Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

Moj je letnik 2005! Ima pa brakink spredaj, karbonski ščitnik, predelano vzmetenje (TKM), HGS izpuh komplet, titan ventili, pa še kaj bi se našlo ;)

Evo pa še moja zverca :)

IPB Slika

Najprej bi pohvalu tvoj nov motor, ki je zelo zelo lep :OK: :kva2: . Seveda ti želim z njim čimveč užitkov ob vožnji in seveda čim manj padcev :P . Zdj bi te pa še vprašov kakšna je bila cena za tole makino, če seveda to ni skrivnost ? .) :D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok vi kej izkoristite moč motorja kr eni motorji vsaj po slikcah sodeč so hudi k pr norcih. Men pa že 125ccm brez predelav uhaja izpod rok pa nism najpočasnejši na progah. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok vi kej izkoristite moč motorja kr eni motorji vsaj po slikcah sodeč so hudi k pr norcih. Men pa že 125ccm brez predelav uhaja izpod rok pa nism najpočasnejši na progah. :?

mogoc ti zajla steka .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok vi kej izkoristite moč motorja kr eni motorji vsaj po slikcah sodeč so hudi k pr norcih. Men pa že 125ccm brez predelav uhaja izpod rok pa nism najpočasnejši na progah. :?

to da izkoriščaš moč je relativno čudno uprašanje...

predelave niso za to namenjen d motor bol leti...

največkrat se da gor druge kolute (marjetice) tle motor bol zavira, disk se majn greje, lepš se čisti ipd.

potem je tle kak auspuh: tle tudi ni bistvo to da ti na ravnem potegne k marija.. no odvisno od settingov... večino si z auspuhom raihtaš krivuljo moči pa navora... da pri nizkih obratih bl vleče ipd (tle tudi ne tiščiš motorja do full da opaziš razliko)

pol so amortizerji: tle je cela znanost

to so te 3 glavne stvari kar se tiče pedenanja...seveda je še en kup drugih pa nima smisla naštevat. In pri niti eni predelavi ne moreš trdit da je narejena zamo za ego. Če bol skoriščaš motor na srednjih obratih pol je auspuh lowboy odlična stvar in ne samo šminka. Pri tem pa ne goniš motorja u 3pm na obrate.

Upam da si razumu point mojga posta... Use se da udržat, če je narejeno po tvoji meri :D

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da izkoriščaš moč je relativno čudno uprašanje...

predelave niso za to namenjen d motor bol leti...

največkrat se da gor druge kolute (marjetice) tle motor bol zavira, disk se majn greje, lepš se čisti ipd.

potem je tle kak auspuh: tle tudi ni bistvo to da ti na ravnem potegne k marija.. no odvisno od settingov... večino si z auspuhom raihtaš krivuljo moči pa navora... da pri nizkih obratih bl vleče ipd (tle tudi ne tiščiš motorja do full da opaziš razliko)

pol so amortizerji: tle je cela znanost

to so te 3 glavne stvari kar se tiče pedenanja...seveda je še en kup drugih pa nima smisla naštevat. In pri niti eni predelavi ne moreš trdit da je narejena zamo za ego. Če bol skoriščaš motor na srednjih obratih pol je auspuh lowboy odlična stvar in ne samo šminka. Pri tem pa ne goniš motorja u 3pm na obrate.

Upam da si razumu point mojga posta... Use se da udržat, če je narejeno po tvoji meri :D

...in za vse predelave in dodelave rabiš več denarja. Zame, kot rekreativca je original motor več kot preveč. Za tekmovanja in visoke uvrstitve, pa je pedenanje motorja nujno potrebno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok vi kej izkoristite moč motorja kr eni motorji vsaj po slikcah sodeč so hudi k pr norcih. Men pa že 125ccm brez predelav uhaja izpod rok pa nism najpočasnejši na progah. :?

Malo suhega treninga skozi zimo pol boš pa videl kak se trga spomladi 125, če se pa maš za hitrega pa kar pridi na Akrapoviča pa bomo vidli tvojo brzino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok vi kej izkoristite moč motorja kr eni motorji vsaj po slikcah sodeč so hudi k pr norcih. Men pa že 125ccm brez predelav uhaja izpod rok pa nism najpočasnejši na progah. :?

