Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Kupil bi 125ccm krosaka hondo in bi vas vprašal kaj vse moraš znati kot začetik/amater v takem razredu ter vse finte itd itd. Sedaj pa imam aprilio mx 50 in jo do potankosti obvladam .)

ti kar kup.... pa pazi kaj! Najbolš da se do potankosti vse pozanimaš okrog modelov in motorjev in pa vzameš koga k se na cross mal spozna pa pregleda, ker klapa nateguje do amena pri oglasih, če kupuješ rabljeno :angry: <_< če pa novo kupuješ pol pa ni nobenih problemu, le da 125 2t ukinjajo s programa.... kawl ga že nima več za 07 :) alternativa je 250 4t.

Kar se tiče fint in trikov pa ni kej dost povedat.... furaj se in furaj, pa razvij svoj stil da bo lep in hiter in da boš maxxxxxxxxxximalno užival pa si zmagal :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bi 125ccm krosaka hondo in bi vas vprašal kaj vse moraš znati kot začetik/amater v takem razredu ter vse finte itd itd. Sedaj pa imam aprilio mx 50 in jo do potankosti obvladam .)

Za kupit motor, si vzemi čas, pa prebrskaj vseh telih 90 strani, ker je nekje vmes prov super vodič, kako kupit rabljen motokros motor (samo zdele jz nimam pojma kje je že to).

Za vožnjo bi ti pa jz nekak tko reku: Na krosu se večinoma stoji, še posebno čez skoke je to zelo priporočljivo, drugač te hitr nese na nos. V kratkih in počasnih zavojih sediš (jz običajno čimbolj naprej),...dvignjena notanja noga (za lovljene ravnotežja)...pa sej boš že pogruntu. Ko se boš mal navadu moči 125ccm motorja,...pol se navadi da iz ovinka mal stisneš kuplungo, da motor takoj dobi obrate in s tem moč (ga "pokuplaš" ). Tole mi je padlo na pamet,...drugač je pa najbolje da se greš skupi vozit z nekom k ve kako in kaj in ti lahko kuj tam pove kaj delaš dobr in kaj ne. Štekaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.(Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornakolesa/oglas.asp?id=1034764 npr. tale motor mi je zelo všeč in bi ga kupil samo da prodam sedanjega <_<

Ahm še nekaj bi vas prašal pozna kdo kako stran z uporabnimi nasveti kako krotiti motocross motor od osnovnih korakov do naprednejših?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti raje začni pridobivati na kondiciji (tudi kako kolo včasih gont, pa fitnes,..), moči in pa veliko vožnje z motorjem. Potem pa ščasoma začni razmišljati tudi v tehniki vožnje.,..... aja pa prej še motor kup ane ;)

Drugače pa imaš tukoj dost nasvetov, pod HOW TO

Transworldmotocross

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje se bo dla na TVju spremljat tekmo za Pokal narodov v nedeljo 24. sept v Angliji??? Ab MOTEURS al ap kje???? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eurosport 2, za druga pa ne vem. Pa še tega programa nimam, sploh nevem kje bom gledu :angry2:

A je kje v okolici Celja-Velenja kaka gostilna, kjer bi to prenašal na bigscreenu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans je bla še zadnja dirka MX1 in MX2. Everts zopet brez konkurence, zmagal pa je obe vožnji. Tip je letos res neverjeten. Drugi v skupnem seštevku zaostaja za 210 točk :blink: Drugo leto bo pa kr ena velika luknja, ko ne bo več njega :BUA:

REZULTATI voženj MX1-MX2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto bo pa kr ena velika luknja, ko ne bo več njega :BUA:

zakaj pa luknja :blink: on je bil hribček (nad vsemi), zdej bo ravno.... bo vsaj zanimivo :OK: zdej si že pred tekmo vedu kdo bo zmagu :doze:

Sicer pa kapo dol mojstru :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa luknja :blink: on je bil hribček (nad vsemi), zdej bo ravno.... bo vsaj zanimivo :OK: zdej si že pred tekmo vedu kdo bo zmagu :doze:

Sicer pa kapo dol mojstru :worship:

JA če hribček skoplješ (splaniraš) rata luknja ane ;) :P

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti raje začni pridobivati na kondiciji (tudi kako kolo včasih gont, pa fitnes,..), moči in pa veliko vožnje z motorjem. Potem pa ščasoma začni razmišljati tudi v tehniki vožnje.,..... aja pa prej še motor kup ane ;)

