Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Kolko pa pride nova osovina z zobnikom približno? Ker zaj pred kratkim sem ga kupo pa kupo sem novo gumo, zračnico, menjal olje,.... tak da sem trenutno na podni z dnarom.

Hvala za pomoč

Pri Vombergerju je 11.000 sit za CR 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mivkaaaaaaaa :kva2:

Kje je ta mivka!!?? :eek:

jz TUUD :kva2: :kva2: aja VRTOJBA!? sAAM MAL JE ŽE MRZLO.... Al tam dol še ni took?

Drgač, pa tist, če daš najlonko čez filter, pa hitrej zamaši najlonkio, pol pa negre tok dobr več motor, k nedobi pravga volumna zraka ane???

Popravljeno . Popravil rocky_zupca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma k vsi neki skos čez huse govorite to je čist odvisn na kak motor naletiš sm tut že slišu d je pr čist novi hondi po parih krogih čist razpadu menjalnik! pa nej ni ble najbl vzdržlive ane... to je odvisn od sreče drgač pa men husa laufa brez vsakih problemou!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvojem mestu bi prvo menjal semering.... strošek: nič več kot 500SIT :grim preverjeno

Ko prideš pa do pumpe so pa stroški nekaj 10x večji :P mislim (ampak samo mislim, nekje mi je na uho pršlo), da se v povprečju vrtijo cene okrog 14k za ta del osovina+"zobnik" (pa ne me vzet za besedo) :grrr

ja se za semering tak vem da je poceni in ga mam tud namen menjat. bom letos pač malo predčasno zaklučo sezono pa začel šparat da ga čez zimo lepo zrihtam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je ta mivka!!?? :eek:

jz TUUD :kva2: :kva2: aja VRTOJBA!? sAAM MAL JE ŽE MRZLO.... Al tam dol še ni took?

Drgač, pa tist, če daš najlonko čez filter, pa hitrej zamaši najlonkio, pol pa negre tok dobr več motor, k nedobi pravga volumna zraka ane???

ma ni sile glede temperatur... ko se ogreješ deluješ z okoljem perfektno... beri narediš 5min več z lahkoto :grim

kar se pa tistih najlonk tiče... jha, zapacka jo res dokaj hitro al pa niti ne... nekako tako kot filter no-> pa sej nikjer ne piše da jo moreš imet gor 2ure :) prej jo dol daš pa je spodi filter popolnoma čist in nato daš gor novo, ker ko ti enkrat filter zapacka, si končal. Lahko samo menjaš filter... pa sej na treningu ne rabiš it isto kot na dirki... če si sekundo počasnejš ni panike .)

je pa tale najlonka kar nuja, oz toplo priporočilo za tole mivko :grim

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom upošteval tole z najlonko, če se bom sopmunu,

sicer sm pa sam dvakrat furu v mivki, pa še takrat je bla mokra d se je kr golaž delu, :naughty: mislm da takt neb nucu nevem kazga filtra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no mene pa neki zanima... kva mislte d je za po zadnem se vozt bolš met večji al manši zobnik?? k men recmo noče šaltat it 3tje v 4to k mam prevelike obrate... kakšni predlogi??? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z večjim se boš prej dvignu na zadnjo, bo pa tudi težje kontrolirat... motor bo bl "poskočen"

ma mislim d pr kros ni problem al maš zadi 47 al 52... vse gre :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma k vsi neki skos čez huse govorite to je čist odvisn na kak motor naletiš sm tut že slišu d je pr čist novi hondi po parih krogih čist razpadu menjalnik! pa nej ni ble najbl vzdržlive ane... to je odvisn od sreče drgač pa men husa laufa brez vsakih problemou!! .)

lohka sam hose za dobre voznike so vedno drek in se jih neda naredit dobre tako kot druge mx motorje

za filtre pucat dobiš tudi kit od TWIN AIR... stane pa nekaj čez 50€ se mi zdi :hmm: :? dobiš pa tekočino za čiščenje, kanto, neko sito, pa tekočino za mazanje filtra.... Z bencinom pa vam odsvetujem filtre pucat, ker bencin "razgrajuje" ta polimer (spužvo) s česar je filter narjen... tako da po par pranjih z bencinom, filter ni več tak kot mora bit :grrr

Razn če mate dnarja preveč pa si vsake 5 pranj kupite nov filter :whistle:

in ja, še neki... v prašnem in mivkastem terenu pridejo prav tudi take "najlonke" ki se jih da čez filter -> filter skin, ki ti pobere že ta najlonka 95% umazanije, tako da pod njo je filter čist... kakor da bi mel na furi 2 filtra :OK:

[/quot

ne nabiji sm filter že 100 uprav z bencinom pa ja še vedno dobr tko da to ne drži za vse tiste k ste se ustrašl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z večjim se boš prej dvignu na zadnjo, bo pa tudi težje kontrolirat... motor bo bl "poskočen"

ma mislim d pr kros ni problem al maš zadi 47 al 52... vse gre :D

ma vem d se ni problem postavt na zadnga pa tut pelat... postav se že v večjim zobnikom hitrej, sm so pa z manšim zobnikom dalša prestavna razmerja to pomen d ga lohk dle peleš v eni prestav... ane?in bi blo men skor bl logično d bi blo laži z manšim! al kva mislte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in bi blo men skor bl logično d bi blo laži z manšim! al kva mislte?

ne ne ne :grrr tle je pa fizika :D z večjim zobnikom imaš več navora glede na os kolesa, kar pomeni posledično majnšo silo za dvig nasprotnega navora, v tem primeru sile teže motorja v težišču... z majnšim zobnikom je pa ročica sile majnša, zato je treba silo večjo... bla bla dalje. To pomeni, da se z večjim zobnikom, lažje dvigneš na zadnjo, pa naj bo motor s kakršnokoli močjo.

Upam da je zdej bol jasno :huh:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma vem d se ni problem postavt na zadnga pa tut pelat... postav se že v večjim zobnikom hitrej, sm so pa z manšim zobnikom dalša prestavna razmerja to pomen d ga lohk dle peleš v eni prestav... ane?in bi blo men skor bl logično d bi blo laži z manšim! al kva mislte?

Poskusi dat spredaj za en ali pa dva zoba manjši zobnik :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej peky, sej sva se že pogovarjala, kva je blo v mojem primeru... jz sm dau zadi manjiši zobnik, in mi je blo 50% laži se pelat na vagi! :OK:

Postav te pa itak z tem al pa oniim zobnikom, ker je dost moči... Sicer pa, lohk zamenava pa bova vidla, ti boš probu na mojmu z manjšim, jz pa na tvoji husqi z večjim zobnikom...

ane ane??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja rok bova probala enx to pa bova vedla.... gizmOkak drgač pa glede tega za na zadnga postavt če ma kros mal čez 40 kojnou pol pomoje ni problem motorja na vago postavt z tem ali onim zobnikom!!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz grem jutr popoldne na Vače, če nebo premrzlo, ampak samo mal zapelat se ker mam še poškodbo! Prid ane....

A misliš za Javorje? V soboto :grim ... če bo vreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm se dons pelu na Vače, pa neki progor rihtajo.... sm vidu da so delal.... tko da nism šel. Sm pa bil na Javorju... Bom pa vrjetn tud v soboto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!