Fora je, k se navadiš motorja ti vsak s časom postane "švoh" :D . Ko se boš ti navadu svojega ti bo tut postal prešvoh in boš pač prešaltov na kj močnejšega, usaj jst mislim da je pr tem tako. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce govorimo o auspuhih za 4t pa ce izpostavmo akrapovic

pozna se predvsem na najvisjih obratih, v katerih pa vozi zlo mal(tut tekmovalnih) motokrosistih, zato se ga skor ne splača kupt. de ne bote rekl de nabijam, to mi je reku akrapovicev sin, ki tut trenira pr zajcu.

drgac pa lepa hondica :OK: sam zelene zverince so lepse, je tko gizmOkak? :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, ampak sem Hondico tist trenutek dobil še najugodneje ;) Sej prvi namen je bil KXF250, letnik 04/05 :OK:, Samo pol sem se pa zaljubil v tole zverinco :kva2:

PS: Zmeri bolj mi je všeč :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je, k se navadiš motorja ti vsak s časom postane "švoh" :D . Ko se boš ti navadu svojega ti bo tut postal prešvoh in boš pač prešaltov na kj močnejšega, usaj jst mislim da je pr tem tako. :P

točno to....

enako se dogaja pri meni:

začel z 50cm (apn :D ),nadaljeval z 400 4T, + 250 2T, sedaj 500 4T.....vse je ratalo prešvoh (čeprav "gre" še vedno ko sneta sekira) !!! Vozim se pa zgolj za hoby!!

Poštudiral sem na 400 al pa 500 2T :grrr , mogoče bi mi kateri od teh zadovoljiv potrebe po "G"-ju

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno to....

enako se dogaja pri meni:

začel z 50cm (apn :D ),nadaljeval z 400 4T, + 250 2T, sedaj 500 4T.....vse je ratalo prešvoh (čeprav "gre" še vedno ko sneta sekira) !!! Vozim se pa zgolj za hoby!!

Poštudiral sem na 400 al pa 500 2T :grrr , mogoče bi mi kateri od teh zadovoljiv potrebe po "G"-ju

lp,

Pejt na progo, pa ga tam sprobaj, boš vidu, da boš mel vrh glave teh kilowatov in konjev. Če se pa pregajaš po ravnicah in makedamskih cestah, pol pa res ni čudno, da se ti zdi prešvoh. Tam še roke ne trpijo ;) :evilgrin: .)

PS: Sem probal 250 2T, pa mi je bil absolutno premočan!!! Še profiji ne vozijo v MX3 650cc mašine, čeprav bi jih lahko, ampak vozijo 470cc, ki je tudi najmanša prostornina motorja s katero lahko tekmuješ v tej kategoriji. Je tudi nekaj izjem ki vozijo KTM 525cc ;)

Tako da res ne zastopim kk vam je lahko 450 4t ali pa 250 2T prešvoh motor :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da res ne zastopim kk vam je lahko 450 4t ali pa 250 2T prešvoh motor :h

Obstajajo skriti talenti, ki se nimajo možnosti uveljavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prov grega 30. sej motorja se hit navadiš kok uleče pa to, da pa izkoristiš moč kW v 100% meri, d uleče po progah, to pa rabiš full znanja...

primer: brata IRT, Fortuna, Gerčar,itd itd

K si pa tukej velik mojster, pa ni važmn kok si star, greš ap lohk pol na 450+

Saj tak je moj mennje, jz mam 83kg pa 185 visok pa se bom raj ornk na 250 4T nauču, pa pol mogoče kdaj na močnejš motor šel, tud če se mi zdi da ne potegne.... k se 20min furam po prog... me vse boli, in mislm d kr dobr uleče..

prej sm mel pa 250 2T, to je pa odklop... skoz na zadnem... bolj za izkušene voznike...

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor velik govori, mal naredi.

Lokalni dirkači imajo itak premalo konjev, kubikov,...ker krose gonijo po cestah, primitivni ljudje pa v njih vidijo bodoče DP prvake, ko pa imajo možnost se dokazat na progi pa letijo izgovori z iq-jem, ki je sorazmeren s št. čevljev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki jim ravno ne leži angleški jezik. Hrvati objavli intervju z Kragljem o naši objavi ne duha ne sluha, sramota :BUA:

Tko je Sašo Kragelj? Kad ste počeli nastupati i koja Vam je titula najznačajnija?

