Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Ja vroči vžig iz rubrike Akrapovič pokal. Tkole gre prbližn, da me ne bi kšn pro mehanik pol u nč dajal če bom kej falil. Replike dobrodošle. No 4-T motorji majo probleme z užiganjem. V ta namem so proizvajalci pogruntal, da količina bencina katera je potrebna za vžig motorja mora biti natančno odmerjena. To se na roko z navijanjem ročice za gas ne da točno odmerit. Se pravi na fergazerju (uplinjač) mamo poleg gumba za "zaugh" še gumb za vroči vžig. Ko ta gumb potegnemo ven se ta točno določena količina benza ulije za vžig. Bolj potrobno ne bi vedu. In če ta gumb ne zapremo se bencin konstantno uliva. Tako ga ulijemo preveč in vse skup zariba. Nekateri motorji (Honda) imajo iz fergazerja preko zajle spelano na ročko ki je na balanci. Tm se to ne more zgodit, se prav samo tm kjer je gumb na fergaterju. Tolk na hitr, če pa kdo ve kej več pa kr pogumno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, in tebi se je to zgodilo na Suzukiju :blink: madona, sej kawasaki ima na bilanci tako kot honda... tako malo ročico (za en prst) takoj nad sklopko... isti nosilc celo... a niso ble tudi 450 mašine suzuki-kawasaki iste 04-05? za 250 dam glavo u ogen d so iste :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja aja!!! :kva2:

A to si mislu... :slap: ja valda sej ma to tud moj motor... (CRF) ampak nism vedu da je to ročkica za vroč vžig. Ja to je men Jožko P. razlagu, sam kokr jz razumem to zadevo nemore zaskočit.... ampak jo ko je vroč motor samo 1x pazi samo 1x potegneš... in kurblaš da motor vžge! Če je motor mrzu pa daš zauh in mu stem odpreš več zraka... in ga pustiš laufat 2min in si ziher da nebo crknu in počakaš (z navijanjem gasa) da se mototr ogreje.... od tam naprej pa z ročico za vroč vžig.

Morm pa rečt da moj največkrat kar v prvo vže brez te ročice... :OK: pa da majo do zdej še vsi cross in hard endure kar sm jih vidu tisto ročico...

nism pa valda tud jst en pro-mehanik tko da.... če kdo ve še kaj več o tem.... kar dobrodošel.... :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števec ur deluje tko da ga zvežeš na kabl od sveče. S špago ne. Pol uzameš pa šibice in vse skup zakurš. Pa priporočljivo je da z bencinom poliješ. To je reakcija na psihično stanje ko ti števec razkrije kolok hitr laufajo minute in kolk hitr je okol tistih pet do sedem ur ko je treba menat olje in filter u mašini. To prodaja Krmauner pa tud pr Irtu bi se ga dal dobit. Cena sitnica. Sej vemo da pod 100 eur ni kosa za krosa. Malo za hec sam lohk da je tolk , jest sm ga dubu gor na Suzi.

Kva kupu nau pa noben. A je preveč odkritosrčen oglas. Zej pa se jest mau na Jaušnika furasm in vas prašam.

A bi mogl bit oglasi takšni ni razkrit vse grozote motorčka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števec ur deluje tko da ga zvežeš na kabl od sveče. S špago ne. Pol uzameš pa šibice in vse skup zakurš. Pa priporočljivo je da z bencinom poliješ. To je reakcija na psihično stanje ko ti števec razkrije kolok hitr laufajo minute in kolk hitr je okol tistih pet do sedem ur ko je treba menat olje in filter u mašini. To prodaja Krmauner pa tud pr Irtu bi se ga dal dobit. Cena sitnica. Sej vemo da pod 100 eur ni kosa za krosa. Malo za hec sam lohk da je tolk , jest sm ga dubu gor na Suzi.

:lol: :lol1: sam ob tvojih postih se pa človk res nasmeje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Sem glih malo po avto netu brskav. Opaziv sem eno stvar, najbrz nisem prvi,ampak gospod Osek Sandi prodaja kar nekaj krosk in vsi imajo NOV BAT IN CILINDER, 4takterji pa še NANOVO NASTAVLJENE VENTILE!!! Tip je CAR!!! In po njegovem zelo ugodne cene!!!

Kaj pravite ? :? :? :? :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se opravičujem, ker z neumesno motim temo ! Če ima kdo naprodaj sprednji zavorni cilinder ( na balanci ) za Hondo cr 125 ali 250 :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Sem glih malo po avto netu brskav. Opaziv sem eno stvar, najbrz nisem prvi,ampak gospod Osek Sandi prodaja kar nekaj krosk in vsi imajo NOV BAT IN CILINDER, 4takterji pa še NANOVO NASTAVLJENE VENTILE!!! Tip je CAR!!! In po njegovem zelo ugodne cene!!!

Kaj pravite ? :? :? :? :nono: :nono: :nono:

mal si preber par strani nazaj.... je blo že dost napisanga o tem fantu.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če mi laHKO kdo pove za eno trgovino kjer bi lahko dobil zobnike za svojega suzukija rm126 letnik 96.

ker mi je prednji zobnik obralo do konca.

kupil bom seveda celi set ketna in oba zobnika.

edino če ima kdo doma kakšnega prednjega ko že gre proti koncu da ga dam za ta čas gor kaj nedobim novih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Željeno dobiš v vsaki trgovini kjer prodajajo kros stvari. Verjetno boš mogu naročit. Teržko da ma kdo to na lagerju ali pač. Če teh trgovin ne poznaš vsaj navedi iz kerga konca slovenije si da nam delou spiska štacun, ker se mi ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav !!!

Malo me zanima "vsebina" akrapovičevih izpuhov za yamaho yz450.

če ima kdo kakršno koli sliko od tega izpuha, zanima me tudi notranjost samega izpuha(sestavine - dušilci), mi PROSIM pošljite na mail

Lp, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo salsa se je vrnu med žive ;)

PS: Kaj ste se zdej kej vozil po Ležnu??? Jaz sem bil odsoten skor 3 mesce :( Zdej sem zrihtal motor, tako da se lahko zmenmo kej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ga boš sam skomponiru doma?? :naughty: :naughty: :naughty:

:OK: malo bom probav...da vidim kak bo glas.

A ta akrapovičevi izpuhi sploh imajo kak dušilec ? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: malo bom probav...da vidim kak bo glas.

A ta akrapovičevi izpuhi sploh imajo kak dušilec ? :grim

Seveda da ga rabjo mislm da na nekaterih tekmah celo merijo glasnost motorja tako da je dušilec nujno potreben!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, na Ležen takoj, ko neha deževat Peter.

Smo že vse zmenjeni, sam vreme nam še manjka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da ga rabjo mislm da na nekaterih tekmah celo merijo glasnost motorja tako da je dušilec nujno potreben!

aja, to pa nisem vedel.

Pa veš kaj mogoče več povedati kak zgleda dušilec ??

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res neverjetno, zmanjkalo mi je besed :eek: :worship: :worship: :worship: :worship: :eek:

http://www.transworldmotocross.com/mx/slid...1223312,00.html

Backflip :P sem naredil na deponiji, :wacko: nehote in nevede. Zavorni cilinder in ročka sta šla :cry: jaz pa domov, vesel da se nisem razbil :blush:

Tam ko je bila prej asfal cesta, so zdej razrili z buldožerji :hmm: , jaz pa pameten :slap: pa na polno čez vodo in razrito zemljo ter naenkrat začel delat salte :whistle:

Še ribiči ob jezeru so gledali :eek: , kaj se dogaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!