Skoči na vsebino

Za motokrosiste


jhribar1

Priporočene objave

da storški ob padcu dosežejo mesečno plačo to more bit pa precej hud padc :eek:

sploh ni treba da padeš pa presežeš dve plači :headbang: govorim iz lastne kože. Šrauf nosilca od auspuha se je utrgal, na skoku je odlomilo lonec, ga zakajlalo med zadnjo gumo, potisnilo naprej, zvilo kolektor... vmes bi kaj hitro lahko "poravnalo" še radiator (hladilnik), zraven je pa še blok motorja lepo nastavljen, tako da me ima hudiš ruknt da bi ga pustilo celega. Pa si u stotinki na 2000€ škode. Da ti pa še utrže ketno in jo zabriše med špice, pol si pa zmagu :headbang:

pa sploh ni treba da padeš :blink: :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni treba da padeš pa presežeš dve plači :headbang: govorim iz lastne kože. Šrauf nosilca od auspuha se je utrgal, na skoku je odlomilo lonec, ga zakajlalo med zadnjo gumo, potisnilo naprej, zvilo kolektor... vmes bi kaj hitro lahko "poravnalo" še radiator (hladilnik), zraven je pa še blok motorja lepo nastavljen, tako da me ima hudiš ruknt da bi ga pustilo celega. Pa si u stotinki na 2000€ škode. Da ti pa še utrže ketno in jo zabriše med špice, pol si pa zmagu :headbang:

pa sploh ni treba da padeš :blink: :ninja:

no saj en k se klele na foromu spozna na motokros bravo :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo eno mojo sliko in mojga prjatla res je da mam že bl str motor k sm šu mal bl na cestno in ni dost denarja ampak da me saj enkrat vidte

ps. sm s kawasakijem zakon motor

post-12219-1177508684_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Moto Mirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En vprasanje mam za tiste k mate Kawasaki 250 4T l. 04 al pa podobni. Dans sm enmu menjal olje in filter, in k sm podrl na desni strani pokrov, kjer je notr oljni filter, sem najprej ornk zaklel cez zelenca, ker je najprej stekla voda ven iz kilerjev WTF!? :eek: :angry: :BUA: , nato sm pa ugotovil da ta pokrov ni mel tesnila - dihtunge. pa me zanima zdej... a bi mogla bit, al je nasploh ni na motorju!?!? :? :? Ker mi je pa pol dec omenu, da mu je tam skoz mal voda ven tekla, in je mogu dolivat v kiler :doze: :?

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislš un mali pokrovček na dva šravfka?

Če mislš tm, pol je ditunga... Za to de ti je pa voda vn stekla pa neki ne štima :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne tam je mislm da 5 imbusev, in je pokrov narejen z majhnik prekatkom in razdeljen na dva dela, na eni je oljni filter, na drugi pa je nekaksna vetrnica majhna kjer je vodna pumpa. Men se zdi da ma to butast narjen, sam ni mi pa jasn ce ma dihtngo, zdej je ni blo. Honda ma to tok simpl da, se zdalc nebo kr vsak motor honda :grim

P.s. rexton.... mototr ni moj, je pa isti letnik k tvoj, od istiga prvega lastnika. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam ko je veternica je sigurno pumpa za hladilno tekočino! Lepo bi blo, če bi to mal poslikal, in bi si potem lahko lažje predstavljal in razlagal ;)

PS: A za menjavo oljnega filtra moraš še pokrov od pumpe podret al kaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF... ja nemomr vec poslikat ker motorja nimam vec doma! Ampka ta ma drugac narejen. Vse skupaj ima pod enim pokrovckom, (ta na sliki ma vodno pumpo in oljni filter razdeljen) na skrajni desni - ce gledas prot pokrovcku - je vhod vodne cevi iz kilerja, pol na desni zgoraj pa je izbioklina kjer je oljni filter. Uglavnem, vseskup moras podret, in takrat stece voda ven iz kilerjev. mal smesn se mi zdi, ampka nej bo... :BUA: :lol: :wacko:

sezmer nism ugotovil, a tam sploh ni blo dihtunge, al jo je prejani serviser pozabil dat nazaj, al, al, al, al, :slap: ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup crossa 2500 ccm 2T. Izbiram med hondo, yamaho, kawasakijem in suzukijem. Z denarjem je tako da dam do 2000€, letnik pa od 98 naprej, rad bi tudi da bi motor imel aluminjasti okvir. Nekako me najbolj uleče k hondi in yamahi.

Katere ga priporočate in zakaj?