KRAGELJ: Sašo Kragelj - to sam ja... Moj život je potpuno posvećen motokrosu, koji je 24 sata dnevno u mom rasporedu. Iako sam "privateer", s obzirom na momčadski status, u mom stožeru sve činimo na profesionalnoj razini. Puno moram učini za sebe i radim to maksimalno. To mi daje potreban mir i vrijeme za moju najveću ljubav u životu.

Počeo sam nastupati s oko deset godina, u rodnoj Orehovoj vasi, gdje imamo poznato GP stazu. Često sam bježao od kuće i po cijele dane promatrao svoje zemljake koji su tamo trenirali. Učio sam od njih kako voze i kako se ponašaju na motociklu. To je bilo ispunjenje mojih dječačkih snova. Kasnije mi je otac kupio motocikl za "jurcanje" oko kuće. Čini se da je on shvatio koliko mi to znači. Otad nisam prestao. Prvu sam utrku imao 1989. godine. Zatim sam postupno napredovao iz klase u klasu, nanizavši pritom 14 naslova državnog prvaka... I još nisam rekao zadnju riječ!

Moji najznačajniji rezultati su: prvak Europe - Open (2002), sedmi u MX3 svjetskom prvenstvu (2004 i 2006), te osmi u toj istoj konkurenciji (2005).

* Dakle, bili ste sedmi u MX3 SP u 2006. godini. Jeste li time zadovoljni? Što Vam treba da biste ušli u TOP 5 u 2007. godini?

KRAGELJ: Kad sad na to gledam, taj je plasman OK! Zadovoljan sam učinkom tijekom cijele godine, bez velikih ozljeda...

Žalim jedino zbog nule na Grand Prix Nizozemske. Pao sam u obje vožnje. Da nije tog bilo možda bih se plasirao na jedno mjesto bolje, ali sam jednako tako mogao biti plasiran i za jednu poziciju slabije. Mjesta od 6. do 8. bila su "zatvorena", a cijela ta skupina vozača vrlo brza...

Bio sam jedan od najboljih "privateera" u seriji i najbolje plasirani vozač Yamahe. Puno mi je značila pomoć gospodina Michelea Rinaldija i Yamaha Europa Teama. Yamahin stroj djelovao je besprijekorno. Nismo imali nikakvih poteškoća. Sve u svemu, sretan sam i zadovoljan.

Za proboj u TOP 5 potrebno mi je više materijalnih resursa, posebne glede ovjesa, ali motocikl je u cjelini dobar. Financijsko osnaženje bilo bi poželjno za uspješno odrađivanje kompletne MX3 serije. Tako bi lakše skupljao bodove. Vrlo je važno ne gubiti bodove zbog eventualnog izostanka s priredbi!

Da, bilo bi sjajno imati menadžera, kakav je Willy Weber - kad je već Michael Schumacher s njim zadovoljan! Tad bih sigurno manje morao brinuti oko svih detalja u sportui mogao misliti samo na treninge i utrke.

* Zašto nastupate u MX3, a ne u MX1 konkurenciji svjetskog prvenstva?

KRAGELJ: MX1 je serija u kojoj je puno novca u igri. Uživa podršku najjačih proizvođaća. Pošteno rečeno, moj budžet je jedva dovoljan za MX3 natjecanje, gdje ima puno "privateera". No, moja momčad uspješno predstavlja razinu svog rada i umijeća i ostvaruje solidne rezultate. Moram kazati kako je motokros spoj truda vozača i materijala, te rada cijele ekipe. Mi smo to dobro uskladili, pa to savršeno dunkcionira u MX3 kategoriji.

Prije nekoliko sezona nastupio sam u MX1, te smatram da je to serija samo za velike i bogate momčadi. Mi se s tim ne možemo uspoređivati. Čak u našoj klasi, moramo napraviti minimalno 50 tisuća kilometara godišnje. Ja se ne koristim zrakoplovnim prijevozom. Sam vozim timski kombi, kojim putujemo po Europi, primjerice do Grand Prix staze u Španjolskoj čak 2500 km u jednom smjeru!

* U Belgiji mnogi vozači imaju problema kako pronaći budžet potreban za nastupe na EP ili SP. Je li to tako i u Sloveniji?

