeno :OK: . Tribune s stoli že čakajo in spektakel je zagotovljen :D :naughty: All in one :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nebi probu same zajle nasponat? ;)

kako to misliš našponat zajlo :? pol drsa sklopka al ne :hmm:

al se nismo razumela... gre se za ta sistem ko imaš zajlico od sklopke na pedalu od zadnjega žlajfa... tako da ob žlajfanju hkrati "zategne" še sklopko ;)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako to misliš našponat zajlo :? pol drsa sklopka al ne :hmm:

al se nismo razumela... gre se za ta sistem ko imaš zajlico od sklopke na pedalu od zadnjega žlajfa... tako da ob žlajfanju hkrati "zategne" še sklopko ;)

Na prvi strani motosveta je preizkus avtomatske sklopke Rekluse Z-Start :naughty:

Privadil bi se najbrž hitro, kakor v avtu z avtomatskim menjalnikom :) , pa še ročk za sklopko bi manj polomil :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP po dolgem času.

Glede legalizacije prog sem se tudi jaz že kar nekaj zanimal.

Vprašal sem mojega profesorja, ki je sicer zelo visoko na novomeški občini glede teh stvari.

Povedal je, da je motokros proga GRADBENI OBJEKT in kot taka rabi GRADBENO DOVOLJENJE,

ni dovolj zgolj lokacijska informacija. Pa čeprav bi bilo v praksi le ''rinjenje in prelaganje zemlje''.

Torej se postopa isto, kot če bi hotel graditi karkoli drugega. Na občini ti morajo pa povedati, kakšna soglasja rabiš oz. bi te v razumnem roku itaq obvestili, da tvoja vloga ni popolna ker ti manjka to in to. Prvi pogoj pa je seveda lastništvo zemlje (vpisano v zemljiško knjigo) ali pri notaju overjena pogodba o najemnini ter seveda mora biti prijavljeno da najemodajalec plačuje davek. Tako da...

V našem koncu se nekaj trudijo... Bomo videli...

So pa v bližini mene fantje rešili tako, da je oče od nekega navdušenca ugotovil, da se kmetovanje ne splača in je dal sinu v uporabo nekaj travnikov na kupu v eni dolini, sledil je le še pogovor z enim stanovalcem iz najbližje hiše, ki ni imel nič proti, zmenili smo se, da po 19. uri ne bomo vozili, zbrali nekaj denarja, buldožer, bager, kamion in je... Samo je res tako na samem, da bi edino hrup utegnil zmotiti vikendaše na drugi strani hriba. In če bi kdo prijavil in bi prišla policija bi bilo konec veselja. Kaznovati pa te ne morejo zaradi drugega kot zaradi vožnje po terenu oz. v naravi oz. tam, kjer je promet za vsa motorna vozila prepovedan, ali kako že gre tisti člen, kazen mislim da ni ne vem kaj. V glavnem zadeve ne dajemo na veliki zvon in laufa. Tako kot nekaj malega terena pri meni doma, ki še ni urejen, ni skokov, za malo znoreti se je. Dokler me sosedi ne bojo prijavili, bo OK, potem pa ne več. Samo sem SKORAJ siguren, da me ne bojo, dokler se bom vozil samo jaz. Če bi se eš kdo, bi najprej prišli do mene in mi povedali, da zdaj bo pa počasi dovolj. In bi pač nehal.

Dokler vse laufa pa.... uživajmo!!! :D

Aja, pa še tole, ko urejaš dokumentacijo, se že v naprej določi termine, kdaj se bo lahko vozilo, katere dni in katere ure.

Kaj ti nuca, če je v Prilipah legalna proga, če se lahko vozi le tedaj, ko je organizirana dirka, sicer ni šans.