Drugače pa imaš tukoj dost nasvetov, pod HOW TO

Transworldmotocross

Zadeva je taka da že 4 mesce gonim kolo kot nor pa nevem zakaj, edino kar je da bi moral pridobiti še kar nekaj moči v rokah in ramenah ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka da že 4 mesce gonim kolo kot nor pa nevem zakaj, edino kar je da bi moral pridobiti še kar nekaj moči v rokah in ramenah ... :)

ti rabiš krepilec rok

Za začetek vzemi 15 ali 20 kilskega in ga stiskaj po dve uri na dan....to je najboljša stvar za motokros. Močne roke. Ostalo se pol že z vožnjo pridobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa se začneš furat in ne bit presenečen da po 5 minutah intezivne vožnje neboš mogle več rok dvignit

no sej ne kupuje 450ke bo sam 125ccm pomoje ane

mal te bodo bolele roke od začetka sam se boš hit navadu deli sklece pa mal uteži pa to pa boš bl močan :OK:

kako se pa uporablja tale krpilec rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej ne kupuje 450ke bo sam 125ccm

Če se boš s 125-ko orng vozu :D ( kar je za ta motor mišljeno ) :yea2: , si lahko siguren, da te bodo bolele roke in še kaj drugega tud .) . Za opazovanje narave imaš lahko drug motor, tudi choper pride daleč, če ni blata :)

Na terenu je pomembna kondicija, tehnika vožnje in ispraven oz. vzdrževan motor :yes: . Eno brez drugega ne gre, ker enkrat imaš srečo blefirat, dvakrat pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se začel kar furat z 250.... jaooo po RES 5 min priganja v hrib.....1. 2. nisem mogel več.Sem si moral vzet pavzo. Dal sem isti teren 3X skoz in je blo OK. Kondicijo in moč dobiš kar v kratkem času. :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem isti teren 3X skoz in je blo OK. Kondicijo in moč dobiš kar v kratkem času. :OK:

Lp

:OK: dobro zate... pol sm pa edini njok, ki lih d zdrži tistih 25minut na "moj" ful in se tako fura že 4 mesce brez napredka niti do 30minut :lol1: no recimo če je res lepo upedenana proga, da zgleda k asvalt zna bit d pridemo na 30 :kva2: O:-)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko: motocross, enduro,...to je eno velko garanje, še posebej v blatu. :yes: Samo, ko enkrat probaš, ne moreš nehat :OK: (legalna droga) :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, ko enkrat probaš, ne moreš nehat :OK: (legalna droga) :kva2:

dobesedno !!! B)

Hm....glih mi je te legalne droge zmankalo. In sicer zlomlo mi je zadno zavoro, je pa še iz tistih časov, ker ima še pakne. Ve mogoče kdo, kje bi se dalo to dobit ??

Lp, Metod

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobesedno !!! B)

Hm....glih mi je te legalne droge zmankalo. In sicer zlomlo mi je zadno zavoro, je pa še iz tistih časov, ker ima še pakne. Ve mogoče kdo, kje bi se dalo to dobit ??

Lp, Metod

Če je pokrov od bobna, se mogoče da zavarit, same pakne pa dobiš v Aunerju ali pa pri MotoMario

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pokrov od bobna, se mogoče da zavarit, same pakne pa dobiš v Aunerju ali pa pri MotoMario

saj pakne so ostale še cele, pokrovu je pa naredlo lukno : 6 koncev(bol drobnih) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pol to pomen d jst počas furam al kj ker me roke nč ne bolijio več

so me res bolele prvih 10 furc pol pa nč več

nevem lih tok počas pa tud ne grem pa nism nevem kok močen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pol to pomen d jst počas furam al kj ker me roke nč ne bolijio več

so me res bolele prvih 10 furc pol pa nč več

nevem lih tok počas pa tud ne grem pa nism nevem kok močen

najbolj igra vlogo teren kak hitro te roke začnejo bolet. če je pač podlaga da samo ruka si hitro konec(saj pol pač pelaš 2 minuti na izi tak da roke samo plahotajo med belanco da je nena zasuče in da nedobivaš direkt udarcev in gre pol naprej spet) če je pa bolj gladek teren in kaka skakalnica zmes pa zdržiš itak dosti več.

seveda pa igra ajvečjo igro kondiciska pripravljenost.

aha pa zgoraj je en omeni da nena fura 400 kubikov da ga tak hitro začnejo roke bolet me zanima koliko konjev imajo 4000ke ker 125ke jihi majo čez 40 tak da z kakšnim lahkim okvirjem je še boljše vodljiva kot kaka 400ka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte še mal napisat kako vi kej vozite ali je boljše da polgaš ovinek ali je boljše it na počez

res da je 125 vodiljiva te pa vseeno precej manj zmatra, pa tud to imaš prav da če voziš po gladkem terenu manj bolijo roke (zato pa mene večinoma ne bolijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!