KRAGELJ: To je, po mom mišljenju, jednako tako u mnogim zemljama. Belgija je prava motokros nacija, pa je tako. A što vam mogu reči, kod nas je još gore. Motokros je skup sport, skuplji od većine drugih. Nije lako pokriti financijski cijelu sezonu. U 2007. godini u MX3 SP imamo jednu utrku više, na stazama širom Europe. Bit će, dakle, još teže i skuplje nego lani. Startnine ne postoje, pa nitko, uključujući i organizatore, vozačima ništa ne vraća. Zato je zaista teško. Slovensko gospodarstvo ne može u potpunosti pokriti sve moje potrebe. Vrlo sam sretan što zahvaljujući svojim rezultatima dobijam podršku jakih proizvođaća u kvalitetnoj opremi. To treba istaknuti... Primoran sam ulagati i svoju ušteđevinu u razne akcije, također, te činiti još puno tog, za osiguranje što više novca. Zvuči smiješno kad kažem s koliko sredstava ja konkuriram drugim vozačima u Europi!

* Kakav je motokros u Sloveniji? Ima li puno utrka, vozača, staza i publike?

KRAGELJ: Za tako malu zemlju imamo puno ljudi uključenih u motokros. Imamo oko dva milijuna stanovnika, a iz naše zemlje su tri vozača sudionici svjetskog prvenstva. Ostali su tek nešto iza, što svjedoči da se i ja moram žestoko boriti za mjesto u TOP 3 u "Deželi". Imamo jedno zanimljivo natjecanje za Akrapovič kup, na kojem sudjeluju i nelicencirani vozači. Pokrovitelj je poznati proizvođać auspuha Akrapovič, koji ima sjedištu i proizvodnju u Sloveniji. Akrapovič je i jedan od mojih većih sponzora, također. Prvenstvo Slovenije ima obično po sedam utrka godišnje. Imamo više staza, uglavnom s tvrdom zemljom kao podlogom. Zbog tog su i moji problemi s brojnim pješćanim stazama diljem Europe! Što se publike tiče, kod nas je to različito od drugih zemalja, jer na naše utrke dolaze uglavnom ljudi koji su izravno vezani uz motokros. U svjetskom prvenstvu na utrke dolaze mnogobrojni fanovi, kojima je taj sport izvor užitka, zbog sportskog showa. Nadam se da će se i kod nas situacija popraviti.

* Možemo li očekivati više talenata iz Slovenije iduće godine?

KRAGELJ: Imamo nekoliko darovitih mladih vozača. Potrebno im je nekoliko godina da stasaju, ali sam siguran da će Slovenija imati više kvalitetnih vozača, nego još dva u svjetskoj konkurenciji, a to su Roman Jelen i Jaka Može. Mladi, međutim, još moraju puno naučiti.

Ja vjerujem da ću kroz nekoliko godina i sam raditi s mladim talentima i pomoći im. Razgovarajmo o tom ponovno kad dosegnemo potrebnu razinu...

* Koji su Vaši ciljevi u MX3 svjetskom prvenstvu 2007. godine?

KRAGELJ: Moji planovi i nade obično se poboljšavaju iz godine u godinu. U 2007. svakako želim izboriti TOP 5 ukupno, ali i TOP 5 na svakoj pojedinoj utrci, također.

* Živite li samo od motokrosa ili radite i neki drugi posao?

KRAGELJ: Motokros je moja potpuna preokupacija. Iako to nije lako, živim od tog sporta. Sad, doduše, imam još jedan posao. Pripadnik sam slovenske vojske, te kao član sportske divizije, uglavnom se bavim promidžbom sporta, na raznim priredbama, predavanjima ili pokaznim treninzima. To mi omogućava nesmetano bavljenje motokrosom i zbog tog sam sretan što mi je to omogućeno.Zato sam vrlo zahvalan svojim nadređenima i prijateljima u armiji!

* Želite li zahvaliti kojem sponzoru, sad je trenutak!

KRAGELJ: Vrlo sam sretan što sam u krugu nekih najvećih kompanija, bez kojih bi moji rezultati bili upitni. To su: Yamaha, Delta Team Slovenija, AXO, Bridgestone Europe, Twin Air, Racetech, Braking, Tommaselli...

Dužan sam veliku zahvalu i svom mehaničaru i prijatelju Željku Zeleničiću!

Pozdrav svim vozačima, pomagaćima i fanovima, od brzog i furiznog Saaašeee Kraaaageeeeljaaaa!!!