Nihče ne tenira, nihče se ne vozi. Če pa bi kdo to naredil, bi v kratkem času prišla policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam tudi husqvarno 250 cross.kot nova.poglej zdej z menjalnikom ti je to tako.ne moreš vedet kaj je če ne pogledaš noter.ampak verjetno ti je šel zodnik prve prestave(vsaj eden)jaz ti priporočam da se več ne pelješ,ker situacijo lahko samo poslabšaš.sej sam zobnik ti je verjetno ostal cel,verjetno je potrgalo vklopne parklje in oni so zdaj pritrjeni na magnet.magnet je pa verjetno na vijaku za izpust olja.zato janboljše da izpustiš olje in vidiš kaj bo priteklo ven.v vsakem prmeru pa moraš mašino davat na polovico.cene točno ne vem.ampak menjalnik je najdražji element na motorju.če se pa odločiš za popravilo ti pa lahko dam telefonsko ra rezervne dele in se točno pozanimaš,ampak prej je treba razkopat da točno vidiš kaj je narobe.če se odločiš za popravilo ti jo lahko jaz porihtam.sem iz črnomlja. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kako so kaj naši vozili kvalifikacije v Orehovi Vasi? :?

PS: Komaj čakam na jutri, kaj bo akcija :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 Sven BREUGELMANS 2:11.846

2 Yves DEMARIA 2:14.106

3 Christian BEGGI 2:14.730

4 Michal KADLECEK 2:15.270

5 Saso KRAGELJ 2:15.400

6 Roman JELEN 2:16.987

7 Jaka MOŽE 2:17.192

8 Cristian STEVANINI 2:19.076

9 Jurgen VAN NOOTEN 2:19.142

10 Enrico ODDENINO 2:19.418

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MX EURO

1 Steven Frossard 2:01.742

2 Dennis Verbruggen 2:02.037

3 Joël Roelants 2:02.421

4 Jeremy Van Horebeek 2:02.631

5 Jukka Pirinen 2:02.735

6 Josef Kulhavi 2:03.653

7 Evgeny Bobryshev 2:03.719

8 Jernej Irt 2:03.799

9 Philipp Ringhofer 2:04.092

10 Dennis Dierckx 2:04.224

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gizmokak a prides ju3 v vrtojbo?prejšen tedn te ni blo...

nak me ni blo, ker je imel bratec CR-ko na prafaktorjih, sam pa nimam lih volje se furat :) Bi poklical kej, pa bi pršu, na forumu sm bl malo tko d kar pokliči :P

včeri pa sva pršla oba pozno, nekej okrog 20h in ni blo žive duše več. Samo enih 6-7ljudi, vsi neki nalagali po prikolicah in v kombi! Tako da je blo zgleda že konc vsega. Sva sam obrnla in šla nazaj :alien1:

Sva si pa po dolgem cajtu prvoščla spet mal enduro, tko d sva kljub vsej tej suši pršla "porajhana" od blata do uh! :devil:

Na prvi strani motosveta je preizkus avtomatske sklopke Rekluse Z-Start :naughty:

Privadil bi se najbrž hitro, kakor v avtu z avtomatskim menjalnikom :) , pa še ročk za sklopko bi manj polomil :kva2: :lol1:

ma sm vidu, sam mi ni všeč... raj mam mal stiskanja prstov na levi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gizmokak sj sem te vidu,ti pa se en kolega sta prsla okrog 20te ure.pa sta sam obrnila...mi smo bli parkirani zraven breskev z kranjsko registracijo...sj jst sm vsak vikend tm bom te poklicov nasleden vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gizmokak sj sem te vidu,ti pa se en kolega sta prsla okrog 20te ure.pa sta sam obrnila...mi smo bli parkirani zraven breskev z kranjsko registracijo...sj jst sm vsak vikend tm bom te poklicov nasleden vikend.

ja tisto sva bla z bratom - Nick. Pa se mi je zdela nekam znana CRF-ka (na prikolici pošrek si jo mel)

Drug tedn se slišmo ja, pa pridemo dol! Upejmo samo na mal dežja k je prahu d ga lahko z žlico ješ :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kokr sm jest slišu je en model tm k je keš pobirov reku da bo nasledno soboto že namakanje popedenano...uglavnem se slišmo če bom šu proti vam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja neki delajo fantje na tem da bi namakalni sistem za stezo urihtali... upejmo d jim bo uspelo! Bom že kej v četrtek počekiral pri Neckotu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo za tiste, ki niste bili v Orehovi Vasi. En Album. Slike so razporejene tako, da je konec dirke na začetku in obratno. Še sam ne vem zakaj :?

PS: Sem mogu sprobat moj nov fotoaparat :D

FOTO ALBUM OREHOVA VAS

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!