Skoči na vsebino

F-Secure: Kako do zbrisane datoteke Outlook.pst?


Gregs

Priporočene objave

Emmmm.....

Kako in kaj, ne me vprašat... :xx:

Skratka: F-Secure mi je odkril I-Worm.Snapper virus v Outlook.pst. SLUČAJNO mi je potem F-Secure pobrisal datoteko.... Kaj to predstavlja, najbrž veste... Dostop do nekaj 1000 mailov ni mogoč...

Kako bi priklical nazaj celotno datoteko Outlook.pst???

Preko DOSa? Kako drugače? Ne bi rad prčkal, dane bi naredil še večje škode...

PROOOOOOOOSIM, NUJNO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kako in kaj, ne me vprašat...  :xx:

...SLUČAJNO mi je potem F-Secure pobrisal datoteko....

:o Ne bom spraseval <_<

Mogoce nebi bilo slabo B) , ce bi malo pobrskal po zadnjem arhivu :blink: , ki si ga :OK: V TO NE DVOMIM !!!:notworthy: naredil. :hmm: :cry:

Sicer zadnjih nekaj 100 mailov :huh: ne bo not, je pa vsaj nekaj, ne O:-)

Sicer pa jeba :wacko: :ph34r:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregsov !!!

F-Secure imaš naštiman na "Delete Avtomatically" in zato ti je tudi zbrisal datoteko. Tako pa lahko imaš naštimano, če uporabljaš OUTLOOK EXPRESS in le Outlook, tako kot ti.

Torej, za v prihodnje, takoj prestavi v F-Secure iz "Delete Avtomatically" v "Ask After Scan" , NUJNO !!!.

Še to, izbrisane datoteke žal ni več.

LP matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mi pri najboljši volji ni jasno kako je lahko to antivirusu uspelo ampak vseeno... če imaš v antivirusu vklopljeno karanteno, potem se ta fajl nahaja v za to namenjenem direktoriju.

V nasprotnem primeru pa...

Ja, pa nekateri antivirusi datotek ne zbrišejo ampak jih preimenujejo (zamenjajo končnico... outlook.pst preimenuje v recimo outlook.av0).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa poskusis s kaksnim softwarom poiskati po disku izbrisane fajle. Kot je bila v DOSu recimo komanda undelete (za windowse bi bil mogoce primeren Ontrack Easy Recovery ali kaj podobnega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej da se po vsej vrjetnosti pridt do datoteke, samo je problem ker jest zdele ne vem ime programa kateri to nardi...tko da ti sporocim jutri, ko zvem. Se pa da dobit tudi datoteki ki so bile ze formatirane, tako da mislim da bi se tudi to dalo dobit. Namrec ta program gleda binarno strukturo datoteke....

Lp;Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GetDataBack bi že bil eden od takih.

SAMO - prepričan sem, da je za to že prepozno. Prepozno je bilo že par minut po brisanju. Zakaj?

PST fajl je pri 1000 majlih velik par 100 MB. Ta fajl je fizično razmetan po celem disku. Če bi prvi trenutek po izbrisu izklopil računalik (iz elektrike), vzel disk ven in v nekem drugem računalniku poskusil rešit podatke, bi morda šlo.

Tako pa je bil že po parih minutah sproščen del diska prepisan s svežimi podatki (brskanje po internetu, tmp fajli, restart shutdown računalnika).

Na nek način bi sedaj pri pravilno nastavljenem programu pri pregledu celotnega diska rešil posamezne maile (samo tekst), priponke pa so definitivno šle papa.

Moje sožalje.

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs, nekoč se je odličen program za iskanje datotek, ki so se preselile na drug planet, imenoval Tiramisu ... probaj najdt. Drgač pa - ne se sploh dotikat prenosnika, dokler ne boš imel ustreznega programa. med uporabo ti lahko namreč zasuje sektorje, v katerih biva reminiscenca izginule datoteke. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, če rabiš ta tiramusu, ki rešuje marsikaj, a vseeno ni vsemogoč, mi javi, pa ti ga pošljem v testne namene seveda, :naughty: :naughty: da pač sprobaš, če dela, preden ga boš kupil.

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, če rabiš ta tiramusu, ki rešuje marsikaj, a vseeno ni vsemogoč, mi javi, pa ti ga pošljem v testne namene seveda, :naughty: :naughty: da pač sprobaš, če dela, preden ga boš kupil.

LP, El b.

ja, sem pozabil dodat - jaz ga nimam vec :( k podatke resujem s sprotnimi bekapi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mas nastavljen restore system ga daj na datum, ki je bil pred odkritjem črva. Morebiti ti bo obnovilo tudi omenjeno datoteko. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mas nastavljen restore system ga daj na datum, ki je bil pred odkritjem črva. Morebiti ti bo obnovilo tudi omenjeno datoteko. B)

Ne, ne bi smelo - system restore se nanasa samo na sistemske datoteke in register. Ce ti neke xy fajle brises ga prav nic ne briga. ;)

Ko sem ga jaz potreboval, ni spremenil nicesar oo mojih datotek, je pa resilo problem (sfukan tcp/ip stack - by PGPnet :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, fajla kljub 3 različnim programom nisem uspel dobiti. jebiga, shit happens... naslednjič ne bom pozabil dati na "bekap" tudi tega usranega PSTja... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš winxp si u p... , če imaš win98 probaj zagon samo v dos, postavi se na firektorij, kjer je pst, pole moraš napisat nekaj v vezi z unlock drive c: ( ti bo javlo, ko boš hotel izvesti ukaz undelete - ta namreč v win98 ne dela tako kot v dosu ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če maš winxp si u p... , če imaš win98 probaj zagon samo v dos, postavi se na firektorij, kjer je pst, pole moraš napisat nekaj v vezi z unlock drive c: ( ti bo javlo, ko boš hotel izvesti ukaz undelete - ta namreč v win98 ne dela tako kot v dosu ).

Emmm... kaj je to Win 98?! :lol1:

Ma jasno, da so XP... sicer pa, kot že rečeno: filetek je šel pa-pa... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kako in kaj, ne me vprašat...  

...SLUČAJNO mi je potem F-Secure pobrisal datoteko.... 

Mogoce nebi bilo slabo B) , ce bi malo pobrskal po zadnjem arhivu :blink: , ki si ga :OK: V TO NE DVOMIM !!!:notworthy: naredil. :hmm: :cry:

Sicer zadnjih nekaj 100 mailov :huh: ne bo not, je pa vsaj nekaj, ne O:-)

Sicer pa jeba :wacko: :ph34r:

Hvala vsem, fajla kljub 3 različnim programom nisem uspel dobiti. jebiga, shit happens... naslednjič ne bom pozabil dati na "bekap" tudi tega usranega PSTja... :afro1:

No vidis, nekaj te je pa Antivirusni program le naucil, ce ti podatkov ne zbrise virus sam, potem pa delo konca protivirusni program dokonco :xx: :lol1: :cry: B)

A lahko napises katere resevalce izgubljenega si uporabil, pa linki bi prav prisli O:-) :grim

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Active@ UNDELETE, FinalRecovery in File Rescue Plus.

Mimogrede: saj program ni samo sam zbrisal PSTja... O:-) Sem mu malo tudi sam pripomogel... da sem posten... kar sem napisal tudi na zacetku...

In ja, Max, HVALA za globokoumno misel o ucenju... :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!