Jedan od najboljih vozača u povijesti slovenskog motokrosa - Sašo Kragelj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor velik govori, mal naredi.

Lokalni dirkači imajo itak premalo konjev, kubikov,...ker krose gonijo po cestah, primitivni ljudje pa v njih vidijo bodoče DP prvake, ko pa imajo možnost se dokazat na progi pa letijo izgovori z iq-jem, ki je sorazmeren s št. čevljev

je to mogoče letelo name ??? :P

ps.: nisem noben lokalni dirkač in ne gonim krosle po asvaltu oz.cesti !!! Jaz se vozim po hribih (pa ne mislim 10°,20°...dokler je motor še vsaj zadnjem kolesu, da ne govorim o kamenju,skalah...

Ne moreš, ne ti in ne jaz ali kdorkoli, kar tako sodit ljudi no ...:slap:

lp, in brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je to mogoče letelo name ??? :P

ps.: nisem noben lokalni dirkač in ne gonim krosle po asvaltu oz.cesti !!! Jaz se vozim po hribih (pa ne mislim 10°,20°...dokler je motor še vsaj zadnjem kolesu, da ne govorim o kamenju,skalah...

Ne moreš, ne ti in ne jaz ali kdorkoli, kar tako sodit ljudi no ...:slap:

lp, in brez zamere

Še enkrat preber, kaj sem napisal. Če sem te kje omenil se opravičujem, če pa si v napisanem našel samega sebe, pol pa moje sožalje.

Razlaga: človek kupi krosa in namesto po progi se vozi po cesti. Kmalu ga zjebe, ker v nekaj metrih dobi končno hitrost.

Primer: model je na Huski 610 ojnico prtisnu skozi blok, ker jo je gnal po avtocesti. Na progo pa ni šel, ker ga je metala kot divji konj.

lp, pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se bo pa dalo zdej čez zimo hodit kej trenitrat? Za italijo sm slišal da so hodil... sam nevem kje je to kej? Kdo pozna? Kašen link? Karkoli?

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se bo pa dalo zdej čez zimo hodit kej trenitrat? Za italijo sm slišal da so hodil... sam nevem kje je to kej? Kdo pozna? Kašen link? Karkoli?

:worship:

ov! klele mas supr link z vsemi boljsimi italjanskimi progami z urniki in vsemi potrebnimi informacijami je pa potrebno malo znanja italjanščine. Drugace pa kokr jst vem nasi hodjo na treninge vecinoma v Mantovo. To je priblizno 45min Juzno od Verone. Je pa odlicna proga z mivkastim terenom poravnajo jo vsak dan, ravninski teren z nekaj zahtevnimi skoki.(letos bo tuki potekala tekma za SP MX1).Cena treninga 20eur. Mislm da se sm se najbl splaca jet seveda pa pot kr košta in je bol ce se vs vec zmen da si delite stroske. Ce te zanima se bolj podrobno pot ti lahko nakratko razlozim je lahko najdt.

Tuki najds se druge proge, ki jih je ogromno:http://www.mxcenter.it/index.php?lang=ita&sez=circuiti&ord=C

To je pa men najbolsa stran za vreme v Italiji (me se ni razocarala)(ce so nocne temperature manjse od -5 je trening vprasljiv ker podlaga zamrzne):http://www.meteo.it/previsioni/index.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frendi grejo s trenerjam u spanijo za 14dni :OK:

use mi je blo uredu, mogoce bi sou zravn, dokler nism cene slisu... dobrih 400k SIT... kruta cena... ne recm de bi bli u ksnm hotelu :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat preber, kaj sem napisal. Če sem te kje omenil se opravičujem, če pa si v napisanem našel samega sebe, pol pa moje sožalje.

Razlaga: človek kupi krosa in namesto po progi se vozi po cesti. Kmalu ga zjebe, ker v nekaj metrih dobi končno hitrost.

Primer: model je na Huski 610 ojnico prtisnu skozi blok, ker jo je gnal po avtocesti. Na progo pa ni šel, ker ga je metala kot divji konj.

lp, pa brez zamere

ups....pa res. :slap: Nisem se našel v napisanem, ampak zvenelo je tako kot bi napisal zame. :grim

ja poznam pa enega tako imenovanega lokalnega dirkača. In tako kot si ti napisal mu je šla Yamaha 450 po gobice...da ne govorim o cestaku !!!

lp, :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!