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup crossa 2500 ccm 2T. Izbiram med hondo, yamaho, kawasakijem in suzukijem. Z denarjem je tako da dam do 2000€, letnik pa od 98 naprej, rad bi tudi da bi motor imel aluminjasti okvir. Nekako me najbolj uleče k hondi in yamahi.

Katere ga priporočate in zakaj?

Hvala za odgovore

Se ne spoznam na crosle,ampak mislim,da 2500ccm crosle ni! :grim Če pa je,te bo pa na luno nesla! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak je že bolje! :D Če pa prebereš celo temo,boš našev vse odgovore,pa še marsikaj drugega boš zvedo!

Pobi tu vejo o čem govorijo! :OK: No,ne vsi! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm to mi je zanimiu

da storški ob padcu dosežejo mesečno plačo to more bit pa precej hud padc :eek:

Ni treba prou hudo. Hladilniki so kr dragi :kva2: , če gre še krivina izpušnega sistema al pa kar njej sledi :slap: Kolk smo zdej že prdelal minusa. Pol so pa kle še belanca, pa kar njo drži in kar drži vse troje. Kr seštejmo to pa smo zihr tm na 800 eur-jev. Sej to pa je tm okol povprečne plače, al se motm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem na Husqvarni zbil desni kiler je bil 80 jurjev :( Če ne dobiš kje rabljenga (dobrega) je to kr velik finančni podvig pol še pa ostali deli ki so se polomil, pa si hitro na polovici cene motorja. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UF... ja nemomr vec poslikat ker motorja nimam vec doma! Ampka ta ma drugac narejen. Vse skupaj ima pod enim pokrovckom, (ta na sliki ma vodno pumpo in oljni filter razdeljen) na skrajni desni - ce gledas prot pokrovcku - je vhod vodne cevi iz kilerja, pol na desni zgoraj pa je izbioklina kjer je oljni filter. Uglavnem, vseskup moras podret, in takrat stece voda ven iz kilerjev. mal smesn se mi zdi, ampka nej bo... :BUA: :lol: :wacko:

sezmer nism ugotovil, a tam sploh ni blo dihtunge, al jo je prejani serviser pozabil dat nazaj, al, al, al, al, :slap: ....

če jst kj prov vem je vetrnica zato k poganja vodo da teče povsod seveda je pol stekla vn voda če so pa use cevi povezane z vetrnico glavo pa kilerji če pogledaš mal motor boš use vidu zelenc je pa zakon

Popravljeno . Popravil Moto Mirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja Vse mi je jasn, razn glede dihtunge, to bom mogu pa ocitno stopt do kasnga ornk mehankarja :OK: Ja zelenc je vredi, sam kar se pa sraufanja tice mi pa ni lih vsec, mi je rdecka bolj pr srcu, sicer pa vsak ma svoj okus. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jst kj prov vem je vetrnica zato k poganja vodo da teče povsod seveda je pol stekla vn voda če so pa use cevi povezane z vetrnico glavo pa kilerji če pogledaš mal motor boš use vidu zelenc je pa zakon

Ma dej bod raj tih ce nimas pojma u motorjih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Roky Zupca:

Dihtunga bi mogla bit na vodni pumpi. Pravzaprav je taka guma, kot oring v obliki tega pokrova ;) Sam kaj je pa net enkratna stran ;) 1 minuta dela, pa vse zveš :P

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej bod raj tih ce nimas pojma u motorjih .)

NOČM SE KREGAT RAD PA POVEM KAR VEM TKO DA TAK PRISTOP K GA MAŠ TI IN SE HOČŠ SAM KREGAT MI NI LIH UŠEČ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba prou hudo. Hladilniki so kr dragi :kva2: , če gre še krivina izpušnega sistema al pa kar njej sledi :slap: Kolk smo zdej že prdelal minusa. Pol so pa kle še belanca, pa kar njo drži in kar drži vse troje. Kr seštejmo to pa smo zihr tm na 800 eur-jev. Sej to pa je tm okol povprečne plače, al se motm?

no zdej ti tuki gvoroiš že o hudih padcih za moje pojme če uničiš hladilnik to ni en mjhn padc pol pa nevem

gimzo to so pa okvare motorja tko da nemoreš kaj

sam jst kolkr vem če bo en proabvu 450 nebo naredu v parih krogih za 1000ali več evrov škode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej ti tuki gvoroiš že o hudih padcih za moje pojme če uničiš hladilnik to ni en mjhn padc pol pa nevem

gimzo to so pa okvare motorja tko da nemoreš kaj

sam jst kolkr vem če bo en proabvu 450 nebo naredu v parih krogih za 1000ali več evrov škode

[/quote

HLADILNIK SE ZLO HMAL SKRIVI ŽE OB MAJHNEM PADCU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!